صفحه 42 از 102 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515292 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1018

موضوع: تحصيل در مجارستان

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مجارستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyana23 نمایش پست ها
    من پدرم فوت شده اسپانسر پدر بزرگم و معرفي كردم بعد الان بايد به سفارت اشتغال به كار نشون بدم و پدر بزرگم باز نشسته هستن گواهي باز نشستگي كافي هست ؟ مادرم هم خانه دارن واقعأ نميدونم بايد چه كاري انجام بدم ٢ هفته ديگم وقته سفارت دارم . و ٢٤ سال هم هست توي خونه كار ميكردم و مدركه تحصيلي هم ندارم ولي ٢ تا زبان بلدم و تو خونه خصوصي زبان تدريس ميكردم اين گپ تحصيلي هم تازه امروز شنيدم واقأ گيج شدم ممنون ميشم اگر شما بتونيد كمكم كنيد .
    والا تا جایی که من اطلاع دارم گواهی اشتغال به کار باشه خیلی بهتره...
    در کل شما باید همه جوره تمکن مالی تون رو به سفارت اثبات کنید، مثلا گردش حساب ۳ ماهه حداقل ۵۰ میلیونی
    گپ تحصیلی رو هم سفارت مجارستان گیر نمیده مثل المان
    اگر تمایل داشتید بگید تا در پ خصوصی شماره ی فردی رو بهتون بدم که در مورد سفارت مجارستان اطلاعات زیادی دارن، حتما کمکتون خواهند کرد...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    والا تا جایی که من اطلاع دارم گواهی اشتغال به کار باشه خیلی بهتره...
    در کل شما باید همه جوره تمکن مالی تون رو به سفارت اثبات کنید، مثلا گردش حساب ۳ ماهه حداقل ۵۰ میلیونی
    گپ تحصیلی رو هم سفارت مجارستان گیر نمیده مثل المان
    اگر تمایل داشتید بگید تا در پ خصوصی شماره ی فردی رو بهتون بدم که در مورد سفارت مجارستان اطلاعات زیادی دارن، حتما کمکتون خواهند کرد...
    اگر شمارشو برام بزاريد كه لطف ميكنيد . مادره من خانه دار هستش گواهي پيدا كردن سخته و اگر بتونم جور كنم با سر برگ شركت كافيه ؟ يا بازم مداركي ميخواد ؟

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

اگر شمارشو برام بزاريد كه لطف ميكنيد . مادره من خانه دار هستش گواهي پيدا كردن سخته و اگر بتونم جور كنم با سر برگ شركت كافيه ؟ يا بازم مداركي ميخواد ؟
    سربرگ شرکت مدیر عامل قید کنه به انگلیسی که مادرتون شاغل هستن اونجا و مهر بزنن
    در پ خصوصی براتون میفرستم شماره رو

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    سربرگ شرکت مدیر عامل قید کنه به انگلیسی که مادرتون شاغل هستن اونجا و مهر بزنن
    در پ خصوصی براتون میفرستم شماره رو
    سر برگ شركت ميشه جور كرد كه مدير عامل توش نوشته باشه مهر و امضاء هم باشه ولي به من گفتن روزنامه رسمي و مجوز شركت رو هم ميخواد سفارت ترجمشو اين مقداري سخت هست . شما مطمئن هستيد كه سر برگ كافيه ؟

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

سر برگ شركت ميشه جور كرد كه مدير عامل توش نوشته باشه مهر و امضاء هم باشه ولي به من گفتن روزنامه رسمي و مجوز شركت رو هم ميخواد سفارت ترجمشو اين مقداري سخت هست . شما مطمئن هستيد كه سر برگ كافيه ؟
    والا راجب‌مشکل‌شما اطلاع دقیقی ندارم ، ولی برای ویزای خودم به اضافه ی پروانه کار پدرم روی یک‌ کاغذ هم تعهد مبنی بر حمایت‌مالی‌ به سفارت دادم ولی شما از همون شماره ای که دادم بهتون سوال کنید ...

Junior Member

ببخشيد كسي ميدونه مانده حساب چقدر بايد باشه ؟ هركسي يه عددي ميگه ٥٠ ٦٠ بعضي ها هم ميگن ٨٠ ميليون ! اگر كسي كمك كنه ممنون ميشم .

