صفحه 5 از 111 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فرانسه

سلام
    كسي راجع به ESSEC Business School Paris-Singapore اطلاعي داره. دانشجوي دكتري مديريت مي گيره.
    مرسي

سلام.
    من از یکی‌ از دانشگاهای فرانسه به نام ENSEEIHT پذیرش دارم. اسمم واسهٔ بورس ایفل هم رد شده و شاید اونم بگیرم.
    از یکی‌ از دانشگاهای کانادا ویندزر هم پذیرش دارم.
    با توجه به این که مقدار بورس خیلی‌ زیاده و اینکه اصلا فرنچ بلد نیسم به نظرتون بهتره کدومو انتخاب کنم.
    در ضمن گرفتن ویزا واسهٔ فرانسه خیلی‌ راحت تره.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    سلام.
    من از یکی‌ از دانشگاهای فرانسه به نام ENSEEIHT پذیرش دارم. اسمم واسهٔ بورس ایفل هم رد شده و شاید اونم بگیرم.
    با توجه به این که مقدار بورس خیلی‌ زیاده و اینکه اصلا فرنچ بلد نیسم به نظرتون بهتره کدومو انتخاب کنم.
    ممنون
    When you have an admission with fund Canada visa is not that much hard to get,also language is another important factor while your french is weak ,So if I were you I would choose the canadian one of course,regards
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    سلام.
    ممنون
    سلام.
    اول تبریک می گم.
    دوم این که در مورد ویزا اینقدر آسانگیر نباشید تا مثل من که سال پیش به خاطر ویزای فرانسه در کشور موندم نشید! حتما یه سری به قسمت مربوط به ویزای فرانسه در فروم بزنید.
    سوم این که از اونجایی که بورس ایفل رو وزارت امور خارجه فرانسه می ده و هم رقابتیه و هم سیاسی، از اکول تون بخواهید که شما رو کاندیدای بورس داخلی خودش هم قرار بده. (اگر برای مستر داره، حتما توی سایتشون جستجو کنید) تا اگر خدای نکرده اون بورس رو نگرفتید، این یکی باشه.
    چهارم، در مورد دانشگاه. من اسم ویندزر رو تا حالا نشنیده بودم و فکر نمی کنم از دانشگاه های خوب کانادا باشه، ولی این اکول از اکول های نسبتا خوب فرانسه است.
    چند رنکینگ در فرانسه:
    http://www.letudiant.fr/palmares/cla...res-prepa.html
    http://classementdesecoles.com/classement-ingenieurs
    http://classementdesecoles.com/class...genieurs-10-30
    یک سری رنکینگ هم le point داره که اگر بگردید پیدا می کنید. در همین رنکینگ آخر هم زیر هر کدوم از اکول ها نوشته که در سایر رنکینگ ها چه وضعیتی دارند.(رنکینگ آخر بر اساس متوسط در آمد فارغ التحصیلانه)
    حالا همه چیز به خودتون بستگی داره. یعنی باید ببینید کدوم لابراتوار، دانشگاه و کشور به شما بیشتر می خوره و شما می خواهید در آینده چی کار کنید و ...
    راستی، اگر بورس ایفل بگیرید نگران زبان نباشید. براتون (فکر می کنم 2 ماه) به خرج وزارت خارجه فرانسه در پاریس کلاس زبان می گذارن.
    در هر صورت موفق باشید!

(این هم رنکینگ های le point : حتما یه سری بزنید.)
    http://www.lepoint.fr/grandes_ecoles.../1110/0/121886

سلام.
    مرسی از راهنماییتون.
    نتیجهٔ بورس ایفل هم اومد و قبول شدم.
    الان مدیر این موسسه به شدت داره اصرار می‌کنه که بیا و اینجا خیلی‌ خوبه.
    من بیشتر نگران زبان هستم راستش.
    البته کلاس زبان داره ولی‌ کلاس‌ها از اول سپتامبر به زبان فرانچ شروع می‌شه.
    راستی‌ به سایت‌هایی‌ که گفتین سر زدم ولی‌ از اونجا که تقریبا هیچی‌ فرنچ نمی‌دونم فقط اسامی و رنکشونو تونستم بخونم.
    شما کسیو میشناسین که فرانسه درس خونده باشه توی همین اکول ها؟

