صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 58

موضوع: تا كي منتظر جواب دانشگاه ها باشيم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electeronic engineering

پیش فرض پاسخ : منتظر جواب اپلايتون هستيد؟ ديگه نمياد!

معلومه که غیر منطقیه!
    اینکار یه جور خودزنی حساب میشه.آخه کدوم آدم عاقلی (ایران رو میگم) میاد خودشو از منابع عظیم اطلاعاتی موجود در اینترنت محروم کنه؟!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

یه تاپیکی شبیه این چند ماه پیش باز شد که بعدا بسته شد. پر حرف و شایعه و نظرات مختلف. خوب خاطرم باشه اسمش بود "با اینترنت ملی چگونه اپلای میکنید"
    اون موقع گفته میشد که تا یک ماه دیگه عملی میشه که نشد. فکر کنم این موضوع اینترنت ملی از سال 85 84 تا الان حرفش داره زده میشه!! .حالا هم خبرش همه جا هست و پرشده. در کل به خاطر شرایط کشورمون هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست ولی خواهشا هر نظری رو که میدید کاملا حساب شده باشه و صد در صد مطمئن باشید تا مثل تاپیک قبلی نشه. در ضمن هر نظری که میدید میتونه تاثیر منفی توی روحیه بچه های فروم داشته باشه. یکی از شبکه های ما*هواره ای کارشناسی آورده بود که با جزئیات میگفت زیرساخت لازم وجود نداره هنوز و اصلا عملی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    پس واسه همینه که هرچیزی تو گوگل سرچ کنی ف - ی - ل - ت - ر - ه ؟ و جی. میل به زحمت باز میشه؟
    واقعا دست مریضاد!
    هر چیزی یعنی چی؟ میشخ بیشتر توضیح بدید؟ مثلا چه چیزهایی پیلتره؟
    جیمیل هیچ مشکلی نداره. من هر روز چندین بار ایمیلم رو چک میکنم.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

این تاپیک چیه !!!!!!!1
    به خدا رمق آدم برای ادامه راهو از بین می بره!!
    اصلا شدنی نیست!!
    مگه تنها اعضای اپلای با دنیای خارج در ارتباطند؟ اساتید ایران چه خواهند کرد؟ منابع علمی چی میشه؟ دیتا بیس ها؟ خودمون واسه خودمون تولید علم میکنیم؟!! اون وقت فقط به درد .... می خوره که!!!!!!1

Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering, M.Sc.

دوستان انشاء... که اینطوری نشه! همه بیچاره می شویم.

اینم گزیده از خبرهاش:
    ================================================== ======================
    مرجع : خبرگزاری فارس يکشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۸

از شهریور سال جاری شرکت‌های ارائه دهند سرویس‌های اینترنت تنها می‌توانند اینترنت ملی یا همان اینترانت کشوری را ارائه دهند.

رضا تقی پور در حاشیه نشست هم‌اندیشی و راهبردی طرح ملی خرید اعتباری (میزان) در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما،در پاسخ به خبر نگار اقتصادی فارس در خصوص شبکه اینترنت ملی گفت: “طبق برنامه ریزی زمان‌بندی شده چارچوب کلی این شبکه تعیین شده است و طراحی مفهومی آن نیز به پایان رسیده است.”

================================================== ======================================
    مرجع : روزنامه دنیای اقتصادسه شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۹

ايتنا - این گونه رفتار متفاوت و تغییرات قابل مشاهده در مسیریابی‌های ارتباط با اینترنت، کاربران را کلافه کرده است.

طی چند هفته اخیر و شاید بهتر باشد بگوییم چند ماه اخیر آنقدر شبکه اینترنت کشور با اختلال و افت سرعت مواجه بوده که جان کاربرانش را به لبانشان رسانده است.

