صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 57

موضوع: پذیرش با معدل پایین در مدیریت

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : پذیرش با معدل پایین در مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط hananeeh نمایش پست ها
    متشکرم ازتون حتی خود شیکاگو هم نشه اما بتونم از یه دانشگاه پذیرش بگیرم باز هم خدامو شکر می کنم.همسرم IIT مشغول به تحصیل هستن و میدونم که به هیچ وجه اونجا نمیتونم پذیرش بگیرم
    کلا تو حوزه بیزنس ایرانی کمه و تا حد زیادی دانشگاه ها برای افزایش Diversity خیلی بهتون توجه میکنن. نمره جیمتتون هم خوبه. تنها معدله که اگه 2 سال آخر تحصیلتون هم خوب باشه میشه تو SOP یه دلیل خفیفی آورد و توجیحش کرد. به هرجهت اصلا ایران نمونین اگه جیمت 730 دارین. بهتره که آمریکا درس بخونین و از همسرتون جدا باشین تا یکی ایران و اون یکی آمریکا !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Jeffeduc نمایش پست ها
    سابقه کارش چطوره؟ و کدوم کشور مد نظرش هست؟
    معمولا دوره های MBA شهریه دارند و بدون شهریه من که ندیدم مگر اینکه بتونه فاند خوبی پیدا کنه
    سابقه کار نداره . یکی از کشورهای اروپایی هر جا که هزینه واسش کمتر باشه . کلا شهریه هاش چطوره ؟ اگه اطلاهات کلی راجع به اروپا بدی که بتونم مساله رو قشنگ واسش باز کنم و شانسی که داره ممنونت می شم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sobehravesh نمایش پست ها
    سابقه کار نداره . یکی از کشورهای اروپایی هر جا که هزینه واسش کمتر باشه . کلا شهریه هاش چطوره ؟ اگه اطلاهات کلی راجع به اروپا بدی که بتونم مساله رو قشنگ واسش باز کنم و شانسی که داره ممنونت می شم
    بدون سابقه کار، MBA چندان قابل توصیه نیست و خیلی جاها الزامه اما برای بعضی جاها اما پذیرش ممکنه. شهریه ها مختلفه و می تونه از 10,000 یورو باشه تا 40,000 یورو بستگی داره به دانشگاهی که مد نظرش باشه

شاید در کشورهای اسکاندیناوی مثل نروژ و فنلاند بتونه به صورت تقریبا رایگان تحصیل کنه اما دربقیه جاها برای MBA شهریه وجود داره و معمولا بالاست مقدارش، مگر اینکه Master of Science بخواد بگیره که در کشوری مثل آلمان تقریبا رایگانه، اما با سابقه تحصیلی که داره چندان ربطی به هم ندارند

Junior Member

سلام
    من لیسانسم مدیریت صنعتی دانشگاه خلیج فارس بوشهر معدل 13.5 هست
    ارشد رو دانشگاه سراسری شیراز مدیریت تولید خوندم. الان دارم پایان نامه می‌نویسم. معدلم بین 14-15 میشه
    زبانم ایلست 7 به راحتی میتونم بگیرم اگه بخونم بیشتر هم میشه گرفت. پایان نامه هم که تموم شه مقاله از توش در میاد.
    میخوام اپلای کنم اروپا و تنها فاکتورم هم فاند داشتن هست. کشور هم المان و هلند اگه بشه بهتره ولی مهم نیست زیاد.
    به نظرتون امکان پذیرش گرفتن با فاند رو تو یکی از دانشگاهای اروپا دارم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی هوافضا-اصفهان

سلام وقت بخیر..خواستم ببینم با شرایط زیر میشه واسه ارشد صنایع یا مدیریت(MBA یا بازرگانی و..) از دانشگاه های مطرح مالزی پذیرش گرفت یا نه؟
    کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه پیام نور معدل14
    تافل 100/GRE 312

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. بنده در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری مدیریت منابع انسانی یه دانشگاه دولتی درجه 3 هستم که اون چیزی از دانشگاه انتظار داشتم رو نداره..میخوام برای دکتری اقدام کنم، معدل کارشناسیم پایینه، 13.90 از دانشگاه دولتی چابهار. ارشدم 16.90 از دانشگاه علامه شدم. یه برنامه دوساله ریختم برای اپلای کردنم که بتونم نمره آیلتس خوب بگیرم و دوتا مقاله isi با ایمپکت هم جمع کنم. سوالی که دارم از دوستان اینه که آیا شدنیه بتونم از دانشگاه اروپا یا کانادا برای دکتری فاند بگیرم؟یکی منو دریابه لطفأ!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hananeeh نمایش پست ها
    متشکرم ازتون حتی خود شیکاگو هم نشه اما بتونم از یه دانشگاه پذیرش بگیرم باز هم خدامو شکر می کنم.همسرم IIT مشغول به تحصیل هستن و میدونم که به هیچ وجه اونجا نمیتونم پذیرش بگیرم
    دانشگاه uic میتونید درخواست بدید راحتتر پذیرش میدن یا دانشگاه های خصوصی دیگه که زیاد تو شیکاگو مثل لایولا

