صفحه 46 از 56 نخستنخست ... 3637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام من یک سوال داشتم ببخشید من می خوام رشته کامپیوتر بخونم در آمریکا ولی تحصیلت master ام زبانه و اینکه به نظرتون من شانس دارم برای مستر یا باید لیسانس بخونم و یا کلا برم رشته خودم که زبان برای phd بخونم که علاقه ای ندارم
    با تشکر

Junior Member Bita_r آواتار ها

سلام. من یه مشکلی دارم که میخاستم تاپیک مخصوص بزنم ولی اجازه نداشتم پس اینجا رو بهترین جا برای پرسش دونستم.
    سوالات کلی درباره ی رشته ی مهندسی کامپیوتر و آی تی
    1.کسی هست که از ورود به این رشته پشیمون باشه؟ (نه از جهت علاقه)
    2.این رشته با اون چیزی که از بیرون به نظر میرسه تفاوت زیادی داره و سخته؟
    3.شرایط کارش تو ایران از حقوق بالای 1500 بیشتره؟ اصن همونشم گیر میاد؟
    4.تا اونجایی که من اطلاعات دارم پذیرش رشته های مهندسی بهتره پس کامپیوترم پذیرش خوبی داره.آیا میشه با نمرات و معدل خوب و در کل رزومه و مدارک عالی ولی دانشگاه های دولتی شهرستان ها مث گیلان، مازندران، تبریز از دانشگاه های عالی پذیرش گرفت؟
    5.شرایط کاری این رشته در آمریکا و انگلیس در مقایسه مقایسه ایران چطوره؟
    از مجربان این رشته درخواست میکنم به پرسش های من پاسخ بدن چون مسئله زندگیه.
    پیشاپیش سپاسگزارم.

Junior Member Bita_r آواتار ها

لطفا یکی جواب بده ضروریه!

Junior Member

سلام و درود فراوان
    وقت خوش

بنده در حال تحصیل رشته فناوری اطلاعات شبکه های کامپیوتری - در مقطع کارشناسی ارشد - ( ترم دو ) هستم ( آزاد اسلامی )
    چند سوال ممنون میشم پاسخ بدید :

1. اگر بخواهم مقاله ISI بنویسیم ، کدارم ژورنال مناسب است ؟ ( برای رشته ما )
    2. چگونه میتوان ژورنال های مناسب رشته فناوری اطلاعات را پیدا کنم ؟
    3. مقاله در ژورنال خارجی تاثیری در معدل کل دارد ؟ ( چند نمره ؟ )
    4. مقاله در ژورنال داخلی تاثیری در معدل دارد ؟ ( چند نمره ؟ )
    5. یک کتاب در مرحله چاپ دارم ، تاثیری دارد ؟
    5. کلا چه چیزهایی هست که باید بدانم برای نمره و رزومه ( قصد ادامه تحصیل دارم )

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita_r نمایش پست ها
    سلام. من یه مشکلی دارم که میخاستم تاپیک مخصوص بزنم ولی اجازه نداشتم پس اینجا رو بهترین جا برای پرسش دونستم.
    4.تا اونجایی که من اطلاعات دارم پذیرش رشته های مهندسی بهتره پس کامپیوترم پذیرش خوبی داره.آیا میشه با نمرات و معدل خوب و در کل رزومه و مدارک عالی ولی دانشگاه های دولتی شهرستان ها مث گیلان، مازندران، تبریز از دانشگاه های عالی پذیرش گرفت؟
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    جواب 1_فکر نمیکنم کسی پشیمون باشه
    جواب2_بستگی داره که سخت بودن از نظر شما چیه ؟!
    جواب 3_بستگی داره به کارتون بله برنامه نویس کامپیوتر بعضا بالای 2میلیون میگیره
    جواب 4_بله چرا نشه !تلاشتون رو بکنید میشه ایشالله!
    جواب 5_مسلما شرایط کاری بهتره ولی اینجا هم بد نیست ولی به نظرم اول آمریکا و بعد انگلیس
    امیداورم مفید باشه جوابام

Junior Member

سلام و درود فراوان
    وقت خوش

بنده در حال تحصیل رشته فناوری اطلاعات شبکه های کامپیوتری - در مقطع کارشناسی ارشد - ( ترم دو ) هستم ( آزاد اسلامی )
    چند سوال ممنون میشم پاسخ بدید :

