صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 176

موضوع: فرصت های شغلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت های شغلی برای دانشجویان در انگلستان

این سایتها به من دائما ایمیل میزنن برای graduate job، گفتم اینجا بذارم برای همه:
    http://www.thebigchoice.com/
    http://www.grb.uk.com/
    http://www.milkround.com/search-browse.aspx
    توصیه من به دوستان اینه که فقط هم دنبال کارهای graduate نباشین اگه درستون تموم شده و cv رو حتما جاهای مختلف مثله jobsite.co.uk هم بذارین، چرا که بعضی وقتا کمپانی های بزرگ یه دفعه ممکنه شما رو به عنوان junior قبول کنن حتی اگه سابقه کار نداشته باشین اما به مصاحبه رسیده باشین و ازتون خوششون بیاد.
    حتما CV رو ببرین job centre دانشگاهتون یا جاهای دیگه ای که چک میکنن مثله نمایشگاه NBC تا کمکتون کنن یه چیز خوب بنویسین. فراموش نکنین که CV به شما لزوما job نمیده اما فرصت مصاحبه رو فراهم میکنه تا خودتون رو ثابت کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

سلام
    من درسم تموم شده و در حین درس کار پیدا کردم و الان بیش از ۸ ماه از ۱۲-۱۳ ماهی که اینجا بودم رو کار کردم در کنار درسم. اولا من هیچکدوم از کارهام رو از این سایتها به دست نیاوردم و همش با نتورکی بوده که خودم زدم و البته کمی شانس(بخوانید خدا کمکم کرد)...
    اما مسئله اصلی :

من شاید روزی ۲تا interview تلفنی داشته باشم خیلی جاها فعالیت میکنم و دلیل همه این فعالیتهام اینه که شرکت آخری که کار پیدا کردم و الان باهاشون کار میکنم برخلاف تصورش نتوسنت جزو tier2 ساپورتر ها بشه و حالا من موندم و حوضم بنا به توصیه یکی از بچه های تو cv-lib ثبت نام کردم و البته هنوز پولی ندادم به این سایت اتفاقاْ همون فردا ثبت نام ۵تا interview تلفنی گرفتم(هرکدوم حداقل ۲۰ دقیقه) منتها هیچکدوم شرکتی که tier2 باشه تو دست و بالشون ندارن .

یه سوال برام پیش اومده اینه که آیا واقعاْ cv-lib میتونه کمکی بکنه و یا نه؟

به نظرم عوض لینک دادن به سایتهای کاریابی معمول تو انگلیس اگه بشه سایتهای کاریابی که با شرکتهای بزرگ درارتباط هستن رو بشه لینک گذاشت بهتر از اینه که وقت آدم از بین بره تو سایتهای کاریابی که فقط با شرکتهای کوچک و متوسط کار میکنن من نمیدونم چندتا از دوستان تا حالا تونستن مصاحبه تلفنی و یا از طریق skype بکیرین چون این کارشون واقعاْ کلافه کننده س هر مصاحبه ایی حداقل نزدیک به ۳۰دقیقه از وقت ادم رو مییگره و آخر به طرف هی میگی بابا من tier2 میخوام طرف انگاری اونجا نشسته پول میگیره که تلفن بزنه اطلاعات شما رو با cvتون مطابقت بده.
    Hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hassangholi نمایش پست ها
    سلام
    من درسم تموم شده و در حین درس کار پیدا کردم و الان بیش از ۸ ماه از ۱۲-۱۳ ماهی که اینجا بودم رو کار کردم در کنار درسم. اولا من هیچکدوم از کارهام رو از این سایتها به دست نیاوردم و همش با نتورکی بوده که خودم زدم و البته کمی شانس(بخوانید خدا کمکم کرد)...
    اما مسئله اصلی :

من شاید روزی ۲تا interview تلفنی داشته باشم خیلی جاها فعالیت میکنم و دلیل همه این فعالیتهام اینه که شرکت آخری که کار پیدا کردم و الان باهاشون کار میکنم برخلاف تصورش نتوسنت جزو tier2 ساپورتر ها بشه و حالا من موندم و حوضم بنا به توصیه یکی از بچه های تو cv-lib ثبت نام کردم و البته هنوز پولی ندادم به این سایت اتفاقاْ همون فردا ثبت نام ۵تا interview تلفنی گرفتم(هرکدوم حداقل ۲۰ دقیقه) منتها هیچکدوم شرکتی که tier2 باشه تو دست و بالشون ندارن .

