صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 137

موضوع: نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟ نظر بدهید!

سلام دوستان . نظرات خوبی گذاشتین. کلی استفاده کردم. من ارشد مکانیکم. حدود. سه ماه و نیم هم کسری دارم. موندم دنبال امریه برم یا روال عادی طی کنم. البته یه آشنای گردن کلفت هست میتونه تو سپاه شهرمون یا در بدترین حالت شههر مجاور که 6 کیلومتر فاصله داره کارمو درست کنه البته گفت اگه امریه میخوای جاهایی مثله استاندارد میتونم جور کنم که اون میره شهر دیگه حدود 30 کیلومتر. از طرفی یه چیز شنیدم در مورد پژاک که اونایی که با مدرک سپاه میوفتن یه مدت میبرنشون اونجا(کلی هم استرس گرفتم حالا!!!) نمیدونم چی کار کنم. قصد دارم تو این مدت مدرک زبانمو بگیرم.و ماجرای 3 ماه اضافه شدنشم کلی اذیت میکنه. لطفا راهنمایی کنید...
    ویرایش توسط hooooman : June 29th, 2012 در ساعت 09:43 AM

گرفتن امریه خودش یک پروسه وقت گیر و طولانیه و از جمله داشتن پارتی هم نقش مهمی دارد.من خودم چند جا در مشهد برای پزیرش امریه رفتم از رفتار بد بخش کارگزینی این سازمان ها که بگذریم شرایطی که مشمول باید داشته باشه خودش موضوع دیگری است. اخرین بند این شرایط معاف از رزم بودش خوب من کف پام کاملا صافه و این شرایط رو دارم و همچنین معدلم بالاتر از حدی بود که این سازمان ها می خواستن اما عملا بهم گفتن که زیاد امیدوار نباش چون ممکنه فردی پیدا بشه که شرایط بهتر یا ویژتری داشته باشه! برام سوال شد که شرایط ویژتر یعنی چی بالاخره از زبون یکی شنیدم که گفت یعنی پارتی سنگینی داشته باشه البته زیاد بیراه هم نمیگفت چون دوست خودم پارسال با لیسانس عمران امریه شهرداری شد و وسط های اموزشی بهش اطلاع دادند که امریه اش لغو شده! و جاش رو به یکی دیگه داده بودن با پیگیری هایی که انجام داده بود فهمید طرف حسابیش پارتیش بالا بوده.برای همین من از خیر امریه گذشتم البته من تک پسرم و بعد اموزشی در مشهد هستم .یک نکته ای که در برخی از سازمان ها دیدم این بود که یک بند داشتن که گفته شده بود طی خدمت سربازی در سازمان حق و شانسی برای استخدام شدن محسوب نمیشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mani6606 نمایش پست ها
    گرفتن امریه خودش یک پروسه وقت گیر و طولانیه و از جمله داشتن پارتی هم نقش مهمی دارد.من خودم چند جا در مشهد برای پزیرش امریه رفتم از رفتار بد بخش کارگزینی این سازمان ها که بگذریم شرایطی که مشمول باید داشته باشه خودش موضوع دیگری است. اخرین بند این شرایط معاف از رزم بودش خوب من کف پام کاملا صافه و این شرایط رو دارم و همچنین معدلم بالاتر از حدی بود که این سازمان ها می خواستن اما عملا بهم گفتن که زیاد امیدوار نباش چون ممکنه فردی پیدا بشه که شرایط بهتر یا ویژتری داشته باشه! برام سوال شد که شرایط ویژتر یعنی چی بالاخره از زبون یکی شنیدم که گفت یعنی پارتی سنگینی داشته باشه البته زیاد بیراه هم نمیگفت چون دوست خودم پارسال با لیسانس عمران امریه شهرداری شد و وسط های اموزشی بهش اطلاع دادند که امریه اش لغو شده! و جاش رو به یکی دیگه داده بودن با پیگیری هایی که انجام داده بود فهمید طرف حسابیش پارتیش بالا بوده.برای همین من از خیر امریه گذشتم البته من تک پسرم و بعد اموزشی در مشهد هستم .یک نکته ای که در برخی از سازمان ها دیدم این بود که یک بند داشتن که گفته شده بود طی خدمت سربازی در سازمان حق و شانسی برای استخدام شدن محسوب نمیشه!
    رفتار بد؟!!!
    دوست عزیز وقتی رفتی یگان خدمتی متوجه میشی رفتار بد یعنی چی. همه دنگ و فنگ امریه گرفتن به یک لحظه استرس اینکه کدوم .... میخوان بفرستنت بعد از آموزشی می ارزه. واقعا به دوستانی که براشون لغو کسری خدمت و سه ماه اضافه اهمیت نداره اکیدا توصیه میکنم امریه و امریه و امریه

Junior Member

امریه خیلی ساده تره حتی اگه یکم طولانی تر باشه
    من اعزامی برج 12 سال 87 بودم و از آخر اردیبهشت رفتم سر امریه!
    بسیار هم خوش گذشت!
    و فهمیدم که سیستم اداری ایران چقدر تنبل خونه است و میشه راحت از زیر کارا در رفت :دی
    امیدوارم شمام بتونید امریه بگیرید چون خدمت زیر پرچم نظام واقعا مشکله...

