صفحه 102 از 111 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

از راهنمایی هاتون ممنونم ، میشه اگر سایتی رو می شناسید که لیست دانشگاه ها و رشته هایی که توشون ارائه می شه رو داره بهم معرفی کنید لطفا .
    اگر به انگلیسی یا فارسی باشه خیلی بهتره ، چون هنوز فرانسم خیلی قوی نیست .

Junior Member

Junior Member

سلام . من فارغ التحصیل سال 88 مترجمی زبان فرانسه با معدل 16.5 هستم.
    امسال میخوام برای مستر اقدام کنم اما با توجه به وقفه زمانی نمیدونم چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم. ممنون میشم بهم بگید چقدر میتونم امیدوار باشم؟
    با توجه به اینکه دوست دارم رشته انسان شناسی اذامه بدم آیا بهتره از لیسانس شروع کنم یا میتونم برای مستر زبان پذیرش بگیرم و بعد تغییر رشته بدم؟

Junior Member

سلام دوستان کسی اطلاعاتی میتونه از دکترای معماری به من بده ؟
    من ارشد دیجیتال میخونم ترم 1 هستم معدلام همه بالا17 بود کارشناسی
    1-من اگر بخوام برای دکترا اقدام کنم میتونم سال بعد که ترم 4 ارشد رو میگذرونم اقدام کنم همزمان ؟ یاباید حتما تموم بشه برای اینکه تایمم رو از دست ندم میگم ...
    2-امکان پذیرش کلا به چه میزان هستش ؟ با توجه به اینکه من زبانمو دارم تکمیل میکنم رزومه کاری و تحصیلیمم خوبه بین ارشد و کارشناسیم هم وقفه نیوقتاده .. منظورم پذیرش دکترا معماری از "فرانسه" هست .
    3-بحث بورسیه به چه صورته میتونم برای معماری بگیرم دکترا ؟
    4-ایا دکترای معماری هم مثل ارشد و لیسانس که خود سفارت اقدام میکنه هست روندش یا خیر ؟
    ممنونم که بهم کمک میدید .

