صفحه 1 از 56 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member

Question در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

من دانشجوی برق آزاد تهران مرکزم.الان ترم 2 هستم. اگر بخوام مثلا سال دیگه برم یه کشور دیگه برای لیسانس باید از اول شروع کنم یا مثلا دانشگاه های هستند که بعضی از درسای اصلیمو معادلسازی کنند و از ترم های دوم یا ... شروع کنم. یه جا توی جوابا راجع به همچین موضوعی خوندم ولی کامل توضیح نداده بود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسط لیسانس برم؟

فکر کنم باید از اول شروع کنی و واحدهایی که پاس کردی رو قبول نمی کنند.

در ضمن حواست بايد به مسئله سربازي هم باشه.چون يكبار براي ليسانس معافيت تحصيلي گرفتي ديگه واسه همون مقطع كارشناسي معافيت نمي گيري!
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط SDGH
    من دانشجوی برق آزاد تهران مرکزم.الان ترم 2 هستم. اگر بخوام مثلا سال دیگه برم یه کشور دیگه برای لیسانس باید از اول شروع کنم یا مثلا دانشگاه های هستند که بعضی از درسای اصلیمو معادلسازی کنند و از ترم های دوم یا ... شروع کنم. یه جا توی جوابا راجع به همچین موضوعی خوندم ولی کامل توضیح نداده بود
    سلام
    راستش سوالتون خيلى كلى هست! براى كدوم كشور و كدوم دانشگاه تصميم داريد اپلاى كنيد؟
    در ضمن چه واهد هايى پاس كرديد؟ و معدلتون چند هست؟

باید بگی شرایطت رو سوال خیلی کلی هست. سربازی یا نه؟ 20 30 میلیون داری یا نه. هر جا بشه می ری ؟ اینا
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Senior Member

من يکي از دوستام بود که بعد از 2 سال خوندن درسهاي ليسانس، رفت کانادا و اونجا خيلي از واحدهاشو قبول کرده بودن. البته نمراتش خيلي خوب بود. و درس عمومي هم زياد نگذروند و سعي کرد که درسهاي به درد بخور و پايه رو بگيره که اونجا قبول کنن.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    من يکي از دوستام بود که بعد از 2 سال خوندن درسهاي ليسانس، رفت کانادا و اونجا خيلي از واحدهاشو قبول کرده بودن. البته نمراتش خيلي خوب بود. و درس عمومي هم زياد نگذروند و سعي کرد که درسهاي به درد بخور و پايه رو بگيره که اونجا قبول کنن.
    درسته .. درسای پایه رو قبول می کنن ... مثلآ ریاضی 1 و 2 ...معادلات ... مدارها ... فکر کنم فیزیک هم هست ...

Junior Member

1-من دخترم و مشکل سر بازی ندارم
    2-ازنظر مالی هم مشکلی ندارم (خداروشکر)
    3-از نظر کشور فقط اروپا مجوز دارم(از جهت رضایت مادر)واکثر کشور ها هم می تونم برم مثل:بلژیک.ایتالیا.نروژ.انگل یس.سوییس.وغیره
    4-معدلم این ترم خوب شد و تازه ترم اول بوده.خیلی زور بزنم رو18 17.5 می تونم نگهش دارم
    اسم اون دانشگاهی که دوستتون رفته(کانادا)می شه بدید

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام . دوست عزيز ظاهرا نهايتا مي خواهي بري و اينجوري كه مي گي مشكل مالي هم نداري . پس از من بشنو . وضعيت فرداي ادم نا معلومه . يهو بيان يه قانون جديد بزارن اونوقت همش بايد بشيني حسرت بخوري . بعدم زودتر بري با سن كمتر با فرهنگ اونطرف Joint بشي بهتره . چرا مي خواهي كار امروز و به فردا بندازي ؟ برو ليسانسم همون جا بگير بعدم دوست داشتي ادامه بده . خيلي دوست داشتي برگردي تو دانشگاه هايي ادامه بده كه از نظر وزارت علوم اينجا مورد تائيد است . اما من اگه جات بودم نمي زاشتم صبح شه يعني تا اين حد ;D. سريع اقدام مي كردم براي جمع اوري مداركم و تحقيق را جع به اينكه كدوم دانشگاه پاسخگوي نيازم هست . يعني به نظر من بمون حالا ليسان بگير بعد فوق بعد براي دكترا بورس . اشتباهه. پول داري هر چه زودتر بهتر . من كه مي بيني پولش نيست كه دنبال بورس و اين حرفام . پول بود دبيرستانم مي رفتم اونجا ;D
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

سلام

راستش من سال 2004 تو موقعيت شما بودم ولى ليسانسم رو گرفتم و امدم و پشيمونم. شما قبل اينكه بياى بايد هدف و برنامه زندگيتون مشخص باشه. اينكه در اينده تصميم داريد در كدوم كشور زندگى كنيد و بر مبناى اون دانشگاه تون رو انتخاب كنيد.(اروپا، آمريكا، كانادا يا..)

با فرزه اينكه هيچ مشكلى مالى براى 5-6 سال تحصيل در خارج كشور نداشته باشيد و از نظر شخصيتى اماده شروع كردن يك زندگى مستقل در خارج از كشور باشيد(كه كار سختى هست) خروج سريع تر شما مزاياى زير رو خواهد داشت:

1- با توجه به اوضاع سياسى ايران وضعيت ويزا براى ايرانى ها هر روز بد تر ميشه. هر قدر زود تر بيايد شانس موفقيت تون بيشتر هست.
    2-با وضيت رو به سقوط آقتصاد ايران نرخ ارز هر روز بالاتر ميره. من اگه ساله 2004 مييومدم با دلار 650 تومنى درس ميخوندم ولى الان با دلار 950 تومنى.هر قدر زود تر بياييد هزينه تحصيلتون كمتر خواهد بود.
    3-مدرك ليسانس دانشگاه هاى اروپا و آمريكا معتبر تر هست و به خاطر سيستم استاندارد و درست اگه درس بخونيد راحت تر نمره مياريد. اين دو آدامه تحصيل شما رو ساده تر خواهد كرد.
    4-شما هر زمان كه وارد يك كشور جديد ميشيد بايد همه چيز رو معادل سازى كنيد يا از نو شروع كنيد. هر قدر كه زود تر بيايد كارتون ساده تر هست. از نظر فرهنگى و زبان هم قابليت سازگارى تون با محيط بيشتر خواهد بود.

ولى لطفا دو آصل اول كه گفتم رو مد نظر داشته باشيد. در مورد دانشگاه هاى كانادا هم من اطلاعاتى دارم اگه سوالى بود در خدمتتون هستم.

موفق باشيد

صفحه 1 از 56 123456789101151 ... آخرینآخرین