صفحه 3 از 56 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

پیش فرض پاسخ : وسط لیسانس برم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SDGH
    من خودم مشکلی با تنها بودن ندارم اما مادرم به این راحتی نمی ذاره هر جا برم برای همین فعلا مجبورم کشورهای خاصی که فامیلای نزدیکمون هستندبرم به جز امریکابه خاطر شرایط سنیم.
    راجع به اینکه کجامی خوام زندگی کنم واقعا نمی دونم و فکرمی کنم الان خیلی زود باشه که تصمیم بگیرم
    اگر دوستان لطف کنند کمک کنند بگن از کجا شروع کنم وچقدر طول می کشه از کجا اطلاعات کامل بدست بیارم و .باید تکتک دانشگاه هاروسایتشونو چک کنم یا مثلا اگر سفارت برم کمکم می کنند(صادقانه)یا از فامیلامون بخوام کمک کنند.راستی وقتی کسی رو تو کشور مقصد داشته باشی برات امتیاز محسوب میشه؟چون تو یکی از پاسخ ها خونده بودم برعکس ممکن دردسر باشه
    راجع به محل زندگيت با فاميل هات كه اونطرف هستند مشورت كن چون هركي يه جايي رو مي پسنده قطعا" تو هم خودت بايد تصميم بگيري( شرايط آب و هوايي، اخلاق مردمش، اوضاع اقتصادي واز اين حرفها)
    اينكه از كجا بايد شروع كني به نظر من اول زبان ودر حين گرفتن مدرك اون بقيه كارات رو هم انجام بده .وقتي شروع كردي يواش يواش دستت مياد.
    به نظر من سفارت هيچ كمكي بهت نميكنه ، سايت دانشگاههاي مهم كشوري كه ميخواي بري رو چك كن.
    بقيش رو نميدونم
    موفق باشي
    تلاش، قهرمان سازه

نقل قول نوشته اصلی توسط SDGH
    همه دانشگاه ها بعضی از درس هامو قبول می کنند یعنی همه کشورها؟

خیلی از دانشگاه ها اطلاعات کلی رو تو سایتشون می زنند و مثلا من بخوام بفهمم اون دانشگاه درسای منو قبول می کنه یا نه یا میتونم از jan 2009 برم رو از کجا بفهمم.بهشونemail بزنم جواب درستی بهم می دن؟
    ببين دوست عزيز شما حداقل بايد روى كشورى كه ميخاى برى تصميم قطعى بگيرى .بعد روى شرايط دانشگاه ها كار كنى.(مثلا آمريكا، كانادا يا انگليس)اينجورى نميشه به نتيجه رسيد!
    در مورد دانشگاه ها هم تا شما اپلاى نكنى و مداركت رو نفرستى و برسى نشه جواب قطعى بهتون نخواهند داد!
    به نظرم شما اول در مورد كشور تصميم بگير تا ببينيم چه آپشن هايى داريد؟
    موفق باشيد

Member f_hoseini آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE-SUT

بین من برای نامزدم که کاردانی داره دارم دنبال دانشگاه میگردم. تقریبا به بیشتر دانشگاههای خوب کانادا و چند دانشگاه تو آمریکا میل زدم.اون رشتش برقه. اکثرا جواب دادن که میتونه به عنوان Tranfer student اپلای کنه. وقتی مطمئن تر شدم که از یکی از استادهای ایرانی رشته برق Simon Fraser University یا همون SFU خودمون پرسیدم و اون گفت خیلی از درس ها رو معادل سازی میکنن و تقریبا سال سوم میتونه دزس بخونه.
    پس به نظر من چون شدنیه و خیلی هم خوبه حتما این کار رو بکن.چون وضعیت ویزا واسه ایرانی ها بدجر ریخته به هم. هرچی دیرتر اقدام کنی بدتره.
    اگه برم دلم تنگ میشه !

Junior Member

مشکل اصلی من اینه من دیپلمم رو گرفتم ولی می خوام قبل از پیش دانشگاهی برم اونجا.ولی اکثرا میگن که پیش رو باید تموم کنی.شما دانشگاهی میشناسی که دیپلم سوم را بخواد یا یه راهی مثل fundation انگلیس؟.ممنون

شما مطمئني كه واسه كارشناسي ميتوني از كشور خارج بشي؟فكر كنم نظام وظيفه و وزارت علوم سر اين مسئله گير بدن(الته اگه مشكل سربازي داشته باشي)
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

