صفحه 51 از 56 نخستنخست ... 41424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 559

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

Post پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط advanced نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای یک دانشگاهی اقدام کردم برای مستر رشته machine learning به من گفتن که آزمون ورودی دارن و لیست سرفصل های این آزمون رو هم برام فرستادن که پیوست کردم آزمونش توی July هست یعنی حدودا شش ماه دیگه اول میخواستم ببینم میتونم توی شش ماه اگر به طور کامل تمرکزم رو بزارم روی این آزمون به مطالبی که گفته شده مسلط بشم با توجه به این که من رشتم مکانیک بوده و شاید یه سری از این مطالب برام جدید باشه؟ بعد ممنون میشم اگر یک سری منابع بهم معرفی کنید تا این مطالبی که گفته شده رو مسلط بشم؟
    سپاس فراوان
    بخش Math : مباحث پایه حساب دیفرانسیل، آمار و احتمال و جبر خطی
    بخش Applied math and numerical analysis: مباحث پایه دروس محاسبات عددی
    با توجه به اینکه رشته شما مکانیک بوده تو این دو بخش بعیده مشکلی داشته باشید.

بخش Computer science: مباحث این بخش عمدتا از این دروسه: ریاضیات گسسته یا Discrete Math (منطق بولی، آشنایی با گراف)، ساختمان داده ها یا Data Structures (داده ساختارهای صف، پیشته، لیست، درخت ها و غیره)، طراحی الگوریتم ها (مسائل تعریف شده روی گراف ها و درخت ها مثل پیمایش گراف، جستجو در گراف، رنگ امیزی گراف، شار بیشینه در گراف، مسیر همیلتونی و اویلری، matching در گراف های دوبخشی و غیره)
    برای ریاضیات گسسته که مرجع زیاد هست (مثلا گریمالدی) برای داده ساختارها و طراحی الگوریتم مرجع اصلی زبان اصلی، کتاب Introduction to Algorithms (معروف به CLRS) است. مرجع فارسی کتاب داده ساختارها و مبانی الگوریتم های دکتر قدسی است اما هر دوی این کتاب ها نسبتا سنگین هستند و مطالب خیلی بیشتری از فهرست شما رو پوشش میدن. پیشنهادم اینه که کورس های آنلاین این درسها رو پیدا کنید و مباحث موردنیازتون رو ازش یاد بگیرید. احتمالا راحت تر باشه. درسنامه های کتابهای آمادگی کنکور درس طراحی الگوریتم ها هم میتونه مفید باشه

مفاهیم پایه درس نظریه زبان ها و ماشین ها (theory of languages and automata) هم در فهرست هست: ماشین حالت متناهی، زبان های منظم، گرامرهای مستقل از متن و غیره، مباحث نظریه محاسبات مثل پیچیدگی محاسباتی زمانی و حافظه، کلاس های P, NP, NP Complete و غیره. برای این بخش هم کتاب های مختلفی تدریس میشه مثل Introduction to Formal Languages and Automata ولی مباحثش خیلی زیادتر از نیاز شماست. مباحثی که تو فهرست نام برده شده فقط مباحث پایه هست. برای این درس هم من کلاس آنلاین یا کتاب آمادگی کنکور رو بیشتر توصیه میکنم.

این لینک ها مرتبطن:
    کتاب Foundations of Computer Science
    https://www.coursera.org/learn/discrete-mathematics
    https://www.coursera.org/specializations/data-structures-algorithms

بخش Software Engineering: مباحث این بخش خیلی پراکنده است و عمدتا از این درس هاست: مهندسی نرم افزار 1و 2، طراحی شی گرا (Object oriented Programming)، طراحی زبان های برنامه نویسی، پایگاه داده ها (Designing Databases) و البته همه اش هم مباحث پایه است. ممکنه تعداد درس ها زیاد باشه ولی فقط بخش های کوچکی از هر کدوم نیازه. باید بگردید هر مبحث رو تو کتاب های مرجع این درس ها پیدا کنید و بخونید

https://www.coursera.org/learn/object-oriented-design

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

سلام دوستان من دانشجوی رشته ادبیات انگلیسی دانشگاه رازی کرمانشاه هستم و ترم اخر هستم و معدلمم تا الان 16.70 است میخواستم برای ارشدم به نروژ درخواست بفرستم اما بهم گفتن تغییر رشته بدم برم رشته mba چون بازار کارش عالیه اما من هیچ اطلاعی راجب این رشته ندارم و شنیدم چون رشتم انگلیسیه دیگه نیازی به تافل ندارم ایا حقیقت داره؟ وایا اصلا تغییر رشته کاره خوبیه یا نه؟ بعد اگه بخوام بعد تحصیلم اقامت بگیرم میتونم یانه؟ چون نمیخوام برگردم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شهرسازی - دانشگاه ارومیه

