صفحه 109 از 111 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام،
    اینقدر نگران نباشید. ترکش شما چندان هم خالی از تیر نیست!
    نکته اول: شما هنوز سنتون به 30-35 سال نرسیده پس مشکلی با شرط سنی (تازه اگه باشه) نخواهید داشت
    نکته دوم: اگه معدلتون عالیه حتی بدون شرایط جدید هم ممکن بود بتونید از بورسهای عالی مثل بورس ایفل استفاده کنید. در شرایط جدید شانس شما برای استفاده از بورس واقعاً بالاست.
    نکته سوم: دریافت بورس به خارجی ها (شهروندان غیر اروپایی) هیچ ارتباطی به ملیتشون نداره و شهروندان هیچ کشوری در لیست سیاه نیستند
    نکته چهارم: اگه سعی کنید خودتون رو در ایران به سطح لازم زبان برسونید (که برای سطح B2 کاملاً امکانپذیره)، به اندازه شهریه کلاس زبان و پول چند ماه زندگی در فرانسه پس انداز کردید و این مقدار حداقل برابر تفاوت شهریه دو سال فوق لیسانس شما خواهد بود.
    نکته پنجم: سیب تا از آسمون روی زمین بیفته 1000 تا چرخ می خوره. به خودتون مسلط باشید و اجازه ندید هر خبری اینطوری شما رو به هم بریزه

موفق باشید
    سلام خسته نباشید
    من قصد دارم واسه پذیرش زبان فرانسه اقدام کنم و بعد از یک سال تحصیلزبان فرانسه واسه پذیرش پزشکی از دانشگاه های فرانسه وارد عمل بشم. هنوز 18 سالمنشده و وقتی دیپلم تجربیم رو با نمره بالا گرفتم میخوام تو فرانسه ادامه تحصیلبدم.
    راستش همه چی داشت خوب پیش می رفت تا اینکه خبر پولی شدن دانشگاه هایفرانسه رو خوندم. خیلی خورد تو ذوقم. خانواده من از لحاظ مالی وضعیت خوبی دارن وهزینه کورس زبان و هزینه یکسال اول زندگی تو فرانسه رو دارم ولی شهریه دانشگاهی باتوجه به وضعیت بازار ارز نگرانم کرده.
    به نظر شما امکان گرفتن فاند یا بورسیه برای من بعد از تصویب قانونجدید وجود داره؟ یعنی بعد از اینکه تو کشور فرانسه مدرک زبان لازم رو گرفتم و باتوجه به سن پایینم چقدر شانس بورس شدن دارم؟ با توجه به اینکه میگید قراره از هرچهار دانشجو یکی بورس کامل بشه
    ممنون میشم جوابمو بدین

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Francemedicine نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من قصد دارم واسه پذیرش زبان فرانسه اقدام کنم و بعد از یک سال تحصیلزبان فرانسه واسه پذیرش پزشکی از دانشگاه های فرانسه وارد عمل بشم. هنوز 18 سالمنشده و وقتی دیپلم تجربیم رو با نمره بالا گرفتم میخوام تو فرانسه ادامه تحصیلبدم.
    راستش همه چی داشت خوب پیش می رفت تا اینکه خبر پولی شدن دانشگاه هایفرانسه رو خوندم. خیلی خورد تو ذوقم. خانواده من از لحاظ مالی وضعیت خوبی دارن وهزینه کورس زبان و هزینه یکسال اول زندگی تو فرانسه رو دارم ولی شهریه دانشگاهی باتوجه به وضعیت بازار ارز نگرانم کرده.
    به نظر شما امکان گرفتن فاند یا بورسیه برای من بعد از تصویب قانونجدید وجود داره؟ یعنی بعد از اینکه تو کشور فرانسه مدرک زبان لازم رو گرفتم و باتوجه به سن پایینم چقدر شانس بورس شدن دارم؟ با توجه به اینکه میگید قراره از هرچهار دانشجو یکی بورس کامل بشه
    ممنون میشم جوابمو بدین
    سلام!
    ببینید،این قانون هنوز تصویب نشده و بنابراین بخشنامه و دستورالعملی هم برایش وجود نداره.
    از طرف دیگه، وقتی در مورد یه افزایش ۳۰ درصدی در هزینه ها صحبت می کنیم، این خیلی هم وحشتناک نیست. حواستون باشه سال ۲۰۱۱ دوستانی که در هلند و سوئد درس می خوندن همین مسأله رو خیلی بدتر تجربه کردن.
    این حرف برای کسی که در نظر داره تا حدود ۱۵-۲۰ هزار یورو در یک سال خرج یاد گرفتن زبان بکنه که اصلاً پذیرفته نیست. شما می تونین با زیر ۲۰۰۰ یورو در ایران خودتونو به سطح B2 برسونید و الباقی پول رو بگذارید تو جیبتون واسه شهریه سالهای آتی.

