صفحه 8 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 137

موضوع: نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

سلام
    من تازه عضو اين فروم شدم ممنون ميشم راهنماييم كنيد

واقعا ارزش داره امريه نفت اقدام كنم واسه ماهي هفتاد تومن 24 ماه خدمت كنم؟؟ اونم نا كجا آباد

اگه داره مزيتشا ممنون ميشم بگيد
    واقعا سر در گمم

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahinr2000 نمایش پست ها
    سلام

واقعا ارزش داره امريه نفت اقدام كنم واسه ماهي هفتاد تومن 24 ماه خدمت كنم؟؟ اونم نا كجا آباد

واقعا سر در گمم
    به عنوان کسی که توی ارتش بودم میگم که اگه روحیه نظامی و پیروی از دستورات رو دارید حتماً به سربازی برید

عده زیادی هستند که در خانواده ای بزرگ شدن که پدرشان نظامی بوده و با این محیط بیشتر آشنا هستند.

ولی اگه با تنبیهات یگانهای نظامی و دستورات مافوق که ممکنه مدرک و سوادش یک سوم شما باشه دچار

پریشانی و ناراحتی میشید، بهتره امریه بگیرید.

موفق باشید

Junior Member Hasan2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس مترجمی

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahinr2000 نمایش پست ها
    سلام

واقعا سر در گمم
    هرکی هر چی هم باشه باید امریه رو بگیره
    اصلا قابل مقایسه نیست
    تعلل نکن امریه بهتره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظر بدهید! امریه 24 ماهه یا خدمت 21 ماهه در ارگانهای نظامی؟

سلام
    من برای امریه جهاد کشاورزی یه سهمیه برای آبانماه گرفتم، اما بهم گفتند باید تا آخر تیرماه حتما برگه اعزامم رو برای تاریخ اول آبان بیارم.
    به دفاتر پلیس +10 و سازمان نظام وظیفه که مراجعه می کنم میگن اگه تیر ماه و یا تا قبل 15 مرداد دفترچه بفرستی میفتی اول شهریور.(یعنی بدبخت میشم)
    بنابراین هنوز دفترچه رو نفرستادم.
    حالا من چکار کنم که توی تیرماه دفترچه رو بفرستم و تاریخ اعزامم بیفته حتما برای اول آبان؟؟؟
    در ضمن از نظام وظیفه پرسیدم که اگه خریت کنم و دفترچه رو الان بفرستم، تاریخ اعزامم میفته برای اول شهریور و دیگه مثه سابق با درخواست تمدید بعلت کمبود سرباز موافقت نمیشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pootin22 نمایش پست ها
    سلام
    من برای امریه جهاد کشاورزی یه سهمیه برای آبانماه گرفتم، اما بهم گفتند باید تا آخر تیرماه حتما برگه اعزامم رو برای تاریخ اول آبان بیارم.
    به دفاتر پلیس +10 و سازمان نظام وظیفه که مراجعه می کنم میگن اگه تیر ماه و یا تا قبل 15 مرداد دفترچه بفرستی میفتی اول شهریور.(یعنی بدبخت میشم)
    بنابراین هنوز دفترچه رو نفرستادم.
    حالا من چکار کنم که توی تیرماه دفترچه رو بفرستم و تاریخ اعزامم بیفته حتما برای اول آبان؟؟؟
    در ضمن از نظام وظیفه پرسیدم که اگه خریت کنم و دفترچه رو الان بفرستم، تاریخ اعزامم میفته برای اول شهریور و دیگه مثه سابق با درخواست تمدید بعلت کمبود سرباز موافقت نمیشه.

سلام
    شما ی بار می تونی تاریخ اعزامت رو پس بندازی و تاخیر داشته باشی

Junior Member ariahope آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biomedical engineering - shahed university

Question امریه یا پروژه کسری خدمت ....

سلام،
    من تا الان ندید میگفتم پروژه ی کسری خدمت بهتره. اما بعد از چندماه پرس و جو از کسانی که پروژه کسری خدمت گرفتند، فهمیدم پروژه کسری خدمت هم خیلی مسایل غیر قابل پیش بینی داره که میتونه در نهایت موجب بشه که به خدمت مقدس!!! سربازی بریم.

1. تنها دو پروژه کسری خدمت میشه گرفت
    2. اونقدری دستشون باز هست که راحت بتونند زمان پیشنهادی کسری پروژه را راحت تقلیل بدهند.
    3.دوندگی خیلی زیاد برای گرفتن پروژه کسری
    4. دوندگی برای کارهای داوری و سر کله زدند با آدم های غیر علمی
    5.در صورت انجام دو پروژه کسری هرچی هم که تصویب بشه دیگه کاری نمیشه کرد و باقیش رو باید رفت و خدمت کرد.
    6. کم شدن پروژه کسری و امکان حذف آن یا محدود کردن آن در سال آینده 94.
    7.عدم امکان گرفتن پروژه ی بعدی تا اتمام کار پروژه قبلی

بدی امریه (علمی) اینه که در هر صورت دوسال باید بریم. اما دیگه این دغدغه های فکری و دوندگی هارو نداره.
    با این اوصاف به نظرتون گرفتن یک امریه مرتبط با رشته ای که بعدا میخوایم اپلای کنیم ارزش داره یا شما گرفتن پروژه های کسری خدمت رو پیشنهاد میکنید.
    ممنون میشم اگه بتونید زودتر جواب بدید.
    غم قفس به کنار ... آنچه عقاب را پیر می کند پرواز زاغ های بی سر و پاست ...