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

ببخشيد كسي ميدونه مانده حساب چقدر بايد باشه ؟ هركسي يه عددي ميگه ٥٠ ٦٠ بعضي ها هم ميگن ٨٠ ميليون ! اگر كسي كمك كنه ممنون ميشم .
    حداقل ۶۰ میلیون
    اگر هم همراه دارید بالای ۱۰۰ میلیون

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

پیش فرض راهنمای جامع تحصیل در مجارستان

سلام دوستان، من تصمیم گرفتم تجربیات و تحقیق هایی که قبل از رفتن برای مجارستان کردم اینجا بنویسم به طور جامع تا جواب خیلی از سوالاتتون رو بگیرید و نخوایید به شرکت ها هزینه بدید، من خودم دندون دبرسن میخونم و با پذیرش مستقیم بدون کالج قبول شدم... ولی اگر برای رشته های دیگه هم میخوایید این موارد رو بخونید به دردتون خواهد خورد، لطفا پیام خصوصی ندید و این مطلب رو با دقت بخونید اگر هم سوالی بود همینجا بپرسید تا بقیه دوستان هم بتونن جواب رو ببینن، ممنون ...
    • اول راجب کیفیت دانشگاه های مجارستان بگم : از نظر تایید بودن برای رشته های پزشکی مجارستان تایید مشروط هست به معنای اینکه شما موقع برگشت و تایید مدرک در ایران باید میانگین معدل کل پیش دانشگاهی و کل معدل دیپلم متوسطه (کل سه سال) بالاتر از ۱۶ باشه بعضی ها میگن معدلمون کمه چه راهی هست،راهش اینه که در ایران برید مدارس اموزش از راه دور و اگر مثلا دیپلم یا پیش ریاضی دارید بگید من میخوام پیش تجربی بگیرم امتحاناتش رو شرکت کنید و یه مدرک جدید با معدل بالا بگیرید، مهمترین نکته اینه که گول شرکت ها رو نخورید که میگن بیاید اینجا کالج بخونید معدلتون بره بالا! ایران معدل کالج رو ازتون قبول نخواهد کرد! در ضمن مدرک پیش گرفتن در ایران خیلی راحت تره و کم خرج تر! بنابراین تایید مشروط بودن فقط همینه و وقتی شما به ایران برگردید چه تایید مشروط بوده باشید چه تایید، ملزم به شرکت در ازمون ملی هستید ( لینک شرایط و نحوه شرکت در ازمون ملی ) نکته دیگه اینه که بچه ها فکر میکنن مشروط بودن به معنای بد بودن سطح دانشگاهه، خیر تنها دلیل مشروط بودن به خاطر نحوه پذیرش هست که صرفا یه ازمون ورودیه نه یه ازمون رقابتی مثل کنکور و از نظر کیفیت دانشگاه های مجار در دسته خوب وزارت علوم هستن ( از این لینک می تونید تایید حرف منو مشاهده کنید ) همچنین پزشکی مجارستان کاملا مورد تایید بورد پزشکی کالیفرنیا هم هست ، حتی کورس هایی که به انگلیسی تدریس میشن( از این لینک کشور مجارستان رو انتخاب کنید و مشاهده کنید ) در مورد سطح تدریس علوم پزشکی مجارستان در رنکینگ های معتبری مثل qs,times رنک های بین ۶۰۰تا۸۰۰ رو داره و هم سطح دانشگاه تهرانه ( حتی در بعضی رنکینگ های دیگه ۱۰۰-۲۰۰ از دانشگاه تهران بهتره) در مجموع هم وزارت بهداشت فقط دانشگاه های زیر ۱۰۰۰ رو تایید میکنه
