صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 137

موضوع: نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

پیش فرض پاسخ : امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

من هم با دوستان خودم موافقم..امریه در هر صورت بهتر است..
    1- شما با لباس شخصی هستی و درگیر لباس مسخره نظامی نیستی
    2- تجربه کاری یاد می گیری
    3- برات سابقه کار حساب میشه که بعدا میتونی ازش استفاده کنی
    4- 24 ساعت در اختیار سیستم نظامی نیستی و مثل یه کارمند باهات برخورد میشه و نه مثل یه برده!!!!

با این توضیحات بگید کدوم بهتره! البته ما امریه بد هم داریم...ولی اینی من گفتم از نوع خوش خیمش بود...

سلام فکر میکنم دوستان عدلّه ی کافی برای برتری امریه بر خدمت در محیط نظامی رو مطرح کرده باشن. اما من میخوام اینو بگم که یکی از دلائل ایجاد اختلاف زمان خدمت بین کسانی که در نظام خدمت میکنن نسبت به امریه دارها همینه که به نوعی شما رو ترغیب کنن که خدمت خودتون رو در پادگان ها و امثالهم انجام بدید(با توجه به کاهش شدید تعداد سربازها در پادگان ها). میشه گفت به نوعی یه طرح تشویقی گذاشتن !!!! حسابش رو بکن کلی فسفر سوزندن که به این نتیجه رسیدن ها!! بعد همش میابن میگین یه شبه تصمیم گرفتن!.
    اما به نظر بنده در کل امریه به سه ماه اضافه می ارزه.
    موفق باشید.

من فکر می کنم خدمت توی پادگان یه تجربه فوق العاده برای یه جوان هست تجربیاتی نصیب یه ادم میشه که کمتر تو محیط اداری می تونه کسب کنه شاید اوایلش و یا حتی تا اخرش به زمین و زمان لعنت میفرسته که اینجا کجاست یا اینکه کی تموم میشه ولی بعد از یکی دو سال که خاطرات خدمت و عکسهاش رو مرور میکنه ارزو میکنه که ایکاش دوباره تو اون موقعیت ها بود. من که هیچوقت رژه صبحگاه . میدون تیر کشیکهای شب . آسایشگاه .روزهای مرخصی و کلی خاطره دیگه رو حاضر نیستم با چیز دیگه ای عوض کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط a5403895 نمایش پست ها
    من فکر می کنم خدمت توی پادگان یه تجربه فوق العاده برای یه جوان هست تجربیاتی نصیب یه ادم میشه که کمتر تو محیط اداری می تونه کسب کنه شاید اوایلش و یا حتی تا اخرش به زمین و زمان لعنت میفرسته که اینجا کجاست یا اینکه کی تموم میشه ولی بعد از یکی دو سال که خاطرات خدمت و عکسهاش رو مرور میکنه ارزو میکنه که ایکاش دوباره تو اون موقعیت ها بود. من که هیچوقت رژه صبحگاه . میدون تیر کشیکهای شب . آسایشگاه .روزهای مرخصی و کلی خاطره دیگه رو حاضر نیستم با چیز دیگه ای عوض کنم.
    دوست عزیز، ضمن ارج نهادن به نظر محترم شما ولی ما من تا حدودی با نظر شما مخالفم. جدای بحث تجربیات کسب شده (که همون هم به نظر من تجربه آنچنانی نیست)، همه ی ما خوب میدونیم که هدف ما از انجام سربازی به دست آوردن خاطرات زیبا نیست. چون اغلب ما جوانهای تحصیلکرده و همچنین فاقد تجربه ی لازم جهت ورود به بازار کار هستیم، به نظر من امریه داشتن فرصت خوبی برا کسب تجربه های سودمنده. جدای از این حرفها ممکن است این خاطرات زیبا و جالبی که فرمودید به اشکال دیگه ای میتونه در محیط کاری دوستان اتفاق بیفته.(هر چند که بنده نیز از خاطرات دوران سربازی دوستان زیادی نیز مستفیض شدم و اونها هم به نیکی از آن دوران یاد میکنن).
    امیدورام عرایض بنده موجب تکدر خاطر شما دوست عزیز نشده باشه.
    موفق باشید.

سلام،
    در کنار صحبت صحیح شما راجع به خاطرات خوب باید راجع به اعصاب و روانی هم که در اون مدت از آدم خورد میشه هم بگیم. درسته خاطرات خوشه و همه دوسشون داریم. اما اگه به شما بگن فرضا 2 ماه دوباره بیا برو آموزشی امکان نداره قبول کنید. راجع به قضیه امریه هم فکر میکنم دوستانی که محیط پادگان رو تجربه کردن اکثرا به امریه رای میدن. هر چند ممکنه شما بری خدمت و به اصطلاح خودمونی بیوفتی یه جایی که هتله. اما خوب باید خوش شانس بود. مطلب برای مقایسه ی دو حالت زیاده اما تا همینجا از اونایی که خدمت رفتن بپذیرید که امریه ممکنه خیلی بهتر باشه.