به نظرم عوض لینک دادن به سایتهای کاریابی معمول تو انگلیس اگه بشه سایتهای کاریابی که با شرکتهای بزرگ درارتباط هستن رو بشه لینک گذاشت بهتر از اینه که وقت آدم از بین بره تو سایتهای کاریابی که فقط با شرکتهای کوچک و متوسط کار میکنن من نمیدونم چندتا از دوستان تا حالا تونستن مصاحبه تلفنی و یا از طریق skype بکیرین چون این کارشون واقعاْ کلافه کننده س هر مصاحبه ایی حداقل نزدیک به ۳۰دقیقه از وقت ادم رو مییگره و آخر به طرف هی میگی بابا من tier2 میخوام طرف انگاری اونجا نشسته پول میگیره که تلفن بزنه اطلاعات شما رو با cvتون مطابقت بده.
    سلام،
    بله میتونه کمک کنه. همین سایت ها هستن که اکثر کارها رو تبلیغ میکنن. من خودم بیشتر با سایت Reed, jobsite, fish4job کارها رو چک میکنم. تبلیغ شرکت های بزرگی مثل BP رو هم میتونید در این سایت ها پیدا کنید. من کمتر با cv lib کارکردم، اما تا اونجا که من میدونم از همه این شرکت ها بزرگتر هستش.

من پیشنهاد میکنم موضوع tier2 رو توی cover letter بنویسید. اینجوری وقتتون کمتر گرفته میشه. البته این رو هم درنظر داشته باشید که ریجیستر کردن کار خیلی زیادی برای شرکت ها نداره. تا اونجا که من خوندم مبلغی خدود 1500 پوند رو شرکت باید پرداخت کنه و بعدش تحقیق میکنن که آیا این شرکت خطر افزایش مهاجرت های غیرقانونی رو ایجاد میکنه یا نه. البته فکر میکنم اطلاعت شما از این قضیه بیشتر از منه، ممنون میشم اگه دلیل اینکه شرکت شما موفق با گرفتن مجوز tier2 نشد رو بفرمایید.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Guru

سلام
    اما مسئله اصلی :

دقیقا طرف اونجا نشسته که از شما اطلاعاتتون رو بپرسه. اینها مصاحبه نیستند، شرکت های کاریابی هایی هستن که رزومه شما رو به شرکت ها میدن و در قبالش پول می گیرن. شما خودتون اول این تماس ها بگید 5 دقیقه بیشتر وقت ندارید تا سریعا برن سر اصل مطلب، همون اول هم بگید Tier 2 می خواید.

بعد هم شما اشتباه بزرگی کردید برای شرکتی وقت گذاشتید که مطمئن نبودید بعدا شما رو اسپانسر خواهد کرد یا خیر. شرکت های خیلی بزرگ (که اسپانسر می کنند) کمتر با این کاریاب ها کار می کنند و ترجیحا برای اونها بهتره مستقیما اپلای کنید. شما موضوع Tier 2 (و همینطور Unrestricted بودن CoS) رو دقیقا رزومه و کاور لتر بگید. اکثر این کاریاب ها یکی دو مشتری که اسپانسر کنه بیشتر ندارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

سلام
    میلاد : شما تا حالا جایی کار پیدا کردین از طریق این موسسات کاریابی؟ الان شما در حال تخصیل هستین یا درستون تموم شده؟
    اگر در حال تخصیل هستید بنا به تجربه شخصی خودم میتونم بهتون بگم موسسات کاریابی معمولاْ به پاره وقتها اهمیت نمیدن - بهتره نتورکینگ کنید اونم فقط از طریق دانشگاه امکان پذیره.

برای tier2 شدن ظاهراْ فقط پول دادن مهم نیست در ضمن شنیدم (مطمئن نیستم) از زمانی که شرکت اقدام میکنه تا زمانی که ukba جواب بده(چه منفی چه مثبت) امکان داره یکسال طول بکشه و در ضمن هر شرکتی نمیتونه اقدام کنه قوانینش رو مطالعه کنید برای شرکتهای کوچیک هم تعریف گذاشتن.

s03: در مورد اینکه شرکت کاریابی هستن دقیقاْ همینطوریه ولی یه سریهاشون مثل Fboard مصاحبه هم میکنن اینا یه سری متخصص تنبل در هر حوزه ایی که شما فکرش رو بکنید دارن که فقط کارشون پرسیدن سوال پیچ در پیچ از بقیه س.
    راستش دلیلی که میذارم طرف باهام "ل" خشکه بزنه به این دلیل هست که نمیخوام هیچ شانسی رو از دست بدم برا همین با روی گشاده به سوالاشون جواب میدم که مطمئن بشه من کارم رو بلدم. بله به اینکه tier2 میخوام اشاره میکنم ولی برای یه سریهاشون مثل یاسین میمونه که در گوششون میخونی و اون "ل"خشکه خودش رو میزنه!!!