به گزارش ايتنا از دنياي اقتصاد، در این بین به دلیل عدم پاسخی روشن از سوی مسئولان تنها تامین کننده پهنای باند کشور، یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات و شرکت‌های ندا شایعاتی در خصوص بروز این اختلال در شبکه اینترنت کشور شنیده می‌شود.

یکی از این شایعات که توسط برخی رسانه‌ها منتشر شده، علت اختلال در شبکه اینترنت کشور را به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتباط می‌داد.

برای اطلاع از درستی این خبر با پیام کرباسی، کارشناس اینترنتی گفت‌وگوی کوتاهی انجام داده‌ایم که می‌خوانید:

آیا درست است که برخی اختلالات اخیر در شبکه اینترنتی را به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات ارتباط می‌دهند؟
    به اعتقاد من این ادعا صحیح نیست، چرا که مسئولان مربوطه برای اجرای این طرح هنوز اقدامات عملیاتی موثر در راه‌اندازی این شبکه را شروع نکرده‌اند. شاید بخش‌هایی از اجرای این پروژه شروع شده باشد، اما به اعتقاد بنده، جنبه عملیاتی آن هنوز اجرایی نشده است.

بعد از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات چطور. آیا این راه‌اندازی می‌تواند باعث کند شدن سرعت اینترنت بین‌المللی شود؟
    به نظر نمی‌رسد راه‌اندازی این شبکه باعث کند شدن سرعت اینترنت بین‌المللی شود، چرا که این دو هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند. البته طبیعی است که اگر شبکه ملی به درستی بارگذاری، تنظیم و برنامه‌ریزی شود، نه تنها از بار ترافیکی دروازه‌های بین‌المللی کشور کم خواهد شد، بلکه آن بخشی از ترافیک که باید از کشور خارج شود پهنای باند کمتری را اشغال کرده و طبیعی است که ظرفیت نظارت بر آن نیز کاهش خواهد یافت.

آیا اطلاعی از دلیل اصلی کند شدن و به نوعی اختلال در سیستم اینترنت کشوری دارید؟
    خیر. به نظر من اختلالی وجود ندارد به جز آنکه چند بار در یک ماهه اخیر شاهد عدم امکان اتصال به بانک‌ها(دارای پروتکل https) یا سرویس‌هایی چون ایمیل یا چت بوده‌ایم، اما این اختلالات مقطعی بوده‌اند. البته بندرت مسئولان در خصوص قبول اختلالات و تعیین بازه‌ای جهت رفع آن اقدام می‌کنند، مگر آنکه قطعی کامل سرویس و آن هم برای چندین ساعت پیاپی اتفاق بیافتد. این عدم اطلاع‌رسانی همواره مورد انتقاد ما بوده است.

یعنی اختلال و کاهش سرعت بیشتر روی پروتکل‌های https دیده می‌شود؟
    به طور قطع نمی‌توانم بگویم. چون من دراین زمینه نباید پاسخگو باشم و مسئولان مربوطه یعنی زیرساخت باید در این زمینه اظهارنظر کنند که تاکنون هم در این زمینه سکوت خبری دیده شده است. البته این اختلالات گاهی در سطح کشوری مشاهده می‌شوند و گاهی به صورت شرکتی. حتی گاهی از اوقات، کاربر می‌تواند از https برای اتصال به سایتی در خارج از کشور صبح وصل شود، اما در شب خیر. شاید این گونه رفتار متفاوت و تغییرات قابل مشاهده در مسیریابی‌های ارتباط با اینترنت، کاربران را کلافه کرده است. همچنین آنچه مسلم است این است که وزیر ارتباطات استفاده از *****شکن‌ها و VPN را غیرقانونی عنوان و جلوگیری از ایجاد شبکه‌های مجازی خصوصی نیز تایید شده است.
    ================================================== ===========================
    اولش که این تاپیک را خوندم اعصابم خورد شد ولی بعد که فکر کردم دیدم حالا حالا کار داره!

