صفحه 4 از 18 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 172

موضوع: بحث،بررسی و مشاوره در مورد ساختارهاي گرامري زبان آلماني

پیش فرض پاسخ : ضمایر بی جان در آلمانی

ممنون از شما .

ولی سوال من این هست که در مثالی که مطرح کردید ، از کجا متوجه شدید که عینک ، حالت مونث دارد که در جمله ی دوم از ضمیر مونث استفاده کردید . حدس خود من این هست که از ترکیب یا ترتیب بعضی حروف که مثلا آخر یک اسم بیاید ، متوجه شدید که عینک مونث هست . اگر حدسم درست هست ، ممکنه منبعی رو معرفی کنید که مشخص کند که در حالت گرامری ، کدام اسامی مونث هستند و کدام مذکر و کدام خنثی ؟

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

پیش فرض پاسخ : تاپیک رفع اشکال گرامر زبان آلمانی

کلا یک سری قوانین خیلی کلی وجود داره که اگر اسمی از اونا پیروی کرد میشه تشخیص داد باید از چه صرفی استفاده کرد. ولی خیلی از اسامی اصلا در این قالب نمی گجن. خلاصه اش اینه که بیشتر حفظی هست. من یه لیست داشتم از چیزایی که نشانه ی جنسیت هست در اسم. الان نمی دونم کجاست، پیدا کنم همینجا می فرستادم. گوگل هم کنید احتمالا پیدا میشه .

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط saramalekyan نمایش پست ها
    ممنون از شما .

ولی سوال من این هست که در مثالی که مطرح کردید ، از کجا متوجه شدید که عینک ، حالت مونث دارد که در جمله ی دوم از ضمیر مونث استفاده کردید . حدس خود من این هست که از ترکیب یا ترتیب بعضی حروف که مثلا آخر یک اسم بیاید ، متوجه شدید که عینک مونث هست . اگر حدسم درست هست ، ممکنه منبعی رو معرفی کنید که مشخص کند که در حالت گرامری ، کدام اسامی مونث هستند و کدام مذکر و کدام خنثی ؟
    خدمت تمام عزیران عاشق زبان آلمانی! عرض کنم که:
    بحث Artiel اولین چالش در یادگیری این زبان هست! تازه علاوه بر Artikel نیازه حالت جمع اسامی را هم به خاطر سپرد( خدا پدر مادر زبان انگلیسی را رحمت کنه! مثه بچه آدم با the و s-es مشکل را حل کرده!)
    تا Artikel کلمات را حفظ نباشید، عمرا بشه به آلمانی یه جمله ساده را بیان کرد!

برای Artikelاین موارد میتونه کمک کنه:

همه اسامی شامل:
    ung/-heit-/keit/-thek/-tät/-schaft/-tion/-ei/-tur/-sion/-enz
    مونث هستند
    بیشتر کلماتی هم که به e ختم می شوند مونث هستند(مثلا name مذکره!)

تقریبا بیشتر کلماتی که به er ختم می شوند یا مذکر و یا خنثی هستند(der lehrer oder das geländer)

در حالت کلی باید حفظ کنید!( چونه هم نزنید که راه نداره)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saramalekyan نمایش پست ها
    ممنون از شما .

All nouns have a gender in German, either masculine, feminine or neuter. There really isn't a lot of logic to which nouns are which gender, so you must memorize the gender of each noun. Male persons or animals, the seasons, months, and days are all masculine, as are nouns ending in -ant, -ast, -ich, -ig, -ismus, -ling, -or and -us. Female persons or animals, German rivers and numerals are all feminine, as are nouns ending in -a, -anz, -ei, -enz, -heit, -ie, -ik, -in, -keit, -schaft, -sion, -sis, -tät, -tion, -ung and -ur. Young persons or animals, metals, chemical elements, letters of the alphabet, hotels, restaurants, cinemas, continents, countries and provinces are all neuter, as are nouns that end in -chen, -icht, -il, -it, -lein, -ma, -ment, -tel, -tum, and -um. Nouns referring to things that end in -al, -an, -ar, -ät, -ent, -ett, -ier, -iv, -o and -on, as well as most words with the prefix ge- and most nouns ending in -nis and -sal are also neuter. All nouns in German are capitalized as well.

