صفحه 2 از 56 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : وسط لیسانس برم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SDGH
    1-من دخترم و مشکل سر بازی ندارم
    2-ازنظر مالی هم مشکلی ندارم (خداروشکر)
    3-از نظر کشور فقط اروپا مجوز دارم(از جهت رضایت مادر)واکثر کشور ها هم می تونم برم مثل:بلژیک.ایتالیا.نروژ.انگل یس.سوییس.وغیره
    4-معدلم این ترم خوب شد و تازه ترم اول بوده.خیلی زور بزنم رو18 17.5 می تونم نگهش دارم
    اسم اون دانشگاهی که دوستتون رفته(کانادا)می شه بدید

دو نفر از دوستای من وسط لیسانس رفتن کانادا .. UBC ! ... یکیشون تهران جنوب کامپیوتر بود و اون یکی هم مکانیک ! ...
    البته فکر کنم ترم های آخر بود ... 7 و 6 ! ... حدود 3 سال پیش ! ...

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط aabed

1- با توجه به اوضاع سياسى ايران وضعيت ويزا براى ايرانى ها هر روز بد تر ميشه. هر قدر زود تر بيايد شانس موفقيت تون بيشتر هست.
    2-با وضيت رو به سقوط آقتصاد ايران نرخ ارز هر روز بالاتر ميره. من اگه ساله 2004 مييومدم با دلار 650 تومنى درس ميخوندم ولى الان با دلار 950 تومنى.هر قدر زود تر بياييد هزينه تحصيلتون كمتر خواهد بود.
    3-مدرك ليسانس دانشگاه هاى اروپا و آمريكا معتبر تر هست و به خاطر سيستم استاندارد و درست اگه درس بخونيد راحت تر نمره مياريد. اين دو آدامه تحصيل شما رو ساده تر خواهد كرد.
    4-شما هر زمان كه وارد يك كشور جديد ميشيد بايد همه چيز رو معادل سازى كنيد يا از نو شروع كنيد. هر قدر كه زود تر بيايد كارتون ساده تر هست. از نظر فرهنگى و زبان هم قابليت سازگارى تون با محيط بيشتر خواهد بود.

ولى لطفا دو آصل اول كه گفتم رو مد نظر داشته باشيد. در مورد دانشگاه هاى كانادا هم من اطلاعاتى دارم اگه سوالى بود در خدمتتون هستم.
    منم با این صحبت ها کاملآ موافقم ...
    حالا لیسانس که خوبه ... یکی از دوستانه من ارشدش رو نصفه کار گذاشت و رفت امریکا ! ...
    بالاخره اینجا وضعیت به نحویه که هر روز که می گذره نمی تونی مطمئن باشی که فردا هم مثل امروز باشه ...
    به قول یکی هر روز به صورتی surprised می شی ! ...

Junior Member

دو نفر از دوستای من وسط لیسانس رفتن کانادا .. UBC ! ... یکیشون تهران جنوب کامپیوتر بود و اون یکی هم مکانیک ! ...
    این دوستاتون با هزینه ی شخصی رفتن؟اگر جواب منفیه,می شه توضیح بدی که چطور و با چه شرایطی؟

Junior Member

من خودم مشکلی با تنها بودن ندارم اما مادرم به این راحتی نمی ذاره هر جا برم برای همین فعلا مجبورم کشورهای خاصی که فامیلای نزدیکمون هستندبرم به جز امریکابه خاطر شرایط سنیم.
    راجع به اینکه کجامی خوام زندگی کنم واقعا نمی دونم و فکرمی کنم الان خیلی زود باشه که تصمیم بگیرم
    اگر دوستان لطف کنند کمک کنند بگن از کجا شروع کنم وچقدر طول می کشه از کجا اطلاعات کامل بدست بیارم و .باید تکتک دانشگاه هاروسایتشونو چک کنم یا مثلا اگر سفارت برم کمکم می کنند(صادقانه)یا از فامیلامون بخوام کمک کنند.راستی وقتی کسی رو تو کشور مقصد داشته باشی برات امتیاز محسوب میشه؟چون تو یکی از پاسخ ها خونده بودم برعکس ممکن دردسر باشه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin
    این دوستاتون با هزینه ی شخصی رفتن؟اگر جواب منفیه,می شه توضیح بدی که چطور و با چه شرایطی؟
    بله .. هر دوتاشون با هزینه شخصی رفتن و یکیشون قبل از رفتن اقامت گرفته بود ...

