صفحه 110 از 111 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

سلام دوستان، کسی‌ از این مدرسه مهندسی‌ EPITA اطلاعاتی داره؟ من توی مقطع ارشد پذیرش گرفتم شهریش یکم بالاست می‌خوام بدونم ارزش تحصیل داره که چقدر معتبر هست توی فرانسه. ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan123 نمایش پست ها
    سلام دوستان، کسی‌ از این مدرسه مهندسی‌ EPITA اطلاعاتی داره؟ من توی مقطع ارشد پذیرش گرفتم شهریش یکم بالاست می‌خوام بدونم ارزش تحصیل داره که چقدر معتبر هست توی فرانسه. ممنون

سلام، EPITA یه مدرسه مهندسی شناخته شده و معتبر در زمینه انفورماتیکه. این مدرسه خصوصیه و شهریه اش به همین دلیل بالاست. اگه برای شهریه مشکل ندارید، تشریف ببرید. اگه برای سیکل مهندسی ( و نه مستر) پذیرش دارید، شاید ارزشش رو داشته باشه. در غیر این صورت اگه از این مدرسه پذیرش دارید، می تونید به گرفتن پذیرش از همه دانشگاههای دولتی (و حتی برخی مدارس مهندسی دولتی کوچکتر) هم امیدوار باشید. در مورد مستر، اگه پذیرش دیگری دارید، رشته هاتون تقریباً یکیه و شهریه دیگری خیلی پایینتر از اپیتاست، تشریف ببرید اونجا

موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - خاک وپی

سلام خدمت همه عزیزان .خیلی برام مهم است پاسخ سوالاتم .ممنون میشم عزیزرانی که اونجا هستند و توی محیط و اطلاعات دقیقی دارند بهم کمک کنند.بنده 35 سال سن دارم . مدرک لیسانس عمران فوق لیسانس عمران خاک وپی معدل لیسانس 13.64معدل فوق 14.94سابقه کار بابیمه یکسال مدرک زبان فرانسه میتوانم ظرف 5 تا 6 ماه B2 بگیرم.خیلی دوست دارم ادامه تحصیل بدهم در فرانسه یه فوق دیگه بگیرم .شنیدم دانشگاه هایش رایگان است. با حداقل هزینه. بیشتر دوست دارم برای کار بیام ولی ویزای کاری از طریق وکیل خیلی زیاده و هزینه بر و بخاطر همین فک می کنم از طریق تحصیل بشه راحت تر برای اقامت و کار اقدام کرد با توجه به شرایط بنده و سن بنده امکانش است بشه برای تحصیل رایگان اقدام کرد ؟ خیلی برام مهم است که بتونم پذیرش بگیرم وبعدش اقامت . وکار بهترین کمک و راهنمایی بهم می کنید .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_reyhani نمایش پست ها
    سلام خدمت همه عزیزان .خیلی برام مهم است پاسخ سوالاتم .ممنون میشم عزیزرانی که اونجا هستند و توی محیط و اطلاعات دقیقی دارند بهم کمک کنند.بنده 35 سال سن دارم . مدرک لیسانس عمران فوق لیسانس عمران خاک وپی معدل لیسانس 13.64معدل فوق 14.94سابقه کار بابیمه یکسال مدرک زبان فرانسه میتوانم ظرف 5 تا 6 ماه B2 بگیرم.خیلی دوست دارم ادامه تحصیل بدهم در فرانسه یه فوق دیگه بگیرم .شنیدم دانشگاه هایش رایگان است. با حداقل هزینه. بیشتر دوست دارم برای کار بیام ولی ویزای کاری از طریق وکیل خیلی زیاده و هزینه بر و بخاطر همین فک می کنم از طریق تحصیل بشه راحت تر برای اقامت و کار اقدام کرد با توجه به شرایط بنده و سن بنده امکانش است بشه برای تحصیل رایگان اقدام کرد ؟ خیلی برام مهم است که بتونم پذیرش بگیرم وبعدش اقامت . وکار بهترین کمک و راهنمایی بهم می کنید .
    با سلام
    دانشگاه های فرانسه رایگان نیستش ولی شهریش به نسبت کشور های دیگه کمتربودش. علت اینکه میگم بودش واس اینکه شهریه هارو دارن افزایش میدن. لینکشو براتون میزارم. شما علاوه بر همه اینها چه مجرد و چه متاهل باشین باید هزینه زندگیتون را خودتون بیارین با خودتون برای مقطع ارشد. حداقل برای سال اول که بعدش برای کمک هزینه اپلی کنین. ماهی شما حدودا باید 1000 یورو ( در صورت مجرد بودن) را در نظر بگیرین که هزینه زندگی و خورد و خوراک شما میشه.
    لینک افزایش شهریه:
    https://www.thelocal.fr/20181120/fre...t-to-skyrocket