منبع : Learning German Ebook I_001

نقل قول نوشته اصلی توسط kerasos22 نمایش پست ها
    سلام.ببخشید چطوری میشه فهمید که دو تا اسم پشت سر هم یک واژه اند؟(من تازه شروع کرده ام و معلم ندارم).کتابی در این زمینه پیدا میشه؟مثلا nach namen به چه معناست؟
    با سلام .
    من در جایی خوانده بودم اگر ترکیب دو اسم که هر کدام به تنهایی یک معنی مستقل می دهند ، با یکدیگر ( سرهم ) نوشته شوند ، و بعد از ترکیب آن دو ، معنی جدیدی ( دور از معانی اولیه ) بدهند ، آنگاه باید سر هم نوشته شوند . اما اگر وقتی با هم ترکیب می شوند ، کلمه ی بدست آمده ، معنی جدا و دور از معانی اولیه نداشته باشد ، آنگاه اصلا نباید سر هم نوشته شود.
    البته این منبع ذکر کرد که در آلمانی اکثرا به همین صورت هست . ولی گاهی استثنااتی هم دارد .

سلام.
    یک سوالی داشتم که هرچی فکر می کنم و به این سایتها سر می زنم ، جوابش رو پیدا نمی کنم. دهانم صاف شد :

در oxford duden ، اگر در قسمت انتهایی کتاب که راجع به اسم ها صحبت کرده ، دیده باشید، در مورد اسم های مفرد ، اینطور گفته که کلمه ی Name به عنوان یک اسم مفرد در حالت Acc به صورت den Namen نوشته می شود و همین کلمه ی Name در حالت Dat به صورت dem Namen نوشته می شود .

سوالم اینجاست که این en برای چی در این دو حالت به کلمه ی Name اضافه می شود ؟ آیا در تمام اسامی مذکر ، زمانی که حالت Acc و Dat هست ، باید این en اضافه شود ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط deutsch1984 نمایش پست ها
    سلام.
    یک سوالی داشتم که هرچی فکر می کنم و به این سایتها سر می زنم ، جوابش رو پیدا نمی کنم. دهانم صاف شد :

در oxford duden ، اگر در قسمت انتهایی کتاب که راجع به اسم ها صحبت کرده ، دیده باشید، در مورد اسم های مفرد ، اینطور گفته که کلمه ی Name به عنوان یک اسم مفرد در حالت Acc به صورت den Namen نوشته می شود و همین کلمه ی Name در حالت Dat به صورت dem Namen نوشته می شود .

سوالم اینجاست که این en برای چی در این دو حالت به کلمه ی Name اضافه می شود ؟ آیا در تمام اسامی مذکر ، زمانی که حالت Acc و Dat هست ، باید این en اضافه شود ؟
    همان طور که دقت کردید کلمات مذکر مانند Name در حالات مختلف Artikel های متفاوتی میگیرند:
    Nomminativ Form>>>> der
    Akkusativ Form>>>> den
    Dativ Form>>>> dem

در حالت داتیو مذکر مفرد، dem Name درست است

Artikelها در حالات مختلف در این تصویر مشخص شدهsdsd.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrubik نمایش پست ها
    همان طور که دقت کردید کلمات مذکر مانند Name در حالات مختلف Artikel های متفاوتی میگیرند:
    Nomminativ Form>>>> der
    Akkusativ Form>>>> den
    Dativ Form>>>> dem

در حالت داتیو مذکر مفرد، dem Name درست است
    ممنون . ولی سوال من چیز دیگری است .

شما در واقع حالت ظاهری Artikel مثل der و den را برای من گفتید . ولی من حالت ظاهری خود اسم را می خواستم ، یعنی Name و نه حالت Artikel را .
    ضمنا حالت داتیو مذکر مفرد ، طبق Oxford Duden ، به صورت dem Namen است و نه به صورت dem Name .

نقل قول نوشته اصلی توسط deutsch1984 نمایش پست ها
    ممنون . ولی سوال من چیز دیگری است .

شما در واقع حالت ظاهری Artikel مثل der و den را برای من گفتید . ولی من حالت ظاهری خود اسم را می خواستم ، یعنی Name و نه حالت Artikel را .
    ضمنا حالت داتیو مذکر مفرد ، طبق Oxford Duden ، به صورت dem Namen است و نه به صورت dem Name .
    اسم در صورتی در پایان n می گیرد که در حالت جمع داتیو باشد. در 2 پست قبل عکسش را گذاشتم.
    مثال:Ich gehe zum Park mit meinen Freunden

شما جمله مورد نظرتون را اینجا قرار بدبد تا ببینم چی بوده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)