صفحه 105 از 111 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط ashky نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ایسانسم با معدل 16.92 از آزاد تبریز و رشته مکانیک و تافل 88 و یه مقاله کنفرانسی (انگلیسی) و ISI سابمیت شده شانسی برای دانشگاه های فرانسه دارم یا نه؟( ارشد رو میگم) شانس گرفتن فاند چطور؟
    پذیرش بله... فاند تقریباً محاله ولی اجازه کار نیمه وقت در کنار تحصیل رو دارید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک/دانشگاه آزاد واحد تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    پذیرش بله... فاند تقریباً محاله ولی اجازه کار نیمه وقت در کنار تحصیل رو دارید
    فاند واسه ارشد نیست یا رزومه زیاد قوی می خواد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashky نمایش پست ها
    فاند واسه ارشد نیست یا رزومه زیاد قوی می خواد؟
    واسه ارشد فاند هست ولی خیلی کم و شرایط خاص. مثلا فاند اراسموس که باید هر ۶ ماه دانشگاه رو عوض کنید و تو ۴ کشور مختلف برید. اما شرایطش خیلی خاصه و اکثرا به دانشجوهایی تعلق میگیره که کمتر از ۲۴ سالشونه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

سلام
    میخواستم راهنمایی کنید مخصوصا آقا کاوه عزیز/ پی وی هنوز جواب ندادین. مجبور شدم پست بزنم)
    یه خلاصه از مدارک من:
    ب1 فرانسه دارم و آیلتس 6.5/ فوق لیسانس نانوفوتونیک و لیسانس الکترونیک/

و اما اصل قضیه:
    من تصمیم گرفتم که خودم از طریق سایت کمپوسفرانس برای پذیرش تو مقطع مستر (حالا مستر2 اگه شد) اقدام کنم. تو سایت رشته مربوط به گرایش خودم رو سرچ کردم و دیدم (حالا از شانس من) اکثرا به زبان انگلیسی و شهریه 200 تا 500 یورو در سال هست. که این باعث شد که دیگه نرم خودم رو تو دردسر بندازم برای مدرک ب2 فرانسه تو زمان کم! (البته ب2 رو تو 5-6 ماه میگیرم ها اینجا، ولی تدریس به انگلیسی راحت تره خوب.) برا مثال این رشته که به انگلیسی پیدا کردم:
    ----------------
    که پذیرش در دو مقطع مستر 1 و 2 داره که من میخوام برا مستر 2 اقدام کنم چون به واحد های درسیش که نگا میکردم، بیشترش رو خودم ناقص تو مستر، اینجا خوندم! و فک کنم برا مستر 2 پذیرش بدن.

حالا سوال:
    من 7 تا حق انتخاب تو سایت کمپوس فرانس دارم. 5 تاش خالی مونده. اگر تو گرایش های کامپیوتر و برق یکم اطلاع دارید، میشه خواهش کنم اگه امکان داره بم کمک کنید که چه رشته هایی( مربوط به کامپیوتر، آی تی، و گرایشهای بین رشته ای و ...) رو میتونم انتخاب کنم، که با ب1 و آیلتس و دروس رشته دانشگاهیم که اینجا خوندم، احتمال پذیرش داشته باشم ازشون! (با توجه به اینکه ب2 می خوان اکثرا، ولی بم گفتن که بعضیا ب1 هم قبول میکنن!)

پی نوشت: من بیشتر به رشته هایی مثل طراحی گرافیک و انیمیشن اینا علاقه دارم ولی چون پذیرش برا لیسانس از اینجا با ب1 سخته(اکثر این رشته هارم که نگاه میکردم شهریه 7000 یورو در سال داشتن!!!، نمیدونم دولتی هم دارن یا نه همشون اکول هستن!)، تصمیم گرفتم برم اونجا و اگه شرایط اوکی بود اونجا اقدام کنم. البته اگه اوکی بود! اگرم نه که دکترا میخونیم

پی نوشت: اون لینک دانشگاهی که بالا گذاشتم به نظرتون جای خوبیه؟! از لحاظ شرایط و امکانات که میدن با دانشگاه هایی که به فرانسه تدریس میشه فرق نداره که؟!