1. اگر بخواهم مقاله ISI بنویسیم ، کدارم ژورنال مناسب است ؟ ( برای رشته ما )
    2. چگونه میتوان ژورنال های مناسب رشته فناوری اطلاعات را پیدا کنم ؟
    3. مقاله در ژورنال خارجی تاثیری در معدل کل دارد ؟ ( چند نمره ؟ )
    4. مقاله در ژورنال داخلی تاثیری در معدل دارد ؟ ( چند نمره ؟ )
    5. یک کتاب در مرحله چاپ دارم ، تاثیری دارد ؟
    5. کلا چه چیزهایی هست که باید بدانم برای نمره و رزومه ( قصد ادامه تحصیل دارم )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita_r نمایش پست ها
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    سلام
    1. من اصلا پشیمون نیستم اما یک پیشنهاد دوستانه اگه واقعا به کامپیوتر علاقه ای ندارید وارد این رشته نشید
    2. سختی و آسونی این رشته دقیقا بر کیگرده به میزان علاقه شما به کامپیوتر ، خیلی ها هستند از حل کردن مشکلات و گره های کامپیوتری لذت میبرند خوب پس موفق هستند خیلی ها برای اینکه صرفا مدرک کامپیوتر و یا ایتی بخوان بگیرن وارد میشن همون ابتدا تو خیلی از درس های برنامه نویسی و معماری و هوش و... گیر می کنن
    3. کمترین کاری که تو این رشته میشه داشت کالسنتر های شرکت های اینترنتی و یا سایت های فروش اینترنتی . اپراتور های تلفن و... حداقل حقوقم هم از 1.200 شروع میشه تا 1.700 ، و بسته به مدارک و سوادتون تا مبلغ 2 و کمی بیشتر میتونید داشته باشید البته ناگفته نمونه کلا هرجایی با حقوق بالا 50 درصدش درس و مدرک و... مابقیش شما باید بند پ استفاده کنید
    4. تو تحقیقانی که تو همین فروم داشتم نتایج مثبت بوده
    5. اطلاعی ندارم

بهترین کشور از نظر موقعیت کاری و مهاجرت برای رشته مهندسی کامپیوتر چه کشوری هست ؟؟

بیشترین تخصصی که در رشته کامپیوتر مورد نیاز هست، چه تخصصی هست ؟؟

سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.
    فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه آزاد قزوین با معدل 15/5 هستم.هدفم دکترا در خارج کشور و اقامته.( آمریکا و کانادا یا کشورای اسکاندیناوی). شنیدم که خیلی از کشورا مدرک دانشگاه ازادو قبول ندارن. خیلی دوست دارم ارشدو از دانشگاههای دولتی تهران بگیرم ولی به خاطر سهمیه پایین دولتی و حجم بسیار بالای داوطلبان خیلی خیلی سخته. حالا دوتا سوال از خدمتتون دارم
    1- به نظر شما اگه ارشدمو از دانشگاه ازاد بگیرم، کشورایی که در بالا ذکر کردم مدرک ارشد آزاد و لیسانس آزاد منو قبول میکنن؟ و اگه قبول میکنن میتونم با توجه به معدلم از یه دانشگاه خوب فاند بگیرم؟
    2- اگه به جای کارشناسی ارشد تو ایران، برای مستر اقدام کنمو ارشدمو اونجا بگیرم چی؟با توجه به معدل پایینم شانسی دارم؟
    سپاس از راهنماییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان ، امیدوارم همه خوب باشید

من 19 سالمه دانشجو نرم افزار فردوسی مشهدم و بعد از تجربه یکسالی که در فرآیند آمریکا داشتم و با وجود داشتن پذیرش از دانشگاه هایی همچون Michigan State University , Iowa State University, University of New Mexico به همراه بورسیه های پارشیال در مقطع کارشناسی نتونستم به دلایل مسائل ویزا پذیرشم رو به نتیجه برسونم و 4 بار توسط سفارت های مختلف ریجکت شدم و از آغاز تحصیل باز موندم

بعد از اتفاقات صورت گرفته تصمیم گرفتم که به دنبال جای خوب دیگه باشم که تمامی معیار های مهاجرتیش به ایده آل هام نزدیک باشن و کورس انگلیسی داشته باشه و کیفیت آموزشیش برتر باشه و البته مشکل ویزا چندانی نیز نداشته باشه که از میان گزینه های مختلف به هلند رسیدم و از دانشگاه های TU/eکه 83 امین دانشگاه برتر رشته من در دنیاست در کنار دانشگاه Groningen که دانشگاه 80 دنیا در رنکینگ های کلی هست و دو دانشگاه Applied Science به نام های Fontys و Saxion در رشته Computer Science پذیرش گرفتم.