سلام دوستان
    من لیسانس شهرسازی دارم و میخوام شروع کنم به تغییر رشته و یادگیری برنامه نویسی
    سوالم اینه که اگر رشته ام رو تغییر بدم و تحقیقاتی در این زمینه داشته باشم و کارهایی تو این حوزه انجام بدم آیا امکان اپلای در مقطع ارشد تو دانشگاه های اروپایی دارم یا نه؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

از دوستان کسی نیست که تجربه هاش رو با بقیه افراد به اشتراک بگذاره!!!؟؟؟؟؟

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

چرا برنامه نویسی اخه ؟؟؟
    هون رشته خودت خوبه که ادامه بده هونو
    هرکی برا تخصص خودش باید باشه نه اینکه بری ی چیزی که نه درسش خوندی نه بلدی !!! وقت و هزینه ات رو صرف تخصص خودت بکن بهتره بنظرم
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من کلا دیونه فضاهای کارهای تیمی و استارت آپی و تکنولوژی و نوآوری هستم و زمان تحصیل هم تو رشته خودم فعالیت های فوق برنامه تحصیلی خیلی انجام میدادم!
    تو رشته شهرسازی خیلی دنبال استارت آپ بودم و چند جایی هم ایده دادم یا ثبت نام کردم ولی چون تیم نبود و یا تو این حوزه ها فعالیت نداشتن رد کردن!
    درسته هر کی تو تخصصه خودش بره شاید راحتتره ولی دو تا مسئله هست یکی اینکه لیسانس تخصص خاصی نمیتونه محسوب بشه یه دانش کلی در حوزه مشخصه به نظر من یکی هم اینکه طبیعتا تخصص برنامه نویسی با پیشرفت هایی که بوده خیلی فعال تره ولی شهر و شهرسازی شاید اینجا چالش خیلی زیادی داره ولی تو کشورهایی که ماها داریم میریم شرایط چالش بر انگیزی به اون صورت نداره و شرایط رقابت برای کار خیلی سخته!
    این مسئله باعث میشه که به فکر تغییر رشته باشم
    البته تغییر رشته به این صورت که اینجا من زبانی که میخوام کد نویسی کنم رو می خونم و چندتا کار به شیوه استارت آپی انجام بدم تحقیقاتی انجام بدم و با اطلاعات بنیادی اولیه اقدام کنم
    اگه پیشنهادی داری منون میشم

سلام به همگی
    خیلی ممنون میشم هرکسی نظری داره در مورد سوالم بده چون خیلی وقته تحقیق میکنم و واقعا گیج شدم!
    من ارشد نرم افزار دارم با معدل 19 و دارم تافل میگیرم.7سالم سابقه کار دارم تخصصی و 29سالمه. میخوام یه کشوری برم که دکترا بخونم و بعدش راحت بتونم اقامت بگیرم. ترجیحا بتونم توی زمینه داده کاوی کارکنم
    از طرفی میخوام فاند بگیرم( یا برا دکترا حقوق بگیرم) که بتونیم با صدتومنی که میاریم یک سال اول رو طی کنیم
    دیگه اینکه برای ویزا خیلی کشور سختی نباشه
    و ضمنا همسرم مدیریت خوندن وسابقه زیادی توی مدیریت فروش اینا دارن و مثلا بتونن توی اون یکسال اول کاری پیدا کنم. میخوام ببینم پیشنهادتون کدوم کشورهاست؟ بعضیا میگن این رشته ها فقط واسه کانادا امریکا خوبه بعضی ها نه...
    از نظر اب و هوا ترجیحم اینه که اب و هوای خوبی داشته باشه مثل هلند و مثلا همیشه برف نباشه اما خیلی مهم نیست.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal89522 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    خیلی ممنون میشم هرکسی نظری داره در مورد سوالم بده چون خیلی وقته تحقیق میکنم و واقعا گیج شدم!
    من ارشد نرم افزار دارم با معدل 19 و دارم تافل میگیرم.7سالم سابقه کار دارم تخصصی و 29سالمه. میخوام یه کشوری برم که دکترا بخونم و بعدش راحت بتونم اقامت بگیرم. ترجیحا بتونم توی زمینه داده کاوی کارکنم
    از طرفی میخوام فاند بگیرم( یا برا دکترا حقوق بگیرم) که بتونیم با صدتومنی که میاریم یک سال اول رو طی کنیم
    دیگه اینکه برای ویزا خیلی کشور سختی نباشه
    و ضمنا همسرم مدیریت خوندن وسابقه زیادی توی مدیریت فروش اینا دارن و مثلا بتونن توی اون یکسال اول کاری پیدا کنم. میخوام ببینم پیشنهادتون کدوم کشورهاست؟ بعضیا میگن این رشته ها فقط واسه کانادا امریکا خوبه بعضی ها نه...
    از نظر اب و هوا ترجیحم اینه که اب و هوای خوبی داشته باشه مثل هلند و مثلا همیشه برف نباشه اما خیلی مهم نیست.
    ممنون
    شما اگه هدفتون کار و اقامته دیگه چرا میخواید دکترا بگیرید؟ بگیرید هم بعدش دوباره برای اقامت باید بیفتید دنبال کار. ضمن اینکه کار پیدا کردن با دکترا سخت تر هم میشه.
    شما با این سابقه کار شاید ویزای مهاجرتی یا حتی کاری براتون منطقی تر باشه. حالا اگر ویزای مهاجرتی هم شرایطش رو ندارید اگه کامپیوتری هستید و بخواید ویزای کاری بگیرید، به شرط زبان قوی، در خیلی از کشورها (الان به خصوص آلمان و هلند) به روتون بازه.

