صفحه 11 از 102 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1018

موضوع: تحصيل در مجارستان

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مجارستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون.هزینه زندگی و تحصیل در چه سطحیه؟و همینطور بهداشت؟ ارزش مدرک دانشگاه هاش در اروپا و امریکا به چه صورت هست؟اینطور که شما میگید زبان مشکل بسیار مهمیه در بوداپست.
    هزینه ی زندگی کاملا به خود شخص بستگی دارد.
    اما با ماهی 400 دلار میتونید یک سویت یا فلت تنهایی کرایه کنید(با هزینه برق و آب و heater).البته این تقریبا ارزونترینش هست. میتونید همخونه پیدا کنید که هزینه تون کمتر بشه
    هزینه ی خورد و خوراک هم مثل تهران هست به نظر من. یا شاید حتی کمتر! من روزانه 10 دلار هزینه غذا میکنم. هر چیز هم میخوام میتونم با این پول بخورم اما میتونید این هزینه را تا 5 دلار در روز هم کاهش بدید.
    دیگه هزینه ای نیست.

راستی یک مزیت را یادم رفت. اینجا حمل و نقل عمومی بسیار عالی دارد. شما اصلا نیاز به ماشین نخواهید داشت. هزینه ی حمل و نقل هم ارزان هست (ماهی تقریبا 15 دلار برای استفاده از ترم و مترو و اتوبوس)
    امنیت اینجا هم خیلی بالاست.

منظورتون را از بهداشت متوجه نمیشم. به نظر من کشور کثیفی نیست. از ایران تمیزتر هست. در این مورد مشکلی نمیبینم.

بستگی داره که کدام دانشگاه باشید. اما کلا دانشگاههای خوبی داره با مدرک بسیار معتبر.
    از مدرک دانشگاههای ایران و مالزی و امارات که خیلی معتبرتر هست. در کل میتونم بگم دانشگاههای خوبی داره. میتونید رنک دانشگاهها را اینجا ببینید:
    http://www.webometrics.info/rank_by_...asp?country=hu

من اینجا مهندسی میخونم و از رشته های پزشکی خبری ندارم. اما دوستانی که اینجا پزشکی میخونن از معتبر بودن مدرکشون و امکان ادامه تحصیل در امریکا حرفهای مثبتی میزنند.

در کل: برای دوستانی که برای ارشد میخواهند اقدام کنند پیشنهاد میکنم اینجا نیایید. اما اگر برای کارشناسی میخواهید اینجا بد نیست. از مالزی و دبی بهتر هست. به هر حال اینجا اروپاست با ویزای شینگن!
    اگر من به گذشته بر میگشتم. یک سال زبان آلمانی میخواندم و بعد لسانسم را در آلمان میگرفتم به جای مجار. هم ارزانتر میشد و هم کشور بهتر و دانشگاه بهتر.
    ویرایش توسط abraham66 : June 9th, 2012 در ساعت 04:53 AM

Senior Member

وضعیت خوابگاه ها و پذیرشش چطوره؟با این توصیفات شما جای نسبتا خوبیه اما به نظرم هزینه هاش بالاست.و دیگه مساله زبانه که نه اونا انگلیسی بلدن و نه من حاضرم مجاری یادبگیرم!راستش منم با راهکار اخرتون بیشتر موافقم الانم دارم المانی میخونم و فکرمیکنم اگه بتونم برم المان خیلی خوبه.البته اگه المان هزینه دانشگاه هاش رو گرون نکنه و بتونم پذیرش بگیرم.اگرم نتونم که باید به همین مجارستان و فیلیپین و یکی دوجای دیگه فکرکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    وضعیت خوابگاه ها و پذیرشش چطوره؟با این توصیفات شما جای نسبتا خوبیه اما به نظرم هزینه هاش بالاست.و دیگه مساله زبانه که نه اونا انگلیسی بلدن و نه من حاضرم مجاری یادبگیرم!راستش منم با راهکار اخرتون بیشتر موافقم الانم دارم المانی میخونم و فکرمیکنم اگه بتونم برم المان خیلی خوبه.البته اگه المان هزینه دانشگاه هاش رو گرون نکنه و بتونم پذیرش بگیرم.اگرم نتونم که باید به همین مجارستان و فیلیپین و یکی دوجای دیگه فکرکنم.
    اساسا اینجا خوابگاه برای دانشجوهای خارجی نیست.
    اما نگران این موضوع نباشید. اینجا خانه ارزان هست. اکثر بچه های ایرانی اینجا تک نفره خانه اجاره میکنند. بعضیها هم شریکی. میتونید دو یا سه نفره اجاره کنید.

