صفحه 15 از 56 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

آیا حل تمرین شدن و یا شرکت در دوره هایی مثل دوره های IPM یا شرکت در دوره های coursera.orgرزومه محسوب میشود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali386381 نمایش پست ها
    آیا حل تمرین شدن و یا شرکت در دوره هایی مثل دوره های IPM یا شرکت در دوره های coursera.orgرزومه محسوب میشود؟
    هر فعالیت اضافه‌ای می‌تونه تاثیر مثبت داشته باشه.
    حل تمرین می‌تونه تاثیر مثبتی داشته باشه، خصوصا وقتی که چندین ترم ارائه شده باشه (توی یه درس خاص). اگر اون درس‌ها تو حوزه کاریه استادی که می‌خوای باهاش تماس بگیری هم باشه، دیگه چه بهتر
    اما جدای تاثیر مثبتش توی رزومه، به نظر من این‌که استادی که ازش LoR می‌گیری چقدر از کارت بابت حل تمرین بودن تعریف می‌کنه، تاثیر مهم‌تری داره.
    کلا LoR رو جدی بگیر.

IPM رو نمی‌دونم،‌گذروندن دوره‌هایی که جنبه Business داشته باشن تو فرایند آکادمیک تاثیر خاصی نداره. مثل طراحی سایت، دوره‌های شبکه و ... نه این‌که بد باشن، تاثیری ندارن

درباره Coursera به نظر من خیلی تاثیر خوبی می‌تونه داشته باشه. نه این‌که بتونه چیزی رو بپوشونه‌ها...
    اما به نظر من، وقتی که شما توی رزومه‌ت زمینه‌های مورد علاقه‌ت رو اعلام می‌کنی، یا این‌که این درس‌ها رو مطالعه آزاد داشتی یا ... این دوره‌های مرتبط با علاقه‌ت رو اگر این‌جا گذرونده باشی، نشون می‌دی که صزفا یه چیزی این‌جا پرنکردی و واقعا داری پی علاقه‌ت رو می‌گیری
    (خصوصا تو زمینه‌ای مثل پردازش سیگنال و هوش مصنوعی، که اکثر درس‌هاش ماله ارشده)
    تاثیر این دوره‌های آن‌لاین از این نظر فکر می‌کنم خیلی مهمه

دلیل دیگه این درس‌ها، ایده‌هاییه که می‌گیری ازشون، و بعدا شاید بتونی پروژه‌ای تعریف کنی و جلو بری.
    علاوه‌ بر درس‌هاس تخصصیه رشته‌ت، شدیدا توصیه می‌کنم سراغ درس‌های مدیریتی و کارآفرینی و ایده‌پردازی هم بری. دید بسیار خوبی به آدم می‌ده. خود منم تو تعداد زیادی از اونا دارم شرکت می‌کنم.

سلام برای انتخاب گرایش و زمینه برای تحقیق از چه منابعی میشه استفاده کرد؟
    میخوام در یک زمینه ای فعالیت کنم که هم کاربردش زیاده هم توش خوب میشه مقاله داد و هم برای اپلای میشه خوب فاند گرفت...
    هر چی میگردم به نتیجه خاصی نمیرسم چون اکثر گرایش ها و زمینه های تحقیقاتی کامپیوتر رو دوست دارم!!
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون
    شما باید بشینی و برای دانشگاه‌ها سرچ کنی. ببینی چه Programهایی دارن، کدومش نظرت رو جلب می‌کنه، در ضمن بری تو صفحه استاداشون و ببینی تو چه زمینه‌هایی دارن فعالیت می‌کنن تا ببینی چه چیزی اون ور رو بورسه

به علاوه، کلا با دنبال کردن کنفرانس‌ها و ژورنال‌ها (نه اینکه حتما بشینی دانلود کنی و بخونی) همون چکیده‌ها کافیه، می‌تونی جهت‌گیری‌های کلی رو درک کنی.

