صفحه 92 از 102 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1018

موضوع: تحصيل در مجارستان

Member dalhosie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مجارستان

دوستان کسی اطلاع نداره اگر study permit داشته باشی ولی خروج بزنی از مجارستان تا چه مدت بعد میتونی برگردی و مشکلی پیش نیاد ؟!
    چون به من گفتن تا 30 روز حق داری برگردی و بعد از اون یا کلا study permit باطل میشه یا بعدا برای تمدیدش به مشکل برمیخوری.
    آیا این موضوع صحت داره ؟!

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط faradonbeh نمایش پست ها
    سلام. ممنونم. ببخشید برای بحث ویزا سفارت مدرکی دال بر وضعیت نظام وظیفه هم از متقاضی میخواد؟ مثل ترجمه کارت
    پایان خدمت
    یا تو فرم های سفارت چیزی در مورد سربازی سوال میشه؟ برای این سوال میکنم که اگر حین سربازی باشیم ولی بخاطر ویزا نخواهیم معافیت تحصیلی بگیریم از وزارت علوم میشه رفت مصاحبه یا حتما مدرکی برای نظام وظیفه سفارت میخواد؟ ممنونم
    خیر تا جایی که یادم میاد نه راجب خودم نه کسی دیگه تاحالا سفارت مجار مدرکی راجب سربازی درخواست نکرده

نقل قول نوشته اصلی توسط danial91 نمایش پست ها
    دوستان کسی اطلاع نداره اگر study permit داشته باشی ولی خروج بزنی از مجارستان تا چه مدت بعد میتونی برگردی و مشکلی پیش نیاد ؟!
    چون به من گفتن تا 30 روز حق داری برگردی و بعد از اون یا کلا study permit باطل میشه یا بعدا برای تمدیدش به مشکل برمیخوری.
    آیا این موضوع صحت داره ؟!
    منظور شما از study permit چیه؟؟ شما الان ویزای تحصیلی ۳۰ روزه داری یا کارت اقامت دانشجویی یکساله یا دوساله؟ ... من و خیلی دوستای دیگه م که اقامت داریم پیش اومده بیشتر از ۳۰ روز نبودیم و به مشکلی هم بر نخوردیم تاحالا

ممنون از دوست عزیز بابت پاسخگویی. 2 تا سوال داشتم: 1) دوستان کسی جدیدا چک لیست ویزای دانشجویی رو از سفارت برای دکترای مهندسی جویا شده؟ ممنون میشم اگر کسی لیست مدارک مورد نیاز برای ویزا رو بگذاره. 2) کسی اطلاع داره در مورد بورس دول مجارستان چه مقدار وزارت علوم تعهد محضری میگیره؟ سپاس فراوان

Junior Member

سلام. دوستان کسی می دونه واسه ویزای تحصیلی ‌بلیط برگشتم میخوان؟ اخه ما که بیشتر از نود روزیم، اگه باید باشه خوب مثلا چه تاریخی بلیط برگشت رزرو کنم؟
    بعد سفارت گفته گواهی اشتغال به تحصیلم میخواد. دانشگاه فقط یه نامه پذیرش میده به من. اشتغال به تحصیل رو همین پوشش میده؟

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط faradonbeh نمایش پست ها
    ممنون از دوست عزیز بابت پاسخگویی. 2 تا سوال داشتم: 1) دوستان کسی جدیدا چک لیست ویزای دانشجویی رو از سفارت برای دکترای مهندسی جویا شده؟ ممنون میشم اگر کسی لیست مدارک مورد نیاز برای ویزا رو بگذاره. 2) کسی اطلاع داره در مورد بورس دول مجارستان چه مقدار وزارت علوم تعهد محضری میگیره؟ سپاس فراوان
    خواهش میکنم.
    ۱)
    http://www.vfsglobal.com/hungary/ira...-training.html
    ۲) تعهد محضری نمیگیرن، بعد از اتمام درس شما مدرکتون گیر هستش و به تعداد سالی که بورس بودید تعهد خدمت دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_95 نمایش پست ها
    سلام. دوستان کسی می دونه واسه ویزای تحصیلی ‌بلیط برگشتم میخوان؟ اخه ما که بیشتر از نود روزیم، اگه باید باشه خوب مثلا چه تاریخی بلیط برگشت رزرو کنم؟
    بعد سفارت گفته گواهی اشتغال به تحصیلم میخواد. دانشگاه فقط یه نامه پذیرش میده به من. اشتغال به تحصیل رو همین پوشش میده؟
    خیر بلیط برگشت نیازی نیست صرفا همون نامه قبولی مورد قبوله
    اینجا رو چک کنید