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - خاک وپی

نقل قول نوشته اصلی توسط arasheri نمایش پست ها
    با سلامدانشگاه های فرانسه رایگان نیستش ولی شهریش به نسبت کشور های دیگه کمتربودش. علت اینکه میگم بودش واس اینکه شهریه هارو دارن افزایش میدن. لینکشو براتون میزارم. شما علاوه بر همه اینها چه مجرد و چه متاهل باشین باید هزینه زندگیتون را خودتون بیارین با خودتون برای مقطع ارشد. حداقل برای سال اول که بعدش برای کمک هزینه اپلی کنین. ماهی شما حدودا باید 1000 یورو ( در صورت مجرد بودن) را در نظر بگیرین که هزینه زندگی و خورد و خوراک شما میشه.لینک افزایش شهریه:https://www.thelocal.fr/20181120/fre...t-to-skyrocket
    با سللام ووقت بخیر وتشکر فراوان .چرا انقدر زیاد قراره بشه برای کسانی که مدرک فرانسه دارند هم همین شهریه ها است ؟ چکار کنیم پس واقعا بعضی وقت ها اصلا نمیدونم تصمیم درست چیه ؟ من کلی فرانسه خوندم . برای کبک چی، میشه اونجا تحصیل رایگان با هزینه کمتر اقدام کرد ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_reyhani نمایش پست ها
    با سللام ووقت بخیر وتشکر فراوان .چرا انقدر زیاد قراره بشه برای کسانی که مدرک فرانسه دارند هم همین شهریه ها است ؟ چکار کنیم پس واقعا بعضی وقت ها اصلا نمیدونم تصمیم درست چیه ؟ من کلی فرانسه خوندم . برای کبک چی، میشه اونجا تحصیل رایگان با هزینه کمتر اقدام کرد ؟
    ببینین قربان من برداشت و شواهدی که خودم دیدم را خدمتتون عرض میکنم. اولا قانون شهریه جدید شامل تمام دانشجویانی که از اتحادیه اروپا نیستن میشه و ربطی به بلد بودن یا نبودن زبان فرانسه نداره . اخیرا تو کشور های اروپایی جو ناسیونالیستی شدت گرفته و گروه های راست و چپ افراطی خیلی دارن خودشونو به اب واتیش میزنن. مثلا اخیرا le penn که رئیس یکی از گروه های افراطی هستش و رقیب مکرون هم هستش ( و در انتخابات 2 هفته پیش پارلمان اروپا از حزب مکرون پیشه گرفتش ) این گروه ها دارن به حجم عظیم دانشجو هایی که میان و با رقم پایین دارن درس میخونن و از امکانات فرانسه استفاده میکنن اعتراض میکنن. در قیاس با کشور های دیگه اروپایی فرانسه شهریه هاش بازم با این مقدار افزایش در شهریه میشه گفت زیاد بالا نیست شهریه هاش. برای همین نخست وزیر فرانسه داره این قانون را اجرایی میکنه که هم جلو رقیب کم نیارن و هم منبع در آمدی باشه. مثلا از سال های بعدی مالیات بر اجاره دادن خونه ها کمتر میشه بنابراین درآمد دولت میادش پایین برای همین دارن به دنبال راه های دیگه ای برای جبران میگردن که یکیش همینه. فرانسه از لحاظ رتبه پذیرش دانشجو بین المللی جزو 5 کشور اول هستش. کلا دارن با سخت گیری برای اتباع دیگه و علی الخصوص غیر اروپایی راحتی را برای شهروند های خودشون به ارمغان میارن. بهر حال قانونی هستش که در خیلی جاها از سپتامبر اجرا میشه. من وضعیت تاهل شمارو نمیدونم قربان ولی اگر قصدتون واقعا مهاجرت هستش من توصیم براتون کانادا و استرالیا هستش که ایرانی های خیلی زیادی دارن اپلی میکنن. یکی از دوستان خود من 2 هفته پیش برای خودش و خونوادش PR VISA از استرالیا اومدش. ایشون زبانشون هم در حد ایتلس 6.5 و 7 بودش و تازه 6 بار امتحان داده بودش البته از وکیل هم کمک گرفته بودش. برای همین اگر قصدتون مهاجرت هستش با اطلاعات کافی و با در نظر گرفتن آپشن های مختلف این کارو انجام بدین.
    در ارتباط با سوالتون راجع به کبک من در ارتباط با تحصیل رایگان اطلاعی ندارم ولی برای مهاجرت به کانادا همین زبان فرانسوی شما میتونه خیلی کمکتون کنه و براتون امتیاز داره.
    شما همچنین اگر رزومه کاری خوبی دارین میتونین برای skilled worker آلمان و اتریش و کانادا و استرالیا اقدام کنین.
    موفق باشین
    ویرایش توسط arasheri : June 18th, 2019 در ساعت 02:02 AM

