صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 137

موضوع: نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi-comp نمایش پست ها
    من امریه سازمان استاندارد دارم. ولی دو به شکم هستم که برم امریه یا خدمت مقدس؟
    سلام.
    شما اگه مدارک امریه ات رو تحویل دادی که تقریباً دیگه تمومه و خیلی بعیده بتونی انصراف بدی، اما اگه هنوز برگه اعزامت رو تحویل ندادی و فرصت داری به شخصه فکر می کنم امریه استاندارد ارزش سه ماه بیشتر خدمت رفتن رو داره. چون اگه از تهران اقدام کردی شما رو یا می فرستن میدون ونک یا کرج شهرک صنعتی استاندارد که هر دوش خوبه چون از نظر رفت و آمد هر دو مشکلی ندارن. ضمن این که اگه رشته ات فنی باشه احتمالاً تو یکی از آزمایشگاهها مشغول میشی که برای کسب تجربه و ایجاد سابقه کار خوبه. مثلاً بچه های مکانیک رو می فرستن آزمایشگاه تست لوازم تهویه مطبوع (مثل یخچال و کولر و غیره)، بچه های عمران میرن آزمایشگاه تست مصالح ساختمانی و رشته های دیگه هم همین طور و بر خلاف برخی جاها آدم احساس اتلاف وقت نمی کنه. حتی اگه از کارتون راضی باشن امکان استخدام یا ادامه همکاری هم هست، ضمن این که محیطش یه محیط اداری هست و نسبت به محیط های نظامی سختگیری ها کمتره. البته این نظر شخصی من بود، شما هر طور که صلاح می دونین تصمیم بگیرین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudshr نمایش پست ها
    دوست عزیز، فکر میکنم شما امریه وزارت نفت بودید (اگه اشتباه نکنم!)، چون بنده دوستی دارم که مثل شما امریه وزارت نفت هست و 2/1 هم تاریخ اعزامش هست، ولی اون تصمیم گرفته که با امریه بره و خیلی مصر هست که از امریه استفاده کنه. بنده هم تعریف های خوبی از شرکت نفت شنیدم و از چند نفری که شنیدم و الان در حال خدمت هستن میگن که خدمت در وزارت نفت به مراتب راحت تر از نظام هست. ببین دوست عزیز پیشنهاد بنده اینه که شما با امریه بری، باز هم ببین دوستان با تجربه تر چی نظر میدن.

موفق باشید.
    دوست عزیز تا اونجایی که من خبر دارم وقتی واسه امریه وزارت نفت اقدام میکنی یه 5ماهی طول میکشه اعزام شی خود امریه که 24 ماه با اون 5 ماه میشه 29 اله 30 ماه بعد این کجاش خوبه؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

ببنید دوستان البته این نظر من هستش

درسته که بین اومریه و خدمت 3ماه تفاوت داره

ولی پروسه گرفتن امریه هم مهمه اینکه مراحل اداری گرفتن امریه هم مهمه که چقدر طول میکشه

همون طور که در جواب اون دوستمون گفتم گرفتن امریه وزارت نفت تا وقت اعزام تا اونجایی که من مطلع هستم یه 5 ماهی هستش که اون رو هم باید به 24 ماه اضافه کرد

حالا از دوستانی که جاهای دیگه امریه گرفتن این سوال دارم که مراحل اداری اون برای این عزیزان چقدر طول کشیده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    دوست عزیز تا اونجایی که من خبر دارم وقتی واسه امریه وزارت نفت اقدام میکنی یه 5ماهی طول میکشه اعزام شی خود امریه که 24 ماه با اون 5 ماه میشه 29 اله 30 ماه بعد این کجاش خوبه؟
    با سلام خدمت دوست عزیز
    فکر کنم شما کاملاً متوجه منظور بنده نشدید. در واقع بنده حرف من برای این دوستمون بود که امریه قبل از تصویب قانون جدید گرفته و الان بین امریه و خدمت در نظام مردده. راهنمایی من از این حیث بوده که حالا که ایشون با تلاش بسیار موفق شده این امتیاز رو بگیره، بهتره با امریش بره خدمت .

اما در کل دوست عزیز بنده با حرف شما موافقم که در حال حاضر شاید به دنبال امریه رفتن کار همچین منطقی نباشه. چونکه به قول شما مثلاً 5 ماه وقت بذاری بری دنبالش و آخرش هم 3 ماه بیشتر خدمت کنی!!!.

اما در آخر نظر من و توصیه های بنده تنها برای کسانی است که موفق به اخذ امریه شده اند و الان موندن که با امریه برن یا بدون اون!، که بنده پیشنهاد میکنم حالا که بعد کلی بالا و پایین رفتن (تمدید تاریخ اعزام و...) موفق شدن امریه بگیرن، بهتره با همین امریه برن.

اما برای کسانی که تازه میخوان اقدام کنن برای امریه: به نظر من هر کسی برای خودش سبک سنگین کنه ببینه کدوم راه به نفعشه، همه خوب میدونیم که یکی از سیاست های قانون جدید اینه که مشمولان دانشگاهی کمتر به سمت امریه برن و ترغیب بشن که دوره خدمت خودشون رو در محیط های نظامی بگذرونن.

