صفحه 108 از 111 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    خب متاسفانه به لطف ماکرون نئولیبرال دانشگاه های فرانسه برای خارجی ها شهریه دار میشن .حالا بنظرتون این افزایش شهریه شدیده یا ملایم ؟ایا در این حالت امکان اسکولارشیپ نصف یا تمام شهریه مثل سوئد وجود داره ؟
    البته ماکرون خیلی بعیده دور بعد انتخاب بشه ولی قانون سر جاش می مونه
    من برادرم داره فرانسه درس ميخونه و اين ترم فقط ١٠٠ يور وبراي بيمه داد. جالبه كه با اين قطعيت در مورد قوانين فرانسه حرف ميزنيد.
    خير هموز هم رايگان هستن و فرقي نداره خارجي باشي يا فرانسوي

نقل قول نوشته اصلی توسط sophie_gh نمایش پست ها
    من برادرم داره فرانسه درس ميخونه و اين ترم فقط ١٠٠ يور وبراي بيمه داد. جالبه كه با اين قطعيت در مورد قوانين فرانسه حرف ميزنيد.
    خير هموز هم رايگان هستن و فرقي نداره خارجي باشي يا فرانسوي
    خب برادر شما الان اونجاند و در اینده نمی رن . دیگه از تحصیل با 100 یورو خبری نیست .برید به اخبار نگاه کنید .
    این پیشنهاد ماکرونه و اکثریت پارلمان هم موافقش هستن

Junior Member

خب برادر شما الان اونجاند و در اینده نمی رن . دیگه از تحصیل با 100 یورو خبری نیست .برید به اخبار نگاه کنید .
    این پیشنهاد ماکرونه و اکثریت پارلمان هم موافقش هستن
    احبار رو الان سرچ كردم چيزي نبود
    لينك بدين
    بعدم اين طرح اگر هم تصويب بشه چندين ماه اعتصاب ميكنن
    فكر نكنم تا يكي دوسال اينده همچين چيزي عملي بشه

احبار رو الان سرچ كردم چيزي نبود
    لينك بدين
    بعدم اين طرح اگر هم تصويب بشه چندين ماه اعتصاب ميكنن
    فكر نكنم تا يكي دوسال اينده همچين چيزي عملي بشه
    خب پس سرچتون اشتباه بوده .این طرح درباره خارجی ها اعمال میشه .خارجی هایی که هنوز نیومدن میخوان اعتصاب کنند!!

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

خب متاسفانه به لطف ماکرون نئولیبرال دانشگاه های فرانسه برای خارجی ها شهریه دار میشن .حالا بنظرتون این افزایش شهریه شدیده یا ملایم ؟ایا در این حالت امکان اسکولارشیپ نصف یا تمام شهریه مثل سوئد وجود داره ؟
    البته ماکرون خیلی بعیده دور بعد انتخاب بشه ولی قانون سر جاش می مونه
    خب، متاسفانه باید بگم که افزایش شهریه برای دانشجویان خارجی حقیقت داره. به این ترتیب که از سال آینده شهریه دوره لیسانس به حدود 2800 و مقاطع بالاتر به 3800 یورو می رسه. این افزایش شهریه بسیار شدیده، ولی باز هم حدود یک سوم شهریه دانشگاههای هلند، بلژیک، سوئد و دیگر کشورهای اروپاییست. این مساله به فرانسه امکان میده که
    1- تا حدی جلوی سوء استفاده دانشجویان خارجی رو بگیره (خیلی ها میان اول سال ثبت نام می کنن و بعد غیبشون میزنه... این وسط هم غیر قانونی کار می کنن)
    2- امکان سرمایه گذاری برای افزایش تعداد دانشجویان خارجی (از 320 هزار نفر در سال کنونی به حدود 500 هزار نفر در 2027) فراهم بشه
    3- از بین هر 4 دانشجوی خارجی یکی امکان برخورداری از بورس کامل رو خواهد داشت