با تشکر
    بی صبرانه منتظر جوابتون هستم

Junior Member

یک سوال که احتمالا تکراری است. آیا در سایت https://pastel.diplomatie.gouv.fr/etudesenfrance و در هنگام پر کردن لیست دانشگاه های مورد نظر امکانش هست رشته های متفاوت انتخاب شوند و در زمینه نباشند؟

Junior Member

سلام
    من لیسانس برق الکترونیک از دانشگاه آزد با معدل 16.74 سال 85 و فوق لیسانس از دانشگاه آزاد با معدل 17.79 در سال 88دارم. آیلتسمم 6.5 هستش. به نظرتون واسه مستر 2 پذیرش میگیرم؟
    و گپ تحصیلی که دارم مشکل ساز نیست؟ البیته کل گپ رو در حال تدریس تو دانشگاه بودم
    مقاله هم کنفرانس خارجی دارم و چندین مقاله ملی داخلی

Junior Member

دانشگاه کارشناسی :دانشگاه تبریز
    معدل کارشناسی : 14/73
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسي معماری
    دانشگاه کارشناسی ارشد :آزاد همدان
    معدل کارشناسی ارشد :17/85
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :برنامه ریزی شهری
    تعداد مقالات :13 تا انگلیسی که 5 تا ایمپکت دار و WOS هستند که ایمپکتاشون از 0.5 شروع میشه تا 5.70...توی یکیشون که ایمپکتش 2.05 هست نفر اول هستم و بقیه نفر دوم هستم...بقیه مقالاتم آی اس آی لیستد و علمی-پژوهشی هستند
    سابقه کار: 4 سال -2 سال با بیمه و دوسال بدون بیمه
    نمره زبان انگلیسی: آیلتس 6.5

با شرایط فوق تا چه حد شانس دریافت اسکالرشیپ در مقطع دکترا و در دانشگاههای فرانسه رو دارم.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم راهنمایی کنید مخصوصا آقا کاوه عزیز/ پی وی هنوز جواب ندادین. مجبور شدم پست بزنم)
    یه خلاصه از مدارک من:
    ب1 فرانسه دارم و آیلتس 6.5/ فوق لیسانس نانوفوتونیک و لیسانس الکترونیک/

و اما اصل قضیه:
    من تصمیم گرفتم که خودم از طریق سایت کمپوسفرانس برای پذیرش تو مقطع مستر (حالا مستر2 اگه شد) اقدام کنم. تو سایت رشته مربوط به گرایش خودم رو سرچ کردم و دیدم (حالا از شانس من) اکثرا به زبان انگلیسی و شهریه 200 تا 500 یورو در سال هست. که این باعث شد که دیگه نرم خودم رو تو دردسر بندازم برای مدرک ب2 فرانسه تو زمان کم! (البته ب2 رو تو 5-6 ماه میگیرم ها اینجا، ولی تدریس به انگلیسی راحت تره خوب.) برا مثال این رشته که به انگلیسی پیدا کردم:
    ----------------
    که پذیرش در دو مقطع مستر 1 و 2 داره که من میخوام برا مستر 2 اقدام کنم چون به واحد های درسیش که نگا میکردم، بیشترش رو خودم ناقص تو مستر، اینجا خوندم! و فک کنم برا مستر 2 پذیرش بدن.

حالا سوال:
    من 7 تا حق انتخاب تو سایت کمپوس فرانس دارم. 5 تاش خالی مونده. اگر تو گرایش های کامپیوتر و برق یکم اطلاع دارید، میشه خواهش کنم اگه امکان داره بم کمک کنید که چه رشته هایی( مربوط به کامپیوتر، آی تی، و گرایشهای بین رشته ای و ...) رو میتونم انتخاب کنم، که با ب1 و آیلتس و دروس رشته دانشگاهیم که اینجا خوندم، احتمال پذیرش داشته باشم ازشون! (با توجه به اینکه ب2 می خوان اکثرا، ولی بم گفتن که بعضیا ب1 هم قبول میکنن!)

پی نوشت: من بیشتر به رشته هایی مثل طراحی گرافیک و انیمیشن اینا علاقه دارم ولی چون پذیرش برا لیسانس از اینجا با ب1 سخته(اکثر این رشته هارم که نگاه میکردم شهریه 7000 یورو در سال داشتن!!!، نمیدونم دولتی هم دارن یا نه همشون اکول هستن!)، تصمیم گرفتم برم اونجا و اگه شرایط اوکی بود اونجا اقدام کنم. البته اگه اوکی بود! اگرم نه که دکترا میخونیم

پی نوشت: اون لینک دانشگاهی که بالا گذاشتم به نظرتون جای خوبیه؟! از لحاظ شرایط و امکانات که میدن با دانشگاه هایی که به فرانسه تدریس میشه فرق نداره که؟!