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Artiiist نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی اطلاعاتی میتونه از دکترای معماری به من بده ؟
    من ارشد دیجیتال میخونم ترم 1 هستم معدلام همه بالا17 بود کارشناسی
    1-من اگر بخوام برای دکترا اقدام کنم میتونم سال بعد که ترم 4 ارشد رو میگذرونم اقدام کنم همزمان ؟ یاباید حتما تموم بشه برای اینکه تایمم رو از دست ندم میگم ...
    2-امکان پذیرش کلا به چه میزان هستش ؟ با توجه به اینکه من زبانمو دارم تکمیل میکنم رزومه کاری و تحصیلیمم خوبه بین ارشد و کارشناسیم هم وقفه نیوقتاده .. منظورم پذیرش دکترا معماری از "فرانسه" هست .
    3-بحث بورسیه به چه صورته میتونم برای معماری بگیرم دکترا ؟
    4-ایا دکترای معماری هم مثل ارشد و لیسانس که خود سفارت اقدام میکنه هست روندش یا خیر ؟
    ممنونم که بهم کمک میدید .
    سلام
    بخشی از جوابتون رو توی این پست دادم... علاوه بر اون توصیه اکید، سعی می کنم بقیه سوالاتتون رو هم جواب بدم:
    1- بله... اگه درس شما سپتامبر 2018 حتماً تموم میشه می تونید برای سال 2018-2019 اقدام کنید...هیچ مشکلی نداره
    2- همونطور که در پست بالا توضیح دادم بهتره در این مورد هم با بخش فرهنگی سفارت و هم با مدارس عالی معماری مکاتبه کنید... معدلتون خوبه... این هم که بین تحصیلتون در مقاطع آموزش عالی وقفه نیفتاده امتیاز مهمیه... ولی سیستم مدارس عالی در فرانسه جوریه که شما رو حتی الامکان و تا لحظه آخر همه کاره بار میارن و فقط در یک ترم/ سال آخره که وارد دوره تخصصی میشید. بنابراین اگه مثلاً لیسانس یا حتی فوق لیسانستون یه شاخه محدود مثل معماری داخلی/معماری اسلامی/ معماری دیجیتال.... اینا باشه ممکنه لازم بدونن بخشی از دوره رو تکرار کنید (من رشته ام معماری نیست و اینهایی هم که عرض می کنم وحی منزل نیست... توصیه ام اینه که احتیاط کنید و خودتون رو برای چنین جوابهایی هم آماده کنید... حالا اگه پذیرفتن که چه بهتر)... در ضمن در دوره دکترا، مدارس عالی معماری معمولاً همراه با یک دانشگاه اقدام به برگزاری دوره دکترا می کنند.
    3-در این خصوص وقتی تز دکتراتون رو پیدا کردید و استاد مربوطه شما رو پذیرفت، می تونید ازش در مورد فاند دوره هم بپرسید... احتمال فول فاند بودن دکترا هست، نباشه هم بورسهایی هست که میشه ازشون استفاده کرد (فنی ها تقریباً همه فول فاند اند... علوم انسانی معمولاً وضع فاندش خرابتره و بسیاری اوقات با بورس هزینه ها رو جبران می کنند)... ولی چون در این رشته صلاحیت ندارم نمی تونم اظهار نظر کنم
    4- خیر... باید خودتون زحمت پیدا کردن پوزیشن رو بکشید... حتی برای فوق لیسانس هم چون برای مدارس عالی باید اقدام کنید با سیستم معمول فرق داره... حتماً با بخش فرهنگی سفارت مشورت کنید و اطلاعات درست رو از اونجا بگیرید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام
    بخشی از جوابتون رو توی این پست دادم... علاوه بر اون توصیه اکید، سعی می کنم بقیه سوالاتتون رو هم جواب بدم:
    1- بله... اگه درس شما سپتامبر 2018 حتماً تموم میشه می تونید برای سال 2018-2019 اقدام کنید...هیچ مشکلی نداره
    2- همونطور که در پست بالا توضیح دادم بهتره در این مورد هم با بخش فرهنگی سفارت و هم با مدارس عالی معماری مکاتبه کنید... معدلتون خوبه... این هم که بین تحصیلتون در مقاطع آموزش عالی وقفه نیفتاده امتیاز مهمیه... ولی سیستم مدارس عالی در فرانسه جوریه که شما رو حتی الامکان و تا لحظه آخر همه کاره بار میارن و فقط در یک ترم/ سال آخره که وارد دوره تخصصی میشید. بنابراین اگه مثلاً لیسانس یا حتی فوق لیسانستون یه شاخه محدود مثل معماری داخلی/معماری اسلامی/ معماری دیجیتال.... اینا باشه ممکنه لازم بدونن بخشی از دوره رو تکرار کنید (من رشته ام معماری نیست و اینهایی هم که عرض می کنم وحی منزل نیست... توصیه ام اینه که احتیاط کنید و خودتون رو برای چنین جوابهایی هم آماده کنید... حالا اگه پذیرفتن که چه بهتر)... در ضمن در دوره دکترا، مدارس عالی معماری معمولاً همراه با یک دانشگاه اقدام به برگزاری دوره دکترا می کنند.
    3-در این خصوص وقتی تز دکتراتون رو پیدا کردید و استاد مربوطه شما رو پذیرفت، می تونید ازش در مورد فاند دوره هم بپرسید... احتمال فول فاند بودن دکترا هست، نباشه هم بورسهایی هست که میشه ازشون استفاده کرد (فنی ها تقریباً همه فول فاند اند... علوم انسانی معمولاً وضع فاندش خرابتره و بسیاری اوقات با بورس هزینه ها رو جبران می کنند)... ولی چون در این رشته صلاحیت ندارم نمی تونم اظهار نظر کنم
    4- خیر... باید خودتون زحمت پیدا کردن پوزیشن رو بکشید... حتی برای فوق لیسانس هم چون برای مدارس عالی باید اقدام کنید با سیستم معمول فرق داره... حتماً با بخش فرهنگی سفارت مشورت کنید و اطلاعات درست رو از اونجا بگیرید
    خیلی لطف کردین جدا ممنونم 2 سوال دیگه هم دارم

فرمودین برای سوال اولم که امکانش هست .. این تناقض با این نداره که من هنوز مدرک ارشدم رو دریافت نکردم منطورتون این هست ؟

به نظر میرسه معماری جزو رشته های حساس نباشه که برای ویزا سخت گیری بشه ... (اینجا میپرسم که دیگه تکمیل بشه اطلاعاتم) اگر مدارکمون کامل باشه به لحاظ مالی و غیره .. امکان ریجکت ویزا هست ؟ و اگر ویزا ریجکت بشه میتونم برم کشور دیگه ای ویزای فرانسه رو بگیرم و یا خیر ؟ این ها رو میپرسم چون میخوام انرژیمو بذارم روی زبان فرانسه میترسم از اینکه تمام تلاشمو بکنم و نشه ..
    پیشاپیش تشکر میکنم ازتون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Artiiist نمایش پست ها
    خیلی لطف کردین جدا ممنونم 2 سوال دیگه هم دارم

