صفحه 49 از 56 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza97 نمایش پست ها
    اصل سوالم اینه که واقعا میشه از دانشگاه ازاد رفت به دانشگاه های خوب امریکا با فاند کامل ؟؟؟ چون من تا حالا ندیدم کسی از دانشگاه ازاد رفته باشه دانشگاه های تاپ امریکا اگرچه که معدل و نمرات زبان خوبی هم داشتند ؟؟؟ واقعا دانشگاه اخذ مدرک لیسانس انقدر مهمه که معدل و نمرات زبان و تمام کارها و مقالات طرف رو نادیده میگیرند ؟؟

از توجهتون سپاسگزارم
    دوست عزیز بله انشاالله به همه چیز میتونید برسید ولی باید صبور باشید. این که یهویی از دانشگاه آزاد برید MIT خیلی خیلی بعیده و سخته مگر با معدل بسیار بالا و سابقه تحقیقاتی بسیار خوب شاید ممکن باشه. ولی با صبر همه چیز ممکنه. میتونید پروفایل خانم نسیم انابی را در اینترنت ببینید لیسانس و ارشد دانشگاه آزاد علوم تحقیقات، دکترا دانشگاه سیدنی و فوق دکترا هاروارد مدیکال اسکول که upper bound ای هست که در این دنیا کسی میتونه بهش نائل بشه به نظر من. اگر لیسانس هستید ارشد یک دانشگاه نسبتا خوب در آمریکا یا کانادا و جاهای دیگه دنیا میتونه مسیر پیشرفتتون را هموار تر کنه. انشاالله به وقتش به قله های آکادمیک مثل ام ای تی هم میرسید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط MRK_2017 نمایش پست ها
    سلام

دانشگاه دلفت در اروپا برای رشته برق بسیار قوی است(جزو سه دانشگاه اول اروپا در این زمینه است).دوستان ایرانی فرصت مشغول به تحقیق در این دانشگاه زیاد هستند.

ارادت
    '

خوب من چطوری میتونم اقدام کنم؟ با ایمیل زدن به اساتید و یا از دوستان ایرانی کمک بگیرم؟ متاسفانه کسی رو تو اون دانشگاه نمیشناسم

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    یه سوال دوستان .
    من یه فایل دارم که با WINRAR فشرده و روش رمز گذاشتم .
    راهی هس بازش کنم ؟
    نرم افزارایی که پسورد ورمیدارن همه چرتن و نمیتونن وا کنن کسی راهی بلده ؟

poker face

سلام

من دانشجوی انصرافی کاردانی معماری با 30-40 واحد پاس شده هستم دیپلم معماری فنی حرفه ای هم دارم

در حال حاضر کاردانی نرم افزار میخونم

زبان انگیلیسی خوبی دارم ولی هنوز برای آیلتس و تافل اقدام نکردم ولی به زودی خواهم کردم

شرایط سربازی هم اصلا معلوم نیست

میخواستم نظر شما رو بدونم که با شرایط فعلی اگر بتونم تا تمام شدن کاردانی و اخد مدرک فوق دیپلم یا همون کاردانی برای لیسانس برم خارج یا نه؟! با بورسیه تحصیلی (یعنی کمک هزینه تحصیلی اون کشور دیگه ؟)

بعد اینکه مثل ایران میمونه واحد هامون روتطبیق میزنن یا روز اول از اول روزی از اول دوباره ؟!

یا لیسانس رو بگیرم برای فوق برم اونجا ؟!

یک ارزیابی کلی ؟!

سپاس از شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezanaderi نمایش پست ها
    سلام

من دانشجوی انصرافی کاردانی معماری با 30-40 واحد پاس شده هستم دیپلم معماری فنی حرفه ای هم دارم

در حال حاضر کاردانی نرم افزار میخونم

زبان انگیلیسی خوبی دارم ولی هنوز برای آیلتس و تافل اقدام نکردم ولی به زودی خواهم کردم

شرایط سربازی هم اصلا معلوم نیست

میخواستم نظر شما رو بدونم که با شرایط فعلی اگر بتونم تا تمام شدن کاردانی و اخد مدرک فوق دیپلم یا همون کاردانی برای لیسانس برم خارج یا نه؟! با بورسیه تحصیلی (یعنی کمک هزینه تحصیلی اون کشور دیگه ؟)

بعد اینکه مثل ایران میمونه واحد هامون روتطبیق میزنن یا روز اول از اول روزی از اول دوباره ؟!

یا لیسانس رو بگیرم برای فوق برم اونجا ؟!

یک ارزیابی کلی ؟!

سپاس از شما
    کمک هزینه تحصیلی معمولا به سه شکل دستیار تحقیقاتی (Research Assistant)ُ، دستیار آموزشی (Teaching Assistant)ُ، Fellowship‌ و Scholarship است. موردهای اول و دوم منطقا به کسی که هنوز لیسانس نداره نمیتونه تعلق بگیره و مربوط به دانشجویان دکترا و گاهی هم فوقه. مورد سوم هم بسیار معدوده و به افراد با رزومه های درخشان و قوی تعلق میگیره و خیلی هاش هم اصلا به دانشجویان بین المللی نمیدن. کلا اکثریت بچه هایی که کمک هزینه میگیرن از نوع اول و دومه و اکثرا هم مربوط به دکترا. بنابراین با شرابطی که گفتید امیدی به گرفتنش نمیشه داشت مگر در موارد بسیار نادر و خاص.
    در حالت کلی بهتره لیسانس بگیرید برای بعدش اقدام کنید (مگر اینکه بتونید خودتون هزینه اش رو بدید)
    ویرایش توسط tornadoz : July 4th, 2017 در ساعت 06:23 PM

Junior Member

دوستان سلام
    کسی اطلاع داره مدارک شبکه مثل (CCNA , CCNP , CCIE) در پذیرش و میزان فاند چقدر تاثیر داره و میتونه نکته ی پر رنگی در رزومه باشه یا خیر (رشتم نرم افزاره)؟؟؟ شنیدم در بعضی از کشور ها مثل استرالیا به اندازه ی لیسانس قبولش دارن اما کشور مورد نظر من امریکا یا کاناداست.
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza97 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    کسی اطلاع داره مدارک شبکه مثل (CCNA , CCNP , CCIE) در پذیرش و میزان فاند چقدر تاثیر داره و میتونه نکته ی پر رنگی در رزومه باشه یا خیر (رشتم نرم افزاره)؟؟؟ شنیدم در بعضی از کشور ها مثل استرالیا به اندازه ی لیسانس قبولش دارن اما کشور مورد نظر من امریکا یا کاناداست.
    سپاس
    تاثیر این موارد کمرنگه چون دانشگاه یعنی محیط آکادمیک و این جور چیزا اصلا موردنظر آکادمیا نیست. قطعا معدل و سابقه تحقیقاتی و نمره زبان و نمره GRE (برای آمریکا) و توصیه نامه خوب خیلی تاثیرش بیشتره. حتی یه SOP خوب به نظر من خیلی اهمیتش بیشتره تا این موارد. سابقه کار یه مقدار باز تاثیر داره برای نرم افزار (البته کمتر از موارد قبل) و یه سری از دانشگاه ها تاثیرش میدن. مثلا دانشگاه کلگری (اگه اشتباه نکنم) برای ارشد نرم افزار تو سایتش نوشته بود که در صورت داشتن سابقه کار قابل توجه، شرط مینیمم معدل رو یه مقدار میبره پایین تر و باهاتون راه میاد. اما مدارک شبکه قطعا از سابقه کار هم ارزشش کمتره و شاید بعد از همه این موارد اگر دوتا رزومه مساوی بودن کسی که اینا رو داشته باشه ارجحیت پیدا کنه.

Junior Member Sarf آواتار ها

دوستان برای مستر کامپیوتر ، کانادا یا آمریکا فاند یا اسکالرشیب میدن ؟ ارزش تلاش کردن داره ؟

سلام خدمت دوستان
    من در مرحله انتخاب رشته هستم و یک سوال برایم پیش آمده
    من علاقه ای بین برق و نرم افزار داشتم . با تحقیقاتی که انجام دادم تصمیم گرفتم که به برق برم ( احتمال 95 درصد برق علم و صنعت قبول میشم )
    حالا سوالم اینه که در برق در صورتی که دانشجوی ممتاز باشم میزارن مقداری از واحد های کامپیوتر رو بردارم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1132 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من در مرحله انتخاب رشته هستم و یک سوال برایم پیش آمده
    من علاقه ای بین برق و نرم افزار داشتم . با تحقیقاتی که انجام دادم تصمیم گرفتم که به برق برم ( احتمال 95 درصد برق علم و صنعت قبول میشم )
    حالا سوالم اینه که در برق در صورتی که دانشجوی ممتاز باشم میزارن مقداری از واحد های کامپیوتر رو بردارم ؟
    سلام. چارت و برنامه درسی هر رشته مشخصه و معمولا از سایت خود دانشگاه قابل دسترس. با ممتاز بودن نمیشه چارت رو تغییر داد. البته هر رشته ای معمولا تعدادی درس اخیتاری داره که دانشجو مجازه خودش از بین چند تا درس دلخواه انتخاب کنه. طبیعتا میشه این اختیاری ها رو جوری برداشت که با علائقتون سازگارتر باشه.
    برق و کامپیوتر یه سری درس مشترک دارن مثل مدارهای منطقی، مدارهای الکتریکی، ساختار و زبان کامپیوتر (زبان ماشین)، معماری کامپیوتر، ریزپردازنده، الکترونیک دیجیتال، پردازش سیگنال، سیستمهای بیدرنگ و غیره. یه سری هاشون دروس اجبارین و یه سری هم اختیاری (بسته به گرایش داره). از این حوزه که عملا همه شون درس های سخت افزاری هستن و هم تو دانشکده برق تدریس میشن هم تو دانشکده کامپیوتر، اختیاری برداشتن طبعا شدنیه.
    ولی اگه منظور دروس نرم افزاری و علوم کامیپیوتر باشه طبیعتا کار سخت تره چون معمولا این قانون وجود داره که درس اختیاری خارج از دانشکده حداکثر یکی یا دوتا میشه برداشت و معمولا هم با موافقت معاون آموزشی و اینهاست بنابراین خیلی روش حساب نکنید.
    البته محض کامل بودن توضیحاتم اینم بگم که تو دانشگاه شریف یه گزینه دیگه هم هست. شریف یه برنامه داره به اسم دوره فرعی (مینور) که به افراد اجازه میده به شرط معدل خوب، تو یه رشته غیر از رشته خودشون به عنوان دوره فرعی در حد 20 واحد درس بگذرونن. تا اونجا که میدونم فقط شریف اینو داره. ولی ممکنه دانشگاه های دیگه گذاشته باشن باید بپرسید.