صفحه 48 از 56 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام وقت بخیر من کارشناسی کامپیوتر خوندم و به دلیل علاقه زیاد به دروس برق مثل کنترل خطی برای ارشد به رشته برق کنترل تغییر گرایش دادم پایان نامه ارشدم را در حوزه شبکه عصبی و بهینه سازی انتخاب کردم. تصمیم دارم در یک الی دو زیر شاخه کنترل به صورت جدی کار کنم و مقاله بدم. و همینطور علاقه زیادی به ادامه تحصیل در مقطع دکترا برق کنترل دارم ولی در ایران خانم ها نمیتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و هنوز مقطع در مقطع دکترا برای خانم ها شرایط خوبی بوجود نیامده البته سعی میکنم خوش بینانه نگاه کنم و به اعتقادم همیشه با کمی تلاش بیشتر میشه به خواسته هامون برسیم. به جز گزینه تحصیل در مفطع دکترا در ایران به کشورهای دیگر هم فکر میکنم و نظرم بیشتر درمورد کشور های انگلیسی زبان مثبت است. سوالی از همه عزیزان داشتم به عنوان یک خانم کار به عنوان مهندس کنترل در ایران را پیشنهاد میکنید و اطلاع دارید در چه مکان هایی بیشتر امکان قبول کردن خانم ها هست؟ البته هنوز بسیاری از افراد اطلاع زیادی درمورد تفاوت برق کنترل در مقطع دکترا و ارشد و کنترل صنعتی ندارند و هر جا صحبت از بحث کنترل میشه همه از من سوال میکنند کار صنعتی هم بلد هستید؟ تمامی دانشجوهای ارشد و دکترای برق کنترل باید در حوزه صنعت مثل plc کار کرده باشند. در دوره ارشد درمورد حوزه کاری برق کنترل و اهمیت اون در بسیاری از رشته ها صحبت شده و به نظر من هم رشته بسیار کاربردی است و در تمامی حوزه ها میتواند به کار گرفته شود. علاقه بسیار زیادی به رشته ام دارم و برای کسب موفقیت در این رشته تمام تلاشم را میکنم کمی به راهنمایی نیاز دارم تا بتونم تصمیم درستی بگیرم.
    با تشکر

Junior Member

سلام ... من دانشجوی ترم 2 مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه ازاد تهران غرب هستم تا الان معدلم خوبه 17.97 و زبانمم در حد upper intermediate هستش و هنوزم دارم کلاس میرم ... یه سوال داشتم اینکه ایا با معدل بالا از دانشگاه ازاد و نمره ی تافل در حد خیلی خوب و چند مقاله ی خوب میشه از دانشگاه های خوبه امریکا مثل mit و standford و ... پذیرش با فاند award گرفت ؟؟

Junior Member

اصل سوالم اینه که واقعا میشه از دانشگاه ازاد رفت به دانشگاه های خوب امریکا با فاند کامل ؟؟؟ چون من تا حالا ندیدم کسی از دانشگاه ازاد رفته باشه دانشگاه های تاپ امریکا اگرچه که معدل و نمرات زبان خوبی هم داشتند ؟؟؟ واقعا دانشگاه اخذ مدرک لیسانس انقدر مهمه که معدل و نمرات زبان و تمام کارها و مقالات طرف رو نادیده میگیرند ؟؟

از توجهتون سپاسگزارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoodregister نمایش پست ها
    دوستان با معدل داغون 13 میشه اروپا پذیرش گرفت؟ سخت افزار میخونم
    با چیا میشه شانس پذیرش رو بالا برد؟ اگه ممکنه کشور و دانشگاهش رو بگید همینجا
    هیچ کس به صرف معدل شما نمیتونه جواب درستی بهتون بده. در حالت کلی شدنش میشه. لطفا به جوابم به نفر بعدی توجه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza97 نمایش پست ها
    اصل سوالم اینه که واقعا میشه از دانشگاه ازاد رفت به دانشگاه های خوب امریکا با فاند کامل ؟؟؟ چون من تا حالا ندیدم کسی از دانشگاه ازاد رفته باشه دانشگاه های تاپ امریکا اگرچه که معدل و نمرات زبان خوبی هم داشتند ؟؟؟ واقعا دانشگاه اخذ مدرک لیسانس انقدر مهمه که معدل و نمرات زبان و تمام کارها و مقالات طرف رو نادیده میگیرند ؟؟

از توجهتون سپاسگزارم
    نمیدونم رو چه حسابی میگید کسی از آزاد نرفته دانشگاه های تاپ دنیا. ولی به طور کلی به غیر از یکی دوتا دانشگاه تاپ ایران بقیه دانشگاه ها چندان شناخته شده نیستن و عملا فرق اساسی ای ندارن. اون یکی دوتا دانشگاه هم فقط در صورتی شناخته شده اند که قبلا دانشجو ازش زیاد رفته باشه به دانشگاه موردنظر وگرنه اون ها هم فرقی ندارن. عامل مهم یکی نیست. معدل، مقالات با کیفیت، نمره زبان خوب، نوشتار درست رزومه، SOP، شانس و غیره همه در کنار هم پذیرش رو میسازن وگرنه کسی به صرف دانشگاه نمیتونه پذیرش بگیره و کسی هم به صرف دانشگاه پذیرش رو از دست نمیده (این در مورد هر تک عامل دیگه ای هم صدق میکنه).
    ضمنا دانشگاه هایی که نام بردید mit و stanford و اینها دانشگاه هایی هستن که هر ترم صدها درخواست پذیرش واسشون میاد و بهترین دانشجوبان با معدل 4 از 4 و مقاله و رزومه های عالی از بهترین دانشگاه های دنیا هم بهشون اپلای میکنن و پذیرش نمیگیرن. اینا رو ملاک نگیرید.

