صفحه 47 از 56 نخستنخست ... 3738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

با سلام ، اگر کسی در این مورد تجربه یا اطلاعاتی داره خیلی ممنون میشم به اشتراک بزاره.

من فارغ التحصیل لیسانس برق - الکترونیک دانشگاه علم و فرهنگ با معدل 14.00 هستم. IELTS 6.5 آکادمیک رو وقتی دبیرستان بودم گرفتم و الانم برام زیاد زحمتی نداره بخوام 7 بگیرم و زبانم خداشکر خوب هست.

می خواستم بدونم کسی دانشگاهی رو میشناسه (استرالیا - آمریکا - کانادا) که برای ارشد در زمینه های ARM , FPGA VHDL و یا SDR رشته مستقیم داشته باشه یا اساتید پروژه هایی داشته باشن که به این تخصص ها نیاز داشته باشن ؟ با توجه به اینکه این تخصص ها در دانشگاه ها زیاد تدریس نمیشه چقدر شانس برای گرفتن پذیرش هست؟ full fund لازم نیست باشه. بیشتر هدفم اینه که بعد از 2 سال ارشد مشغول به کار بشم.

سوال بعدی اینه که توی زمینه هایی که گفتم بازار کار چطور هست؟ مخصوصا SDR که خیلی جدیده ؟

Junior Member

سلام دوستان
    نیاز به مشورت داشتم .
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر هستم با معدل 14.40 (حدوداً) . بعنوان یک هدف نیاز دارم توی رشته خودم برای دکترا به آمریکا برم .
    متاهل هم هستم .

دو تا گزینه رو برای خودم انتخاب کردم و حالا نمیدونم کدوم یکی از اینها رو انتخاب کنم :
    اول اینکه، برای کارشناسی ارشد اقدام کنم برای کشوری مثل ایتالیا و بعد از گذران دوره ارشد برای مقطع دکتری در آمریکا اقدام کنم .
    دوم اینکه، با هر تلاشی شده کارشناسی ارشد رو همینجا و در ایران بگیرم و بعد مستقیماً برای دکتری آمریکا اپلای کنم .

در خصوص تجربه کاری و روزمه کاری، تجربه بسیار خوبی دارم و در حیطه تخصصی خودم خیلی خوب کار میکن و حدود 6 سال تجربه کاری دارم.

ممنون میشم هرکسی در این خصوص تجربه و نظری داره راهنمائی کنه، این موضوع برام بسیار اهمیت داره که ببینم کدوم راه مطمئن تر هست و اگه شما جای من بودین کدوم رو انتخاب می کردین ؟

ممنونم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Arcip نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نیاز به مشورت داشتم .
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر هستم با معدل 14.40 (حدوداً) . بعنوان یک هدف نیاز دارم توی رشته خودم برای دکترا به آمریکا برم .
    متاهل هم هستم .

دو تا گزینه رو برای خودم انتخاب کردم و حالا نمیدونم کدوم یکی از اینها رو انتخاب کنم :
    اول اینکه، برای کارشناسی ارشد اقدام کنم برای کشوری مثل ایتالیا و بعد از گذران دوره ارشد برای مقطع دکتری در آمریکا اقدام کنم .
    دوم اینکه، با هر تلاشی شده کارشناسی ارشد رو همینجا و در ایران بگیرم و بعد مستقیماً برای دکتری آمریکا اپلای کنم .

در خصوص تجربه کاری و روزمه کاری، تجربه بسیار خوبی دارم و در حیطه تخصصی خودم خیلی خوب کار میکن و حدود 6 سال تجربه کاری دارم.

ممنون میشم هرکسی در این خصوص تجربه و نظری داره راهنمائی کنه، این موضوع برام بسیار اهمیت داره که ببینم کدوم راه مطمئن تر هست و اگه شما جای من بودین کدوم رو انتخاب می کردین ؟

ممنونم .
    اگر صرفا اعتبار دانشگاه ها رو بخوایم در نظر بگیریم اگه یه دانشگاه خوب مثل پلی تکنیک میلان بتونید بگیرید احتمالا از شریف هم بهتره از نظر اپلای برای آمریکا (دانشگاه های رنک پایین تر رو نمیدونم)
    اما فاکتورهای دیگه هم باید در نظر گرفت. مثلا اینکه آیا میتونید فاند بگیرید برای ارشد یا مجبورید خودتون هزینه بدید و اینکه با توجه به اینکه متاهل هستید و سختی هاتون بیشتره چه قدر اونجا راحت میتونید رو درس تمرکز کنید.
    چون معدل کارشناسی شما پایینه هم باید معدل ارشدتون بالا باشه هم اینکه سابقه پژوهشی نشون بدید که بشه برای دکترا فاند بگیرید. بحث زبان خوندن هم هست. به نظر شخصی من، برای "خودم" توی فرضا پلی تکنیک میلان معدل بالا آوردن سخت تره، وقت زبان خوندن نیست، شرایط زندگی سخت تره ولی عوضش شرایط پژوهشی بهتره. حالا خودتون سبک سنگین کنید ببیند کدوم راه برای "شما" بهتره

Junior Member

سلام ممنون میشم اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه خیلی سردرگمم من در کنکور ریاضی رتبه 3رقمی اوردم و به اصرار خانوادم و مخالفت خودم واسم دانشگاه و رشته ای رو انتخاب کردن که دوس نداشتم و توی دانشگاه هر کاری کردم نتونستم خودمو راضی کنم و انصراف دادم و بعدشم بدلایل شخصی از درس فاصله گرفتم الان همه اصرار دارن که من پزشکی بخونم و خیلی هم اصرار دارن اما دیگه نمیخوام اشتباه گذشته ام رو تکرار کنم و میخوام علاقه خودم رو دنبال کنم و همون مهندسی رو بخونم بنظرتون امسال برم دانشگاه ازاد مهندسی کامپیوتر بخونم یا بشینم واسه سال دیگه دانشگاه دولتی قبول بشم؟؟؟ (یجورایی دلمم با دانشگاه ازاد نیست وقتی بتونم دانشگاه دولتی تهران قبول بشم ناراحت میشم راضی به یه دانشگاه ازاد شهر کوچیک که بدون کنکورم هست بشم فقط میترسم زمان رو بیشتر از دست بدم و یکسالم واسم یکسال باشه و از هدفم دور بشم) واسه اپلای دوره فوق یا دکتری فک کنم سنم بالاست بنظرتون سنم میتونه این شانس رو از من بگیره؟؟؟ میترسم قید پزشکی رو بزنم و مهندسی بخونم و نتونم اپلای کنم اونم با این وضع مهندسی توی مملکت

Junior Member

سلام ممنون میشم اگر کسی بتونه منو کمک کنه.
    من برای رشته machine learning از دانشگاه manitoba و concordi پذیرش گرفتم
    دانشگاه concordia توی منترال و فقط هزینه دانشگاه برای حذف شده .
    دانشگاه manitoba جای کوچیک تریه ولی با پولی که میگیرم هم هزینه تحصیل میدم هم میتونم یه زندگی ساده بگذرونم.
    رنکینگای متفاوتی پیدا کردم و فکر کنم concordia دانشگاه بهتریه اما ایده ای راجب به هزینه ها و اینکه واقعا تقاوت این ۲ تا دانشگاه میرزه به هزینه هاش ندارم.
    میشه اگر شناختی دارید راهنمایی بکنید؟

Junior Member

با سلام

لطفا کسانی که تمایل به عضویت در گروه تلگرام مهندسی برق دارند، (طبق قوانین فروم) به بنده پیام خصوصی دهند.

با احترام

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

یه سوال دوستان .
    من یه فایل دارم که با WINRAR فشرده و روش رمز گذاشتم .
    راهی هس بازش کنم ؟
    نرم افزارایی که پسورد ورمیدارن همه چرتن و نمیتونن وا کنن کسی راهی بلده ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت ، آزاد

دوستان عزیز سلام و خسته نباشید ، نیاز به مشاوره دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

من متولد 1373 هستم و کارت پایان خدمت دارم .
    کاردانی برق قدرت رو معدل نه چندان مناسب 15 گرفتم ( چون شاغل بودم وقت درس نداشتم ) و برای کارشناسی دارم میرم تهران جنوب قدرت رو ادامه بدم ( البته این در لیسانس میخوام درس بخونم تا 18-19 بیارم بالا معدل رو )

برای ارشد میخوام برم خارج کشور ادامه بدم ، شما برای برق قدرت چه کشوری رو پیشنهاد میکنید
    هزینه مناسبی رو داشته باشه ( سالانه 12 تومن ) که بشه بدون مشکل زندگی کرد

Junior Member

سلام و وقت بخیر.
    یکی از دوستام ترم 6 ارشد بخاطر مشکلاتی که استاد راهنما و مدیر گروهش واسش ایجاد کردن اجازه دفاع تز ارشدش رو ندادن (تمام درسا رو پاس کرده و فقط دفاع تز باقی مونده). با رئیس دانشگاه صحبت کرد و اونم نامه زد، ولی باز استاد راهنما و مدیر گروه بخاطر مشکلی که با استاد راهنماش داشت،قبول نکردن. قصد داشت دانشگاه دیگه انتقالی بگیره یا به عنوان مهمان بره دانشگاه دیگه ای که تزش رو با استاد دیگه دوباره برداره (که با استاد اون دانشگاه جدیدم صحبت کرده بود و اون استاد هم قبول کرد ) که نذاشتنش. به وزارت علوم رفت و نامه به جاهای مختلف زد اما بی نتیجه بود و مجبور شد انصراف بده.
    آیا راهکاری هست که بتونه مدرک معادل وزرات علوم بهش بده (برای دکترای خارج کشور نیاز به آزادسازی مدرک و داشتن ریزنمرات داره) یا راهکاری که بتونه دانشگاه دیگه ای از پایان نامه ش دفاع کنه؟ چجوری میشه این مشکل رو حل کنه؟
    خیلی پیگیری انجام داده و الان نمیدونه دیگه چیکار باید بکنه!!! اگه دوستی هست که تجربه و یا راهکاری داره ممنون میشم راهنمایی کنه. ممنون.

دوستان با معدل داغون 13 میشه اروپا پذیرش گرفت؟ سخت افزار میخونم
    با چیا میشه شانس پذیرش رو بالا برد؟ اگه ممکنه کشور و دانشگاهش رو بگید همینجا