صفحه 104 از 111 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط sasanasi نمایش پست ها
    سلام من الان دانشجوی کارشناسی ارشد عمران ازاد هستم و میخوام برای کالج زبان فرانسه اقدام کنم از قبرس هم پذیرش دارم و میتونم از ایران براحتی خارج بشم.
    موضوعی که هست اینه تو لیست مدارک سفارت فرانسه برای ویزا تحصیلی نوشته کارت پایان خدمت و یا معافیت پزشکی میخواد و من چو دانشجو هستم ندارم و معافیت تحصیلی دارم و با انصرافم از دانشگاه معافیت تحصیلی قبرسم فعال میشه و من میتونم براحتی برم.
    این موضوع کارت پایان خدمت مشکلی برام پیش نمیاره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام
    مشکل شما کارت پایان خدمت نیست... مشکل گرفتن ویزای فرانسه با پذیرش زبانه... خصوصاً که معلوم نیست اگه قبرس تشریف می برید، پس دیگه فرانسه اومدنتون برای چیه؟ کیس شما اگه توضیحات کافی نداشته باشه شانس ویزا گرفتنش بسیار پایینه... دوره زبان چند ماهه است؟ کوتاه مدت (زیر سه ماه) یا دراز مدت؟ اگه دراز مدته پس درستون توی ایران/قبرس چی میشه؟ ضمناً از معافیت تحصیلی در قبرس هم مطمئن بشید... تا جایی که یادمه معافیت تحصیلی تنها یکبار برای هر مقطع داده میشه و با انصرافتون دیگه نمی تونید ازش استفاده کنید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pourabdi نمایش پست ها
    من هم قبل از اینکه لیسانس بگیرم برنامه نویسی و شبکه رو یاد گرفتم و ازش درآمد داشتم و سالها بعد رفتم دانشگاه که صد البته اونجا چیزی یاد نگرفتم. البته تا اونجا که من شنیدم تو برخی کشورها چارت سازمانی اجازه نمیده که افراد با مدارک آکادمیک پایین تر تو برخی جاها قرار بگیرن، ضمن اینکه توانایی بازرگانی دارم و برای کار صرفن محدود به مدرک نیستم.
    اونجوری که آمار و پیش بینی ها رو بررسی کردم حداقل تا سال ۲۰۲۴ رشته های کامپیوتر بازارشون رو به رشد و تقاضا برای جذبشون بالاست. البته با دو تا از دوستام که در ایتالیا و اسپانیا دانشگاه رو تمام کرده بودن صحبت کردم و بهم گفتن پس از دانشگاه در این کشورها امیدی به پیدا کردن کار نداشته باشم. ضمن اینکه قصد اصلی من کانادا هست ولی ممکنه فعلن نتونم از دانشگاه های اونجا پذیرش خوبی بگیرم و باید کشورهای دیگه رو هم مد نظر داشته باشم. بنابراین تو این مدت می تونم ضمن گرفتن ارشد، زبان فرانسه رو هم یاد بگیرم که امتیاز مناسبی برا کانادا محسوب میشه. شایدم شرایط رو در فرانسه مناسب دیدم و همونجا موندم.
    با توجه به توضیحات و شرایط من، شما شانس پذیرش من رو تو کدوم دانشگاه های فرانسه بیشتر می بینید. البته دانشگاه های رایگان یا با هزینه پایین.
    دوست من... جوابتون کلی اه... تا زمانی که هدف مشخص نداشته باشید مهاجرت (دانشجویی یا غیره) اشتباه بزرگیه. واقعاً اول ببینید می خواید با زندگیتون چکار کنید... سنتون هم کم نیست و برای همین فرصت اشتباه کردن رو ندارید. یکی دو پست توی فوروم در خصوص انگیزه نامه و اصولاً اهداف مهاجرت توی همین فوروم فرانسه گذاشتم... زحمت بکشید بخونید که منظورم دستتون بیاد. شما باید بتونید جایگاه خودتون رو 5 سال دیگه تصویر کنید و این تصویر هم باید بر اساس واقعیات باشه. موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوست من... جوابتون کلی اه... تا زمانی که هدف مشخص نداشته باشید مهاجرت (دانشجویی یا غیره) اشتباه بزرگیه. واقعاً اول ببینید می خواید با زندگیتون چکار کنید... سنتون هم کم نیست و برای همین فرصت اشتباه کردن رو ندارید. یکی دو پست توی فوروم در خصوص انگیزه نامه و اصولاً اهداف مهاجرت توی همین فوروم فرانسه گذاشتم... زحمت بکشید بخونید که منظورم دستتون بیاد. شما باید بتونید جایگاه خودتون رو 5 سال دیگه تصویر کنید و این تصویر هم باید بر اساس واقعیات باشه. موفق باشید
    ممنون از راهنمایی شما در مورد سایر موارد. متاسفانه در این چند پاسخ شما نام هیچ دانشگاهی رو ندیدم. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید که برای من مفید باشه ممنون میشم بگید در غیر این صورت برای شما آرزوی موفقیت دارم.