امیدوارم با توضیحاتم رفع شبهه کرده باشم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط masoudshr : April 11th, 2012 در ساعت 11:33 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi-comp نمایش پست ها
    من امریه سازمان استاندارد دارم. ولی دو به شکم هستم که برم امریه یا خدمت مقدس؟
    پس عذر خواهم . اشتباه فکر کردم شما امریه وزارت نفت هستین!!. باز هم به نظر من شما با امریه بری بهتره، فکر کنم دوستان جوابهای قانع کننده ای در پستهای قبلی دادن. البته هیچکس نمیدونه که یقیناً خدمت شما در سازمان استاندارد راحتتره یا در نظام. اما براساس شواهد و تجربه ی دوستان در حالت کلی امریه بهتره نسبت به نظام.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    شما اگه مدارک امریه ات رو تحویل دادی که تقریباً دیگه تمومه و خیلی بعیده بتونی انصراف بدی، اما اگه هنوز برگه اعزامت رو تحویل ندادی و فرصت داری به شخصه فکر می کنم امریه استاندارد ارزش سه ماه بیشتر خدمت رفتن رو داره. چون اگه از تهران اقدام کردی شما رو یا می فرستن میدون ونک یا کرج شهرک صنعتی استاندارد که هر دوش خوبه چون از نظر رفت و آمد هر دو مشکلی ندارن. ضمن این که اگه رشته ات فنی باشه احتمالاً تو یکی از آزمایشگاهها مشغول میشی که برای کسب تجربه و ایجاد سابقه کار خوبه. مثلاً بچه های مکانیک رو می فرستن آزمایشگاه تست لوازم تهویه مطبوع (مثل یخچال و کولر و غیره)، بچه های عمران میرن آزمایشگاه تست مصالح ساختمانی و رشته های دیگه هم همین طور و بر خلاف برخی جاها آدم احساس اتلاف وقت نمی کنه. حتی اگه از کارتون راضی باشن امکان استخدام یا ادامه همکاری هم هست، ضمن این که محیطش یه محیط اداری هست و نسبت به محیط های نظامی سختگیری ها کمتره. البته این نظر شخصی من بود، شما هر طور که صلاح می دونین تصمیم بگیرین.
    موفق باشین.
    خیلی متشکرم از پاسختون. ببخشید من درست نگفتم، امریه من اداره کل [....] و تحقیقات صنعتی استان تهرانه نه سازمان ملی [....]. دفتر اصلیش تو پونکه. بهم گفتن محل کارت یا آزمایشگاه هامونه یا گمرک هامون.
    همونطور که می دونید یکی از ایستگاه های ترخیص کالا تو گمرک، استاندارده که کیفیت و شرایط کالا رو بازرسی کنه. گمرک های استان تهران شامل گمرک زمینی (میدون رازی، جنوب تهران)، فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی. گمرک نمایشگاه بین المللی تهران، گمرک امانات پستی (کارگر جنوبی، چهارراه لشکر) و گمرک شهریار هستند.

حالا من از افتادن تو این گمرگ های دورش میترسم. چون متاهلم، بعد از ظهرها سر کار هم میرم. اگر بندازنم فرودگاه امام خمینی یا شهریار خیلی واسم مشکل میشه.
    با این حال خدمت معمولی در ارگان های نظامی هم معلوم نیست، فقط واسه متاهل ها تضمین دادن که استان محل خدمت تهران باشه، دقیقا مثل شرایط امریه. پادگان از 01 و نیرو هوایی خیابان پیروزی هست تا پلیس راه و پرندک و.....
    امان از دست این سربازی متاهلی.... آقا تا سربازی نرفتید زن نگیرید
    ویرایش توسط nima_as : June 1st, 2015 در ساعت 07:10 PM دلیل: حذف نام سازمان

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

پیش فرض پاسخ : امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟ نظر بدهید!

دوستان به یک نکته هم توجه کنن مثلا برای سرباز معلم شدن شما باید مدارک رو حداکثر تا بهمن ارسال کنید بعد آموزشیتون میوفته برج 4 سال بعد یعنی 4 ماه اعزام دیرتر به علاوه 3 ماه اضافه شدن به خاطر سرباز معلم بودن که میشه 7 ماه ..

و نکته بعدی اینه که شما تو پادگان خستگی ذهنی ندارید ولی تو اداره سر و کله زدن با ارباب رجوع هست ، مسئولیت هست و ..

و نکته اخر مهمترین مزیت امریه اینه که شما دیگه پست شب ندارید الان تقریبا بیشتر جاها حتی فوق لیسانس هم هر 4 شب یکبار پست میده و شب نمیاد خونه .

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    دوستان به یک نکته هم توجه کنن مثلا برای سرباز معلم شدن شما باید مدارک رو حداکثر تا بهمن ارسال کنید بعد آموزشیتون میوفته برج 4 سال بعد یعنی 4 ماه اعزام دیرتر به علاوه 3 ماه اضافه شدن به خاطر سرباز معلم بودن که میشه 7 ماه ..