از طرف دیگه، اگه معدلتون عالی باشه، (بالای ۱۸ و با زبان سطح B2 یا بالاتر) با توجه به سنتون، همین الان هم که بورس برای خارجیها تقریباً منتفیه می تونید از بورس ایفل استفاده کنید (حدود ماهی ۱۰۰۰ یورو + یه جایزه ۱۸۰۰ یورویی در سال اگه درستون کماکان عالی بمونه + بیمه مجانی + خوابگاه دولتی + یک بلیت رفت و آمد به کشور مبدأ در سال)
    در غیر این صورت هم مطمئن باشید برای دانشجوهای درجه یک معافیتهایی مثل تخفیف جزئی یا کلی شهریه یا حتی کمک هزینه هم در نظر خواهند گرفت.
    اینه که نترسید، شروع کنید به شدت در ایران زبان خوندن و منتظر اطلاعات جدید باشید.

ضمناً لطفاً از فرستادن سوالی که در فوروم می نویسید به صورت پیام خصوصی جداً خودداری کنید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    خب پس سرچتون اشتباه بوده .این طرح درباره خارجی ها اعمال میشه .خارجی هایی که هنوز نیومدن میخوان اعتصاب کنند!!

متاسفانه در مورد خارجی هایی که قبلن رفته بودند هم صدق میکنه.
    خواهر من لیسانسش رو امسال اونجا تموم میکنه و برای مستر اکول شهریه رو 4000 یورو براش معین کرده ( برای لیسانی 400 تا پرداخت کرد)
    خیلی وحشتناکه و دانشجوها تظاهرات کردند.جالبه که دانشجوهای فرانسوی هم تو این تظاهرات شرکت کردند.
    اینجوری خیلی از دانشجوهای ایرانی به فکر پناهندگی افتادند. واقعن باید به آقای مکرون و پارلمان تبریک گفت. اومدند از این طریق پول وارد کشور کنند ، به جاش باید دودستی پول تقدیم پناهنده ها کنن.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nebula نمایش پست ها
    متاسفانه در مورد خارجی هایی که قبلن رفته بودند هم صدق میکنه.
    خواهر من لیسانسش رو امسال اونجا تموم میکنه و برای مستر اکول شهریه رو 4000 یورو براش معین کرده ( برای لیسانی 400 تا پرداخت کرد)
    خیلی وحشتناکه و دانشجوها تظاهرات کردند.جالبه که دانشجوهای فرانسوی هم تو این تظاهرات شرکت کردند.
    nebula عزیز،
    من دیروز در تاپیک دیگری به این سوال شما پاسخ دادم. قوانین مربوط به بورسهای جدید هنوز اعلام نشده ولی اگه واقعاً از پس این شهریه بر نمیاید، کافیه مدارک جدید مربوط به درآمدهای خانواده رو (فیش حقوق پدر و مادر اگر کارمند هستن) ترجمه کنید، بدید به خواهرتون که تشریف ببرند بدن به securité sociale (خصوصاً اگه 2 سال یا بیشتره که در فرانسه درس می خونن) و درخواست بورس بر اساس شرایط اجتماعی بکنن (اگه کل دریافتی خواهرتون در سال پیش زیر حدود 9000 یورو بوده باشه، با فرض اقامت اقلاً دو ساله، حتی می تونن از CMU-C هم استفاده کنن که بیمه کامل مجانی دولتیه)
    ویرایش توسط Kavehmb2000 : December 19th, 2018 در ساعت 06:02 PM دلیل: تصحیح پاسخ
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nebula نمایش پست ها
    اینجوری خیلی از دانشجوهای ایرانی به فکر پناهندگی افتادند. واقعن باید به آقای مکرون و پارلمان تبریک گفت. اومدند از این طریق پول وارد کشور کنند ، به جاش باید دودستی پول تقدیم پناهنده ها کنن.
    استفاده از سازوکار پناهندگی در موارد این چنین، تصمیم فوق العاده بدیه! پناهندگی مثل این نیست که یکی از مامانش قهر کنه بره پیش مادر بزرگش شکایت که مامانم بهم (امروزیش میشه) پاستیل نمیده، مامان بزرگ مربوطه هم بره واسش یه بسته گنده پاستیل خرسی بخره... پناهندگی برای کسیه که واقعاً جان و مالش در کشور خودش در خطر باشه. امروزه به لطف اقدامات شتابزده و نسنجیده هموطنان، احتمال پذیرش پناهندگی حتی با بهترین کیسها هم خیلی پایینتر از اونه که تصور می کنید. پروسه اش هم بسیار طولانیه (حتی تا 10 سال) و در طول این مدت هم امکانات و اختیارات شما بسیار کمتر از دانشجویان عادی خارجیه (امکان جابجایی و مسافرت، کار حتی نیمه وقت،...). متاسفانه قوانین فوروم اجازه شرح و بسط مساله پناهندگی رو نمیده. ولی اگه خواهر شما دوستان فارسی زبانی دارند که چنین اشتباهی رو در سر می پرورونن، لطفاً ازشون خواهش کنید این پست و پست قبلی رو بخونن