Junior Member

سلام دوستان عزیز من به تازگی در این انجمن عضو شدم و بسیار خوشحال هستم که چنین سایت خوب و مفیدی وجود داره.
    چند سوال داشتم خوشحال میشم من رو هم راهنمایی بفرمایید.
    من کارشناسی م رشته جغرافیا هست از داشنگاه دولتی با معدل 14/72
    و کارشناسی ارشدم مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی از دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 15/5

مقاله علمی پژوهشی فارسی یک عدد که مستخرج از پایانامه ام هست.
    مدرک زبان ندارم و دوره های ترمیک زبان رو گذروندم ولی مدرکی در زمینه آیلتس و تافل نگرفتم
    با توجه به معدل های پااینم و تغییر رشته ای بودنم میخاستم ببینم امکان پذیرش از کجا دارم . و در زمینه مقاله و مدرک زبان چه چیزهایی را باید تقویت کنم ؟؟؟؟؟ چون معدل رو دیگه نمیشه کاریش کرد.

هدفم مقطع دکترا هست و برام مهمه همراه با فاند باشه و کشورش برام هیچچ فرقی نداره.
    ویرایش توسط samira6666 : February 7th, 2017 در ساعت 07:56 PM

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samira6666 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من به تازگی در این انجمن عضو شدم و بسیار خوشحال هستم که چنین سایت خوب و مفیدی وجود داره.
    چند سوال داشتم خوشحال میشم من رو هم راهنمایی بفرمایید.
    من کارشناسی م رشته جغرافیا هست از داشنگاه دولتی با معدل 14/72
    و کارشناسی ارشدم مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی از دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 15/5

مقاله علمی پژوهشی فارسی یک عدد که مستخرج از پایانامه ام هست.
    مدرک زبان ندارم و دوره های ترمیک زبان رو گذروندم ولی مدرکی در زمینه آیلتس و تافل نگرفتم
    با توجه به معدل های پااینم و تغییر رشته ای بودنم میخاستم ببینم امکان پذیرش از کجا دارم . و در زمینه مقاله و مدرک زبان چه چیزهایی را باید تقویت کنم ؟؟؟؟؟ چون معدل رو دیگه نمیشه کاریش کرد.

هدفم مقطع دکترا هست و برام مهمه همراه با فاند باشه و کشورش برام هیچچ فرقی نداره.
    خوش اومدی.
    به هیچ وجه جایه نگرانی برای شما! نیست. وضع تون خیلی هم بد نیست در معدل.
    فقط شاید رویه گزینه نیوزلند نشه حساب کرد که بیشتر معدل محور هستن.
    خوب ببینید شما چندتا مسیر پیش رو دارید:
    اپلای آمریکای شمالی و کشورهایی با دکتری چنین سبک: تو این سبک فقط کار شما از الان تا اون موقع که پذیرش بگیرید، نمرات GRE and IELTS/TOEFL بالا هستش. هرچی نمره بالاتر شانس بیشتر.

راه استرالیا و انگلیس و کشورهای دکتری بیشتر پژوهشی یا پژوهشی خالص: شما باید سعی کنید رزومه پژوهشی رو بهتر کنید. مقاله اینجا حرف اول رو میزنه در تضمین پذیرش. در این حالت برای اپلای نیاز به پروپوزال برای پذیرش خواهید داشت! و نیاز به یک استاد برای ساپورت شما!

راه پوزیشن های دکتری که غالبا در اروپا هستن: بیشتر نیاز به مقاله هست! تا نمرات زبان! این حالت بین دو حالت قبلیه! باید مقالاتتون در راستای اون پوزیشن باشه. در این حالت کیس های زیادی دیده شده که بدون حتی مقاله و با داشتن نمرات زبان خوب یا معمولی پذیرش گرفتن. ولی عرفش اینه که مقاله مهم تر هستش تا مثلا GRE/GMAT !

نکته مهم اینه که برای تمام این سه حالت شما نیاز به نمزات تافل ایلتس دارید! که لازمه و بحثی توش نیست.
    نکته فوق العاده مهم دیگه اینکه، در واقع تمام این حالت از لحاظ سختی و دردسر تقریبا یکسان هستن! یعنی هزینه زمانی و مالی تقریبا یکسانی دارند.

شما هیچ مشکلی برای پذیرش ندارید. منتها تغییر رشته برای پژوهش محور ها زیاد خوب نیست. چون میگن شما جغرافیا خوندید، بعدش بازاریابی حالا میخای بیای پژوهش عملیات!!! ولی تویه دکتری سبک آمریکایی میگن شما GRE بده هر رشته ای خاستی برو! ))

توصیه میکنم قبل استارت کار، خیلی روش فکر کنید. برای رفتن به آمریکا یا هر کشور دیگه ای میشه از مسیر فرعی راهو پیدا کرد.
    یکی دکتری رو از فنلاند میگیره میره استرالیا، یکی از تگزاس آستین دکتری میگیره میره هلند، یکی از بلژیک میره نیوزلند، یکی از آلمان میگیره میره لندن و ....
    همشون رو من دیدم کیس بای کیس .
    توصیه میکنم پستهای قبلی بنده رو بخونید. حتی دو سه مورد خودم دیدم، دکتری رو از ایران گرفتن برای دکتری دوم یا فوق پس از دکتری (یعنی دکتری رو از آزاد علوم تحقیقات گرفته بعدش برای فوق مالی رفته ماساچوست بوستون، موندم چ جوری ویزا گرفته!) که گرفته! رفته آمریکا!
    یا یکی دکتری رو از مالزی گرفته برای دکتری دوم رفته آمریکا یا ....