نقل قول نوشته اصلی توسط tornadoz نمایش پست ها
    شما اگه هدفتون کار و اقامته دیگه چرا میخواید دکترا بگیرید؟ بگیرید هم بعدش دوباره برای اقامت باید بیفتید دنبال کار. ضمن اینکه کار پیدا کردن با دکترا سخت تر هم میشه.
    شما با این سابقه کار شاید ویزای مهاجرتی یا حتی کاری براتون منطقی تر باشه. حالا اگر ویزای مهاجرتی هم شرایطش رو ندارید اگه کامپیوتری هستید و بخواید ویزای کاری بگیرید، به شرط زبان قوی، در خیلی از کشورها (الان به خصوص آلمان و هلند) به روتون بازه.
    ممنونم پاسخ دادید اما من دلایلم برای دکترا خوندن رو میگم بازم ممنون میشم لطف کنید نظر بدید
    اول اینکه وقتی دکترا بافاند میگیری یه جورایی داری با حقوق میری اونجا و خیالت یه کم راحته واسه اوایل مخصوصا (داده کاوی میخوام کار کنم و یه کم نگرانم اوضاع کارش چطور باشه)
    دوما اینکه برای دکترا که میری بعدا برای ویزا خیلی کمتر به مشکل میخوری(طبق تحقیقاتی که کردم) و هماینکه 4سال خیالت راحتره
    سومم اینکه نهایتا اگر اونجا رفتی و نظرت عوض شد راه هایی هست که بشه مثلا به ارشد تغییرداد مسیر رو و...
    چهارمم اینکه به درس علاقه دارم البته خیلی مهم نیست این مورد.
    درکل برای دکترا رفتن احساس امنیت خاطر بیشتر دارم باتوجه به توضیحاتم
    حالا اول ممنون میشم نظرتون رو راجع به دلایلم بگید دوم اینکه کشور پیشنهاد بدید(خودم هلند رو دوس دارم اما نمیدونم بعدا برای اقامت راحت باشه یا نه)
    مرررسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal89522 نمایش پست ها
    ممنونم پاسخ دادید اما من دلایلم برای دکترا خوندن رو میگم بازم ممنون میشم لطف کنید نظر بدید
    اول اینکه وقتی دکترا بافاند میگیری یه جورایی داری با حقوق میری اونجا و خیالت یه کم راحته واسه اوایل مخصوصا (داده کاوی میخوام کار کنم و یه کم نگرانم اوضاع کارش چطور باشه)
    دوما اینکه برای دکترا که میری بعدا برای ویزا خیلی کمتر به مشکل میخوری(طبق تحقیقاتی که کردم) و هماینکه 4سال خیالت راحتره
    سومم اینکه نهایتا اگر اونجا رفتی و نظرت عوض شد راه هایی هست که بشه مثلا به ارشد تغییرداد مسیر رو و...
    چهارمم اینکه به درس علاقه دارم البته خیلی مهم نیست این مورد.
    درکل برای دکترا رفتن احساس امنیت خاطر بیشتر دارم باتوجه به توضیحاتم
    حالا اول ممنون میشم نظرتون رو راجع به دلایلم بگید دوم اینکه کشور پیشنهاد بدید(خودم هلند رو دوس دارم اما نمیدونم بعدا برای اقامت راحت باشه یا نه)
    مرررسی
    خب با توجه به اینکه فرد آکادمیکی هستید شاید براتون مناسب باشه فقط باید کشوری باشه که همسرتون اجازه کار داشته باشه. من چون خودم علاقه زیادی به محیط آکادمیک ندارم بنابراین ترجیحم اینه که با ویزای کاری برم البته مصاحبه سختی داره ولی اگر موفق باشه از نظر مالی مطمئن ترین حالته چون از اول حقوقت مشخصه و حتی پول بلیت هواپیما رو هم اونا میپردازن.
    متاسفانه در مورد اقامت تو اروپا هیچ اطلاعی ندارم فقط از قدیم میگفتن فرایند سیتیزن شدن تو اروپا طولانی و سخته. الان هم که اکثرا برای مهاجرت کانادا و استرالیا رو هدف گرفتن. بازم خودتون سبک سنگین کنید ببینید ارزشش رو داره بخواید ۴-۵ سال دیگه درس بخونید و بعد وارد بازارکار بشید یا نه. (البته اگه واقعا علاقه به دکترا و کار آکادمیک دارید خوبه که دنبال علاقه تون برید)