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    نقل قول نوشته اصلی توسط aabed

1- با توجه به اوضاع سياسى ايران وضعيت ويزا براى ايرانى ها هر روز بد تر ميشه. هر قدر زود تر بيايد شانس موفقيت تون بيشتر هست.
    2-با وضيت رو به سقوط آقتصاد ايران نرخ ارز هر روز بالاتر ميره. من اگه ساله 2004 مييومدم با دلار 650 تومنى درس ميخوندم ولى الان با دلار 950 تومنى.هر قدر زود تر بياييد هزينه تحصيلتون كمتر خواهد بود.
    3-مدرك ليسانس دانشگاه هاى اروپا و آمريكا معتبر تر هست و به خاطر سيستم استاندارد و درست اگه درس بخونيد راحت تر نمره مياريد. اين دو آدامه تحصيل شما رو ساده تر خواهد كرد.
    4-شما هر زمان كه وارد يك كشور جديد ميشيد بايد همه چيز رو معادل سازى كنيد يا از نو شروع كنيد. هر قدر كه زود تر بيايد كارتون ساده تر هست. از نظر فرهنگى و زبان هم قابليت سازگارى تون با محيط بيشتر خواهد بود.

ولى لطفا دو آصل اول كه گفتم رو مد نظر داشته باشيد. در مورد دانشگاه هاى كانادا هم من اطلاعاتى دارم اگه سوالى بود در خدمتتون هستم.
    منم با این صحبت ها کاملآ موافقم ...
    حالا لیسانس که خوبه ... یکی از دوستانه من ارشدش رو نصفه کار گذاشت و رفت امریکا ! ...
    بالاخره اینجا وضعیت به نحویه که هر روز که می گذره نمی تونی مطمئن باشی که فردا هم مثل امروز باشه ...
    به قول یکی هر روز به صورتی surprised می شی ! ...
    من هم موافقم كه نيمه كار رها كردن درس و شرو ع مجدد اون در خارج خيلى جالب نيست. ولى فراموش نكنيد كه در ازاى زمانى كه از دست ميديد, چيز هاى خيلى بيشترى ميشه به دست اورد. زندگى تو ايران كه ليسانس و فوق ليسانس و دكتراش فرقى با هم نداره، و به نظر من زندگى تو ايران اصلا زندگى نيست. يك جور" مرگ تدريجييه"! اى كاش ادم بميره و راحت بشه! مرگ با همه ترسناكيش در مقايسه با زندگى در ايران هيچه!!. چون مرگ تو يك لحظه آتفاق ميفته و تموم ميشه. ولى با استرس ها و فشار هاى تو ايران ادم روزى چند بار ميميره!

شما هم ترديد نكن. پاشو بيا بيرون تا ببينى" زندگى" يعنى چى؟ تا ببينى تعريف "انسان" چيه و چه حقوقى داره!ببينى جوون هاى هم سن و سال من و شما تو اروپا و آمريكا چجورى درس ميخونند و زندگى ميكنند!و تفريح شون چيه!

موفق باشيد

Global Moderator

Simon آواتار ها

كاملا موافقم . زود دست به كار شو . هم از فاميل كمك بگير هم از كساني كه اينجا هستند . اگه مي خواي پول خودت و بدي و محدوديت نداري بخيل نباش . برو دانشگاه هاي رتبه اول . اگه تو اروپا فقط مجوز داري كشورهاي صنعتي رو حتما انتخاب كن و خوش اب و هوا . يهو مثل من سوئد نزني . ;D انگليس فرانسه المان . اگه فني هستي من سوربن و پيشنهاد مي دم . ;D
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

دوستان جوابای امیدوار کننده ای دادند اما هنوز برای من جای سوال که:
    1- هیچ راهی وجود نداره که من برای امسال بتونم بره(یعنی سیستم پذیرش در مقطع کارشناسی مثل فوق و دکتراست)
    2-اگر نه ارزششو داره سال دیگه برم و از اول شروع کنم(اگر نتونستم مثلا بعضی درسارو معادلسازی کنم یا دانشگاه قبول نکرد)
    3-یا نه اصلا چشمم کور4یا5 سال همین وضع تحمل کنم و ...

با سلام
    1-شما ميتونيد براىJan 2009 آقدم كنيد.
    2-دانشگاه ها تمام يا بخشى از واحد هاى شما را قبول خواهند كرد. پس لازم نيست از اول شروع كنيد. تازه اگر از اول هم شروع كنيد اينجا ميتونيد 3 ساله ليسانس بگيريد.
    3-تصميم گيرى نهايى در اين مورد به خود شما بستگى داره وبچه ها نميتونند به شما بگن كه بياييد يا در ايران بمونيد.
    موفق باشيد

Junior Member

همه دانشگاه ها بعضی از درس هامو قبول می کنند یعنی همه کشورها؟

خیلی از دانشگاه ها اطلاعات کلی رو تو سایتشون می زنند و مثلا من بخوام بفهمم اون دانشگاه درسای منو قبول می کنه یا نه یا میتونم از jan 2009 برم رو از کجا بفهمم.بهشونemail بزنم جواب درستی بهم می دن؟