نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 56 از 322 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 3214

موضوع: مسائل اداری و گمرکی اولین ورود به کانادا- به جز مسایل مربوط به انتخاب شهر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام کار در فرودگاه های تهران و کانادا در اولین ورود به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    این قضیه سود چیه؟ کی تعیین میکنه سود بردیم یا نه؟
    نکته خوبی است ومنهم دقیق نمیدونم ولی گمان بنده اینه که اگر فرضا یکسال ارزش ملک تون رو 200 هزار دلار اعلام کردید و بعد سال بعد 250 هزار دلار فروختید اون 50 هزار دلار سود حساب میشه. البته یک نکته مهم اینست که این برای ملک هایی است که حالت سرمایه گذاری داره و نه منزل شخصی شما یا مثلا ویلای تفریحی تون. درمورد مثلا آپارتمانی که در ایران دارید احتمالا میتونید ادعا کنید که برای استفاده شخصی است که احتیاج به اعلام اش به اداره مالیات نباشد ولی وقتی بخواهید پولش را بیاورید باید از وزارت خارجه کانادا مجوز بگیرید(بخاطر تحریم). در این حالت نمی دانم دقیقا وضعیت مالیاتش چطور می شود. حتما با یک حسابدار خبره مالیاتی (ترجیحا کانادایی و غیر ایرانی!) در این مورد مشورت کنید.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مراحل انجام کار در فرودگاه های تهران و کانادا در اولین ورود به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نکته خوبی است ومنهم دقیق نمیدونم ولی گمان بنده اینه که اگر فرضا یکسال ارزش ملک تون رو 200 هزار دلار اعلام کردید و بعد سال بعد 250 هزار دلار فروختید اون 50 هزار دلار سود حساب میشه. البته یک نکته مهم اینست که این برای ملک هایی است که حالت سرمایه گذاری داره و نه منزل شخصی شما یا مثلا ویلای تفریحی تون. درمورد مثلا آپارتمانی که در ایران دارید احتمالا میتونید ادعا کنید که برای استفاده شخصی است که احتیاج به اعلام اش به اداره مالیات نباشد ولی وقتی بخواهید پولش را بیاورید باید از وزارت خارجه کانادا مجوز بگیرید(بخاطر تحریم). در این حالت نمی دانم دقیقا وضعیت مالیاتش چطور می شود. حتما با یک حسابدار خبره مالیاتی (ترجیحا کانادایی و غیر ایرانی!) در این مورد مشورت کنید.
    بحث املاک تجاری رو که کنار بگذاریم تا جایی که من میدونم باید املاک شخصی رو هم به اداره ی مالیات اعلام کنیم فقط بهش مالیات تعلق نمیگیره فقط جزو اموال حساب میاد و به درد موقعی میخوره که بخوای پولش رو تبدیل کنی و بیاری کانادا...
    یکی از اقوام ما منزلش رو فروخت فقط چون به اداره مالیات اعلام نکرده بود که این ملک رو داره نمیتونست از راه قانونی پولش رو منتقل کنه و مجبور شد جور دیگه ای ببره!!! و بذاره تو تشکش!!!
    بحث امور مالی و مالیاتی در کانادا به قدری پیچیده ست که هرکسی ازش سردرنمیاره...
    و همونطور که شما فرمودید ترجیحا کانادایی و غیر ایرانی! خیلی از حسابداران مالیاتی که هموطن هستن سعیشون اینه که یه جوری از آدم بکنن!
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Guru

بحث املاک تجاری رو که کنار بگذاریم تا جایی که من میدونم باید املاک شخصی رو هم به اداره ی مالیات اعلام کنیم فقط بهش مالیات تعلق نمیگیره فقط جزو اموال حساب میاد و به درد موقعی میخوره که بخوای پولش رو تبدیل کنی و بیاری کانادا...
    این موضوع واقعا پیچیده است و واقعا آدم باید با حسابدار مشورت کنه. اون فرمی که براتون گذاشتم توش نوشته:

You only have to report property that is specified foreign property..
    Specified foreign property does not include: personal-use property (i.e., property used primarily for personal use and enjoyment, such as a vacation property used primarily as a personal residence);

بعدش یک مثال هم از املاکی که احتیاج نیست اعلام کنید زده:

Examples:
    Q) I own a condominium in Florida that has a cost amount of $120,000. Am I required to file Form T1135 if the property is only for personal use?
    A) If the property is personal use property (i.e., property owned by you that is used by you or someone related to you primarily for personal use and enjoyment) you do not have to report the property on Form T1135
    .
    حالا سوال اینه که آیا ملک در ایران رو میشه مثل همون کاندوی فلوریدا حساب کرد یا نه. مسلما اگر مثلا اجاره اش داده باشید دیگه نمیشه ولی اگر همینطور افتاده باشه شاید. من البته خودم تجربه شخصی ندارم.

