صفحه 111 از 111 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,104 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط moon1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از Grenoble INP و همینطور university of Lorraine پذیرش مستر M2 گرفتم. شهریه هر دو برابره. میخواستم از دوستان مشورت بگیرم که کدوم دانشگاه را انتخاب کنم.
    رشته ای که از Grenoble INP پذیرش گرفتم Biorefinery and Biomaterials است و امکان کارآموزی در خارج از فرانسه را داره و رشته ای که از دانشگاه Lorraine پذیرش گرفتم Biorefinery engineering of wood and agro resources است و تز را بصورت ریسرچ در آزمایشگاه باید کار کنم. میخواستم بدونم کدوم یکی از این دو دانشگاه میتونن انتخاب بهتری باشن باتوجه به این شرایطی که گفتم و اینکه Lorraine دانشگاه است ولی Grenoble پلی تکنیک
    سلام دوست عزیز
    تبریک برای پذیرشتون. در فرانسه تقریبا حساسیت آنچنانی روی دانشگاه نیس چون همه دارای سطح قابل قبولی هستن. واسه همین باید ببنید به کدوم یکی از رشته ها بیشتر علاقه دارید. در مورد گرنوبل من میدونم که خیلی از شرکت ها اونجا نماینده دارن و اونجا همکاری میکنن. واسه همین کانتکت پیدا کردن برای بعد از دوره ارشد راحت تره. موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم آزمایشگاهی

سلام دوستان. من دانشجوي کارشناسي علوم آزمايشگاهي سراسري هستم. معدل ديپلم بالاي 19 و سعي ميکنم معدل کارشناسيم رو بالاي 18 نگه دارم.انگليسي در حدي که بتونم درسارو بخونم مسلطم. زبان فرانسه فعلا در حد A1 هستم.
    قصد پذيرش 2-3 سال ديگه براي ارشد(هماتولوژي،ايمونولوژي و ..) در فرانسه دارم. البته هدف اصليم پيدا کردن شغل و اقامته و سعي ميکنم اين چند ساله با فضاي کار هم آشنا شم.
    چون هنوز اول راه هستم خواستم از راهنماييتون کمک بگيرم که به نظرتون شانس بورسيه شدن در فرانسه دارم با توجه به قوانين در راه؟ تا حدي ميتونم از پس هزينه ها بربيام،ولي نهايت يک سال،چون واقعا وضعيت ارزي مشخص نيست. از طرفي شنيدم که رشته هاي پيراپزشکي در کشورهاي خارجي بعضا نياز به گذروندن دوره هاي معادل سازي داره،اگه ارشد رو اونجا بخونم چطور؟
    و اينکه به نظرتون کشورهاي ديگه مثل آلمان شرايط بهتري براي کار و تحصيل به صرفه در اين حوزه دارن يا فرانسه مناسبه؟ به نظرتون چطوری میتونم بهترین کشور که آینده شغلی خوبی داشته باشم رو پیدا کنم؟
    ممنون ميشم راهنمايي کنيد يا منبع اطلاعاتي مناسب معرفي کنيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام دوستان من 18 سالمه و تازه دیپلم گرفتم. دانشگاه تهران روزانه هم قبول شدم اما اگر بتونم برم فرانسه انصراف میدم. انگلیسی مسلط و سطح زبان فرانسه م A2 هستش و دوست دارم برای کالج هایی که دوره های زبان فرانسه دارن اقدام کنم سوالم اینه :
    1. آیا فرقی نداره از کدوم کالج پذیرش میگیرم(کدوم شهر، موسسه باشه یا کالج یا دانشگاه)؟
    2. آیا دوره یکساله حتما باید بگیرم که ویزا بدن؟
    3. آیا با رجیستر کردن توی سایت کالج ها پذیرش رو برات ارسال میکنن(چقدر طول میکشه و آیا باید مدارک خاصی بفرستم برای کالج؟)
    4. بعد از گرفتن پذیرش باید برای ویزا دقیقا چیکار کنم و چه مراحلی طی میشه؟
    5. توی مصاحبه با افسر مهاجرتی باید چی بگم برای متقاعد کردنشون؟
    6. چه مدارکی باید آماده کنم برای سفارت؟
    .
    ممنون میشم اگر جواب بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط grazie نمایش پست ها
    سلام دوستان من 18 سالمه و تازه دیپلم گرفتم. دانشگاه تهران روزانه هم قبول شدم اما اگر بتونم برم فرانسه انصراف میدم. انگلیسی مسلط و سطح زبان فرانسه م A2 هستش و دوست دارم برای کالج هایی که دوره های زبان فرانسه دارن اقدام کنم سوالم اینه :
    1. آیا فرقی نداره از کدوم کالج پذیرش میگیرم(کدوم شهر، موسسه باشه یا کالج یا دانشگاه)؟
    2. آیا دوره یکساله حتما باید بگیرم که ویزا بدن؟
    3. آیا با رجیستر کردن توی سایت کالج ها پذیرش رو برات ارسال میکنن(چقدر طول میکشه و آیا باید مدارک خاصی بفرستم برای کالج؟)
    4. بعد از گرفتن پذیرش باید برای ویزا دقیقا چیکار کنم و چه مراحلی طی میشه؟
    5. توی مصاحبه با افسر مهاجرتی باید چی بگم برای متقاعد کردنشون؟
    6. چه مدارکی باید آماده کنم برای سفارت؟
    .
    ممنون میشم اگر جواب بدید.
    سلام اول از همه بهتون پیشنهاد میکنم اگه قصدتون جدیه مشاوره تخصصی بگیرید . مشاوره بگیرید از موسسه ها بعد خواستید اقدام کنید خودتون اقدام کنید.
    جواب بعضی سوالا رو که میدونم بهتون میگم.
    ۱- فرق داشتن که فرق میکنه احتمالا معمولا از استراسبورگ و نیس و ۲.۳ تا شهر دیگه اقدام میکنن.
    ۲ - بله. شانس ویزای دوره های دیگه خیلی پایین تره و به دوره ۸۰۰ ساعته یا همون یک ساله راحت تر ویزا میدن.
    مدارک هم احتمال پاسپورت و عکس و تمکن مالی حداقل ۸ هزار یورو اگه اشتباه نکنم و چند مورد دیگه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)