صفحه 42 از 56 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام دوستان یک سوال تخصصی داشتم

من 19 سالمه و دانشجو کارشناسی مهندسی نرم افزار فردوسی هستم ولی بخاطر حمایت خانواده و تحقیقات گسترده و وسیعی که انجام دادم تصمیم به آغاز تحصیلاتم در ایالت متحده گرفتم در رشته computer science .آیلتس اکادمیک 7 دارم و با ریز نمرات لیسنینگ 8 ریدینگ 7.5 اسپیکنیگ 6.5 و ورایتینگ 6، موفق به دریافت پذیرش از دو دانشگاه شدم( به دلیل نداشتن نمره SAT خیلی از دانشگاه بآمریکا اجازه پذیرش نمیدن)

اولیش دانشگاه Michigan State University تو East Lansing ایالت میشیگانه که بر اساس رنکینگ us news دانشگاه 82 دنیاست و طبق رنکینگ webometric هم 30 دنیا و طبق لیست دانشگاه های وزارت علوم جز دانشگاه های ممتاز محسوب میشه.

شهریه سالیانه msu پس دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی وجود داره برام نزدیک 46000 تا در سال در میاد

بدون در نظر گرفتن امکان On-campus Employment

و دانشگاه تعدادی نچندان کمی بورسیه Departmental داره و برای بورسیه های دانشکده مهندیسیشم میشه بعد ترم براش apply کرد و همچنین یک تعداد بی شماری بورس ورزشی که 4 تاش تو رشته خودم شنا هستش و از اونجایی که عضو تیم شنا دانشگاهمون هستم شنا به دریافتشون نا امید نیست ولی با این فرض دارم میرم جلو که هیچ کدوم از این بورسیه ها نتونم بگیرم چون متاسفانه زیاد درست توضیح نداده شرایطش رو و فقط تاریخ آپلای رو بیان کرده

دانشگاه بعدی دانشگاه Bowling Green State University تو یکی از شهر های ایالت اوهایوست که تو رو us news نیست ولی تو وبو متریک 639 هستش و در درجه ب دانشگاه های وزارت علوم طبقه بندی میشه. شهریه این بعد بورسیه محدود که بهم دادن 27000 تا شده بدون کار کردن و بدون در نظر گرفتن امکان On-campus Employment

حالا اولین چیزی که قطعی اینکه msu خیلی بهتر از bgsu باید باشه و اگه پرداخت شهریش مشکلی نداشته باشه خب انتخاب اون قطعی هستش ول من به دنبال تحصیل چهار ساله نیستم و به فکر اینم که یکسال پس از تحصیلم به یک دانشگاه دیگه که هزینش کمتره و بهتره مثل University of Minnesota ترنسفر کنم حالا موندم آیا این یکسال رو کدوم برم. یکی از دوستان که در ایالت متحده اند و استاد دانشگاه بودن به من میگن BGSU انتخاب کنم و معتقدند در مقطع کارشناسی که یک مقطع general در آمریکا هستش، زیاد تفاوتی نمیکنه که کجا مدرکمو بگیرم و درس ها و کیفیت آموزشی تقریبا یکسانی در اکثر موسسات ارائه میشه و مهم اینکه کارشناسی ارشد و دکترا کجا گذرونده بشه این یک طرف و از طرف دیگه این دانشگاه msu در Subject Ranking ها رشته کامپیوتر science نیست و حتی مهندسی برخی از دانشگاه های داخلی رنگینگ بالاتری از مهندسی این دانشگاه MSU دارن و بیشتر برای رشته های دیگش معروف معتبره و این شک رو در من ایجاد کرده شاید واقعا نیرزه که این همه هزینه صورت بگیره و اون دستمون معتقدند برای تنسفرم gpa کافیه و موسسه بهتر با این هزینه ارزش شاید نداشته باشه ولی دو دل هستم از یک طرفی نمیتونم خودم رو قانع کنم که کیفیت آموزش و اعتبار موسسه ای که جز 750 دانشگاه برتر دنیا هم نیست با دانشگاه 82 دنیا برابر از یک طرف نبود دانشگاه در لیست برترین دانشگاه ها برای Computer Science و رنگینک 112 دانشکده مهندسی دنیا از یک طرف و از طرفه دیگه هزینه بالاترش که کمم نیست منو دو دل گذاشته .

آیا واقعا در مقطع لیسانس همه چیز برابره؟ تصمیم درست با توجه کردن به رنکینگ و سیستم آمورشی و کورس های رشته چیه؟

دوستان اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه اگه تا 1 می اقدام نکنم دانشگاه msu برام i-20 صادر نمیکنه