مسیر برای رسیدن به یک هدف فراوانه گرچه سخت!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    خوش اومدی.
    به هیچ وجه جایه نگرانی برای شما! نیست. وضع تون خیلی هم بد نیست در معدل.
    فقط شاید رویه گزینه نیوزلند نشه حساب کرد که بیشتر معدل محور هستن.
    خوب ببینید شما چندتا مسیر پیش رو دارید:
    اپلای آمریکای شمالی و کشورهایی با دکتری چنین سبک: تو این سبک فقط کار شما از الان تا اون موقع که پذیرش بگیرید، نمرات GRE and IELTS/TOEFL بالا هستش. هرچی نمره بالاتر شانس بیشتر.

راه استرالیا و انگلیس و کشورهای دکتری بیشتر پژوهشی یا پژوهشی خالص: شما باید سعی کنید رزومه پژوهشی رو بهتر کنید. مقاله اینجا حرف اول رو میزنه در تضمین پذیرش. در این حالت برای اپلای نیاز به پروپوزال برای پذیرش خواهید داشت! و نیاز به یک استاد برای ساپورت شما!

راه پوزیشن های دکتری که غالبا در اروپا هستن: بیشتر نیاز به مقاله هست! تا نمرات زبان! این حالت بین دو حالت قبلیه! باید مقالاتتون در راستای اون پوزیشن باشه. در این حالت کیس های زیادی دیده شده که بدون حتی مقاله و با داشتن نمرات زبان خوب یا معمولی پذیرش گرفتن. ولی عرفش اینه که مقاله مهم تر هستش تا مثلا GRE/GMAT !

نکته مهم اینه که برای تمام این سه حالت شما نیاز به نمزات تافل ایلتس دارید! که لازمه و بحثی توش نیست.
    نکته فوق العاده مهم دیگه اینکه، در واقع تمام این حالت از لحاظ سختی و دردسر تقریبا یکسان هستن! یعنی هزینه زمانی و مالی تقریبا یکسانی دارند.

شما هیچ مشکلی برای پذیرش ندارید. منتها تغییر رشته برای پژوهش محور ها زیاد خوب نیست. چون میگن شما جغرافیا خوندید، بعدش بازاریابی حالا میخای بیای پژوهش عملیات!!! ولی تویه دکتری سبک آمریکایی میگن شما GRE بده هر رشته ای خاستی برو! ))

توصیه میکنم قبل استارت کار، خیلی روش فکر کنید. برای رفتن به آمریکا یا هر کشور دیگه ای میشه از مسیر فرعی راهو پیدا کرد.
    یکی دکتری رو از فنلاند میگیره میره استرالیا، یکی از تگزاس آستین دکتری میگیره میره هلند، یکی از بلژیک میره نیوزلند، یکی از آلمان میگیره میره لندن و ....
    همشون رو من دیدم کیس بای کیس .
    توصیه میکنم پستهای قبلی بنده رو بخونید. حتی دو سه مورد خودم دیدم، دکتری رو از ایران گرفتن برای دکتری دوم یا فوق پس از دکتری (یعنی دکتری رو از آزاد علوم تحقیقات گرفته بعدش برای فوق مالی رفته ماساچوست بوستون، موندم چ جوری ویزا گرفته!) که گرفته! رفته آمریکا!
    یا یکی دکتری رو از مالزی گرفته برای دکتری دوم رفته آمریکا یا ....

مسیر برای رسیدن به یک هدف فراوانه گرچه سخت!

سلام دوست عزیز و مهربان ممنون بابت انرژی مثبتی که دادید

پس فکر میکنم اول باید برم آیلتس و تافلم رو بگیرم و بعدا دوباره بیام ببینم باید چه کنم
    البته من هیچچ وقت هدفم امریکای شمالی نبوده چون حس میکنم سطح علمیش بالاتر از بقیه دانشگاهها هست و اونقدر برای انتخاب این مسیر اعتماد بنفس ندارم.

کشورهایی مثل سوئد آلمان جزو مسیر دوم پیشنهادی شما هستند ؟؟

سوال دیگه ای داشتم اینکه من اگر بخوام برای تقویت رزومه م مقاله بنویسم از کجا بدونم در چه زمینه ای پذیرش بیشتر هست. مثلا شاید من دوسال مقاله هایی راجع به مارکتینگ بنویسم ولی بعد از دوسال که میخوام اقدام کنم پذیرش ها در زمینه منابع انسانی یا مالی باشه . چنین چیزی ممکنه ؟ ؟ البته می بخشید شاید سوالم کمی ابتدایی باشه ولی من تجربه ای ندارم