صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 137

موضوع: نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahde1818 نمایش پست ها
    8 ماه کسری + خدمت در شهر خودم با درجه ستوان دوم درسپاه یا امریه آموزش و پرورش کدوم یکی بهتره؟
    شما در هر دو صورت در سپاه خدمت خواهید کرد...اگر به امریکا فکر میکنید، قبل انتخاب بین این دو گزینه، یکم بیشتر فکر کنید...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Harrison نمایش پست ها
    اگر پس فردا هوس کردین واسه امریکا پذیرش بگیرین با سربازی سپاه بی خیال ویزاش باید بشین
    این قضیه که میگی واسه خدمت تو ارتش نیرو زمینی یا هوایی هم صادق هستش؟

Junior Member

سلام دوستان من لیسانس عمرانم بامعدل13/90فقط یه درسم مونده معرفی به استاد بگیرم که باکارای تسویه تا20شهریور مدرک موقت تو دستمه!
    حالا من یه پارتی دارم که میتونه بندازدم اداره راه و شهرسازی.خواستم ببینم دفترچه بفرستمو کاراشو انجام بدم برای شهریور میشه برم سر خدمتم یا بیخیالش شم برم خدمت معمولی؟سربازی معمولی میرسم الان دفترچه بفرستم برای 1آبان کدبخورم برم خدمت؟من هم کارت سبز دارم هم6ماه کسری بسیج فعال بودن.اینارو اثر میدن یا همش به باد فنامیره؟کسی میدونه قانون جدید چجوری قراره باشه؟من شنیدم میخواد بشه24ماه بعد برای مدرکای مختلف کسری درنظر بگیرن.مثلا لیسانس6ماه کسری!!کسی چیزی میدونه؟و یه سوال دیگه من برم اون اداره کار کنم احتمال استخدامم هست؟چنددرصد؟چون اگه نباشه فکرکنم سربازی معمولی بهتر باشه و مدتشم خیلی کمتر!دوستان لطفا راهنمائی کنید.

سپاس

مگه جزو مدارک ویزا کارت پایان خدمت هم می خواد سفارت؟!در ضمن تو کارت پایان خدمت های جدید در مورد اینکه کجا خدمت کردی رو کارت چیزی ننوشته.
    این همه پسر هایی که تو ارگان نظامی خدمت کردند رفتند آمریکا چی بودند پس؟!!
    آمریکا فقط به اونا که امریه هستن ویزا میده؟!!

Junior Member

امریه بهتره خداییش ، من یه روز رفتم واسه کار بسجم ، انقدر که عقده ای بودن بیخیال کسری و فعال و... شدم
    من اگه 5 ماه امریه خدمت کنم و بعد ارشد بخوام ادامه بدم میتونم همونجا برم ؟
    اگه این بین کارت سبز بگیرم یا بسیج فعال شم میتونم واسه ادامش کسری بگیرم ؟

Junior Member farhad69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

سلام دوستان
    من نظرات وتجربیات خودمو راجع به سرباز معلمی تو لینک زیر توی امضاء گذاشتم امیدوارم بدردتون بخوره
    موفق باشید
    دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
    ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
    دانی که پس از مرگ چه باقی ماند
    عشق است و محبت است و باقی همه هیچ

سلام دوستان از آخرین کامنتی که تو این صفحه گذاشتم حدود 17 ماه میگذره، تجربه من بعد از گذشت 17 ماه خدمت به صورت امریه ایناست:

1- اول اینکه شما بعد از آموزشی از محیطی خشک و نظامی به یک سیستم کاملاً منعطف اداری وارد میشید (منظورم اینه که در اداره درسته همه شما رو به چشم سرباز می بینن ولی در کل اونجا یک سیستم رفاقتی است بیشتر تا رئیس و مرئوسی! یا نگاه سرهنگ به سرباز یا حتی نگاه یک گروهبان کادر به یک ستوان سه وظیفه!، به عنوان مثال در قسمتی که من خدمت میکنم سطح سواد اکثریت کارمندان لیسانسه و به صورت نادر فوق لیسانس، که این به نوبه ی خود تأثیر زیادی در درک شرایط من از طرف اونها داشته و بیشتر سعی میکنن که کمکم کنن تا این شرایط اضافه خدمت 3 ماه بیشتر نسبت به سربازی های عادی در یگان ها به چشم نیاد...)

2- معاف شدن از پوشیدن لباس خشک نظامی (برای من نسبتا آزار دهنده بود و تو دوره آموزشی همش خدا خدا میکردم کی این آموزشی تموم بشه و از شر پوتین و گتر و .... خلاص شیم، ولی این هم به نظرم نسبیه، چون وقتی بدونی که قراره تا 19 ماهه دیگه هم همین لباس ها رو بپوشی واست یه امر عادی میشه ...)

3- شما در سیستم اداری شاید حداقل رفتاری درخور و شایسته و متناسب با مدرک خودتون ببینید (که بعید میدونم در یگان های نظامی اینطور باشه!)

