صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 137

موضوع: نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

پیش فرض پاسخ : نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

من فقط و فقط به این دلیل که می خواستم اپلای کنم و برای مهر-آبان 93 برم،امریه ام رو لغو کردم.
    اعزامی آبان 91 هستم و اگه می خواستم امریه برم خدمتم آبان 93 تموم میشد و شروع ترم رو از دست می دادم،ولی اینجوری خدمتم مرداد 93 تموم میشه.
    هرچند اینم بگم برای لغو امریه ام خیلی دوندگی کردم،تا کجاها که نرفتم!!
    ولی اگه برنامه هاتون جوره و مثل من با این مشکل مواجه نیستید برید امریه.
    من برای سپتامبر 2012 آماده ی رفتن بودم، وقتی فکر می کنم که حتی ویزام دستم بود ولی به خاطر این نوسانات الکی ارز مجبور شدم نرم خیلی اعصابم خرد میشه.با اینکه واحدی که هستم واقعا خوبه ولی بازم دردآوره برام.
    باید بشینم خاطراتم رو بنویسم...از اشتوتگارت تا تیپ 82!!

من که بعد از خوندن همه ی نوشته های دوستان امروز رفتم دفترچه رو ارسال کردم و بی خیال امریه شدم! به نظر من که به علافی و دردسراش نمی ارزه، حداقل تو شرایطی که من هستم صلاح دونستم برم پادگان و اینا، برا ارگان خوب و افتادن تو سپاه هم هیچ اقدامی نمیخوام بکنم، میخوام بسپرم دست تقدیر و شانسم رو امتحان کنم!!!!!!!! اینجوری که +10 گفت اول اردیبهشت اعزامم ولی تا برگ سبز نیاد قطعی نیس......
    ویرایش توسط Mostafa360 : February 18th, 2013 در ساعت 11:43 PM

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa360 نمایش پست ها
    من که بعد از خوندن همه ی نوشته های دوستان امروز رفتم دفترچه رو ارسال کردم و بی خیال امریه شدم! به نظر من که به علافی و دردسراش نمی ارزه، حداقل تو شرایطی که من هستم صلاح دونستم برم پادگان و اینا، برا ارگان خوب و افتادن تو سپاه هم هیچ اقدامی نمیخوام بکنم، میخوام بسپرم دست تقدیر و شانسم رو امتحان کنم!!!!!!!! اینجوری که +10 گفت اول اردیبهشت اعزامم ولی تا برگ سبز نیاد قطعی نیس......
    امیدوارم اوضاع به گونه ای بشه که بهترین حالت براتون پیش بیاد. اما تا وقتی که وارد محیط نظامی نشید متوجه نمیشید که محیط اداری چقدر میتونه بهتر باشه...
    تسلط ریاضی خودتون رو برای آزمون GRE بسنجید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1070293

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت - آزاد تهران جنوب

سلام!
    خدمت دوستای گلم عرض کنم که امریه ربطی به طول خدمت نداره! طول خدمت بستگی به یگان خدمتیتون داره!
    مثلا خود من با امریه رفتم خدمت ولی چون یگانم نظامی بود همون 21 ماه شد. (البته بگم که من متاسفانه جزو اولین سری 21 ماه ها بودم!)
    اما اگر همین امریه رو از یه سازمان غیر نظامی بگیرید( مثل شهرداری, بهزیستی و ....) طول خدمتتون 3 ماه ناقابل افزایش پیدا می کنه و می شه 24 ماه.
    خوبیه امریه غیر نظامی اینه که مثل انسانی متشخص و با لباس کارمندی صبها می رید سر کار و بعد از ظهرها برمی گردید خونه و کلا کارمند بی جیره و مواجیب هستید. (نا گفته نمونه حقوقتون با سازمان خدمتیتونه و از سربازای عادی خیلی بیشتره ولی از یه کارمند هم خیلی کمتره)
    به صورت خلاصه:
    *اگر جزء :
    -ارتش
    -سپاه
    - نیروی انتظامی
    -وزارت دفاع
    هستید, (چه با امریه چه شانسی) خدمت 21 ماه.

*اگر جزء سازمانی غیر بالا (غیر نظامی) هستید,(مطمئنا با امریه) خدمت 24 ماه.

در آخر از منِ سرباز داشته باشید: تا وقتی خدمت نرفتید 3 ماه براتون چیزی نیست, وقتی رفتید می فهمید 10 دقیقه اش هم کلیه! بنابر این:
    1- حداکثر سعیتون رو بکنید که معاف شید!
    2- اگه نشد و مجبور شدید برید خدمت حداکثز سعیتون رو بکنید که طولش رو کم کنید!
    امیدوارم مفید بوده باشه.
    امین.