خوب می‌شه مقاله‌ داد، بستگی به خیلی چیز‌ها داره. یه موضوعی اگه ۳-۴ ساله که شناخته شده و داره روش کار می‌شه، درباره‌ش جای کار زیادی هست و می‌شه کارای خوب و نه چندان خفن کرد و سریع مقاله‌کردش
    اما یه زمانی یه موضوعی کلاسیک شده، اون موقع دیگه کارای ابتدایی و ... رو بقیه سال‌ها قبل انجام دادن، حالا باید کارای خیلی تخصصی و پیشرفته انجام داد تا بشه مقاله‌ای ازش درآورد. مثالش بحث Source Codingه. خیلی روش کار شده، تا قیام قیامت هم روش کار انجام خواهد شد، بودجه هم از طر ف شرکتای مختلف فیلم و اینترنتی داره، اما رسیدن به سطح روز اون رشته چند سال مقاله خوندن می‌خواد و رسیدن به ایده‌های بکر

Global Moderator

Simon آواتار ها

حل تمرين اگر استاد در توصيه هم اشاره كنه و نمره ي اون درستون واقعا بالا باشه نكته ي مثبتيه. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام

دوستان اين رشته دقيقا جى هست واينكه براى شروع كلاسهاى مجتمع فنى خوب هست؟
    Network Systems and Data Communications Analysts

اميدوارم جاى مناسبى سوالم رو مطرح كرده باشم .
    مرسى از همه

Junior Member

سلام دوستان
    من فوق لیسانس برق از دانشگاه تهران-جنوب دارم.
    4 تا اختراع به تولید رسیده دارم که یکیش صادر شده، یه مقاله کنفرانس IEEE، دو تا ISI و 6 تا مقاله فارسی دارم. عضو بنیاد ملی نخبگان هم هستم.
    می خوام واسه دکترا APPLY کنم (با fund) اما نکته ضعف بزرگم که معدلمه خیلی دلسردم کرده. 14.43 تو لیسانس و 15.31 تو فوق لیسانس.
    بین دوستای شما کسایی بودن که با این معدل ها با fund خوب به دانشگاه های نسبتا خوب اروپا یا کانادا رفته باشند؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط s_soltani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فوق لیسانس برق از دانشگاه تهران-جنوب دارم.
    4 تا اختراع به تولید رسیده دارم که یکیش صادر شده، یه مقاله کنفرانس IEEE، دو تا ISI و 6 تا مقاله فارسی دارم. عضو بنیاد ملی نخبگان هم هستم.
    می خوام واسه دکترا APPLY کنم (با fund) اما نکته ضعف بزرگم که معدلمه خیلی دلسردم کرده. 14.43 تو لیسانس و 15.31 تو فوق لیسانس.
    بین دوستای شما کسایی بودن که با این معدل ها با fund خوب به دانشگاه های نسبتا خوب اروپا یا کانادا رفته باشند؟!
    معدل های شما خیلی اذیت می کنه به خصوص اینکه هر دو پایین هستن. نکته مهم (به خصوص در اروپا) اینه که شما باید سعی کنید پوزیشن مناسب با سوابق خودتون پیدا کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    معدل های شما خیلی اذیت می کنه به خصوص اینکه هر دو پایین هستن. نکته مهم (به خصوص در اروپا) اینه که شما باید سعی کنید پوزیشن مناسب با سوابق خودتون پیدا کنید.
    سلام. خیلی اذیت می کنه یعنی چه؟ مقاله و اختراع و recommendation از اساتید شناخته شده هم جبرانش نمی کنه. البته معدل لیسانسم خیلی هم پایین نیست ها.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ysefi نمایش پست ها
    سلام. من فارغ التحصيل صنايع علم و صنعتم با معدل 16 و فوق ليسانسم هم مديريت فناوري اطلاعات خوندم با معدل 18.9. تافل هم اخيرا دادم شدم 91. دچهار تا مقاله international تو حوزه مديريت دانش هم دارم به نظرتون با اين شرايط كجا مي تونم براي دكتري صنايع يا تحليل سيستم يا مديريت اطلاعات اقدام كنم؟ هنوز GRE ندادم و فاند هم برام به شدت مهمه. به نظرتون اروپا يا آمريكا جايي شانس دارم؟

اگر فاند براتون به شدت مهمه از همين امروز به شدت بر روي GRE وقت بگذاريد . شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

سلام به همه ی دوستان
    من گرایش الکترونیکم ترم 8 دانشگاه ازاد داخل زمینه رباتیک 3 سال کار کردم مقام های مختلفی داخل ایران دارم یه مقاله داخل المان دارم معدلم 19 هست.
    حالا می خواستم ببینم می تونم برای دانشگاه های کانادا یا استرالیا در زمینه مخابرات اقدام کنم ؟ (یا بهتر داخل ایران ادامه تحصیل بدم؟)
    (می خوام وقتم رو بیهوده تلف نکنم یا برای کنکور بخونم یا بخونم برای تافل)
    اگه امکان داره دوستان راهنماییم کنند؟