بله من مشکلی ندارم هم اینکه 7 8 ماهی وقت دارم تا سرباز بشم

Junior Member

پیش فرض نیاز به راهنمایی برای مهمانی

سلام دوستان
    اول ببخشید مه مطلب جاش مناسب نیست نتونستم موضوع جدید درست کنم تو سایت.
    من باید یه تصمیم در این چند روزه بگیرم و چون در این انجمن افراد با تجربه ی زیادی هستند تصمیم گرفتم این جا مطرح کنم.
    شرایط کنونی من: دانشجوی سال اولی کارشناسی روزانه در رشته ی نرم افزار یکی از شهرستان های خراسان چند مقام در مسابقات علمی دارم و دو مقاله در حال انتشار و به تحقیقات شدیدا علاقه دارم.
    اما سوالم:
    برای من شرایطی بوجود آمده که می توانم اکنون به صورت مهمانی به دانشگاه فردوسی بروم و بعد انتقالی بگیرم. تا این جا مشکلی نیست! اما مشکل اصلی اینجاست که من شنیده ام در آنجا معدلم افت پیدا می کند(چون دانشگاه بهتری است) این درست است؟(الان 17 هست)
    من علاقه ی زیادی به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارم حا می خواهم ببینم برای دانشگاه های خارجی معدل مهمتر است یا دانشگاه. چون اگر معدل مهمتر باشد باید در این شهر کوچک بمانم و اگر دانشگاه مهمتر باشد باید به فردوسی بروم. البته مشهدی هستم.
    لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

پیش فرض پاسخ : نیاز به راهنمایی برای مهمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط linuxboy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اول ببخشید مه مطلب جاش مناسب نیست نتونستم موضوع جدید درست کنم تو سایت.
    من باید یه تصمیم در این چند روزه بگیرم و چون در این انجمن افراد با تجربه ی زیادی هستند تصمیم گرفتم این جا مطرح کنم.
    شرایط کنونی من: دانشجوی سال اولی کارشناسی روزانه در رشته ی نرم افزار یکی از شهرستان های خراسان چند مقام در مسابقات علمی دارم و دو مقاله در حال انتشار و به تحقیقات شدیدا علاقه دارم.
    اما سوالم:
    برای من شرایطی بوجود آمده که می توانم اکنون به صورت مهمانی به دانشگاه فردوسی بروم و بعد انتقالی بگیرم. تا این جا مشکلی نیست! اما مشکل اصلی اینجاست که من شنیده ام در آنجا معدلم افت پیدا می کند(چون دانشگاه بهتری است) این درست است؟(الان 17 هست)
    من علاقه ی زیادی به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارم حا می خواهم ببینم برای دانشگاه های خارجی معدل مهمتر است یا دانشگاه. چون اگر معدل مهمتر باشد باید در این شهر کوچک بمانم و اگر دانشگاه مهمتر باشد باید به فردوسی بروم. البته مشهدی هستم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز.
    برای اپلی‌ کردن دانشگاه هایی غیر از دانشگاه‌های شناخته شده مثل شریف و تهران هیچ فرقی با هم ندارند.یعنی‌ دانشگاه آزاد و روزانه و شبانه و فردسی و شهرستان و.... هیچ فرقی با هم ندارند. .یعنی‌ می‌شه گفت دانشگاه‌های دنیا ۲ دسته دانشگاه توی ایران میشناسند .دسته اول شریف و تهران.و دسته دوم بقیهٔ دانشگاه ها.هز ۲ دانشگاه شما در دسته دوم هستن،پس بیشتر به فکر بالا بردن معدلتون باشید.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

ضمن احترام به نظرات شما- اما بعید میدونم شریف و مثلا تهران تو یه دسته باشند- بعد امیرکبیر و علی اباد کتول و دانشگاه ازاد واحد سفلی فلان شهر هم تو یه دسته-
    تا اینجا رو قبول دارم که شریف و تهران شناخته شده اند- اما بدون تعصب رو اسم دانشگاهی میگم که شک نکنید که اسم دانشگاه بر حسب اینکه چقدر frequent بوده تو دانشگاه مورد اپلای و چه دانشجوهایی از کجا اومدند تاثیر گذاره
    یادتون باشه گذشته از این ها- یه دانشگاه خود به خود در کنار اسمش چیزهایی دیگه ای هم داره- اساتید و کارهاشون و ..........و ازمایشگاه ها و امکاناتشون واسه دانشجو رزومه بیار هست-
    من 7 سال جاهایی درس خوندم-7 سال هم تو دانشگاه ......تدریس داشتم و الانم اینجام-نتیجه گیزی که داشتم اینه که نه به این اسونی ها هم نیست که طرف با یه دو تا تست بره فلان دانشگاه و بعد رزومش با مثلا یه علم و صنعتی و ....یکی باشه واسه دانشگاه مقصد
    اهان-اینو یادم رفت بگم که منظور من امریکا بود- در مورد مالزی و هند و .....شاید حرف شما درست باشه

Junior Member

ممنونم از پاسخاتون
    اما با توجه به شرایط من و دو رشته ای که نام بردم کدوم رو توصیه می کنید؟