Junior Member

سلام

دوستان در وب سایت بورسیه مجارستان خبری با نام FOI برایم آمده است ، این یعنی چی ؟؟؟ [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]FOI: Acceptable و چقدر احتمال پذیرفته شدن داره ...؟[/COLOR]

خیلی ممنون. فقط من اینجا لیست مدارک لازم برای ویزای دانشجویی رو میزارم که بقیه دوستان هم یک دید کلی داشته باشند:
    Application form duly filled in and signed by the applicant*
    (Two recent passport size photographs in color with white background (3,5 by 4,5 cm*
    Passport/travel document must*
    a) have a validity of at least 3 months after the intended stay
    b) be issued within the previous 10 years
    c) have 2 blank pages
    (It is not recommended to attach old passports.)
    Certificate of the sending and the receiving institutions duly signed and stamped by an authorized person*
    Confirmed accommodation*
    Provide evidence of suitable English or Hungarian language ability to be able to benefit from the education in case of students*
    Employer’s certificate and salary slip of the last three months. /Pension slip of the last three months. / In the case of self- employment, certificate of registration. / For students certificate from school*
    Detailed bank account statement for the last three months*
    For minors a declaration by the legal representative on the coverage of the costs certified by notary public. If travelling alone or with one parent (legal representative), minors are requested to present a declaration from the legal representatives / other legal representative
    Return flight ticket reservation*
    Overseas travel medical insurance valid for all Schengen countries. The insurance has to cover the applicant for at least 30,000 euros or equivalent, for all risks e.g. accident, illness, medical emergency, etc*
    (Certified translation of birth certificate (Shenasname*
    Title deed is recommended*
    Copy of the passport and previous visas*

فقط 3 مورد بالا رو که قرمز کردم رو درست متوجه نشدم ممنون میشم اگر توضیح بدین که دقیقا چی میخوان؟ و اینکه تو این مدارک من چیزی در مورد مدارک تحصیلی کارشناسی و ارشد (ریزنمرات و دانشنامه)، رزومه، انگیزه نامه و ... نمیبینم آیا واقعا سفارت به این مدارک نیاز نداره؟ چون کشور های دیگه حتما مدارک تحصیلی رو میخوان. با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    ۱)
    ۲) تعهد محضری نمیگیرن، بعد از اتمام درس شما مدرکتون گیر هستش و به تعداد سالی که بورس بودید تعهد خدمت دارید.

خیر بلیط برگشت نیازی نیست صرفا همون نامه قبولی مورد قبوله
    اینجا رو چک کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_phy نمایش پست ها
    سلام

دوستان در وب سایت بورسیه مجارستان خبری با نام FOI برایم آمده است ، این یعنی چی ؟؟؟ [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]FOI: Acceptable و چقدر احتمال پذیرفته شدن داره ...؟[/COLOR]
    سلام
    به این معنا هست که شما پذیرش گرفتید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirian نمایش پست ها
    سلام
    به این معنا هست که شما پذیرش گرفتید
    سلام

ممنون ، منظور از پذیرش ، پذیرش از دانشگاه هستش ، ولی هنوز نتیجه بورسیه اعلام نشده ، درسته ؟
    به نظرتون چند درصد احتمال قبولی در بورسیه می باشد ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_phy نمایش پست ها
    سلام

ممنون ، منظور از پذیرش ، پذیرش از دانشگاه هستش ، ولی هنوز نتیجه بورسیه اعلام نشده ، درسته ؟
    به نظرتون چند درصد احتمال قبولی در بورسیه می باشد ؟
    بله پذیرش دانشگاه هست. اول اینکه آیا شما انتخاب شدید از طرف وزارت علوم ایران یا خیر؟ (از بین حدودا 4000 نفر 150 نفر رو انتخاب کردن) اگر انتخاب شدید درصد بالایی برای برنده شدن بورسیه وجود داره. نهایتا اخر این ماه (May) نتایج بورسیه دانشگاهی که نتیجه پذیرشش اومده، میاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)