راستی‌ یه چیز دیگه.
    فک نمیکنین کلا این که یه دانشگاه به زبون انگلیسی تدریس می‌کنه توی شرایط علمی‌ تحقیقاتی‌ هم تاثیر داره؟
    در مورد رنکینگ هم من قبلا به سایت‌هایی‌ مثه webometric سر زدم. به طور مثال Windsor رنکش 600 بود ولی‌ رنک ENSEEIHT حدود 1500
    نظرتون چیه؟

Junior Member

webometric مال رنک دانشگاهها نیست!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mahbod
    webometric مال رنک دانشگاهها نیست!!!!!
    درست میگی شما.
    ولی به هر حال یه معیاریه و به رنکای دیگه شبیهه.

Junior Member

ببینید دوستان، اگر قصد ادامه تحصیل مهندسی در فرانسه رو دارید باید کاملا رنکینگ های انگلوساکسون مثل تایمز و آکادمیک رو فراموش کنید.
    اکول ها دانشجوهای کمی دارند و هر کدوم در یک یا چند فیلد تخصصی کار می کنند. همه ی اون ها سطح بالایی از نظر علمی دارند و دولت به سطح آموزش اون ها نظارت کامل داره. شما اگر در همون کانادا نگاه کنید، به خصوص کبک، بسیارند اساتیدی که در فرانسه تحصیل کرده اند، با اینکه کانادایی هستند.
    یک اکول با 500 یا 1000 دانشجو که همه در یک رشته تحصیل می کنند رو نمی شه با یک دانشگاه با 30000 دانشجو در همه ی رشته ها مقایسه کرد.(کاری که این رنکینگ ها انجام می دهند.)
    وبومتریک هم کاملا مسخره است و فقط سایت دانشگاه ها را مقایسه می کند.
    شما به اعتبار اون اکول در اون رشته و در خود فرانسه توجه کنید.
    شما رشته تون برق یا کامپیوتر هست و من متاسفانه نمی تونم کمکی در انتخاب دانشگاه بهتون بکنم.
    شما به نظر من از مترجم گوگل استفاده کن و در یک سری از سایت های خود فرانسوی ها بگرد و یا از یک نفر که در این اکول تحصیل می کنه و یا فارغ التحصیل شده سوال کن.
    از خود سایت اکول هم کمک بگیر. ببین اکول خودش رو چطور معرفی می کنه و چه افتخاراتی میشمره برای خودش.
    فعلا همین.
    اگه کمکی خواستید، من در خدمتم.

(در مورد زبان فراموش کردم بگم. ببین کتاب ها در هر دو کشور به زبان انگلیسی هست. مثل ایران با فرض این که کتاب ها انگلیسی باشند و استاد فارسی حرف بزنه. به نظر من مشکلی ایجاد نمی کنه. فقط اگر برای دکترا بخواهید برید به یک دانشگاه انگلیسی زبان باید دوباره تافل بدید!)

احمد جان
    خیلی‌ ممنون از جوابای کاملت.
    اتفاقا همین کارو کردم و از یکی‌ از بچه‌های ENSEEIHT پرسیدم این جوابو داد:

از نظر سطح تحصیل، و عمق مطلب، خصوصا برای PhD یه لحظه شک نکن و حتما کانادا برو.
    اینجا متلبو عمقی و دقیق به صورت تئوریک نمیبینند.
    دانشگاهای ایران از نظر تئوری و عمق مطلب خیلی‌ بهترن (من شهید بهشتی‌ خوندم).
    سطح تحصیل از دانشگاه اصفهان پاین تره، خلاصه وقتتو تلف کردی.

از نظر برخورد خوب و آرامش ، فرانسوی‌ها فکر کنم از کانادا یی‌ها خیلی‌ بهتر باشند و از این نظر تولوس شهر خوبیه.
    فقط هر دو رو داشته باش که اگه کانادا ویزا نداد(ایشا للا که میده) بیای‌ فرانسه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)