سلام .کدوم دانشگاه ها دکترا یا فوق لیسانس باستان شناسی دارند .من لیسانس زبان فرانسه از دانشگاه آزاد دارم و فوق لیسانس باستان شناسی از هندوستان و به زبان انگلیسی
    آیا باید مدرک مجددtcf زبان فرانسه را بگیرم ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pourabdi نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما در مورد سایر موارد. متاسفانه در این چند پاسخ شما نام هیچ دانشگاهی رو ندیدم. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید که برای من مفید باشه ممنون میشم بگید در غیر این صورت برای شما آرزوی موفقیت دارم.
    از دانشگاه خاصی اسم نبردم چون رشته خاصی رو مشخص نکردید. اشتباه نشه... من هم همسن و سال شمام و با مشکلات مربوط به تحصیل و کار در این بازه سنی به خوبی آشنام و می خوام بهترین راهنمایی رو بهتون بکنم. شروع دوباره تحصیل در این مقطع سنی نیاز به اراده پولادین داره (خصوصاً درسهای فنی) و رشته های بازرگانی برای آدمهای با تجربه که سابقه کار دارند خیلی راحتتره و کار هم بهتر پیدا می کنند (به شرط دانستن انگلیسی و فرانسه در حد خیلی خوب)
    تقریباً تمام دانشگاههای فنی شهرهای متوسط و بزرگ فرانسه رشته های تجارت الکترونیک، شبکه و امنیت اینترنت دارند. برای مثال UPMC, Lyon 1, UGA, Lille 1, Nice-Sophia-Antipolis, Toulouse III و غیره....
    رشته های مدیریت و بازرگانی رو هم در موسسات IAE یا در مدارس عالی بازرگانی (Ecole de Commerce / Business School)می تونید پیدا کنید

Junior Member

من میخوام برم فرانسه درس بخونم. فقط مشکلم اینه که برای کالج زبان معافیت تحصیلی نمیدن. ایا امکان گرفتن پذیرش فوق لیسانس از فرانسه به صورت مشروط کالج زبان هست؟
    در مورد معافیت تحصیلی بله میتونم با یک بار انصراف دوباره میتونم اقدام کنم.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sasanasi نمایش پست ها
    من میخوام برم فرانسه درس بخونم. فقط مشکلم اینه که برای کالج زبان معافیت تحصیلی نمیدن. ایا امکان گرفتن پذیرش فوق لیسانس از فرانسه به صورت مشروط کالج زبان هست؟
    در مورد معافیت تحصیلی بله میتونم با یک بار انصراف دوباره میتونم اقدام کنم.
    به صورت رسمی خیر... به صورت غیر رسمی "اگر شما رو بپذیرند" و تشریف بیارید فرانسه و سطح زبانتون کافی نباشه و مجبور شید برید کلاس زبان که سطحتون رو به حد مورد نظر دانشگاه برسونین می تونین بدون مشکل از ویزای دانشجویی استفاده کنین... از اونطرف هم با ثبت نام در دانشگاه می تونین پرونده تون رو در سفارت تشکیل بدید و از معافیتش استفاده کنید. روی کاغذ و برای سفارت ایران مثل اینه که سال اول حضورتون در فرانسه رو مردود شدید... ولی چه کسی اهمیت میده؟

در عین حال این کار روش پر خرجیه و می تونه با توجه به هزینه زندگی در فرانسه بین 12 تا 20 هزار یورو برای یکسال براتون هزینه داشته باشه.... اون هم به شرطی که اقلاً پای سطح B1 فرانسه باشید (این آخری رو مطمئن نیستم... کلاسهای FLE دانشگاهی که قابل پذیرش برای ویزای دانشجویی اند نیاز به مدرک حداقل فوق دیپلم + سطح حداقل B1 فرانسه دارند... ممکنه موسساتی مثل Alliance Française و Sorbonne از سطوح پایه ای تر هم کلاس با سیستم دانشجویی (حداقل 20 ساعت کلاس در هفته) داشته باشند. لطفاً از کلاس زبان مورد نظرتون بپرسید که پذیرششون برای ویزای دانشجویی به درد می خوره یا نه... و نیازی نیست این پذیرش رو اصولاً نشون سفارت بدید... از دید سفارت شما دارید برای تحصیل در مقطع مستر تشریف می برید فرانسه)

Junior Member

سلام بر دوستان، در حقوق تجارت بین الملل از دوستان کسی هست که اطلاعاتی در مورد این رشته در فرانسه داشته باشه؟ و اینکه آیا میشه از شاخه های دیگه حقوق برای دکترا برای این رشته حقوق تجارت بین الملل پذیرش گرفت؟ و یا اساتیدی میشناسید در این زمینه که به بنده کمک کنن؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک/دانشگاه آزاد واحد تبریز

سلام دوستان. من ایسانسم با معدل 16.92 از آزاد تبریز و رشته مکانیک و تافل 88 و یه مقاله کنفرانسی (انگلیسی) و ISI سابمیت شده شانسی برای دانشگاه های فرانسه دارم یا نه؟( ارشد رو میگم) شانس گرفتن فاند چطور؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط omid92 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان، در حقوق تجارت بین الملل از دوستان کسی هست که اطلاعاتی در مورد این رشته در فرانسه داشته باشه؟ و اینکه آیا میشه از شاخه های دیگه حقوق برای دکترا برای این رشته حقوق تجارت بین الملل پذیرش گرفت؟ و یا اساتیدی میشناسید در این زمینه که به بنده کمک کنن؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام.... با توجه به این که دوستان صاحبنظر تر پاسخی به سوال شما ندادند، پیشنهاد می کنم با اساتید مربوطه در دانشگاههای مختلف مکاتبه کنید و ازشون مستقیماً سوال بپرسید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)