نقل قول نوشته اصلی توسط samira6666 نمایش پست ها
سلام دوست عزیز و مهربان ممنون بابت انرژی مثبتی که دادید

پس فکر میکنم اول باید برم آیلتس و تافلم رو بگیرم و بعدا دوباره بیام ببینم باید چه کنم
البته من هیچچ وقت هدفم امریکای شمالی نبوده چون حس میکنم سطح علمیش بالاتر از بقیه دانشگاهها هست و اونقدر برای انتخاب این مسیر اعتماد بنفس ندارم.

کشورهایی مثل سوئد آلمان جزو مسیر دوم پیشنهادی شما هستند ؟؟

سوال دیگه ای داشتم اینکه من اگر بخوام برای تقویت رزومه م مقاله بنویسم از کجا بدونم در چه زمینه ای پذیرش بیشتر هست. مثلا شاید من دوسال مقاله هایی راجع به مارکتینگ بنویسم ولی بعد از دوسال که میخوام اقدام کنم پذیرش ها در زمینه منابع انسانی یا مالی باشه . چنین چیزی ممکنه ؟ ؟ البته می بخشید شاید سوالم کمی ابتدایی باشه ولی من تجربه ای ندارم
ببینید، مسیر شما چیه؟ میخاید مدرک بگیرید بمونید؟ یا مدرک بگیرید برید کشور انگلیسی زبان؟ اینا رو خودتون باید بهش برسید. رفتن به کشورهایی که هم سبک با محل زندگی و ایران نیستن سخته! سوئد و آلمان این جوری هستن. به این موارد باید خودتون توجه کنید و بررسی کنید و روش وقت بذارید.

بله اروپایی ها غالبا مثل هم هستن.

ببین شما ارشد رو بازاریابی خوندید دیگه؟
اگه هدفتون بیشتر به سمت پژوهش محور هاست، بایستی هم جهت برید، یعنی سعی کنید تویه بازاریابی کار کنید، حالا میتونه میان رشته ای هم بشه، یعنی مثلا بررسی بازایابی خدمات سلامت (حوزه سلامت و بازاریابی)، یا مثلا بررسی تورشهای رفتاری در تصمیم گیریهای مصرف کننده (حوزه ی تصمیم گیری و بازاریابی) و ...
و یا میتونید خالص بازاریابی باشه. ولی بهتره رویه ارشدتون و چیزی که سوادشو داشتید مانور بدید. به هزاران دلیل که یکیش اینه که شما به هرحال وقت گشذایتد و با رشته بازاریابی اشنا هستی دیگه!؟؟ دوباره بیای و وقت بذاری برید رویه مالی و .... ؟ تازه برای تدریس هم در آینده بهتون گیر شاید بدن که شما سه تا رشته ی مختلف رو تجربه کردی و .... و بنابراین شما اقیانوس 2 متری هستش علمت

سوال اخر سخته! اینکه در آینده چی میشه روبنده نمیدونم؟!! ممکنه جهت و حوزه ها تغییر کنه ولی شما میتونید با خوندن مقالات مختلف بفهمید چی به چیه و ...
این سوال خیلی سختیه که حوزه های مورد علاقه درآینده چی میشه و به کدوم حوزه های تحقیقاتی بیشتر فاند خواهند داد.
میتونید با دیدن رزومه و پوزیشنهای حال حاضر شاید بفهمیدش! ولی حوزهای بین رشته ای رو بنده فکر میکنم جهت علمی آینده باشه!

توصیه میکنم رویه ارشد دوم یا ارشد تحقیقاتی هم فکر کنید. گزینه های بدی نیستن!