ولی به هر حال این تصمیم باعث میشه که برای کسانی که به هر حال 3500-4000 یورو در سال براشون واقعاً مساله است و درسشون فوق العاده هم نیست یا سنشون نسبتا بالاست، به آلترناتیوی مثل آلمان فکر کنن
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    خب، متاسفانه باید بگم که افزایش شهریه برای دانشجویان خارجی حقیقت داره. به این ترتیب که از سال آینده شهریه دوره لیسانس به حدود 2800 و مقاطع بالاتر به 3800 یورو می رسه. این افزایش شهریه بسیار شدیده، ولی باز هم حدود یک سوم شهریه دانشگاههای هلند، بلژیک، سوئد و دیگر کشورهای اروپاییست. این مساله به فرانسه امکان میده که
    1- تا حدی جلوی سوء استفاده دانشجویان خارجی رو بگیره (خیلی ها میان اول سال ثبت نام می کنن و بعد غیبشون میزنه... این وسط هم غیر قانونی کار می کنن)
    2- امکان سرمایه گذاری برای افزایش تعداد دانشجویان خارجی (از 320 هزار نفر در سال کنونی به حدود 500 هزار نفر در 2027) فراهم بشه
    3- از بین هر 4 دانشجوی خارجی یکی امکان برخورداری از بورس کامل رو خواهد داشت
    ولی به هر حال این تصمیم باعث میشه که برای کسانی که به هر حال 3500-4000 یورو در سال براشون واقعاً مساله است و درسشون فوق العاده هم نیست یا سنشون نسبتا بالاست، به آلترناتیوی مثل آلمان فکر کنن
    البته مثل اینکه امکان تخفیف شهریه یا حذف شهریه هم مثل سوئد وجود داره و در مورد سن اشاره ای نشده . در مورد سن شما نظرتون چیه ؟
    مکرون هم با این شاهکاراش داره دو دستی دولت رو به خانم لوپن واگذار میکنه .

Moderator

رشته و دانشگاه

البته مثل اینکه امکان تخفیف شهریه یا حذف شهریه هم مثل سوئد وجود داره و در مورد سن اشاره ای نشده . در مورد سن شما نظرتون چیه ؟
    مکرون هم با این شاهکاراش داره دو دستی دولت رو به خانم لوپن واگذار میکنه .
    نه، در در متن به قضیه سن اشاره نشده. ولی تا امروز، بورسهای دولتی (از جمله بورس ایفل) شرط سنی 30 (برای مقطع لیسانس) تا 35 سال (مقاطع بالاتر) داشتن
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

من واقعا شكه شدم. اول سعي كردم باور نكنم. ولي حالا كه جدي شده اين قضيه نميدونم چيكار كنم.
    تمام مداركم رو اماده كرده بودم به اميد اينكه اين ترم زبان بخونم و بعد تحصيل رايگان رو براي ترم بعد شروع كنم
    نمراتم توي مقطع ليسانس خيلي خوب بود، جزء دانشجويان برتر دانشگاه علامه بودم كه بدون كنكور ميتونستم برم ارشد اما نرفتم براي اينكه ميخواستم برم فرانسه و حالا اين اتفاق افتاد و حس ميكنم ايندم نابود شد.
    به نظرتون امكانش هست بورس بگيرم؟ شنيده بودم قبلا كه بورس براي ارشد نميدن مخصوصا به ماها كه ايراني هستيم و دانشگاهامونو خيلي قبول ندارن و نميشناسن
    بورس هارو افزايش ميدن حالا كه شهريه گذاشتن براي دانشگاه؟
    واقعا پرداخت اين شهريه به علاوه هزينه هاي زندگي براي من غير ممكنه
    يه راهنمايي بكنيد ممنون ميشم.