Junior Member

فاند گرفتن خیلی بستگی داره به مشخصه های دیگه اتون مثل نمره جی ار ای مثلا بیزنس اسکول IESEG تا 50 درصد اسکالرشیپ میده اگر جی ار ای یا جی مت داشته باشید با حداقل نمره 600
    و کل رشته هاش به زبان انگلیسیه

Junior Member

با سلام
    من خیلی تو دانشگاه های فرانسه سرچ کردم ولی نتونستم بخش مربوط به اعضای هیات علمی رو پیدا کنم
    گویا تو فرانسه به جای department، از واژه school استفاده میکنند
    و school شامل laboratory های مختلف میشه
    مثلا من تو electrical school های دانشگاه های مختلف فرانسه یا laboratory های مختلف کلمه faculty یا faculté سرچ کردم نتونستم هیچ استادی پیدا کنم
    keyword هایی هم که استفاده کردم wave propagation, channel modeling, 5G, wireless communication اینا بودن
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط stream12 نمایش پست ها
    با سلام
    من خیلی تو دانشگاه های فرانسه سرچ کردم ولی نتونستم بخش مربوط به اعضای هیات علمی رو پیدا کنم
    گویا تو فرانسه به جای department، از واژه school استفاده میکنند
    و school شامل laboratory های مختلف میشه
    مثلا من تو electrical school های دانشگاه های مختلف فرانسه یا laboratory های مختلف کلمه faculty یا faculté سرچ کردم نتونستم هیچ استادی پیدا کنم
    keyword هایی هم که استفاده کردم wave propagation, channel modeling, 5G, wireless communication اینا بودن
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    با توجه به این که دنبال استادها می گردید حدس میزنم که دنبال پوزیشن دکترا هستید. برای مقاطع پایینتر فقط با رئیس گروه مربوطه یا منشیش تماس بگیرید کافیه. برای دکترا لطفاً این پست رو بخونید و سرچتون رو از IEEEXplore شروع کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    با توجه به این که دنبال استادها می گردید حدس میزنم که دنبال پوزیشن دکترا هستید. برای مقاطع پایینتر فقط با رئیس گروه مربوطه یا منشیش تماس بگیرید کافیه. برای دکترا لطفاً این پست رو بخونید و سرچتون رو از IEEEXplore شروع کنید
    با تشکر از راهنمایی و وقتی که میگذارید
    در حال حاضر بنده دانشجوی سال دوم دکتری در ایران هستم
    می خواهم از شرایط dual degree (مدرک دوگانه) استفاده کنم (بعد از اتمام تحصیل از هر دو دانشگاه مدرک می دهند و دانشجو باید حداقل یکسال در دانشگاه خارجی حضور داشته باشد)
    گویا برای joint doctorate در فرانسه (کوتوتل) سفارت فرانسه و وزارت علوم طرح حمایتی دارند
    برای همین موضوع من باید نامه موافقت از استاد و لابراتور داشته باشم
    سایت Theses.fr خیلی در این زمینه کمک کرد. ممنون
    فقط اینکه شرایط من شبیه کسی است که میخواهد برای دکتری اقدام کند؟
    یعنی باید ببینم که آیا استاد ظرفیت برای گرفتن دانشجوی دکتری دارد؟

Junior Member

سلام. دوستان. میخواستم بدونم قانون رایگان نبودن شهریه دانشگاهها تصویب شد؟ و اینکه این مربوط به مدارس عالی هم میشه یا مدارس عالی همون شهریه های قبلی رو دارن و قانون جدیدی براشون وجود نداره؟ ممنون از پاسختون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)