این موضوع واقعا پیچیده است و واقعا آدم باید با حسابدار مشورت کنه. اون فرمی که براتون گذاشتم توش نوشته:

Specified foreign property does not include: personal-use property (i.e., property used primarily for personal use and enjoyment, such as a vacation property used primarily as a personal residence);

Examples:
    Q) I own a condominium in Florida that has a cost amount of $120,000. Am I required to file Form T1135 if the property is only for personal use?
    A) If the property is personal use property (i.e., property owned by you that is used by you or someone related to you primarily for personal use and enjoyment) you do not have to report the property on Form T1135
    .
    حالا سوال اینه که آیا ملک در ایران رو میشه مثل همون کاندوی فلوریدا حساب کرد یا نه. مسلما اگر مثلا اجاره اش داده باشید دیگه نمیشه ولی اگر همینطور افتاده باشه شاید. من البته خودم تجربه شخصی ندارم.
    خب پس بنا به چیزی که اینجا گفته، ما که خارج از ایران زندگی می‌:کنیم و یه خونه داریم که خودمون توش ساکن هستیم و قصد اجاره دادنش رو هم نداریم، نیازی نیست اعلام کنیم

خیلی خیلی ممنون

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

Examples:
    .
    اینی که میگین خیلی جالبه...
    و معنیش اینه که این فامیل ما بیخودی نگران شده بود و....
    فکر کنم وقتی رفتم کانادا اول برم یه دوره امور مالیاتی بگذرونم بعد با خیال راحت به بقیه اموراتم برسم!!!
    یواش یواش این امور مالیاتی داره میره روی اعصاب من... گرچه من بنا رو بر راستگویی گذاشتم و اینجوری به گمونم خیلی همه چی راحت تره.... ولی وقتی همه چی ضد و نقیض میشه و آدم نمیتونه خودش به تنهایی از پس درکش بربیاد میره رو اعصاب آدم....
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

اینی که میگین خیلی جالبه...
    و معنیش اینه که این فامیل ما بیخودی نگران شده بود و....
    فکر کنم وقتی رفتم کانادا اول برم یه دوره امور مالیاتی بگذرونم بعد با خیال راحت به بقیه اموراتم برسم!!!
    یواش یواش این امور مالیاتی داره میره روی اعصاب من... گرچه من بنا رو بر راستگویی گذاشتم و اینجوری به گمونم خیلی همه چی راحت تره.... ولی وقتی همه چی ضد و نقیض میشه و آدم نمیتونه خودش به تنهایی از پس درکش بربیاد میره رو اعصاب آدم....
    دقیقن! من هم تنها چیزی که نگرانم می‌کنه همین فرم‌های سالیانه مالیاته که می‌ترسم توش یه اشتباهی بکنیم کار دستمون بده!

توی امریکا من می‌دونم یه موسسه مالیاتی وابسته به دولت هست که با هزینه‌ی کم کارای مالیاتی و حسابداری افراد رو انجام می‌ده (الان متاسفانه هر چی فکر می‌کنم اسمش رو یادم نمیاد! :|)
    توی کانادا هم چنین چیزی هست؟ یا فقط باید پیش حسابدارهای خصوصی بریم برای اینکار؟

ایناهاش... این اون موسسه آمریکائیه، ولی متاسفانه تو کانادا شعبه نداره!

http://www.hrblock.com/

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد متالورژي - صنعتي اصفهان و اميركبير

کی گفته hrblock تو کانادا نیست . همین امسال موقع فرم پر کردن من یادمه دکه اش تو والمارت بود و برای همه فرم مالیاتی پر میکرد
    تاريخ شروع پروسه در دمشق : 7 جولاي 2005 تاريخ ارسال مدارك آپديت : 1 دسامبر2009
    دریافت مدیکال در لندن 12 سپتامبر 2011- پاسپورت ریکوئست 4 نوامبر 2011 - دریافت ویزا : 28 دسامبر 2011 * کل پروسه :نزدیک 77 ماه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد متالورژي - صنعتي اصفهان و اميركبير

بعدشم شما بیاین نگران نباشین موقع فرم پر کردن که میشه هزار تا از همین جاهایی که کارای تازه واردا رو انجام میدن کلاسهای آموزش پر کردن فرمها رو میذارن به صورت رایگان
    تاريخ شروع پروسه در دمشق : 7 جولاي 2005 تاريخ ارسال مدارك آپديت : 1 دسامبر2009
    دریافت مدیکال در لندن 12 سپتامبر 2011- پاسپورت ریکوئست 4 نوامبر 2011 - دریافت ویزا : 28 دسامبر 2011 * کل پروسه :نزدیک 77 ماه

نقل قول نوشته اصلی توسط شادي نمایش پست ها
    کی گفته hrblock تو کانادا نیست . همین امسال موقع فرم پر کردن من یادمه دکه اش تو والمارت بود و برای همه فرم مالیاتی پر میکرد
    خیلی خیلی ممنون! نمی‌دونم چرا عقلم نرسیده بود .ca رو امتحان کنم! :|
    دیگه ما الان بیکاریم و تنها کاری که داریم اینه که اطلاعاتمون رو زیاد کنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)