Moderator

رشته و دانشگاه

من واقعا شكه شدم. اول سعي كردم باور نكنم. ولي حالا كه جدي شده اين قضيه نميدونم چيكار كنم.
    تمام مداركم رو اماده كرده بودم به اميد اينكه اين ترم زبان بخونم و بعد تحصيل رايگان رو براي ترم بعد شروع كنم
    نمراتم توي مقطع ليسانس خيلي خوب بود، جزء دانشجويان برتر دانشگاه علامه بودم كه بدون كنكور ميتونستم برم ارشد اما نرفتم براي اينكه ميخواستم برم فرانسه و حالا اين اتفاق افتاد و حس ميكنم ايندم نابود شد.
    به نظرتون امكانش هست بورس بگيرم؟ شنيده بودم قبلا كه بورس براي ارشد نميدن مخصوصا به ماها كه ايراني هستيم و دانشگاهامونو خيلي قبول ندارن و نميشناسن
    بورس هارو افزايش ميدن حالا كه شهريه گذاشتن براي دانشگاه؟
    واقعا پرداخت اين شهريه به علاوه هزينه هاي زندگي براي من غير ممكنه������
    يه راهنمايي بكنيد ممنون ميشم.
    سلام،
    اینقدر نگران نباشید. ترکش شما چندان هم خالی از تیر نیست!
    نکته اول: شما هنوز سنتون به 30-35 سال نرسیده پس مشکلی با شرط سنی (تازه اگه باشه) نخواهید داشت
    نکته دوم: اگه معدلتون عالیه حتی بدون شرایط جدید هم ممکن بود بتونید از بورسهای عالی مثل بورس ایفل استفاده کنید. در شرایط جدید شانس شما برای استفاده از بورس واقعاً بالاست.
    نکته سوم: دریافت بورس به خارجی ها (شهروندان غیر اروپایی) هیچ ارتباطی به ملیتشون نداره و شهروندان هیچ کشوری در لیست سیاه نیستند
    نکته چهارم: اگه سعی کنید خودتون رو در ایران به سطح لازم زبان برسونید (که برای سطح B2 کاملاً امکانپذیره)، به اندازه شهریه کلاس زبان و پول چند ماه زندگی در فرانسه پس انداز کردید و این مقدار حداقل برابر تفاوت شهریه دو سال فوق لیسانس شما خواهد بود.
    نکته پنجم: سیب تا از آسمون روی زمین بیفته 1000 تا چرخ می خوره. به خودتون مسلط باشید و اجازه ندید هر خبری اینطوری شما رو به هم بریزه

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام،
    اینقدر نگران نباشید. ترکش شما چندان هم خالی از تیر نیست!
    نکته اول: شما هنوز سنتون به 30-35 سال نرسیده پس مشکلی با شرط سنی (تازه اگه باشه) نخواهید داشت
    نکته دوم: اگه معدلتون عالیه حتی بدون شرایط جدید هم ممکن بود بتونید از بورسهای عالی مثل بورس ایفل استفاده کنید. در شرایط جدید شانس شما برای استفاده از بورس واقعاً بالاست.
    نکته سوم: دریافت بورس به خارجی ها (شهروندان غیر اروپایی) هیچ ارتباطی به ملیتشون نداره و شهروندان هیچ کشوری در لیست سیاه نیستند
    نکته چهارم: اگه سعی کنید خودتون رو در ایران به سطح لازم زبان برسونید (که برای سطح B2 کاملاً امکانپذیره)، به اندازه شهریه کلاس زبان و پول چند ماه زندگی در فرانسه پس انداز کردید و این مقدار حداقل برابر تفاوت شهریه دو سال فوق لیسانس شما خواهد بود.
    نکته پنجم: سیب تا از آسمون روی زمین بیفته 1000 تا چرخ می خوره. به خودتون مسلط باشید و اجازه ندید هر خبری اینطوری شما رو به هم بریزه

موفق باشید
    ممنون كه پاسخ ميدين و وقت ميذاريد، نه من سي سالم نشده ٢٣ سالمه الان.
    دارم سعي ميكنم بورس پيدا كنم همينطور كه گفتين.
    اميدوارم شرايط بورس رو زياد كنن
    بازم ممنون ازتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)