صفحه 89 از 102 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 1018

موضوع: تحصيل در مجارستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine semmelweis

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مجارستان

خیلی ممنون از راهنماییتون
    واقعیتش من اواسط آبان توسط یکی از آشناهامون که دندون دبرسن میخونه و یهو پیداشون شد با دبرسن آشنا شدم و فرداش با آقای روزبهانی تماس گرفتم ایشون آدم بسیار محترمی بودن ولی تقریبا بعد این که 2 ساعت حضوری راجع به چیز های متفرقه صحبت کردن بدون این که هیچ سوال علمی بکنن که سطح من مثلا مشخص بشه و فقط با استناد به این که من فقط دنبال سملوایزم حتی نزاشتن من امتحان بدم و این شانس رو به راحتی از من گرفتن ( من آیلتز 6.5 دارم و معدل دیپلمم هم 19.5 )بعد اون اتفاق چون برای مک دنیل دیر شده بود و میموند تا سپتامبر بعدی تصمیم گرفتم خودم بخونم همون منابع مک دنیل رو برای امتحان ورودی سملوایز. من اصلا نمیگم ایشون آدم بدی هستن ولی میگم این که انقد راحت قضاوتاشون باعث شد که شاید آینده ی من خیلی تغییر کنه .
    بله من الان دارم خودم مطالعه میکنم و کلا تو اینترنت 3 تا نمونه ی امتحان ورودی سملوایز هست نکته ی خیلی برتر کالج اینه که آمادگی ذهنیتون از نحوه ی امتحان خب خیلی بیشتر از منیه که 3 تا نمونه دارم!
    آرزوی موفقیت میکنم در ادامه راهتون

Junior Member

دوستان سلام..با توجه به این قانون مزخرفی که میگه دیپلمه های مشمول اجازه تحصیل در خارج رو ندارن, راه حل چیه برای ما پسرا؟
    از پسرا اینجا کسی هست که برنامه مجارستان رو داشته باشه؟

از دوستان کسی هست در مجارستان گرافیک خونده باشه؟ آیا مناسب هست؟ شرایط کار تو این رشته چطوره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط robex نمایش پست ها
    ببین من اقدام کردم برای کالج مک دنیل(خودم) و بعدش با چند نفر صحبت کردم که متاسفانه دیر پیداشون کردم. اونها مستقیم رفتن دانشگاه - به همه دوستان میگم کالج اصلااا اجباری نیست و موسسه ها حدود 18 - 25 میلیون میگیرن برای کار الکی!!! واقعا هدف بچه ها رو از دادن این پول به موسسه ها نفهمیدم. من خودم اقدام کردم - برای مک دنیل . بچه ها هیچ کاری نداره. برید توی سایتش - یه قسمت داره apply - که باید اطلاعات شخصیتون رو پر کنید به علاوه اسکن مثلا پاس - و یه نوشته کوتاه به انگلیسی از خودتون . واقعا 20 میلیون میدید جای این؟؟؟!!!!!! بجای 20میلیون من ققط 60 یورو پول سفارت رو دادم که اجباریه و خود سفارت میگیره.

و اما تجربه خودم - دانشگاه دبرسن (فقط اینو میدونم) نماینده داره توی ایران (اقای روزبهانی) که یه ازمون میگیرن از زیست و شیمی و فیزیک - جای کلی هزینه کالج - بخونید تا اردیبهشت و بیخودی پول کالج ندید. واقعا کسی نبود اینو به من بگه وگرنه برای کالج هم اقدام نمیکردم.

یخورده به خودتون بیاید و همت کنید، بابای بیچاره گناهی نکرده.