4- شاید بیشتر شما با خودتون بگید سیستم اداری مملکت چیزی واسه یادگیری و تجربه اندوزی نداره و بیشتر کارتون پشت میز نشینی و چایی خوردن و روزنامه خوندن باشه ولی من تا حدودی با حرف شما موافقم... اول اینکه شما بستگی داره که با چه مدرکی و از چه اداره ای امریه بگیرید که خود این مورد بسیار تأثیر گذاره در 22 ماه خدمت باقیمونده تون! مثلا فرض کنید یکی با مدرک مکانیک یا عمران بره از سازمان آتشنشانی امریه بگیره خوب به نظر شما در اون 22 ماه چه کار متناسب با مدرکش انجام میده؟! پس میبینید؟! شرایط متفاوته دوستان! اما در مورد پشت میز نشینی و بعضا بیکار بودن به نظر من انسان وقتی متوجه میشه که داره یک کاری رو به صورت مفتی و مجانی و گاها زورکی انجام میده ناخودآگاه میل به انجام اون کار رفته رفته از بین میره و شاید در اواخر خدمتتون دوست نداشته باشین حتی پاتون رو داخل اون اداره یا سازمان بذارین... اینه که شما کم کم میشین یه آدم پشت میز نشین و تقریبا تنبل ...(این رو هم بگم من اوائل ورود به اداره کاملا با انرژی بودم ولی با گذشت زمان و تکراری شدن کارهای محوله خیلی زود فهمیدم انرژی زیادی واسم نمونده شاید به دلیل همون اجباری و مجانی بودن کارهایی که انجام میدادم...)

5- دوستان توجه داشته باشید اخذ امریه به هیچ وجه متضمن استخدامی در اون اداره نمیشه! (شاید همه با این آرزو یا حداقل با این نیم نگاه به سمت امریه گرفتن میرن). البته این نکته رو یادآوری کنم که سابقه کار شما در اون اداره میتونه جهت استخدام در شرکت های خصوصی و ... امتیاز خاصی رو داشته باشه که حداقل از این جهت می تونه شعله ای هرچند کوچک از امید رو در دل شما روشن کنه

6- از لحاظ حقوق و مزایا شما با سربازی در داخل یگان ها هیچ تفاوتی ندارید...! (بعضا دیده شده در اوائل سال نو بسته هایی به صورت عیدی به کارمندان تقدیم میکنند که در صورت داشتن کمی شانس شما نیز از آن بهره مند خواهید شد.)

در نهایت باید بگم که حرف زیاده واسه گفتن ولی به نظرم نکات اصلیش همین موارد گفته شده در بالاست...

نتیجه گیری: در کل واسه همه نمیشه یه نسخه پیچید ولی از نظر من در صورتی که پروسه اخذ امریه زیاد طولانی نباشه میشه گفت که امریه نسبت به سربازی عادی خیلی سرتره! ولی اگر در سطح تحصیلات شما در ارشد به بالا باشه (حالا چه دانشجو یا چه فارغ التحصیل) بد نیست از روش های کسری گرفتن از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح نیز استفاده کنید که به نظرم میتونه کمک درخور توجهی در کاهش زمان خدمت شما (چه در حالتی که دارای امریه باشید و چه نه ) داشته باشه.(البته استفاده از کسری ها در اداره ها و سازمان های مختلف شرایط و ضوابط خاص خودش رو داره که حتماً باید این نکته رو مد نظر داشته باشید چون بعضی از سازمان ها و اداره ها به هیچ وجه با کسری شما موافقت نمی کنن!)

امیدوارم تجربیات هرچند ناچیزم براتون مفید واقع بشه.... با آرزوی انجام خدمتی راحت و بهتر از اون همراه با شادی برای یکایک شما عزیزان...
    ویرایش توسط masoudshr : December 30th, 2013 در ساعت 09:02 PM

Junior Member

سلام دوستان. من اگر امریه شرکت نفت بگیرم و کسر خدمت از طرف بنیاد نخبگان نیروهای مسلح داشته باشم، ایا کسر خدمت از مدت امریه ام کم میکنه؟ اکر از دوستان کسی جوابم را بده ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط cr7amin نمایش پست ها
    سلام دوستان. من اگر امریه شرکت نفت بگیرم و کسر خدمت از طرف بنیاد نخبگان نیروهای مسلح داشته باشم، ایا کسر خدمت از مدت امریه ام کم میکنه؟ اکر از دوستان کسی جوابم را بده ممنون میشم.
    سلام
    شما باید حتما از وزارتخونه این موضوع رو پیگیری کنید... بعضی از سازمان ها یا وزارت ها اصلا با هیچ حالتی از کسری مواففت نمی کنند... تنها راهش اینه که از وزارت مربوطه سوال کنید...
    موفق باشید..

Junior Member Hasan2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس مترجمی

امریه بی شک بهتر از خدمته...
    اصلا قابل مقایسه نیست..
    مخصوصا اگه امریه تون تو فیلد کاریه خودتون باشه خیلی به نفعتونه..