راستش جوری به من گفتی اشتباه بزرگی کردم انگاری کلی آپشن بوده و من نرفتم سمتش و اومدم تو این شرکت - شما که خودت انگلیس هستی میدونی داستان چطوریه و به این راحتی به خارجی کار نمیدن و انتظارشون از خارجی معمولاْ ۲برابر یه انگلیسی هست - اینا رو نمیگم که به اصطلاح بگم دارم excuse میارم ولی مشکل اصلی که من تا حالا نتونستم کار تو یه tier2 پیدا کنم شاید بشه گفت کوچیک بودن محیط شهری هست که توش هستم (نمیدونم شاید هم دارم اشتباه برداشت میکنم) و اینکه پایان نامه مم با کاری که تو این شرکت انجام میدم یکی بود برا همین در دوران پایان نامه اصلاْ دنبال کار نگشتم (یعنی چیزی حدود ۴ ماه) این شرکت رو هم از صداق سر سوپروازیرم اومدم توش و قرار بود که برن تو لیست منتها بنا به چه دلیلی نتونستن برن تو لیست رو هنوز متوجه نشدم.
    در مورد شرکتهای بزرگ که دقیقاْ همونا tier2 هستن هم کاملاْ حق باشماست ولی واقعاْ نمیدونم یا من شانس ندارم یا واقعاْ qualified نیستم!!! چون هی منو رد میکنن - هاها - حالا اگه شما در این مورد راهنمایی دارید ممنون میشم بهم بگید.
    در مورد توصیه ت حتماْ گوش میدم ولی فکر کنم باعث بشه کمتر زنگ خور داشته باشم اونوقت روحیه م افت میکنه )

بازم مرسی

ApplyAbroad Guru

s03: در مورد اینکه شرکت کاریابی هستن دقیقاْ همینطوریه ولی یه سریهاشون مثل Fboard مصاحبه هم میکنن اینا یه سری متخصص تنبل در هر حوزه ایی که شما فکرش رو بکنید دارن که فقط کارشون پرسیدن سوال پیچ در پیچ از بقیه س.
    راستش دلیلی که میذارم طرف باهام "ل" خشکه بزنه به این دلیل هست که نمیخوام هیچ شانسی رو از دست بدم برا همین با روی گشاده به سوالاشون جواب میدم که مطمئن بشه من کارم رو بلدم. بله به اینکه tier2 میخوام اشاره میکنم ولی برای یه سریهاشون مثل یاسین میمونه که در گوششون میخونی و اون "ل"خشکه خودش رو میزنه!!!
    دلیل این سوال پیچ و ... بالا بردن نرخشونه. کیفیت این شرکت های کاریابی بر اساس نسبت به تعداد رزومه ای که به کمپانی ها میدن و تعداد مصاحبه ها (و آفر ها) یی که کمپانی به اون افراد می ده تعیین میشه. کاریاب خوب کاریابیه که مثلا یک سوم از رزومه هایی رو که تحویل کمپانی ها میده مصاحبه بگیرن و یک پنجم از مصاحبه شونده ها آفر کار بگیرند. برای همینه که شما رو سوال پیچ می کنند تا مطمئن بشن چیزی رو از خودتون در نیاوردید.

راستش جوری به من گفتی اشتباه بزرگی کردم انگاری کلی آپشن بوده و من نرفتم سمتش و اومدم تو این شرکت - شما که خودت انگلیس هستی میدونی داستان چطوریه و به این راحتی به خارجی کار نمیدن و انتظارشون از خارجی معمولاْ ۲برابر یه انگلیسی هست - اینا رو نمیگم که به اصطلاح بگم دارم excuse میارم ولی مشکل اصلی که من تا حالا نتونستم کار تو یه tier2 پیدا کنم شاید بشه گفت کوچیک بودن محیط شهری هست که توش هستم (نمیدونم شاید هم دارم اشتباه برداشت میکنم) و اینکه پایان نامه مم با کاری که تو این شرکت انجام میدم یکی بود برا همین در دوران پایان نامه اصلاْ دنبال کار نگشتم (یعنی چیزی حدود ۴ ماه) این شرکت رو هم از صداق سر سوپروازیرم اومدم توش و قرار بود که برن تو لیست منتها بنا به چه دلیلی نتونستن برن تو لیست رو هنوز متوجه نشدم.
    در مورد شرکتهای بزرگ که دقیقاْ همونا tier2 هستن هم کاملاْ حق باشماست ولی واقعاْ نمیدونم یا من شانس ندارم یا واقعاْ qualified نیستم!!! چون هی منو رد میکنن - هاها - حالا اگه شما در این مورد راهنمایی دارید ممنون میشم بهم بگید.
    در مورد توصیه ت حتماْ گوش میدم ولی فکر کنم باعث بشه کمتر زنگ خور داشته باشم اونوقت روحیه م افت میکنه )

بازم مرسی
    شما گفتید 8 ماه اونجا کار کردید، خب این مدت زیادیه و باید بیشتر می گشتید. یکی از دوستان ایرانی من از همین کاریاب ها (Oho Group) چند هفته پیش در Autonomy کار پیدا کرد (36 هزار پوند) البته همون ابتدا گفته بود اسپانسر می خواد. کمپانی های بزرگ تر متقاضی های بیشتری دارند و باید یه چیز متمایز کننده در رزومه تون داشته باشید (دانشگاه معروف، سابقه کار خوب و ...). اگه لیسانس رو هم انگلیس درس خونده باشید شانستون بسیار بسیار زیادتر میشه.

