صفحه 12 از 111 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فرانسه

سلام.
    در مورد مستر یک ساله اطلاع دقیق کسی از دوستان داره؟ خواستم بدونم اعتبار مدرکش در چه سطحی هست و آیا امکان ادامه تحصیل برای phd بعدش هست یا نه؟من دو سه مورد که به رشته ام می خوره پیدا کردم .(اگه 2 تا یه ساله بخونی چطور؟معادل 2 سال حساب نمی کنند؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط kamii نمایش پست ها
    سلام.
    در مورد مستر یک ساله اطلاع دقیق کسی از دوستان داره؟ خواستم بدونم اعتبار مدرکش در چه سطحی هست و آیا امکان ادامه تحصیل برای phd بعدش هست یا نه؟من دو سه مورد که به رشته ام می خوره پیدا کردم .(اگه 2 تا یه ساله بخونی چطور؟معادل 2 سال حساب نمی کنند؟)
    سلام
    مستر 1 اگه بگیری تو ایران برات فقط گواهی گذروندن صادر می شه!! چرا 2 تا 1 ساله ؟ خوب مستر 1 و 2 بگیر می شه 2 سال که معادل کارشناسی ارشد ماست! اینحا رو ببین:

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/فرانسه.htm

نقل قول نوشته اصلی توسط pardiss نمایش پست ها
    تا اندازه زيادى حرفتون درست. من Masters رو فرانسه گرفتم، اما معدل در فرانسه حدود ۱۳،۱۴ هست. وقتى اومدم آمريكا، هر جا كه apply كردم وقتى معادلم رو تبديل ميكردند كمتر از ۳ ميشد ghaboolam نمى كردند. البته توى آمريكا ارتباط با استاد هم خيلى مهمِ.
    یعنی چی ؟/ یعنی اگه من واسه ازشد بیام فرانسه phd نمی شه رفت آمریکا
    help svp من الان Uni تهرانم می خوام اینجا رو بی خیال شم راهنمایی کننین

Junior Member

سلام. یعنی هر مستر 1 ،یه مستر 2 هم دنبالش داره که بشه ادامش داد؟ یا اینکه مستر 2 رو میشه جداگانه گرفت. معمولا شرایط پذیرش این مستر های یه ساله راحت تره یا سخت تره؟از لحاظ ادامه تحصیل برای phd مشکلی ندارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kamii نمایش پست ها
    سلام. یعنی هر مستر 1 ،یه مستر 2 هم دنبالش داره که بشه ادامش داد؟ یا اینکه مستر 2 رو میشه جداگانه گرفت. معمولا شرایط پذیرش این مستر های یه ساله راحت تره یا سخت تره؟از لحاظ ادامه تحصیل برای phd مشکلی ندارن؟
    برای اینکه بتونی بری مستر 2 باید حتما مستر 1 و یا ارشد ایران رو داشته باشی( من شنیدم ارشد ایران رو معادل مستر1 حساب می کنن اما اینکه این حرف تا چه حد درسته و در کدوم دانشگاهها اینطوریه نمی دونم)
    برای اینکه بتونی واسه phd اقدام کنی باید حتما مستر2 داشته باشی و حتما باید master de recherche باشه
    درضمن مجبور نیستی که حتما مستر2 بخونی اما اگه دنبال phd هستی مجبوری
    این فرانسوس ها هم عجیبن واسه هر سال تحصیل مدرک صادر می کنن!!!
    موفق باشی

Senior Member

سلام
    میدونم خیلی کار زشت و بی ادبانه ای هست اما شرمنده !!!! من اصلا این فروم رو نخوندم و دارم میپرسم
    کسی چیزی راجع به دانشگاه MINES ParisTech میدونه؟ اصلا دانشگاهه؟ اخه تو لیست وزارت علوم ندیدمش، توی خود سایتش هم خیلی شولوغه و انگار عضو یه موسسه بزرگ تره
    کسی خبر نداره؟
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    سلام
    میدونم خیلی کار زشت و بی ادبانه ای هست اما شرمنده !!!! من اصلا این فروم رو نخوندم و دارم میپرسم
    کسی چیزی راجع به دانشگاه MINES ParisTech میدونه؟ اصلا دانشگاهه؟ اخه تو لیست وزارت علوم ندیدمش، توی خود سایتش هم خیلی شولوغه و انگار عضو یه موسسه بزرگ تره
    کسی خبر نداره؟
    بهتره دانشگاهی که تو لیست وزارت نیست و نری شاید یک روز خواستی برگردی

Junior Member

سلام.
    خواستم بدونم برای مستر رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشن، نیاز هست که مدرکی دال بر آشنایی با زبان فرانسوی ارائه داد؟ تو فرایند پذیرش تاثیر داره؟برای ویزا چطور؟ راسته میگن برای این مسترها ویزا به سختی می دن و احتمال ریجکت بالاتره؟ از دوستان که کاملا مطلع هستن لطفا نظر بدن ممنون میشم.

Junior Member

یه سوال دیگه هم داشتم. این سطح زبان b1 , b2 تو فرانسه چجوریه؟میشه راجبش توضیح بدن دوستان. امتحان خاصی باید داد؟معادل چند ساعت آموزش فرانسه هست؟ بازم ممنون.

Junior Member

سلام. بازم یه سوال دیگه دارم.تو نظام آموزشی فرانسه که لیسانس 180 واحده و 6 ترم. و بعدش m1 هست و m2.ما که از دانشگاه سراسری ایران مدرک لیسانس مهندسی گرفتیم حالا برای مستر اقدام می خواهیم بکنیم و 240 واحد 4 سال مدرکمون هست. m2 پذیرش میشیم یا از همون m1 حساب میکنن؟(ولی خداییش به اندازه دو ترم درس عمومی پاس کردیم که هیچ ربطی به مدرکمون نداره)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)