ممنونم

سلام دوستان،
    من در کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شدم. تخصص من که چند مقاله ISI در ژورنالهای قوی چاپ کردم، در زمینه کنترله. میخواستم بدونم آیا من میتونم برای کنترل در رشته برق نیز اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال تخصصی داشتم
    ......
    ممنونم
    نظر شخصی من که در امریکا هستم اینه که دانشگاه لیسانس در امریکا خیلی مهم هست و لیسانس داشتن در امریکا بر خلاف ایران خیلی با ارزش هستش
    اگه میخواهید بعدا واسه مستر و دکتری یا کار کردن امریکا بمونید به نظر من بهتره که دانشگاه بهتر (از نظر من میشیگان) رو انتخاب کنید .
    از لحاظ برابری هم که سرفصل دانشگاها یکیه ولی تفاوت سیتم درسیشون فرق داره ...مثلا یک دانشگاه رو ریسرچ و فناوری خیلی تاکید میکنه ولی یک دانشگاه ممکنه فقط به اعداد و ارقام اهمیت بده
    که این اطلاعات رو از سایت خود دانشگاه میشه فهمید
    اگر مشکل مالی ندارید ۱۰۰٪ دانشگاه بهتر رو انتخاب کنبد .
    PROVE THEM WRONG
    do it for the people who want to see you fail

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من در کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شدم. تخصص من که چند مقاله ISI در ژورنالهای قوی چاپ کردم، در زمینه کنترله. میخواستم بدونم آیا من میتونم برای کنترل در رشته برق نیز اپلای کنم؟
    از دوستان کسی نیست که راهنماییم کنه؟

وقت بخیر
    میدونم سوالاتم خیلی ابتداییه ، ولی لطفا جواب بدید، ممنون میشم

من الان دانشجوی کارشناسی نرم افزار هستم دانشگاه آزاد شهرری معدلم حدود 18
    به جز درس های دانشگاهی هم مطالعاتی نداشتم!
    میخواستم واسه ارشد برم پلی تکنیک تورین ایتالیا
    خواستم بپرسم با توجه به تفاوت سطح دانشگاه آزاد با اونجا توی این یک سالی که فرصت دارم چه زمینه هایی رو بخونم و تقویت کنم که اونجا به مشکل نخورم!!
    در ضمن میخوام رشته software engeering بخونم

سلام دوستان من امسال واسه cybersecurity دارم اپلای میکنم مقطع مستر امریکا .
    من ۵ تا مدرک کامپیوتر دارم که اکادمیک هستن و شازمان فنی حرفه ای کشور تایید شدن . به نظرتون اینا رو هم بزارم جزو مدارکم با نیازی نیستش ؟ چون نمراتشون هم خیلی بالاس !!
    PROVE THEM WRONG
    do it for the people who want to see you fail

Junior Member

سلام.من پشت کنکور تجربی هستم.ب دو رشته ی پرستاری و مهندسی نرم افزار فوق العاده علاقه مندم(با این ک ربطی به هم ندارن:-)
    پرستاری که زیرشاخه ی رشتمه مشکلی نیست،مهندسی نرم افزارم می تونم از دانشگاه آزاد ثبت نام کنم.حالا سوالم این جاست به کدوم رشته بهتر فاند میدن؟؟؟شما کدوم یک از اینارو پیشنهاد می کنید؟؟البته اینم میدونم که بازار کار پرستاری مخصوصا برای آقایون فوق العاده خوبه
    باتشکر

سلام بر تمامی دوستان محترم و گرامی
    پیشاپیش از صرف زمان برای خواندن و احتمالااا زمانی برای پاسخگویی سپاس گزارم

من دانشجوی ترم اخر لیسانس در رشته نرم افزار هستم و البته پیام نور و در همین دانشگا فوق هم قبول شدم ولی از زمانی که با ابن سایت اشنا شدم واقعا نوع تفکرم نسبت به تحصیل عوض شده من تا الان به صورت سطحی با چندتا از برنامه ها و زمینه ها کار کردم مثل مطلب و پایگاه داده
    اما به اینکه چقدر از دوستان برتر در داخل ایران و خارج عقب هستم پی بردم و تصمیم گرفتم که این رویه رو تغییر بدم از دوستانی در زمینه نرم افزار فعالیت دارن چندتا سوال داشتم
    اول :اینکه برای انتخاب شروع فعالیتم مشکل دارم و ممنون میشم ک راهنمایی کنید منو
    حقیر به گمان خودم در زمینه برنامه نوسی و زمینه هایی ک باز خورد عینی و مشهود برای سازنده دارن بیشتر مستعد و علاقه مند هستم به نظر شما در برنامه نوسی و یادگیری زبان برنامه نویسی چه زبانی رو پیشنهاد میکنید
    و ایا حتما برنامه نویس باید مسلط به زبان پایگاه داده باشه ؟؟؟

دوم : من برای درس پروژه و کاراموزی باید پروژه ایی تا اواسط شهریور تحویل بدم
    میخوام یک زمینه رو که به روز هست انتخاب کنم که درحد مقدماتی و متوسط یک پروژه برای اتمام تحصیل خود ارئه بدم و در ارشد و دکتری هم قادر باشم ادامشون بدم دوستان مسلط به مطالب روز چه زمینه ها و مطالبی رو پیشنهاد میکنند

سوم :برای اشنایی با مسائل به روز و مورد نیاز کامپیوتر اگر سایتی رو معرفی کنید سپاس گزار میشم