Junior Member

خب امریه خیلی خیلی بهتره
    آخه شما دیگه با لباس سربازی نیستید، در یک محیط اداری دارین کار می کنید، حقوق بیشتر از سرباز عادی میگیرید، با برخوردی که در محیط های نظامی با شما می شود هرگز مواجه نمی شوید،
    در محیط نظامی در هر درجه و رتبه ای که باشین همیشه بهتون میگن وظیفه حتی یک گروهبان دیپلم یا سیکل اینو بهتون میگه و اصلا شما جزو آدمیزاد براشون نیستین البته این یکی از اون چیزهایی هست که باهاش مواجه می شوید
    شک نکنید که امریه بهتره حتی اگه 6ماه بیشتر باشه

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

دوستان چرا به زیاد شدن مدت سربازی برای افراد تحصیلکرده اعتراضی نمیکنید ؟
    من میگم به مسصئولان ایمیل بزنیم و دلایل و مستندات خودمون رو محترمانه و با دلیل و استدلال براشون توضیح بدیم که این زیاد شدن مدت سربازی به ضرر هم جوانان کشور هم جامه است
    ببینید الان یک سرباز امریه ای با مدرک لیسانس سال قبل 16 ماه خدمت میکرد که به نظرم خوب و منطقی بود اما 8 ماه زیاد کردن خدمت اونم برای جوانی که به دنبال ادامه تحصیل یافتن کار و زودتر تشکیل دادن خانواده است وافعا زیاده
    به نظرم یه تاپیک درست کنیم و نظرات خودمون رو با دلیل و محترمانه به مسئولین بگیم مطمئنا بی تاثیر نخواهد بود!

از اونجایی که الان میزان تحصیل کرده ها بسیار زیاد شده و مشکل کمبود سرباز خوردند این قانون را گذاشتند

ضمن احترام به همه دوستانی که نظرشون رو گفتن، منم نظرم رو می گم.
    به نظر من اگر کسی پروژه کسر خدمت سربازی نداره و کارای امریه اش انجام شده و الان شک داره بین این دو راه، 24 ماه امریه عاقلانه به نظر میرسه.
    اما اگر کسی پروژه کسر خدمت داره (حتی یکی دو ماه)، یا از فرجه یک سالش بیش از 9 ماه باقی مونده (وقت کافی داره)، بهتره نره سراغ امریه چون:
    1- همونطور که می دونید طبق قوانین، با انتخاب امریه 24 ماهه پروژه های کسر خدمت هیچ اثری نخواهندداشت.
    2- گرفتن پروژه کسر خدمت خیلی راحت تر از دنبال امریه مناسب بودن هست (تجربه خودم)
    حالا اگر شما جز دسته دوم هستید کدوم رو ترجیح میدید؟
    اسم روزنامه خوندن و چای خوردن و از زیر کار در رفتن تو محیط اداری امریه رو میذاری تجربه کاری؟!؟!؟
    کدوم تجربه؟
    به جای این کار تو فرجه ای که برات باقی مونده برو سراغ گرفتن پروژه کسر خدمت. حداقلش اینه که وقتی داری تو خونه رو پروژه ات کار می کنی، عین این میمونه که تو خونه ات نشستی ولی داری سربازیت رو انجام میدی. چون به هر حال واسه اون پروژه چند ماهی (از 2 ماه تا 12 ماه واسه هر پروژه) از خدمتت کم میشه.
    اگرم اهل پروژه و اینا نیستی که همون امریه بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    ضمن احترام به همه دوستانی که نظرشون رو گفتن، منم نظرم رو می گم.
    به نظر من اگر کسی پروژه کسر خدمت سربازی نداره و کارای امریه اش انجام شده و الان شک داره بین این دو راه، 24 ماه امریه عاقلانه به نظر میرسه.
    اما اگر کسی پروژه کسر خدمت داره (حتی یکی دو ماه)، یا از فرجه یک سالش بیش از 9 ماه باقی مونده (وقت کافی داره)، بهتره نره سراغ امریه چون:
    1- همونطور که می دونید طبق قوانین، با انتخاب امریه 24 ماهه پروژه های کسر خدمت هیچ اثری نخواهندداشت.
    2- گرفتن پروژه کسر خدمت خیلی راحت تر از دنبال امریه مناسب بودن هست (تجربه خودم)
    حالا اگر شما جز دسته دوم هستید کدوم رو ترجیح میدید؟
    اسم روزنامه خوندن و چای خوردن و از زیر کار در رفتن تو محیط اداری امریه رو میذاری تجربه کاری؟!؟!؟
    کدوم تجربه؟
    به جای این کار تو فرجه ای که برات باقی مونده برو سراغ گرفتن پروژه کسر خدمت. حداقلش اینه که وقتی داری تو خونه رو پروژه ات کار می کنی، عین این میمونه که تو خونه ات نشستی ولی داری سربازیت رو انجام میدی. چون به هر حال واسه اون پروژه چند ماهی (از 2 ماه تا 12 ماه واسه هر پروژه) از خدمتت کم میشه.
    اگرم اهل پروژه و اینا نیستی که همون امریه بهتره.
    واقعاً کاملترین جوابی که برای این پست میشه گذاشت همین بود واقعاً مرسی
    اما کسانی که از 3ماه اضافه شاکی هستن اینو بدونن که تو محیط نظامی هر
    روز مثل 3 روزه باور کنید اغراق نمیکنم حتی اگه رو پشت بوم خونه خدمت کنید
    اینم بدونید که تحصیل کرده ها تو محیط نظامی از نظر فیزیکی زیاد اذیت نمیشن(به استثنای پلیس راهور)
    ولی از نظر روحی متلاشی میشن چون واقعاً بین محیط آکادمیک و محیط نظامی تفاوت های بنیادی وجود داره

البته امریه در یگان حفاظت سازمان ها همون 21 ماه هست !