Junior Member

از پاسخگوییتون بسیار سپاسگزارم

Junior Member

سلام .
    من دانشگاه آزاد تهران شمال درس میخونم.
    چطور می تونم استادی توی دانشگاه های خوب مثل امیرکبیرو یا تهران یا شریف پیدا کنم که قبول کنه منتور من بشه و بتونم ازش کمک بگیرم برای پیدا کردن سامر اسکول یا اینترنشیپ یا باهاش کار کنم و بهم ریکام بده؟ کسی این کارو کرده تا به حال؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Eng

سلام
    کسی میدونه چطوری میتونم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم؟ بهترین کشور از لحاظ دادن فرصت در رشته الکترونیک کجا هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط baraaan نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه خیلی سردرگمم من در کنکور ریاضی رتبه 3رقمی اوردم و به اصرار خانوادم و مخالفت خودم واسم دانشگاه و رشته ای رو انتخاب کردن که دوس نداشتم و توی دانشگاه هر کاری کردم نتونستم خودمو راضی کنم و انصراف دادم و بعدشم بدلایل شخصی از درس فاصله گرفتم الان همه اصرار دارن که من پزشکی بخونم و خیلی هم اصرار دارن اما دیگه نمیخوام اشتباه گذشته ام رو تکرار کنم و میخوام علاقه خودم رو دنبال کنم و همون مهندسی رو بخونم بنظرتون امسال برم دانشگاه ازاد مهندسی کامپیوتر بخونم یا بشینم واسه سال دیگه دانشگاه دولتی قبول بشم؟؟؟ (یجورایی دلمم با دانشگاه ازاد نیست وقتی بتونم دانشگاه دولتی تهران قبول بشم ناراحت میشم راضی به یه دانشگاه ازاد شهر کوچیک که بدون کنکورم هست بشم فقط میترسم زمان رو بیشتر از دست بدم و یکسالم واسم یکسال باشه و از هدفم دور بشم) واسه اپلای دوره فوق یا دکتری فک کنم سنم بالاست بنظرتون سنم میتونه این شانس رو از من بگیره؟؟؟ میترسم قید پزشکی رو بزنم و مهندسی بخونم و نتونم اپلای کنم اونم با این وضع مهندسی توی مملکت
    سلام
    بنظر من شما اول هدفتونو مشخص کنید اگر میخواین ایران بمونید و برای همیشه اینجا زندگی کنید ترجیحا پزشکی بخونید چون مهندسی تو این مملکت مرده و تاپ ترین مهندسی ها الان اندازه یک دهم یک پزشک درامدی ندارن

اگر قصدتون رفتن هست برای اونور رشته مهندسی ایران بیشتر از پزشکی قبول دارن شما با مدرک مهندسی برین خیلی شانس برای گرفتن پذیرش دارین تا پزشکی..در کترای محدودیت سنی نیست من خیلی ها رو دیدم در سن 40 و بالاتر رفتن دکترا بخونن ازین لحاظ نگران نباشید

و نکته آخر شما ببینید چه چیزی شما رو تو زندگی خوشحال میکنه... پول..موقعیت اجتماعی و یا علاقه

من خودم کسی بودم که با تمام مخالفت خانوادم رفتم رشته ریاضی چون واقعا علاقه داشتم و از پزشکی متنفر بودم و مهندسی برق با رتبه 3 رقمی قبول شدم الان که داره دکترام تموم میشه فکر میکنم از اول اشتباه کردم و نباید اینقدر ایده آل به همه علایقم نگاه میکردم....

و ضمنا یکسال بخونید برای سراسری خیلی بهتر از آزاد هستش (یکسال تو زندگی آدم ایندر تاثیر نداره ولی بعدا ممکنه بخاطر آزاد خوندتون پشیمون بشید)
    حالا این نظر بنده هستش تصمیم نهایی با خودتونه

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza97 نمایش پست ها
    سلام ... من دانشجوی ترم 2 مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه ازاد تهران غرب هستم تا الان معدلم خوبه 17.97 و زبانمم در حد upper intermediate هستش و هنوزم دارم کلاس میرم ... یه سوال داشتم اینکه ایا با معدل بالا از دانشگاه ازاد و نمره ی تافل در حد خیلی خوب و چند مقاله ی خوب میشه از دانشگاه های خوبه امریکا مثل mit و standford و ... پذیرش با فاند award گرفت ؟؟
    سلام

با رزومه بالا برای دانشگاه های تاپ دنیا و با فاند مورد انتظار شانس بسیار کمی دارید.توصیه می شود تحصیلات فوق را با رزومه بسیار قوی تر در داخل یا خارج ایران انجام دهید و بعد دنبال دانشگاه بهتر باشید.

ارادت
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط laperlaaa1983 نمایش پست ها
    سلام
    کسی میدونه چطوری میتونم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم؟ بهترین کشور از لحاظ دادن فرصت در رشته الکترونیک کجا هست؟
    سلام

دانشگاه دلفت در اروپا برای رشته برق بسیار قوی است(جزو سه دانشگاه اول اروپا در این زمینه است).دوستان ایرانی فرصت مشغول به تحقیق در این دانشگاه زیاد هستند.

ارادت
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!