این که به فارغ التحصیل ها Unrestricted CoS داده میشه رو هنوز نه این کاریاب ها و نه این کمپانی ها درست متوجه نشده اند و برای همین حاضر نیستن از سهمیه های Tier 2 شون هزینه کنن برای افراد بی سابقه ولی نمی دونن که اصلا شما جزو سهمیه حساب نمی شید. من حدس می زنم یکی دو سال دیگه کار پیدا کردن بسیار ساده تر میشه.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    این که به فارغ التحصیل ها Unrestricted CoS داده میشه رو هنوز نه این کاریاب ها و نه این کمپانی ها درست متوجه نشده اند و برای همین حاضر نیستن از سهمیه های Tier 2 شون هزینه کنن برای افراد بی سابقه ولی نمی دونن که اصلا شما جزو سهمیه حساب نمی شید. من حدس می زنم یکی دو سال دیگه کار پیدا کردن بسیار ساده تر میشه.
    این قضیه Unrestricted CoS رو من هم نمیدونستم. ممنونم که گفتی.

تنها تفاوت Unrestricted CoS اینه که جز سهمیه های tier2 حساب نمیشیم؟ یا تفاوت دیگه ای رو هم ایجاد میکنه؟
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    این قضیه Unrestricted CoS رو من هم نمیدونستم. ممنونم که گفتی.

تنها تفاوت Unrestricted CoS اینه که جز سهمیه های tier2 حساب نمیشیم؟ یا تفاوت دیگه ای رو هم ایجاد میکنه؟
    جزو سهمیه حساب نمی شید و نیازی به Market test هم نیست. بطور ساده، جدا از هزینه هایی که صدور و نگهداری CoS و ویزا و ... داره، الان تفاوتی بین استخدام کردن یک تازه فارغ التحصیل غیر اروپایی و اروپایی و انگلیسی نیست.

این قضیه فقط تا زمانی صدق می کنه که ویزای تحصیلی تمام نشده باشه. زمانی که 4 ماه از پایان دوره بگذره و ویزای شما تمام بشه این امتیاز رو هم از دست خواهید داد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

s03 جان خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییهات دقیقا بنگاه های کاریابی مثل oho مد نظر من هستن - ممنون میشم اگه از اینا میشناسی بازم معرفی کنی.

اما در مورد شرکتهای بزرگ برای مثال thoughtworks که یکی از تاثیر گذارترین هاس مخصوصاْ تو بحث مهندسی نرم افزار باورتون نمیشه چه اشکولهایی رو استخدام خودشون میکنن طرف اومده بود یکسری مباحث پایه مثل xpوscrum رو توضیح بده تو دانشگاه بعد از کلی آب تاب نصف مبحث رو نگفت و....
    من ۳بار (دقیقاْ ۳بار) برای کار کردن تو این شرکت اقدام کردم حداقل به خودم اطمینان دارم که رزومه من از فقط و فقط یک اشکول تو این شرکت به مراتب بهتر و پربارتره ولی عین آمار رد کردن من رو به دلایل خیلی خنده داره :
    بار اول : وای شما چقدر سی ویت خوبه! ولی حیف دیراقدام کردی الان جا نداریم!
    بار دوم : اصلاْ جواب نشنیدم
    بار سوم /همین امشب : شما خیلی تجربه کاری داری ولی متاسفانه تمام جاهایی که به درد شما بخوره الان پره بعداْ خبرتون میکنیم!

تو یه همچین وضعی هستیم ما.....

Junior Member

من حدود ۵ ماه هست تو یه شرکت پارت تایم کار میکنم ( همون ۲۰ ساعت در هفته) الان با ریس شرکت راجع به ویزا tire2 صحبت کردم میگه از نظر من ایرادی نداره با وکیل صحبت کن بگو کاراش رو انجام بده.
    نکته اینه که اینا مجوز استخدام کارمند خارجی رو ندارن ولی شرکت حدود ۱۰ سالی سابقه کار داره آیا به نظرتون شدنی هست؟ گردش حساب خیلی معمولی داره به گفته خودش.

از روزی که تقاضای اون مجوز رو بده چقدر بعدش من میتونم برای ویزا اقدام کنم؟ و هزینه اون مجوز چقدر هست حدودا؟

ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)