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

پیش فرض پاسخ : امریه یا پروژه کسری خدمت ....

سلام
    همزمان هر دو! یعنی در یک سازمان تحقیقاتی یا آموزشی که وابسته به نیروهای مسلح هست خدمت کنید و پروژه کسری هم گرفته باشید. کاری که بنده و خیلی دوستان دیگه در حال انجامش هستیم. اینجوری هم در یک محیط آکادمیک -و نه نظامی- هستید و هم اینکه خدمت تون 21 ماه -و نه 24 ماه- هست و می تونید کسری هم بگیرید. به این حالت میگن "مشمول وظیفه خاص".
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member ariahope آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biomedical engineering - shahed university

من تاحالا همچین چیزی نشنیده بودم!!! شرایطش چجوریه؟ چجوری باید اقدام کرد؟ چه مدرک و رشته هایی؟ حالا بین اون دو موردی که من گفتم شما کدوم رو ترجیح میدید؟
    غم قفس به کنار ... آنچه عقاب را پیر می کند پرواز زاغ های بی سر و پاست ...

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

شما می تونید به سازمان های آموزشی (مثل دانشگاه ها) یا تحقیقاتی (مثل پژوهشگاه ها) یا سازمان های دیگه از زیرمجموعه های ارگان های نظامی (سپاه، ارتش، ناجا، و.دفاع)، که در حوزه رشته شما فعالیت می کنند مراجعه کنید و بپرسید که سرباز مشمول وظیفه خاص می گیرن یا نه. مثلاً اگر رشته تون مهندسی پزشکی هست برید سراغ دانشگاه های نظامی مثل امام حسین و امام علی و مالک اشتر و غیره ببینید کدومشون دانشکده م.پزشکی دارند یا موسسات تحقیقاتی کدومشون گروه مربوط به فیلد شما رو دارن یا جهاد خودکفایی ها یا سازمان های دیگه مرتبط با رشته تون در زیر مجموعه نیروهای مسلح. این پرس و جو ها رو قبل از گرفتن برگ سبزتون باید انجام بدید که به محض گرفتن برگ سبز ببریدش اون ارگانی که باهاش توافق کردین تا اونا نامه اعلام نیاز بزنن به نظام وظیفه که شما خدمت تون رو بیافتید در اون ارگان. (این تاپیک رو هم ببینید)

اما انتخاب بین امریه یا کسری بستگی به هدف هر کس داره. یکی مثل بنده شاید ترجیح بده طول خدمتش رو تا جایی که می تونه کوتاه تر کنه و حتی یک روز زودتر آزاد بشه برای اینکه می خواد زودتر از کشور بره یا به کار و زندگیش برسه. ولی یکی هم ممکنه عرض خدمت از طولش براش مهم تر باشه و ترجیح بده 24 ماه خدمت کنه ولی در یک محیط غیر نظامی و شاید با حقوق کمی بیشتر از حقوق سرباز و کسب تجربه کاری و فراهم کردن مقدمات اشتغال در اون سازمان (بخصوص برای کسانی که شغل ندارن یا تجربه کاری ندارند).

**مدیران محترم، اگه تاپیک حاضر بااین تاپیک همپوشانی داره ادغامش کنند.
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member

سلام. از دوستانی که در مورد قرارگاه خاتم اطلاعاتی دارند چند سوال داشتم:
    1- اگه قرارگاه خاتم پذیرش بشم اینکه منو کجا و تو کدوم پروژشون می فرستند رو میشه تغییر داد و به دلخواه خودت انتخاب کنی ؟ مثلا میشه تو پروژه های نفت گاز عسلویه رفت ؟
    2- واقعا ارزششو داره ؟ یعنی اگه قبول کنند اونوقت یه کار مرتبط با رشته گیرت میاد یا اینکه بسته به نیازشون ممکنه کارای بی ربط هم انجام بدی؟

مدرک کارشناسی برق - قدرت دارم و سپاه شهرمون هم میتونم پذیرش بگیرم فقط به خاطر اینکه یه تجربه کاری بدست بیارم و از دوران سربازی بهترین استفاده ممکن رو داشته باشم دنبال امریه هستم ولی یه چیزی که منو نگران می کنه همین بلاتکلیفی که واقعا اونجا ارزش داره ؟ میشه یه چیزی یاد گرفت یا همش بیگاریه؟