Junior Member

دوست عزیز abraham66
    زبان المانی باید در چ سطحی باشه؟مدرک خاصی میخاد؟
    من رشته تغذیه nutration مد نظرمه چطور میتونم دانشگاهشو پیدا کنم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط whitesky نمایش پست ها
    دوست عزیز abraham66
    زبان المانی باید در چ سطحی باشه؟مدرک خاصی میخاد؟
    من رشته تغذیه nutration مد نظرمه چطور میتونم دانشگاهشو پیدا کنم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید
    سلام
    دوست عزیز متاسفانه من اطلاعی در مورد سوالات شما ندارم. فکر کنم بهتر باشه در تاپیک مخصوص آلمان جواب سوالتون را پیدا کنید.

Junior Member

abraham خواستم ببیننم که خرج و مخارج با این لیست تفاوت داره ؟ یا این قیمت ها واقعیه ؟ من مالزی درس میخونم میخوام بیام اروپا . قیمتارو که مقایسه میکردم مجارستان از همه جا ارزونتره
    http://www.numbeo.com/cost-of-living...&city=Budapest
    دانشگاه BME خوبه ؟
    FFN : Nov 2010 , 120K Quebec Investor , MEDICAL RECEIVED 12 JUNE 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط shakur149 نمایش پست ها
    abraham خواستم ببیننم که خرج و مخارج با این لیست تفاوت داره ؟ یا این قیمت ها واقعیه ؟ من مالزی درس میخونم میخوام بیام اروپا . قیمتارو که مقایسه میکردم مجارستان از همه جا ارزونتره
    http://www.numbeo.com/cost-of-living...&city=Budapest
    دانشگاه BME خوبه ؟
    قیمتها اندکی بالاتر از این لیست هست. اما خیلی کم تفاوت هست.
    هزینه ی زندگی در مجارستان خیلی ارزونه نسبت به بقیه کشورهای اروپایی. مذیت اینجا همینه!

دانشگاه خوبی هست. من در BME درس خوندم. مدرکش هم خوب است.
    من از این دانشگاه لیسانس گرفتم و تقریبا از همه دانشگاههای امریکا که اقدام کرده بودم پذیرش برای دکترا یا فوق گرفتم.
    اما مشکلاتی که در پستهای قبلیم نوشته ام را در نظر بگیرید!

یکی دیگر از مشکلات مهم هم این هست:
    منابع مطالاعاتی به زبان انگلیسی کم هست. مثلا دانشجوهای مجاری از خیلی جاها میتونن منابع کمک درسی پیدا کنند. اما برای دانشجوهای خارجی خیلی خیلی کم هست. حتی من بعضی اوقات مجبور شدم به منابع درسی مجاری هم رجوع کنم!
    کلا زبان اینجا مشکل ایجاد میکند.
    ویرایش توسط abraham66 : June 11th, 2012 در ساعت 07:17 PM

Junior Member

من در مالزی حدود 30 واحد از رشته مهندسی عمران رو پاس کردم . آیلتس 7.5 دارم نمره هام هم قابل قبوله. به نظر شما واحد هام رو قبول میکنن ؟ در کل شرایط وارد شدن به این دانشگاه سخته ؟ کلا برنامه ریزیم اینه که بیشتر از 1 سال و نیم مجارستان نمونم . تا 1.5 سال دیگه حداکثر کار اقامت کانادام درست میشه فقط مشکلم اینه که مالزی دیگه جای موندن نیست ! هزینه های دانشگاهbachelor civil چقدره ترمی ؟
    مرسی از راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط shakur149 نمایش پست ها
    من در مالزی حدود 30 واحد از رشته مهندسی عمران رو پاس کردم . آیلتس 7.5 دارم نمره هام هم قابل قبوله. به نظر شما واحد هام رو قبول میکنن ؟ در کل شرایط وارد شدن به این دانشگاه سخته ؟ کلا برنامه ریزیم اینه که بیشتر از 1 سال و نیم مجارستان نمونم . تا 1.5 سال دیگه حداکثر کار اقامت کانادام درست میشه فقط مشکلم اینه که مالزی دیگه جای موندن نیست ! هزینه های دانشگاهbachelor civil چقدره ترمی ؟
    مرسی از راهنمایی
    شاید بعضی از واحدهاتون را قبول کنند.
    تا 1.5 سال آینده نمیتونید درستون را اینجا تموم کنید. اینجا لیسانس 4 سال هست.
    ترمی 3200 یورو شهریه.
    شرایط ورود آسونه! شما بدون آزمون ورودی میتونید وارد دانشگاه بشید. شک نکنید که پذیرش میگیرید

Junior Member

آره بعدش دوباره باید ترنسفر کنم کانادا.
    سالی 3 ترمه ؟ 2تا لانگ ترم یدونه شُرت ترم ؟
    شرایط خروجی چطور ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)