با تشکر
    بی صبرانه منتظر جوابتون هستم
    سلام
    ببخشید. من این چند وقت به شدت مشغول کار بودم و فرصت نکردم پاسخ بدم. از اونجا که شما همین الان یک مدرک فوق لیسانس در زمینه مربوطه دارید معقول اینه که برای سال دوم مستر (مستر 2) اقدام کنید.
    در خصوص انتخاب دانشگاه: روی کاغذ تمام دانشگاههای فرانسه در یک سطح اند و خیلی مهم نیست کدوم رو انتخاب می کنید، مشروط بر اینکه رشته مربوطه به مدارک قبلی تون مربوط باشه. در عین حال مستر 2 جاییه که کار واقعاً تخصصی میشه و هیچ دو رشته ای تو برق/کامپیوتر دقیقاً یکسان نیستن.
    برای انتخاب رشته تون اینطوری تصمیم بگیرید:
    1- چه رشته ای می خواید؟ فرض کنید اگه تخصص میکرو الکترونیک می خواید، اولویت اون از روبوتیک و مکاترونیک و طراحی سنسور بالاتر میره.
    2- به طور کلی چقدر بودجه دارید؟ شهر های کوچیکتر (مثل Valencienne) هم ارزونتر اند، هم پذیرششون آسونتره و هم برای خوابگاه کمتر اذیت می شید. در مقابل، این شهر ها معمولاً صنعتی نیستن. پس احتمالاً باید برای استاژتون (4 تا 6 ماه) تغییر جا بدید که خیلی آسون نیست. در عین حال شانس پیدا کردن آدمایی که غیر فرانسه زبان دیگری بلد باشن که شما هم بدونید پایینتره. (البته شما سطح زبانتون بد نیست... ولی کاملاً هم کافی نیست)
    در عین حال شهر های بزرگتر یا اونهایی که نزدیک مناطق صنعتی و های تک هستن بیشتر توی بورس اند. به طور کلی این میشه پاریس (خیلی گرونتر از بقیه است و خوابگاه هم به راحتی پیدا نمیشه)، لیون، مارسی، لیل و تولوز. در عین حال شما جاهایی رو دارید که از قدیم قلب الکترونیک بودن: گرنوبل/ نیس - سوفیا/آنتی پولیس و بوردو... البته تقریباً تمام شهرهای فرانسه رشته برق دارن و همه هم خوبن... استراسبورگ، متس، نانت، نانسی، لوهاور... اینه که بگردید ببینید کجاها به زبان انگلیسی داره.
    اگه یه لیست خوب درست کردید می تونید برام بفرستید تا با هم صحبت کنیم.
    موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط moj22 نمایش پست ها
    دانشگاه کارشناسی :دانشگاه تبریز
    معدل کارشناسی : 14/73
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسي معماری
    دانشگاه کارشناسی ارشد :آزاد همدان
    معدل کارشناسی ارشد :17/85
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :برنامه ریزی شهری
    تعداد مقالات :13 تا انگلیسی که 5 تا ایمپکت دار و WOS هستند که ایمپکتاشون از 0.5 شروع میشه تا 5.70...توی یکیشون که ایمپکتش 2.05 هست نفر اول هستم و بقیه نفر دوم هستم...بقیه مقالاتم آی اس آی لیستد و علمی-پژوهشی هستند
    سابقه کار: 4 سال -2 سال با بیمه و دوسال بدون بیمه
    نمره زبان انگلیسی: آیلتس 6.5

با شرایط فوق تا چه حد شانس دریافت اسکالرشیپ در مقطع دکترا و در دانشگاههای فرانسه رو دارم.
    سلام!
    مشکل شما برای گرفتن پذیرش مستقیم، افتادن فاصله بین تحصیلتونه (با فرض این که کارتون رو بعد از دوره دانشجویی شروع کرده باشید). این رو حل کنید میشه به بورس امیدوار بود. پیشنهاد می کنم مستقیماً با اساتیدی که در این زمینه کار می کنند تماس بگیرید
    موفق باشید

Junior Member

سلام من بهمن 96 از مقطع کارشناسی فارغالتحصیل شدم سربازی نرفتم اما تا بهمن 97 غیبت نمی خورم ،می خوام برای شهریور 97(September2018)اقدام کنم برای پذیرش تو یکی از دانشگاهای فرانسه برای ارشد(master)ادامه تحصیل بدم
    خواستم شرایط پذیرش دانشگاهای فرانسرو برا ارشد معماری بدونم(معدل و تاریخ و...) و بعد اینکه در صورت پذیرش و صدور ویزا از این طریق ،بهم به قید وثیقه اجازه خروج از کشورو میدن ؟ لطفا راهنمایی کنید
    ممون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)