فرمودین برای سوال اولم که امکانش هست .. این تناقض با این نداره که من هنوز مدرک ارشدم رو دریافت نکردم منطورتون این هست ؟

به نظر میرسه معماری جزو رشته های حساس نباشه که برای ویزا سخت گیری بشه ... (اینجا میپرسم که دیگه تکمیل بشه اطلاعاتم) اگر مدارکمون کامل باشه به لحاظ مالی و غیره .. امکان ریجکت ویزا هست ؟ و اگر ویزا ریجکت بشه میتونم برم کشور دیگه ای ویزای فرانسه رو بگیرم و یا خیر ؟ این ها رو میپرسم چون میخوام انرژیمو بذارم روی زبان فرانسه میترسم از اینکه تمام تلاشمو بکنم و نشه ..
    پیشاپیش تشکر میکنم ازتون
    سلام،
    در خصوص گرفتن ویزا حتی سفیر فرانسه هم نمی تونه به شما تضمین 100% بده... با مدارک کامل+زبان خوب+پول زیاد (7500 یورو مینیممه... اگه پاریس تشریف می برید به 10-12هزار برای هر سال فکر کنید) و البته ادب و احترام موقع مصاحبه شانستون خیلی بالا خواهد بود

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط aartaa نمایش پست ها
    سلام . من فارغ التحصیل سال 88 مترجمی زبان فرانسه با معدل 16.5 هستم.
    امسال میخوام برای مستر اقدام کنم اما با توجه به وقفه زمانی نمیدونم چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم. ممنون میشم بهم بگید چقدر میتونم امیدوار باشم؟
    با توجه به اینکه دوست دارم رشته انسان شناسی اذامه بدم آیا بهتره از لیسانس شروع کنم یا میتونم برای مستر زبان پذیرش بگیرم و بعد تغییر رشته بدم؟
    عرض درود و احترام

معدلتون که خوبه...رشتتون هم اگر ادبیات بود البته مناسب تر بود....منظورتون از وقفه ی زمانی چیه؟! یعنی چی شده؟!والا ببینید من فکر می کنم برای فرانسه شانس زیادی ندارین که از لیسانس مترجمی فرانسه به ارشد انسان شناسی برین ممکنه این حالت در کشورهای انگلوفون راحت تر باشه و از اونجایی که مثلا بریتانیا از لیسانس ادبیات انگلیسی به ارشد حقوق، مطالعات جنسی و زنان و انسان شناسی وجود داره شما شانس داشتین اما برای فرانسه به نظرم سال اول یا دوم لیسانس بتونین اقدام کنید در ضمن اینکه بدیهی است باید مدرک زبان فرانسه داشته باشین در حد مینیمم B2

موفق باشید
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

سلام. من دیپلم فنی گرفتم. و بعدش بدون پیش دانشگاهی به دانشگاه رفتم و مدرک کاردانی در رشته تربیت بدنی گرفتم. حالا می خوام بدونم مدرک من معادل کدوم کاردانی در فرانسه است
    و داخل چه سطحی میتونم پذیرش بگیرم؟ L1 یا L2 و یا بالاتر و یا پایینتر!!!

بین این 4 تا کاردانی در فرانسه:

Diplome d'Etude Universitaire Général) DEUG يا ديپلم تحصيلات عمومی دانشگاهی
    (Brevet de Technicien Supérieur) BTS يا گواهينامه تکنسين عالی
    DUT (Diplome Universitaire de Technologie)يا ديپلم مؤسسه های فناوری دانشگاهی
    (Diplôme d'Etudes Universitaires Scientifiques et Techniques) DEUST ديپلم تحصيلات دانشگاهی علمی و فنی

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

كسى ميدونه براى رشته مهندسى برق - گرايش مخابرات كدوم يكى از اين دانشگاه ها به ترتيب بهتر از بقيه هستند؟ تو سايت كمپوس فرانسه براى مقطع مستر فقط اين دانشگاه ها رو داشت كه شهريه هاشون مناسب بود اگه دانشگاه ديگه اى هست كه انگليسى زبان و كم شهريه هستند ممنون ميشم پيشنهاد بدين (البته پاريس تك رو پيدا نكردم كسى ميدونه شهريه اين دانشگاه چقدره؟؟؟
    ايا مسترهاى يك ساله مشكل ساز نميشن بعداً؟ براى خوندن دكترى در كشور ديگر.

ParisTech
    SUPELEC - Ecole supérieure d'électricité - Gif-Sur-Yvette
    Université de Nantes - Nantes

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)