صفحه 25 از 56 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام دوستان
    میخواستم در مورد یه مسئله ای کمکم کنید خیلی مردد هستم و نمیدونم باید چیکار کنم! من لیسانسم الکترونیک بوده و الان دانشجوی ترم 3 ارشد رشته معماری کامپیوتر بهشتی هستم و برای ترم آینده فقط تز مونده و قصدم هم از خوندن ارشد این بود که برای دکترا بتونم پذیرش بگیرم و برم حالا برای تز یه شرایطی پیش اومده که من بین انتخاب موضوع مناسب و استاد راهنما گیر افتادم از یه طرف موضوعات مرتبط با شبکه که بیشتر مورد علاقه خودم هست و تقریبا 2 سال در این زمینه سابقه کار دارم و از یه طرف دیگه همون بحـث معماری کامپیوتر! میخواستم بدونم با توجه به اینکه گرایش من الان معماری کامپیوتر هست آیا مهمه که موضوع تزم حتما مرتبط با گرایشم باشه؟ از نظر پذیرش و گرفتن فاند برای دکترا میگم! اینکه لیسانس یه رشته ببودم فوق یه رشته دیگه حالا تزم هم مرتبط با گرایشم نباشه واسم مشکل ایجاد میکنه؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید دیگه زیاد وقتی ندارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnaz_mr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم در مورد یه مسئله ای کمکم کنید خیلی مردد هستم و نمیدونم باید چیکار کنم! من لیسانسم الکترونیک بوده و الان دانشجوی ترم 3 ارشد رشته معماری کامپیوتر بهشتی هستم و برای ترم آینده فقط تز مونده و قصدم هم از خوندن ارشد این بود که برای دکترا بتونم پذیرش بگیرم و برم حالا برای تز یه شرایطی پیش اومده که من بین انتخاب موضوع مناسب و استاد راهنما گیر افتادم از یه طرف موضوعات مرتبط با شبکه که بیشتر مورد علاقه خودم هست و تقریبا 2 سال در این زمینه سابقه کار دارم و از یه طرف دیگه همون بحـث معماری کامپیوتر! میخواستم بدونم با توجه به اینکه گرایش من الان معماری کامپیوتر هست آیا مهمه که موضوع تزم حتما مرتبط با گرایشم باشه؟ از نظر پذیرش و گرفتن فاند برای دکترا میگم! اینکه لیسانس یه رشته ببودم فوق یه رشته دیگه حالا تزم هم مرتبط با گرایشم نباشه واسم مشکل ایجاد میکنه؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید دیگه زیاد وقتی ندارم
    خیلی نگران این موضوع نباشید!
    این اصلا مشکلی نیست که بخوان به خاطرش به شما پذیرش ندن!

ممکنه ازتون سوال کنن (که احتمالش خیلی پایینه) که شما که رشتتون معماری بوده چرا تزتون ربطی به معماری نداره؟؟؟ می تونید هزاران دلیل بیارید. مثلا اینکه در اون ترمی که تز برداشتم استادی که زمینه ی کاریش مرتبط با معماری باشه پیدا نکردم و یا .... خیلی دلایل دیگه.

به هر حال مطمئن باشید این این دغدغه ای نیست که بابتش نگران باشید و احتمال نزدیک به صفر هست که به خاطر این موضوع به شما گیر بدن و شما رو رجکت کنن. شما سعی کنید هر موضوعی رو که انتخاب می کنید بهترین تلاشتون رو ارائه بدید و یک تز خوب در پایان ارائه بدید که دهن تمام مصاحبه کنندگان رو ببندید

Junior Member

ممنون از جوابتون
    جسارتا میدونید که از کجا میتونم موضوعات بدردبخور درباره شبکه یا مرتبط با معماری کامپیوتر پیدا کنم برای تز؟ موضوعاتی که بشه ازش پیپر دراورد و ارزش علمی بالایی برای فاند گرفتن داشته باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnaz_mr نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    جسارتا میدونید که از کجا میتونم موضوعات بدردبخور درباره شبکه یا مرتبط با معماری کامپیوتر پیدا کنم برای تز؟ موضوعاتی که بشه ازش پیپر دراورد و ارزش علمی بالایی برای فاند گرفتن داشته باشه؟
    یکی از راه ها اینه که به ژورنال های معتبر سری بزنید و لیست مقالاتی که اخیرا در اونها منتشر شده رو مشاهده کنید (برای مثال به ژورنال IEEE Transaction on Sensors سر بزنید و ببینید در آخرین شماره ای که منتشر کرده موضوعات مقالات بیشتر حول چه محورهایی هستند). اینجوری تقریبا می تونید متوجه بشید که چه موضوعاتی موضوعات روز هستند و بیشتر مورد توجه مجلات معتبر و معروف قرار می گیرند.