    • دوم راجب نحوه ی پذیرش : خواهشا برای پذیرش خودتون اقدام کنید! عذر میخوام ولی اکثر شرکت ها دروغگو های قهاری هستن! در ادامه حرفام متوجه میشید! شما به شرکت ها زنگ بزنید و بگید میخوام مجارستان پزشکی بخونم بهتون میگن باید اجبارا کالج برید و بعد کالج امتحان بدید قبول شدید حله، در صورتی که کالج اجباری نیس چون ما در ایران پیش دانشگاهی رفتیم و اونجا هم مدرکمونو قبول دارن پس شما میتونید مستقیم در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کنید...حالا وقتی هم بهشون بگید نه کالج نمیخوام میگن بدون کالج نمیتونید قبول شید! در صورتی که اگر سطح خوبی در زیست شیمی فیزیک دارید قبول میشید و جای نگرانی نخواهد بود. به طور خلاصه شرایط هر دانشگاه و نحوه پذیرششون رو براتون مینویسم: ۱. دانشگاه پایتخت که سملوایز هست : میتونید از طریق سایتشون باهاشون مکاتبه کنید و تاریخ و مکان امتحان رو بپرسید و برید امتحان بدید بدون کمک از شرکت ها، این دانشگاه گرونترین شهریه رو داره در مجار و همچنین خرج زندگی هم بالاست در بوداپست ۲. دانشگاه دبرسن: دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستانه. حالا شاید دیده باشید بعضی از جاها دوستان از دبرسن خیلی بد میگن و شاکی هستن! دلیلش چیه! ایا دبرسن واقعا جای بدیه.. نه اینطور نیست،دانشگاه های مجارستان در علوم پایه سطح خیلی بالا و سختگیری خیلی زیادی دارن و شاید دبرسن بینشون بدترین باشه از سختگیری! ولی اگر شما درستون رو در طول ترم خوب بخونید و در self control test ها نمره خوب و پاس بیارید از بخشی یا کامل از امتحان پایان ترم معاف میشید، پس باید سفت درس بخونید و به این راحتی کسی رو پاس نمیکنن حتی اگه با تقلب هم کتبی پاس شید در قسمت شفاهی گیرتون میندازن! به گفته ی خیلی از دانشجو ها اساتید شدیدا دنبال این هستن که بفهمن کی واقعا اینجاست برای پزشک شدن!حالا میریم سراغ شرکت ها! زنگ بزنید یه شرکت بگید میخوام برم دبرسن بهتون میگه نهههه! اونجا لب مرزه خیلیا خود کشی کردن!! (‌چیزی که من گفتن!!!) خب چرا هیچ شرکتی در این پیدا نمیشه که بگه دبرسن خوبه! چون که دبرسن در همه دنیا نماینده های مشخص داره و هیچ پرونده ی پذیرشی رو از غیر نماینده هاش نمیگیره! ایران هم نماینده رسمی داره دبرسن ، همینجا امتحان ازتون میگیرن و شما هم هیچ هزینه ای بهشون نمیدید ، فقط طرف حسابتون دانشگاهه ( از این لینک مشخصات هر نماینده دبرسن در دنیا هست ) بنابراین وقتی شرکته نمیتونه برای دبرسن دانشجو بفرسه رو میاره به بدگویی تا دانشجو رو جذب خودش کنه یه هزینه ایران ازش بگیره یه پورسانت کالج از اونا بگیره! پس امیدوارم دیگه متوجه شده باشید شرکت ها چه جور اشخاصی هستن! در ضمن دبرسن تنها دانشگاهیه که خودش دوره پیش دانشگاهی برگزار میکنه و اماده تون میکنه برای پذیرش ترم یک ۳. دانشگاه سگد : تعریف این دانشگاه رو من از مجارستانی ها شنیدم و میگن تا حدودی بهتر از دبرسن هست ولی بچه هایی که اونجا بودن میگن تفاوت چندانی نمیکنه، دانشگاه سگد هم در همه دنیا نماینده داره و ایران هم مثل اینکه چند شرکت نماینده ش هستن ( از این لینک نماینده هاشو ببینید) در