Junior Member

سلام
    خبر دارید که طرح افزایش شهریه (فرانسه) برای غیر اروپاییها اجرایی شد یا نه؟ چون اکثر وبسایتهای ویا همون شهریه های قدیم رو زدند.

https://atiyeafarinan.com/%D8%AA%D8%...6%D8%B3%D9%87/

https://www.campusfrance.org/fr/cout...is-inscription

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط savavtem نمایش پست ها
    سلام
    خبر دارید که طرح افزایش شهریه (فرانسه) برای غیر اروپاییها اجرایی شد یا نه؟ چون اکثر وبسایتهای ویا همون شهریه های قدیم رو زدند.

https://atiyeafarinan.com/%D8%AA%D8%...6%D8%B3%D9%87/

https://www.campusfrance.org/fr/cout...is-inscription

سلام،

ای کاش سوالی رو که میشه در فوروم مطرح کرد به صورت پیام خصوصی نفرستید!

بله، در شرایط اختلاف، حتماً نظر کامپوس فرانس از اطلاعات موسسات اعزام دانشجو اهمیت بیشتری داره و در لینک کامپوس فرانس که خودتون هم برام فرستادین، نوشته اگه امسال اولین باره که در دوره های لیسانس و فوق لیسانس ثبت نام می کنید و خارجی هستید باید شهریه های جدید رو بدید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام دوستان
    من از Grenoble INP و همینطور university of Lorraine پذیرش مستر M2 گرفتم. شهریه هر دو برابره. میخواستم از دوستان مشورت بگیرم که کدوم دانشگاه را انتخاب کنم.
    رشته ای که از Grenoble INP پذیرش گرفتم Biorefinery and Biomaterials است و امکان کارآموزی در خارج از فرانسه را داره و رشته ای که از دانشگاه Lorraine پذیرش گرفتم Biorefinery engineering of wood and agro resources است و تز را بصورت ریسرچ در آزمایشگاه باید کار کنم. میخواستم بدونم کدوم یکی از این دو دانشگاه میتونن انتخاب بهتری باشن باتوجه به این شرایطی که گفتم و اینکه Lorraine دانشگاه است ولی Grenoble پلی تکنیک

سلام ، مقداری توضیح در مورد دانشگاه imt atlantique میتونین بدین؟ من معدل پایینی توی کارشناسی دارم(13.7) و قصد دارم برای ارشد اقدام کنم
    رشته ای که توی این دانشگاه انتخاب کردم عنوانش هست : Communication System and Network Engineering

همچنین مقداری رزومه و مدرک هم در زمینه شبکه های کامپیوتری دارم ، میخواستم ببینم چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم؟
    کسی از دوستان از این دانشگاه اپلای گرفته تا حالا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)