Junior Member

در هر مقطع از مسیری که یک جوان برای رسیدن به آمادگی ورود به جامعه طی می کنه، با وجود تمام سختیهاش لحظات خاطره انگیزی هم وجود داره. ولی این حس خوب نباید باعث در جا زدن و رخوت در انسان بشه.
    به عنوان مثال همه مون فشار و استرس کنکور رو با تمام وجود درک کردیم ولی من به جرات می تونم بگم بهترین سال عمرم تا حالا سال پیش دانشگاهیم بوده. همه ش میخندیدیم و به معنای واقعی کلمه خوش بودیم. ولی حاضر نیستم دوباره تکرار بشه. یا سالهای دانشگاه مخصوصاً مقطع کارشناسی خیلی خوش میگذره. ولی شما حاضرید 7-8 سال تو همون دوره بمونید به این علت که خوش می گذره؟
    یک دلیل دیگه هم که باعث به وجود اومدن حس خوبی در مرور خاطرات خوش در آدم میشه اینه که الان پس از سپری کردن دوران دبیرستان و دانشگاه و سربازی، زندگی همه مون به یک ثباتی رسیده و این باعث ایجاد حس روزمرگی در ما شده. در حالی که همگی به یاد داریم که منتظر روزی بودیم که درس و دانشگاه و سربازی تموم بشه و به اینجا که الان هستیم برسیم. الان خود شما حاضری که برگردی صبحگاه رژه بری و تو میدون تیر شلیک کنی؟ و شب کشیک بدی و تو آسایشگاه بخوابی و بعد تو روزهای مرخصی استراحت کنی؟

بحثی هم که اینجا پیش کشیده شده به این دلیله که میخوایم از تجربیات هم استفاده کنیم تا دورانی رو که یکی از مراحل زندگی مون هست (که با توجه به شرایط سنی و تحصیلی و بیکاری و قوانین جدید، بدترین مرحله است) با حداکثر بهره وری و سود ممکن طی کنیم، حالا این سود می تونه به صورت تجربه اجتماعی یا رفافت یا تجربه کاری باشه. بنده به شخصه می خوام کمک بگیریم در حالی که بین امریه 24 ماهه و خدمت 21 ماهه قدرت انتخاب دارم انتخاب اصلح رو انجام بدم.
    ببخشید طولانی شد.
    ویرایش توسط mosi-comp : April 11th, 2012 در ساعت 11:08 AM

دوستان اگر با فکر دو دو تا چار تایی بخوان تصمیم بگیرن اگر بتونن تو دستگاهی که خدمت می کنن استخدام بشن یا کاری باشه که بتونن تو رزومه خودشون بهش اشاره کنن یا این تجربه واسطه ای بشه برای استخدام در جاهای دیگه حتما امریه از محیط نظامی بهتره ولی من دیگه عادت کردم که تو زندگی هرچی دو دو تا چهارتا هم کرده باشی تا مصلحتی نباشه هر چی هم زور بزنی کار بر وفق مراد نمیشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi-comp نمایش پست ها
    بنده به شخصه می خوام کمک بگیریم در حالی که بین امریه 24 ماهه و خدمت 21 ماهه قدرت انتخاب دارم انتخاب اصلح رو انجام بدم.
    دوست عزیز، فکر میکنم شما امریه وزارت نفت بودید (اگه اشتباه نکنم!)، چون بنده دوستی دارم که مثل شما امریه وزارت نفت هست و 2/1 هم تاریخ اعزامش هست، ولی اون تصمیم گرفته که با امریه بره و خیلی مصر هست که از امریه استفاده کنه. بنده هم تعریف های خوبی از شرکت نفت شنیدم و از چند نفری که شنیدم و الان در حال خدمت هستن میگن که خدمت در وزارت نفت به مراتب راحت تر از نظام هست. ببین دوست عزیز پیشنهاد بنده اینه که شما با امریه بری، باز هم ببین دوستان با تجربه تر چی نظر میدن.

موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟ نظر بدهید!

به نظر بنده میزان زمانی که در اختیار خودتان هستید هم مهم است. مثلا زمانی که خودم مشغول انجام خدمت مقدس! بودم از ساعت 7 تا 14 باید پادگان میبودم و فاصله منزل تا پادگان حداکثر 20 دقیقه بود. یکی از دوستان بنده هم امریه وزارت بهداشت بودند که هر روز 70 بیمار را ویزیت میکردند(آدم دلش برای این همه بیمار که تحت سری کاری قرار گرفتن میسوزه ). یا یکی دیگر از دوستان بنده امریه وزارت مسکن بودند که هر روز تا ساعت 16 در اختیار بودند اما کارشان خیلی راحت بود.
    ببینید از زمان آزادی که دارید چه استفاده ای میتوانید کنید. دوستانی که به فکر اپلای هستند اگر زمان آزاد بیشتر داشته باشند می توانند وقت بیشتری برای زبان و جی آر ای و سایر آزمون ها داشته باشند. البته یک همت بسیار مضاعف هم نیاز است تا بعد از چند ساعت کار و اعصاب خوردکنی، آدم مشغول درس شود.

Junior Member

من امریه سازمان استاندارد دارم. ولی دو به شکم هستم که برم امریه یا خدمت مقدس؟