لزومی هم نداره که موضوع حتما خیلی خیلی به روز باشه (مثلا 2014!). خیلی از مباحث هستند با اینکه به روز نیستند اما همچنان جزو محبوب ترین، پر چالش ترین و پرمقاله ترین مباحث دنیای کامپیوتر هستند (مثل شناسایی الگو و ...)

موفق باشید

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

دوستان دقت کنید اصل سوال بنده در مورد رفتن به آمریکا و گرفتن ویزای کاری خوندن اخترفیزیک بود که آقای ghlobe جواب من رو در جای دیگه دادند اما در این مورد که به حاشیه رفته
    جناب ghlobe قسمت اول حرف شما درسته و من هم قبول دارم در زمینه تحقیقاتی تحصیلات آکادمیک حرف اول رو میزنن،در واقع مدارک بین المللی اصلا برای کار تحقیقاتی نیستند
    و بقول خودتون مدارک حرفه ای با ارزشی هستند و کاربرد این مدارک در زمینه عملی هست
    یعنی طراحی، مدیریت ،پیاده سازی و خطا یابی شبکه های کامپیوتری مبتنی بر سیسکو و مایکروسافت
    و نکته دیگه این که من هنوز مدرک CCIE رو نگرفتم و از سیسکو CCNAو CCNP رو دارم اما اگه در پست های قبلی بنده دقت کنید در مورد سیسکو بیشتر تاکیدم برای مدرک CCIE هست
    مطمئنن بحث های IT با سرعت زیادی در حال پیشرفت هست اما صد البت که شرکت هایی مثل سیسکو از سردرمداران این قضیه هستند و اینگونه نیست که عقب بمونن
    خودشون سهم بزرگی در این پیشرفت دارند
    مثلا همین چند ماه پیش تغییرات بسیار زیادی در امتحان CCNA اعمال کرده و دیگه 802 رو امتحان نمیگیره
    همچنین اعتبار مدارکش 3 ساله هست و بعد از 3 سال باید دوباره امتحان داد تا هم سطح اطلاعات دارندگان مدارک در حد بالایی بمونه و هم از تغییرات دنیای IT عقب نمونن
    توجه داشته باشید که زمینه کاری سیسکو در بحث سخت افزاری ارتباطات شبکه هست ونیازی نیست به این که سیسکو به این مباحث بپردازه و مایکروسافت در زمینه نرم افزاری فعالیت میکنه
    همونطور که میدونید از 2008 مایکروسافت جهش خوبی به سمت virtualization داشته و اکثر نیاز ها رو برآورده کرده
    من عرض کردم مدرک CCA در این رده قرار داره،البته نه بصورت رسمی
    اگه اون برنامه ای که در ذهن داشتم امکان پذیر بود(تحصیل در دانشگاه با ویزای کاری) مدرک CCIE رو میگرفتم که طالب کم نداره ،در کنار مدارک مایکروسافت
    مباحث SDN هم که بتازگی معرفی شده و راه زیادی داره که فعلا نیازی به بحث در اینجا نداره
    به هرحال عذر تقصیر از اینکه زیاده گویی کردم و درود فراوان به همه شما دوستان
    تا نیست نگردی ره هستت ندهند*****این مرتبه با همت پستت ندهند
    چون شمع قرار سوختن گر ندهی*****سر رشته روشنی بدستت ندهند

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-Structure

دوستان کامپیوتر و آی تی دستم به دامنتون من ارشد مهندسی عمران گرایش سازه هستم
    با یه استادی مکاتبه داشتم پروپوزال فرستادم گفتش که خوبه ولی اگه فاند میخوای باید رو این کار کنی:
    What I have in mind involves developing a robust numerical algorithm suitable for the solution of multi-scale finite element problems of structural frameworks with non-linear response characteristics. This research would require derivation of the theory and programing the algorithm in Fortran or similar language, and naturally it would also involve verification of the developed code through application to frame structures. Please let me know if would be interested in, and comfortable with such a topic and being able to learn and write computer programs
    سوال من این هست که زبان فرترن یادگیری اون ساده هست و یا خیر؟ واینکه اگه ممکنه بتونید قسمتای بولد شده رو یه توضیحی بفرمایید ممنون میشم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_y نمایش پست ها
    با یه استادی مکاتبه داشتم پروپوزال فرستادم گفتش که خوبه ولی اگه فاند میخوای باید رو این کار کنی:
    What I have in mind involves developing a robust numerical algorithm suitable for the solution of multi-scale finite element problems of structural frameworks with non-linear response characteristics. This research would require derivation of the theory and programing the algorithm in Fortran or similar language, and naturally it would also involve verification of the developed code through application to frame structures. Please let me know if would be interested in, and comfortable with such a topic and being able to learn and write computer programs
    سوال من این هست که زبان فرترن یادگیری اون ساده هست و یا خیر؟ واینکه اگه ممکنه بتونید قسمتای بولد شده رو یه توضیحی بفرمایید ممنون میشم
    Fortran که زبان مدرن برنامه نویسی نیست که پیچیده باشه و خیلی از رشته های غیرکامپیوتری ازش استفاده می کنند و سخت نیست. سریع یاد می گیرید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_y نمایش پست ها
    سلام