و نکته بعدی اینه که شما تو پادگان خستگی ذهنی ندارید ولی تو اداره سر و کله زدن با ارباب رجوع هست ، مسئولیت هست و ..

و نکته اخر مهمترین مزیت امریه اینه که شما دیگه پست شب ندارید الان تقریبا بیشتر جاها حتی فوق لیسانس هم هر 4 شب یکبار پست میده و شب نمیاد خونه .
    البته "خستگی ذهنی" نداشتن توی نظام رو خیلی بهش فکر نکنید. تردید نکنید مسئولیت و خستگی ذهنی در نظام بسیار بیشتر از اداره است. خصوصا خشکی انضباط نظامی هم به مساله اضافه میشه.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

بدون هیچ شرط و استثنائی امریه بهتره؛من خودم در محیط نظامی بودم.چیزی جز مسئولیت نداره و صد البته کسی برای جون شما ارزش قائل نیست(مثل این فیلما نیست همه برای نجات یک نفر تلاش کنند).
    من خودم خدمتم رو مرز بودم و چیزایی دیدما...

Junior Member

دوستان واقعاً به این سوال نمی شه با قطعیت جواب داد چون جا تا جا هم توی امریه و هم توی نظام واقعاً با هم فرق می کنه. من تا چند ماه پیش سرباز ارتش بودم و میخوام چند تا از تفاوت های قطعی بین امریه و نظام رو بگم، دیگه تصمیم می مونه با خودتون، روحیتون و شرایطتون...
    1) در امریه شما از قبل جاتون مشخصه که مثلاٌ بعد آموزشی من فلان جا قراره برم ولی در شرایطی که تقسیم رو به عهده نظام بگذارید اولاٌ تو آموزشی همش استرس دارید که کجا می افتید، بعدشم هر جایی ممکنه بیوفتید، لب مرز، شهرستان های دوررررر، لیسانس و فوق هم نداره، چه گریه هایی من دیدم روز تقسیم
    2)اگر لیسانس هستید و در ارتش هستید بعد از آموزشی میرید دوره کد به احتمال زیاد، یعنی یه جورایی 2 ماه آموزش تخصصی که در امریه این جوری نیست
    3)اگر امریه نباشید بعد از آموزشی 10 روز مرخصی دارید که در مورد امریه دار ها مرخصی وجود نداره
    4) در گلابی ترین یگان های خدمتی، شما به هر حال در یک محیط نظامی هستید یعنی:
    1-4) باید راس ساعت 7 صبح در یگان باشید
    2-4) لباس نظامی باید بپوشید، کلاه، شاید پوتین و ... و اغلب باید از خونه به تن داشته باشید و با این لباس ها در خیابان هر کاری نمی شه کرد. مثلا سیگار نمی شه کشید و ....اگه هم مثلاً کلاه سرتون نباشه توسط دژبان (یه چیزی تو مایه های گشت ارشاد) بازداشت می شید. موهاتونم باید کوتاه باشه.
    3-4) اجازه بردن موبایل به غالب محیط های نظامی رو نداریدددددد
    4-4) صبح ها طبق برنامه، یا ورزش دارید، یا صبحگاه، یا کلاس قران و ...
    5-4) برخورد ها در محیط های نظامی کاملاٌ سلسله مراتبی هست و چون وظیفه ها در پایین ترین نقطه این سلسله مراتب هستن اگه فرمانده شون ادم درستی نباشه واقعا تو پاچشون میره، حتی اگه کار اداری انجام بدید.
    1-5-4) گفتم فرمانده، بد نیست بدونید این فرمانده شما هر بلایی می تونه سر شما بیاره، می تونه شما رو تا 12 شب هم یه لنگ پا نگه داره، می تونه بازداشت کنه، می تونه هم تشویق کنه و حال بده، هر دو وجهشو دیدم. همه ساعت 2 می رفتن منو بعضی روزا تا 4 نگه می داشت.
    6-4) در نظام اگه صبح تا 2 بعد از ظهری باشید باید پنج شنبه ها هم کله سحر برید، یعنی فقط جمعه مال خودتونه ولی امریه احتمالاً پنج شنبه و جمعه تعطیلید.
    7-4) خوب توجهه کنید...در نظام یه چیز تو مخی دارید به نام نگبانییییی، در امریه همچین چیزی نیست، نگهبانی در بهترین حالت ها ماهی یک شب و در بد ترین حالت ها یه شب در میون می تونه نصیبتون بشهههه.
    8-4) در نظام اگه سوتی بدید، ممکنه اضافه خدمت بخورید و این کاملاً رایجه، البته در مورد تحصیل کرده ها کمتر اتفاق می افته. در امریه چیزی به اسم اضافه وجود نداره.
    4-9) در یگان ها جز در مراکز درمانی، معمولاٌ اثری از اناث (یعنی خانم ها) وجود نداره، حالا می خندید ولی بعدا که رفتید تفاوت رو خودتون می فهمید
    دیگه حالا تصمیم با خودتونه
    خیلی از یگان های خدمتی نترسد و خیلی به امریه ها دل خوش نباشید و بالعکس، ولی موارد بالا رو در خاطر داشته باشید.