چهارم: اصلا برای یک فرد با مدرک فوق لیسناس پیام نور شانسی برای ادامه ی تحصیل در دانشگاهای با رنکینگ بالا درخارج کشور برای مدرک دکتری و بخصوص در کشور سوئس وجود داره

پنجم : خلاصه مطلب تا الان فقط واحد پاس کردمو چیزی از رشته ی خودم زیاد نمیدونم اما از الان میخوام شروع کنم و تبدیل ب یه مهندسی خوب نرم افزار بشم اگر کمکم کنید ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط majid199372 نمایش پست ها
    سلام بر تمامی دوستان محترم و گرامی
    پیشاپیش از صرف زمان برای خواندن و احتمالااا زمانی برای پاسخگویی سپاس گزارم

من دانشجوی ترم اخر لیسانس در رشته نرم افزار هستم و البته پیام نور و در همین دانشگا فوق هم قبول شدم ولی از زمانی که با ابن سایت اشنا شدم واقعا نوع تفکرم نسبت به تحصیل عوض شده من تا الان به صورت سطحی با چندتا از برنامه ها و زمینه ها کار کردم مثل مطلب و پایگاه داده
    اما به اینکه چقدر از دوستان برتر در داخل ایران و خارج عقب هستم پی بردم و تصمیم گرفتم که این رویه رو تغییر بدم از دوستانی در زمینه نرم افزار فعالیت دارن چندتا سوال داشتم
    اول :اینکه برای انتخاب شروع فعالیتم مشکل دارم و ممنون میشم ک راهنمایی کنید منو
    حقیر به گمان خودم در زمینه برنامه نوسی و زمینه هایی ک باز خورد عینی و مشهود برای سازنده دارن بیشتر مستعد و علاقه مند هستم به نظر شما در برنامه نوسی و یادگیری زبان برنامه نویسی چه زبانی رو پیشنهاد میکنید
    و ایا حتما برنامه نویس باید مسلط به زبان پایگاه داده باشه ؟؟؟

دوم : من برای درس پروژه و کاراموزی باید پروژه ایی تا اواسط شهریور تحویل بدم
    میخوام یک زمینه رو که به روز هست انتخاب کنم که درحد مقدماتی و متوسط یک پروژه برای اتمام تحصیل خود ارئه بدم و در ارشد و دکتری هم قادر باشم ادامشون بدم دوستان مسلط به مطالب روز چه زمینه ها و مطالبی رو پیشنهاد میکنند

سوم :برای اشنایی با مسائل به روز و مورد نیاز کامپیوتر اگر سایتی رو معرفی کنید سپاس گزار میشم

چهارم: اصلا برای یک فرد با مدرک فوق لیسناس پیام نور شانسی برای ادامه ی تحصیل در دانشگاهای با رنکینگ بالا درخارج کشور برای مدرک دکتری و بخصوص در کشور سوئس وجود داره

پنجم : خلاصه مطلب تا الان فقط واحد پاس کردمو چیزی از رشته ی خودم زیاد نمیدونم اما از الان میخوام شروع کنم و تبدیل ب یه مهندسی خوب نرم افزار بشم اگر کمکم کنید ممنون میشم

عزیز اگر دنبال کار مارکت در زمینه I.T هستید و اون زیر شاخه برنامه نویسی اش علاقه داری این حفره رو من بهت پیشنهاد میکنم
    نمیدونم این سوال نداشت شما پایگاه داده چجوری نمیخوای باهاش کار کنی؟
    به این ترتیبی که میگم برید جلو، ما به هیچ گونه مدرک گرایی رو تایید نمیکنیم که برید مدارک رو بگیرید، محتوی مهمه

برای پایگاه داده
    https://www.microsoft.com/en-us/lear...ification.aspx
    https://www.microsoft.com/en-us/lear...-platform.aspx
    https://www.microsoft.com/en-us/lear...elligence.aspx

برای Web

برای دسکتاپ

و در انتها دوره Azure مایکروسافت(در آمد بالا 150 هزار تا در سال Average)
    MCSD: Azure Solutions Architect
    این دوره باید اشنایی با بالایی ها داشته باشید اگر احساس میکنید requirment هاش رو دارید از این شروع کنید
    https://www.microsoft.com/en-us/learning/mcsd-azure-architect-certification.aspx

ارادتمند
    ویرایش توسط involvement : May 30th, 2016 در ساعت 04:04 AM

Junior Member

سلام
    من امروز صبح وقت سفارت سوئد داشتم اما نرسیدم
    ما یک خانواده پنج نفره هستیم که در زمان ثبتنام مبلغ یک نفر رو از من کسر کرد یعنی ۶۰یورو
    حالا من میخوام وقت سفارت بگیرم برای همه اعضا
    وقت رزرو تلفنی که هربار زنگ زدم گفتن وقت نداره
    اگه دوباره رزرو اینترنتی بگیرم اون مبلغی که داده بودم چی میشه
    لطفا هر چه سریعتر راهنمایی کنید
    اگر امکانش هست به صورت عکس مراحل ثبتنام رزرو اینترنتی رو هم بزارین تا ببینم درست انجام میدم یا نه
    یا لینک صفحه رزرو اینترنتی رو بزارین
    ممنونم