در هلند دو نوع دانشگاه Research و UAS هست و همانطور که آگاهید سبک تدریس کاملا در این دو نوع دانشگاه ها متفاوت هستش. من بر اساس تحقیقات بسیار که تو این مدت کردم به این برآورد رسیدم که UAS ها بیشتر دانشجو رو برای صنعت و کار آماده میکنن و دوره کارموزیشون و رویکردشون عملی هست درحالی ه Research ها بر روی ساختن دانش و پایه تئوری تمرکز دارن تا از بعد ها بشه برای تولید علم و تحقیقات استفاده کنن و نمیدونم برداشت من درست بوده ولی این اطلاعات من هست. و به تفاوت های طول دورشون نیز آگاهم.

ولی چیزی که من رو بشدت در انتخاب میان این دانشگاه ها سردرگم کرده اینکه با وجود الویت خودم که رویکرد عملی هست و متناسب با اهداف که برای بعد تحصیل در مقطع کارشناسی متصور شدم که تلاش برای پیاده سازی و عملی کردن ایده هام هست ، دانشگاه های UAS رو جذاب تر و نزدیک تر به نیازم دیدم مخصوصا که متوجه شدم این دانشگاه ها دانشجویانشون رو برای دوره کارآموزی با شرکت هایی همچون Philips و زینمس در ارتباطن که یک چشم انداز بسیار جذاب رو در افق دید من ایجاد کرده که تحصیل در چنین دانشگاه هایی بیشتر میتونه باعث بشه تا دانش تئوری رو به مهارت و تجربه عملی کسب کنم چیزی که در ایران نبودش بشدت حس میشه و تصورم این بوده از این راه سریعتر میشه پیش نیاز های لازم برای اهدافم رو بدست بیارم.

از طرفی دیگه مسائل وجود داره که مهم ترینش نبود این دانشگاه ها در هیچ رنکینگ معتبر از قبیل QS ، THE و US News یا حتی Shanghai هست. در حالی ه دانشگاه های ریسرچ جایگاه درخور توجه و شایسته در این رتبه بندی ها در میان دانشگاه های موجود دارن به ویژه دانشگاه TU/e که در رشته بنده بعد دلفت بهترین دانشگاه کامپیوتر به شما آورده شده و حتی عملکردی از بهترین گزینه آمریکا من یعنی Michigan State داره. و این موضوع این شبه رو در من ایجاد کرده که نکنه یک وقت واقعا تفاوت کیفیت آموزشی بسیار زیاد باشه و جدا از رویکرد متفاوت دانشگاه های هر دو دسته یک وقت UAS ها از عملکرد و کیفیت مناسبی برخوردار نباشن

و مسئله دیگه که متوجه شدم دانشجویان فارق تحصیل از UAS ها نیاز دارن که برای مقاطع بالاتر دوره های پیشنیاز بگذرونن ، هرچند من الویت ادامه دوره ارشد بصورت پیوسته نیست و هدفم اینکه بعد کارشناسی به دنبال عملی کردن ایده ها و بازار کار برم و در زمانی بعد که نیاز داشتم به دانش بالاتر مقاطع تحصیلات تکیملی بود برای ارشد دکترا اقدام کنم. ولی بازم این باعث شده من درباره میزان اعتبار دانشگاه UAS دچار تردید بشم

هرجند در اینباره تونستم با یکی از اساتید دانشگاه Rotterdom که زیر مجموعه دانشگاه Erasmus هست که ایرانی هم بودن در دانشگاه فردوسی ارائه داشتن ملاقات کنم و ایشون اذعان داشتن که نیازی به توجه به رتبه بندی نیست و گفتن این دانشگاه ها در هلند شناخته شده هستند و دانشجویان بسیار خوبی رو نیز تربیت میکنن و با اینکه برای ارشد دکترا توصیه نکردند ولی برای کارشناسی بشدت توصیه کردن . با این حال من هم چنان دو دل هستم ، و از دوستان درخواست راهنمایی کمک دارم و لطف بزرگی میکنن اگر بتونن در این ضمینه منو راهنمایی کنن تا بهترین و معفول ترین انتخاب رو داشته باشم