سلام،نظرات دوستان رو خوندم،به نظر من امریه واسه کسی خوبه که کسری درست و حسابی نداره و دنبال سابقه کاری هست و متاهل باشه(یکی از این شروط رو داشته باشه به نظرم امریه براش خوبه)...البته واسه کسایی هم که از نظام خیلی میترسن و ضعف دارن امریه خوبه...
    کسی که میدونه حداقل مثلا 5 ماه کسری داره به نظرم برای امریه اقدام نکنه بهتره.....چون امریه با توضیحاتی که دوستان دادن خیلی طول میکشه....بعد امریه هم بگیرین آن 5 ماه هم میشه هیچ!!!سه ماهم اضافه!!
    کسی که میخواد امریه بگیره باید واسه ارگانی اقدام کنه که به رشتش ربط داشته باشه چون حداقل باعث میشه سابقه کاری خوب گیرتون بیاد و یه تجربه کاری خوب براتون بشه......
    مثلا یه مهندس مکانیک واسه امریه سرباز معلمی به نظرم زیاد خوب نیست(نمیگم خیلی بده ولی بهتره برای جایی اقدام کرد که به رشته تخصصیت بیشتر ربط داشته باشه).....الان تو این بیکاری جامعه ما باید سعی کنیم سابقه کاری برای خودمون درست کنیم....چه بهتر که با سربازی به این هدفمون برسیم...
    و دیگر این که یکی از دوستان گفتن برای کسری گرفتن از پروژه های کسری خدمت استفاده کنیم....اینم پیشنهاد خیلی خوبی هست
    یه سوال خودم دارم....من الان مهر امسال ارشد در رشته مهندسی مکانیک قبول میشم بعد ارشد چقدر وقت دارم برای سربازی؟(فرجم چقدره؟)میخوام بدونم زمان کافی برای انجام پروژه کسری خدمت دارم؟اصلا چطوریه؟شرایطش چطوره؟من اطلاعی ندارم،باید از کی واسه پروژه های کسر خدمت اقدام کنم؟
    خودم که دوست دارم اگه امریه میگیرم برای نفت و گاز و ارگانهای که به رشته مکانیک ربط داشته باشه رو اقدام کنم ولی از بد شانسی من،بند پ ندارم....دوستان،به نظرم آن چند ماه معطلی که گفتین،واسه ارگانهای که به رشتتون ربط داشته باشه می ارزه...چون براتون یه سابقه کاری خوب میشه و هم این که از یه سربازی معمولی راحتتره....کلا منظورم اینه که واسه امریه ارگانی اقدام کنید که ارزششو داشته باشه....
    خودم یا برای امریه واسه نفت و گاز رو اقدام میکنم یا پروژه کسری خدمت یا سرباز هیئت علمی!! دوستان بیان باهم تجربیاتمونو با هم به اشتراک بزاریم تا بهترین تصمیم رو بگیریم و همدیگرو راهنمایی کنیم.....
    ممنون یاعلی
    ویرایش توسط amir_Pishtaz : July 6th, 2013 در ساعت 10:04 PM

من امریه رو ترجیح دادم.
    به خاطر امریه 4 ماه سربازی رو عقب انداختم، به جای 16 ماه شدم 24 ماه. ولی امریه 10000 برابر بهتر از محیط سربازی است. تمام مدت آموزشی با سایر بچه هایی که امریه داشتن به این فکر می کردیم که چه خوبه که دیگه این لباس رو نمی پوشیم و این محیط رو نمی بینیم. 100% امریه بهتره.

Junior Member

8 ماه کسری + خدمت در شهر خودم با درجه ستوان دوم درسپاه یا امریه آموزش و پرورش کدوم یکی بهتره؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mahde1818 نمایش پست ها
    8 ماه کسری + خدمت در شهر خودم با درجه ستوان دوم درسپاه یا امریه آموزش و پرورش کدوم یکی بهتره؟
    امریه خوبه ولی با شرایط تو خدمت بهتره
    خدمت=13 ماه
    امریه=24 ماه
    انتخاب با توست

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

دوستانی که بعد از خدمت قصد ادامه تحصیل رو دارند دقت کنید که خدمت در یک ارگان نطامی یک نقطه کاملا منفی در روند صدور ویزا برای امریکای شمالی محسوب میشه .

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahde1818 نمایش پست ها
    اگر پس فردا هوس کردین واسه امریکا پذیرش بگیرین با سربازی سپاه بی خیال ویزاش باید بشین