چند نکته:
    1- اینکه مدرکتون چیه، معدلتون چنده، ریاضی بودید یا تجربی، مهم نیست. اونها مدرک دیپلم رو میخان و ریز نمرات که بدونن شما فارغ التحصیل شدید. ( من ترجمه کارشناسی و ارشدم هم ایمیل کردم براشون و سفارت هم بردم)
    2- کالج اجباری نیست. اگر پایه درسی قوی دارید میتونید مستقیم اقدام کنید دانشگاه
    3-سن ! اولش که اقدام کردم از طریق موسسه ها همشون گفتن شما 66 هستید و مجارستان محدودیت سن گذاشته ( ایکون خنده همراه با غلت رو زمین)
    و همین باعث شد جای نا امید شدن (اینقد با اطمینان میگفتن انگار همشون سفیر مجارستان توی ایرانن) خودم اقدام کردم و دستشون درد نکنه بابت راهنمایی غلطشون که باعث شد 20 میلیون بره توی جیب خودم. من 66 هستم و نه دانشگاه نه سفارت هیچ کاری به سنم نداشتن. البته و البته توی سفارت اینقد ترسیده بودم، خودم برای مصاحبه کننده توضیح دادم که من بعد از کارشناسی بلافاصله ارشد گرفتم و بعدش 2 سال ساغل بودم (که بنظرم بنده خدا تو دلش گفت خوب به من چه!)
    4- سوالاتی که میپرسن توی سفارت رو میتونید با سرچ توی اینترنت پیدا کنید.
    5- برای اقدام هر ترم اگر برای کالج میخاید خیلی زود پر میشه ظرفیتاشون، سایت کالج مد نظر رو ببینید (deadline or important date) و همون روزای اول اقدام کنید.
    6- من دوتا کالج رو شنیده بودم مک دنیل و اوسینا که برای مک دنیل اقدام کردم و بعدها فهمیدم کلی کالج دیگه هست مثل دونا و و و بنظر من مهم نیست کدوم کالج میرید، اینقد الکی حساسیت نشون ندید و هیچ کالجی سهمیه و ازین داستانا ندارن. به درس خوندن خودتون بستگی داره.
    7- دیگه.. موفق باشید.
    البته در مورد بند ۶ باید بگم که کالج ها باهم خیلی تفاوت دارن! و بر همگان واضح است که مک دنیل از همشون بهتره، و همچنین اینکه ، کالج مک دنیل سهمیه نداره! اما یک دیت امتحان مخصوص خودش رو داره که به صورت آزاد نمیشه توش شرکت کرد، و این دیت زودتر از دیتهای پابلیک هست، در نتیجه ، شما با ظرفیت های خالی زیادی روبه رو هستین تو این تاریخ و همچنین تعداد کمتر شرکت کننده! موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط robex نمایش پست ها
    بچه ها کسی هست بدونه داروسازی مجارستان (دبرسن و سگد) فوق لیسانسه یا دکتری؟؟
    الان شنیدم فوق لیسانسه! یعنی چی؟؟!!!
    داروسازی مجارستان مثل اکثر جاها و رشته های پزشکی، مستر یا فوق لیسانس هست، ولی تایتل دکتر رو از دولت مجارستان بعد از امتحان جامع آخر می گیرید، بنابرین تحصیلات آکادمیکتون مستر هست با تایتل دکتر!
    تو ایران هم به همین ترتیب هست، که شما تو رشته های پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی ، دامپزشکی، دکتری عمومی دریافت میکنین یا همون دکتری حرفه ای، که از لحاظ آکادمیک معادل فوق لیسانس هست!

سلام
    من به استادی در دانشگاه Sopron ایمیل زدم و واسه phd اوکی داده و گفته با منشی در تماس باشم و برای بورسیه اقدام کنم
    سوالی که دارم اینه این دانشگاه توی لیست تاییدیه وزارت علوم نیست
    و آیا بعد از تحصیل مجارستان میشه کار پیدا کرد؟

بدون هماهنگی با وزارت علوم ایران میشه برا بورسیه دولتی مجارستان اقدام کرد؟
    اگر بدون هماهنگی اقدام کنیم و از طرف مجارستان قبول بشیم چی میشه؟

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط yankee نمایش پست ها
    بدون هماهنگی با وزارت علوم ایران میشه برا بورسیه دولتی مجارستان اقدام کرد؟
    اگر بدون هماهنگی اقدام کنیم و از طرف مجارستان قبول بشیم چی میشه؟
    همچین چیزی معنا نداره، این بورسیه دول هست ینی بورسیه ای که بین دو دولت هستش. در اصل موضوع این دولت ایران هست که داره هزینه تحصیل شما رو میده و برای همین هم تعهد خدمت به ایران باید بدید. بنابراین این بورسیه تنهای دولت مجار نیست و شما هم نمیتونید بدون هماهنگی طرف ایرانی وارد رقابت دریافت این بورس بشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    همچین چیزی معنا نداره، این بورسیه دول هست ینی بورسیه ای که بین دو دولت هستش. در اصل موضوع این دولت ایران هست که داره هزینه تحصیل شما رو میده و برای همین هم تعهد خدمت به ایران باید بدید. بنابراین این بورسیه تنهای دولت مجار نیست و شما هم نمیتونید بدون هماهنگی طرف ایرانی وارد رقابت دریافت این بورس بشید
    یعنی منم الان استاد اوکی داده درخواست بورس phd کنم همینه؟

من در مورد هزینه ها یه سوال داشتم نوشته برای دو سال اول 140 هزار فورینت میدن برای دو سال دوم هم 180 فورینت
    خوب شهریه چی میشه شهریه رو باید خودمون بدیم؟
    واسه خوابگاه 40000 فورینت؟ اینو هر سال میدن یا کل دوره؟
    گفته توی این سایت میتونید خرجها رو حساب کتاب کنید:
    http://www.studyinhungary.hu/living-...l?currency=EUR
    ولی توی این سایت ننوشته واسه چه مدت زمانی
    من برای شهر شپرن sopron میخوام ببینم چقد خرجه
    آیا همین مقادیری که پرداخت میشه کافیه یا نیاز به خرج از جیب هست با توجه به اینکه گفته شده این بخشی از هزینه ها رو پوشش میده
    ممنون میشم جواب بدید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)