اگه اجازه بدید من توضیح مختصر و بی بدیل جناب S03 رو یه کم تکمیل کنم...
    الگوریتم هایی که در محاسبات عددی و تکنیک های عددی رشته های مختلف مطرح هستند، از لحاظ implementation و پیاده سازی با محاسبات آنالوگ (مثل محاسبه یک انتگرال روی کاغذ) اساسا متفاوت هستند... به این مفهوم که برای اینکه کامپیوتر بتون فرآیند رایانش و محاسبه رو به بهترین نحو انجام بده باید فرد این توانایی رو داشته باشه که الگوریتم محاسبه عددی یا همون numerical algorithm رو به صورت منسجم یا robust به صورتی قابل دنبال سازی برای کامپیوتر طراحی کنه...
    زبان fortran شاید قدیمی ترین زبان برای برنامه نویسی علمی باشه که زبان های جدیدتر مثل matlab و python در واقع نوادگان اون به حساب میان... این زبان به طور گسترده ای بین متخصصان علم و مهندسی در گذشته استفاده میشده و حتی الان هم بسیاری از رشته ها البته به جز برق و کامپیوتر (برقی ها به matlab و کامپیوتری ها بسته به کاربرد به هر نوع زبان برنامه نویسی مثل python متوسل میشن) هنوز در گوشه کنار دنیا از اون استفاده می کنند. همونطور که جناب S03 فرمودند، یادگیری این زبان ساده است... منتها در مقایسه با زبان های جدیدتر که بالاتر گفتم یک مزیت و یک عیب برای اون قابل تصور هست... library هایی که امروزه در اکثر زمینه های علمی مطرح هست به طور اعجاب انگیزی در matlab و python پیاده سازی شده اند و در دسترس اند ولی در fortran شما شاید ناچار بشید خیلی از متد ها توابع رو خودتون بنویسید... مثلا در مورد finite element که برای شما دوستان عمرانی خیلی کاربردی هست، در matlab کتابخانه های بی نظیری وجود داره... مخلص کلام اینکه در دنیای fortran باید برنامه نویس متبحرتری باشید تا بتونید نیاز های خودتون در این حیطه رو مرتفع بفرمایید.
    در قسمت سوم استاد داره از code segment یا قطعه کدهایی صحبت می کنه که قبلا نوشته شده اند و در انتظار داره مه شما بتونید عملکرد درست اون کد ها و نسخه های تعمیم یافته شون رو (که مختملا خودتون باید بنویسید) رو در قبال پیاده سازی روی frame structure ها (که فکر می کنم یک مفهوم تخصصی در مندسی سازه باشه) آنالیز و مطالعه و آنالیز بفرمایید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان
    میشه موضوع پایان نامه ارشد و دکترا یه چیز باشه؟ اصلآ فرق پایان نامه ارشد و دکترا چیه؟
    ممنون میشم اگه کسی پاسخ بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rokhsare_e نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه موضوع پایان نامه ارشد و دکترا یه چیز باشه؟ اصلآ فرق پایان نامه ارشد و دکترا چیه؟
    ممنون میشم اگه کسی پاسخ بده
    بله ایرادی نداره. منتها باید مکمل هم دیگه باشن! نه اینکه عینا کپی برداری از همدیگه!

مثلا شما توی ارشد روی یک موضوعی کار کردید که حالا میخواهید توی دکترا اون موضوع رو گسترش و بهبود ببخشید و روش جدیدتری ابداع کنید. هیچ ایرادی نداره که اینکارو انجام بدید و خیلی هم عالی هست که تز دکتری شما در راستای پیشرفت تر ارشدتتون هست.