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها

هر چیزی یعنی چی؟ میشخ بیشتر توضیح بدید؟ مثلا چه چیزهایی پیلتره؟
    جیمیل هیچ مشکلی نداره. من هر روز چندین بار ایمیلم رو چک میکنم.

سایت برسام مطلب جالبی گذاشته! مطالعه بفرمایید!
    http://barsam.ir/archive/%D8%A8%D8%B...8%D8%A7%D9%86/

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط AghaMashalla نمایش پست ها
    البته عنوان این تاپیک زیاد مناسب نیست ولی میشه یه لینکی ، منبعی ، چیزی از این خبر بزارید.همین جوری که نمیشه گفت!!!
    منم پیشنهاد می کنم عنوان تاپیک عوض شه! چیه خداوکیلی این عنوان!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_mb نمایش پست ها
    سایت برسام مطلب جالبی گذاشته! مطالعه بفرمایید!
    http://barsam.ir/archive/برای-دیدن-ا...ا-بخوان/
    من نفهمیدم راشتس این سایتی که دادید ربطش رو به اینترنت ملی؟
    من از روی کنجکاوی تک تک کلماتی که نوشته بود رو توی Google Image با مرورگز موزیلا سرچ کردم. تمام صفحه عکس های کامل رو آورد. اصلا همچین جیزی که توی اون عکس های گذاشته توی سایت نشون میداد نبود. میتونید امتحان کنید . بعد این مشکلات چه ربطی داره به اینترنت ملی؟ مگه الان این اینترنت داره توی کشور پیاده میشه که اسن مشکلات رو ربط میدید به اینترنت ملی؟ مشکل پیلتر چیز جدیدیه؟ خود سایتی که شما گذاشتی در آخر نوشته :
    خوب حالا دیدید الان هم اینترنت هم از داخل و هم از خارج کاملا” ملی هست؟ کلا” وقتی ملی بشود دیگر اصلا” اینترنت متنی خواهد بود! البته نه هر متنی!
    ربطی به اینترنت ملی نداره. ما همین الانم اینترنت آزاد نداریم. همین.
    دوست عزیز من همین الانم به جز پر کردن فرم اپلیکشن هیچ کاریو خودم نمیتونم انجام بدم. پرداخت پول، پرداخت مانی اوردر ،ثبت نام آزمون، گرفتن نمره، همرو با کلی پول اضافه از شرکتها دارم انجام میدم. همین امروزم خیلی راحت ددلاین یه دانشگاه که خیلی برام مهم بود و به خاطر بالارفتن ارز از دست دادم. باید بزارم ترم بعد اپلای کنم .حالا ملی بشه یا نشه مهم نیست. اونم میدم یه شرکت دیگه انجام بده. اون موقع یه شرکت برای پر کردن فرم اپلیکیشن فی و چک کردن ایمیل هم حتما میاد. این قضیه به نظرم در حد یه شوخیه.
    موفق باشید

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

ارتباطات اینترنتی ایران با اینترنت جهانی مسدود خواهد شد

لینک خبر به نقل از سایت قطره اینجا رو ببینید.امیدوارم هر کاری میکنن به ما ها ضربه نزنند.
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    این تاپیک چیه !!!!!!!1
    به خدا رمق آدم برای ادامه راهو از بین می بره!!
    اصلا شدنی نیست!!
    مگه تنها اعضای اپلای با دنیای خارج در ارتباطند؟ اساتید ایران چه خواهند کرد؟ منابع علمی چی میشه؟ دیتا بیس ها؟ خودمون واسه خودمون تولید علم میکنیم؟!! اون وقت فقط به درد .... می خوره که!!!!!!1
    موافقم یکی از مدیران محترم این تاپیک و قفل کنن تضعیف روحیه شدیم به خدا ولی اینجا همه چی ممکن با الزویر چه کردن ؟ دوست عزیز ای کاش اینها مهم بود!!!!
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

من نمی دونم چرا تا یه چیزی به من میرسه دنیا دهن باز می کنه، خسته شدم به خدا