صفحه 10 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 137

موضوع: نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

این موضوع صحت نداره ! من خودم نامه ابلاغیه که نظام وظیف به یکی از سازمان ها داده بود رو دیدم، این موضوع کاملا ساده است، شما نیروی نظام وظیفه محسوب می شین که به صورت امریه به سازمان مربوط فرستاده می شوین و تمامی حقوق و قوانین شما مربوط به نظام وظیفه میشه .... حال سازمان مربوط روی نیروهای امریه حساب 24 ماهه باز می کنه و دوست نداره این نیروها 1 ساله برن و باز نیروی جدید استخدام کنه برای همین در فرمهای اولیه سازمان ( و نه نظام وظیفه ) از شما تعهد می گیره که کسری قبول نمی کنه. ولی از اون جهت که شما نیروی نظام وظیفه هستین وقتی نامه ابلاغیه نظام وظیفه رو برای سازمان ببرین کاری نمی تونه بکنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط raznahan نمایش پست ها
    سلام. میخواستم بپرسم اینی که میگن امریه ها نمیتونن از کسری استفاده کنن یه قانون نظام وظیفه هستش یا اینکه هر سازمانی خودش این رو میگذاره؟ یعنی ممکنه یک سازمانی قبول کنه؟ من توی یکی از فرم های تعهد امریه دیدم نوشته بود "در صورت انصراف از امریه به هر دلیلی (ادامه تحصیل، نخبگی و ...) می بایست هزینه آموزش و بیمه را به سازمان پرداخت کرد".
    این موضوع صحت نداره ! من خودم نامه ابلاغیه که نظام وظیف به یکی از سازمان ها داده بود رو دیدم، این موضوع کاملا ساده است، شما نیروی نظام وظیفه محسوب می شین که به صورت امریه به سازمان مربوط فرستاده می شوین و تمامی حقوق و قوانین شما مربوط به نظام وظیفه میشه .... حال سازمان مربوط روی نیروهای امریه حساب 24 ماهه باز می کنه و دوست نداره این نیروها 1 ساله برن و باز نیروی جدید استخدام کنه برای همین در فرمهای اولیه سازمان ( و نه نظام وظیفه ) از شما تعهد می گیره که کسری قبول نمی کنه. ولی از اون جهت که شما نیروی نظام وظیفه هستین وقتی نامه ابلاغیه نظام وظیفه رو برای سازمان ببرین کاری نمی تونه بکنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed87 نمایش پست ها

بله منم دیدم و ظاهرا تنها تعهدی که میگیرن اینه که شما از وابستگان اون سازمان نباشید و مدت خدمت سربازی رو با توجه به قوانین ستاد کل بگذرونید (که باز اشاره ای به قبول نکردن کسری توش نیست). حالا شنیدم بازهم ممکنه اذیت کنن یا قبول نکنن.

Junior Member

اینم هم خبر جدید که سردار کمالی گفته همه نوع کسر خدمت ها به امریه دارها تعلق میگیره. پس فقط گیره اون سازمان هستش.

"کمالی در ادامه با اشاره به کسر خدمت‌های تاهل و فرزند به ایسنا گفت: این کسر خدمت به کسانی که به دستگاه‌های مربوطه تحت عنوان امریه اعزام می‌شوند نیز تعلق می‌گیرد و علاوه بر این کسر خدمت‌های ایثارگری و ... نیز به جای خودش است. به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، تنها کسر خدمتی که به سربازان امریه تعلق نمی‌گیرد کسر خدمت‌های مربوط به مناطق عملیاتی و محروم است."