ضمن اینو بگم سگد تنها دانشگاهه که ازتون تافل میخواد ۴. دانشگاه پچ :‌این دانشگاه تنها دانشگاهیه که شرکت ها خیییلییی تعریفشو میکنن!! چرا ؟! چون اسون ترینه از نظر پذیرش و قبولی و شهر کوچیک و کم خرجی هم هست سطح دانشگاهش کمتره تا اون سه تا و همچنین سرپرست کالجش یه اقای دکتر ایرانی هست که با شرکت ها ارتباط داره، البته حرف حق رو هم بزنم که من شنیدم هوای بچه های ایران رو خیلی داره و کمکشون میکنه نکته ی اخر در مورد پذیرش اینکه شما میتونید برای همه دانشگاه ها امتحان بدید
    • سوم در مورد امتحان های ورودی رشته های پزشکی :‌هر ۴ دانشگاه یه امتحان ورودی دارن که دو بخش کتبی و شفاهی داره به انگلیسی، به صورت کلی شما باید کتبی رو با ۴۰ درصد در هر درس پاس کنید تا برای شفاهی مجاز شید، امتحان کتبی سطح اسونی داره ولی امتحان شفاهی دو استاد از دانشگاه سوال پیچتون میکنن! صرفا هم هدفشون اینه ببینن علمشو دارید یا اینکه صرفا ۴ تا مطلب حفظ کردید اومدید جواب بدید! منتظر هر نوع سوالی ازشون باشید! استرس نداشته باشید. در شفاهی برای پزشکی و دندون باید ۲۶۰از ۳۰۰ بگیرید و دارو ۲۳۰. به جز سگد که تافل میخواد بقیه شون حدود ۱۰۰ نمره شو به مهارت زبانتون اختصاص میدن پس حتما speaking تون رو تقویت کنید تا با مهارت کامل جواب استاد ها رو بدید. من برای امتحان خودم دقیق تکست ها رو خوندم و بعدش نزدیک امتحان قسمت هایی که احتمال میدادم بیشتر سوال میاد پرینت کردم و یه جزوه شد و همونو چندبار مرور کردم
    • چهارم درمورد هزینه ها : هزینه های رشته های پزشکی از ۱۶۰۰۰ دلار در سال هست تا حدود ۱۸۰۰۰ دلار. خرج زندگی هم بستگی به شهر روی ۱۰۰۰ یورو در ماه حساب کنید، خرج خوراک و لباس و روزمره حدودا مثل ایرانه خونه هم بستگی به نزدیک بودن به دانشگاه یا دور بودن قیمت داره و به طور متوسط حدود ۲۵۰ یورو کف اجاره هست
    • پنجم نحوه ی رفت و امد : ترکیش از فرودگاه امام خمینی همیشه پرواز داره برای بوداپست ، از بوداپست هم به شهرهای دیگه هم میشه تاکسی گرفت هم قطار هست
    • ششم اینده ی کاری و درسی :‌ مجارستان جزو شنگن هست، دانشگاه هاش در اتحادیه کاملا مورد تایید هستن و در رشته های پزشکی سطح و کیفیت درمان عالی ولی درامد کم داره! مجارستان در اروپا به medical tourism معروف هست، به این معنا که مثلا طرف در انگلیس یه پروتز دندون رو ازش ۳۰ یورو میگیرن ، کلینیک های مجارستانی برای مریض بلیط میگیرن هتل میگیرن درمانش هم میکنن با همون کیفیت با ۲۰ یورو! ... اینده ی کاری و درسی هم بسیار عالیه و شما میتونید در سایر کشورها مثل المان برید تخصص بخونید ( البته با مدرک زبان ) و حتی به کسانی که از خارج اتحادیه مدرک دارن اولویت دارید چون داخل اتحادیه مدرک گرفتید. مورد دیگه برای امریکا هم بچه هایی که درس خوندن اینجا سطح خیلی عالی ای دارن و میتونن امتحانای بورد امریکا رو پاس کنن ( نقل قول از یه امریکایی که خودش مجارستان دندون میخوند! )

** اخرین مطلب اینکه اگر واقعا اهل سختی کشیدن و روزی ۱۰ ساعت کلاس رفتن نیستید، سطح زبانتون خوب نیست مجارستان نیایید! اینجا حدااقل هفته ای ۳۰۰ صفحه لکچر و سمینار دارید که باید بخونید جدا از تکست ها! فکر نکنید میاید خوش میگذره مدرک هم میدن بهتون میرید! اینجا افرادی هستن که دوسال عقب افتادن! اگر یه درس رو بعد از ۳ بار دوباره گرفتن نتونید پاس کنید اخراجید! ( البته وفتی بار اول درس رو نتونستید قبول بشید تا سه بار دیگه شانس امتحان دارید اگر بازم نشد میره برا سال بعد! )
    در ضمن در کل اروپا ظرفیت پذیرش برای پزشکی و دارو خیلی بیشتر از دندان هست مثلا اتریش ۴ تا دانشگاه دارن که هرسال نزدیک به ۱۰۰۰ تا پزشکی میگیرن ولی فقط ۳۰۰ تا دندان!‌ مجارستان هم به همین صورته

امیدوارم راجب همه چیز توضیح کاملی داده باشم براتون اگر سوالی هست همینجا لطفا بپرسید، موفق باشید
    ویرایش توسط behnamhg : August 6th, 2016 در ساعت 11:13 PM

Junior Member

دوسته عزیز fgh1372
    1-منابع آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان چیست؟(بنده شنیدم که منابع همان سال سوم و پیش دانشگاهیه خودمون هست)
    2-شما گفتید که همه فارغ التحصیل ها باید در آزمون ملی شرکت کنن اما من در خبر مربوط به شرکت در آزمون ملی این مطلب رو خوندم که تمامی فارغ التحصیل های کشور های بلوک شرق اروپا به جز مجارستان ملزم به شرکت در این آزمون هستن بنابراین تعریف شما از مشروط و تایید بودن اشتباست.
    3.توضیحات مربوط به شرکت در آزمون ورودی بدون کالج رو بنده کامل متوجه نشدم و در اینباره.سوال داشتم
    ایا نیاز به این نیست که بریم مجار و آزمون ورودی بدیم؟ و شما کجا امتحان دادید؟ نماینده ها کجا هستند؟ و کجا میشه پیداشون کرد؟ خواهشا در این باره توضیح کامل بدید

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl44 نمایش پست ها
    دوسته عزیز fgh1372
    1-منابع آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان چیست؟(بنده شنیدم که منابع همان سال سوم و پیش دانشگاهیه خودمون هست)
    2-شما گفتید که همه فارغ التحصیل ها باید در آزمون ملی شرکت کنن اما من در خبر مربوط به شرکت در آزمون ملی این مطلب رو خوندم که تمامی فارغ التحصیل های کشور های بلوک شرق اروپا به جز مجارستان ملزم به شرکت در این آزمون هستن بنابراین تعریف شما از مشروط و تایید بودن اشتباست.
    3.توضیحات مربوط به شرکت در آزمون ورودی بدون کالج رو بنده کامل متوجه نشدم و در اینباره.سوال داشتم
    ایا نیاز به این نیست که بریم مجار و آزمون ورودی بدیم؟ و شما کجا امتحان دادید؟ نماینده ها کجا هستند؟ و کجا میشه پیداشون کرد؟ خواهشا در این باره توضیح کامل بدید
    1. اکثرا مشابه منابع درسی خودمونه ولی باید حتما کتاب هایی که خود دانشگاه گفته بخونید برای امتحان
    ۲. اون مطلبی که شما خوندید جزو مطالب قدیمی سایت وزارت بهداشته و مربوط به ازمون علوم پایه س که کشورهای بلوک شرق مثل روسیه اکراین و بلاروس باید شرکت کنند و با ازمون ملی متفاوته، در حال حاضر جدیدترین قانون اینه که همه ملزم به شرکت در ازمون ملی هستن و تنها معنی مشروط بودن همون شرط معدله که عرض کردم
    ۳.دانشگاه های دبرسن و سگد ایران نماینده دارن و لینکشون رو در همون پست قرار دادم، شما برای ازمون ورودی دو راه دارید : یکی اینکه برید کالج و درستون رو تقویت کنید و امتحان ورودی بدید و یکی اینکه مستقیم با علم خودتون برید امتحان بدید و ترم یک قبول شید، من از طریق نماینده دبرسن در تهران اقدام کردم ، در مورد دبرسن خیر نیازی نیست حتما برید اونجا ، خود نماینده هماهنگ میکنن دوتا استاد از دبرسن میان امتحان میگیرن، بعدش اگر قبول شدید هزینه ها رو به دانشگاه میدید و هیچ هزینه ای به نماینده پرداخت نمیشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)