http://isna.ir/fa/news/93072714722/%...84%D8%A7%D9%86

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط raznahan نمایش پست ها
    سلام. میخواستم بپرسم اینی که میگن امریه ها نمیتونن از کسری استفاده کنن یه قانون نظام وظیفه هستش یا اینکه هر سازمانی خودش این رو میگذاره؟ یعنی ممکنه یک سازمانی قبول کنه؟ من توی یکی از فرم های تعهد امریه دیدم نوشته بود "در صورت انصراف از امریه به هر دلیلی (ادامه تحصیل، نخبگی و ...) می بایست هزینه آموزش و بیمه را به سازمان پرداخت کرد".
    سلام
    ممکنه که سازمانی که باشی نخواهند بهت کسری بدهند و اذیت کنند ولی می تونی بری از سازمانهای دیگه کسری بگیر. وقتی کسری گرفتی و توی پلیس +10 هم ثبت بشه نمی توانند شما را ترخیص نکنند. چون از نظر نظام وظیفه شما سربازیتون تمام شده محسوب می شه و باید با شما تسویه کنند.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mechanic90 نمایش پست ها
    سلام
    ممکنه که سازمانی که باشی نخواهند بهت کسری بدهند و اذیت کنند ولی می تونی بری از سازمانهای دیگه کسری بگیر. وقتی کسری گرفتی و توی پلیس +10 هم ثبت بشه نمی توانند شما را ترخیص نکنند. چون از نظر نظام وظیفه شما سربازیتون تمام شده محسوب می شه و باید با شما تسویه کنند.
    اما وقتی شما امریه میگیری همون ارگان امریه دهنده ازت تعهد میگیره که کسری نداشته باشی و گرنه امریت ملغی میشه پس اون تعهد چی میشه؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز، من سوالی در مورد امریه داشتم.

سوالم اینه که من الان اگه واسه امسال امریه بگیرم و مثلا از چند ماه دیگه برم مشغول شم، ...اسفندماه اگر آزمون دکترا داخل شرکت کنم و قبول شم آیا می تونم وسط امریه، از امریه انصراف بدم و دانشگاه برم.؟ آیا این امکان وجود داره؟ چون از یک سری از دوستان شنیدم که امریه باید کل مدت خدمتو سپری کنی و امکان انصراف و ادامه تحصیل تا پایان مدت امریه یعنی دو سال وجود نداره...همچین چیزی صحت داره!!؟ خیلی برام مهمه که بتونم در صورت قبولی تو آزمون دکترا که جوابش سال بعد میاد، از امریه انصراف و ادامه تحصیل بدم. ممنون میشم اگر درباره امکان انصراف از امریه و ادامه تحصیل اطلاعی دارید بنده را راهنمایی کنید.

...

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_n نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز، من سوالی در مورد امریه داشتم.

سوالم اینه که من الان اگه واسه امسال امریه بگیرم و مثلا از چند ماه دیگه برم مشغول شم، ...اسفندماه اگر آزمون دکترا داخل شرکت کنم و قبول شم آیا می تونم وسط امریه، از امریه انصراف بدم و دانشگاه برم.؟ آیا این امکان وجود داره؟ چون از یک سری از دوستان شنیدم که امریه باید کل مدت خدمتو سپری کنی و امکان انصراف و ادامه تحصیل تا پایان مدت امریه یعنی دو سال وجود نداره...همچین چیزی صحت داره!!؟ خیلی برام مهمه که بتونم در صورت قبولی تو آزمون دکترا که جوابش سال بعد میاد، از امریه انصراف و ادامه تحصیل بدم. ممنون میشم اگر درباره امکان انصراف از امریه و ادامه تحصیل اطلاعی دارید بنده را راهنمایی کنید.

...
    تا اونجایی که میدونم چنین چیزی نیست و شما اگر دکترا قبول شی میتونی از امریه خارج شی
    مگر اینکه قانون عوض شده باشه یا اینکه ارگان امریه دهنده تعهد ازت بگیره
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

مرسی دوست عزیز..اونوقت این یک سالی که امریه گذراندم، جز خدمتم حساب میشه یا نه؟ منظورم اینکه بعد اتمام دکترا باید از اول- صفر برم خدمت؟؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_n نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز..اونوقت این یک سالی که امریه گذراندم، جز خدمتم حساب میشه یا نه؟ منظورم اینکه بعد اتمام دکترا باید از اول- صفر برم خدمت؟؟
    بله جز خدمتتون محاسبه خواهد شد
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages