صفحه 57 از 111 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    این ها همشون اکول هستن. تا جایی که میدونم اکول ها دانشگاه نیستن!
    من هدفتم مستر واسه دانشگاههای انگلیسی زبان فرانسه است . یک سایتی بجز campusfrance اگه کسی میشناسه به من معرفی کنه.

مرسی
    منظورتون جیه اکول ها دانشگاه نیست؟؟؟؟ اکول ها از معتبرترین مراکز آموزش عالی فرانسه هستند. اگه از لحاظ اعتبار میگین باید بگم که بسیاری از اکول ها اعتبارشون از خیلی از دانشگاه های دولتی فرانسه بیشتره و از لحاظ کاری موقعیت بهتری رو برای شما بوجود میارن.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    منظورتون جیه اکول ها دانشگاه نیست؟؟؟؟ اکول ها از معتبرترین مراکز آموزش عالی فرانسه هستند. اگه از لحاظ اعتبار میگین باید بگم که بسیاری از اکول ها اعتبارشون از خیلی از دانشگاه های دولتی فرانسه بیشتره و از لحاظ کاری موقعیت بهتری رو برای شما بوجود میارن.
    من نگفتم از دانشگاهها سطحشون بالاتر یا پایینتره.
    منظورم این بود که اینا اکول یا همون مدارس آموزش عالی هستن نه university !
    مسلما در پایان فارغ التحصیلی هم اسم اکول به جای دانشگاه پای مدرک میخوره دیگه درسته؟
    آقا آرش شما سایتی رو بجزهمون کمپوس سراغ دارید که بشه واسه مستر انگلیسی زبان (رشته های مهندسی) تو فرانسه آمار دراورد؟

مرسی

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

مسلما در پایان فارغ التحصیلی هم اسم اکول به جای دانشگاه پای مدرک میخوره دیگه درسته؟
    آقا آرش شما سایتی رو بجزهمون کمپوس سراغ دارید که بشه واسه مستر انگلیسی زبان (رشته های مهندسی) تو فرانسه آمار دراورد؟

مرسی
    بله، اسم اکول پای مدرکتون میخوره. یک نکته ای رو بگم که شاید مهم باشه. اگه شما یه رشته مهندسی رو در دانشگاه دولتی فرانسه بخونین، با عنوان "مهندس" فارغ التحصیل نمیشین. مثلا اگر ارشد مهندسی مکانیک خونده باشین، میشه "ارشد مکانیک". ولی در اکول ها اینجوری نیست و عنوان "مهندس" برای شما ذکر میشه. از لحاظ اعتبار فرقی نمی کنن. ولی مثلا اگه در فرانسه دنبال کار بگردین، عموما فارغ التحصیل های اکول ها موقعیت مناسبتری برای کار دارن. چون سیستم اونها بیشتر روی کار عملیه، و به همین دلیل عنوان "مهندس" برای اونها میاد.
    در مورد کمپوس: متاسفانه باید بگم که تنها سایت مرجع همون سایت کمپوس هست، که به نظر من دیتابیس کاملی نداره. متاسفانه برای اینکه مطمئن شین بهترین راه اینه که در اینترنت سرچ کنین ببینین کجاها کورسهای انگلیسی ارائه میدن.
    ویرایش توسط arash-iran : February 27th, 2012 در ساعت 12:00 AM
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    بله، اسم اکول پای مدرکتون میخوره. یک نکته ای رو بگم که شاید مهم باشه. اگه شما یه رشته مهندسی رو در دانشگاه دولتی فرانسه بخونین، با عنوان "مهندس" فارغ التحصیل نمیشین. مثلا اگر ارشد مهندسی مکانیک خونده باشین، میشه "ارشد مکانیک". ولی در اکول ها اینجوری نیست و عنوان "مهندس" برای شما ذکر میشه. از لحاظ اعتبار فرقی نمی کنن. ولی مثلا اگه در فرانسه دنبال کار بگردین، عموما فارغ التحصیل های اکول ها موقعیت مناسبتری برای کار دارن. چون سیستم اونها بیشتر روی کار عملیه، و به همین دلیل عنوان "مهندس" برای اونها میاد.
    در مورد کمپوس: متاسفانه باید بگم که تنها سایت مرجع همون سایت کمپوس هست، که به نظر من دیتابیس کاملی نداره. متاسفانه برای اینکه مطمئن شین بهترین راه اینه که در اینترنت سرچ کنین ببینین کجاها کورسهای انگلیسی ارائه میدن.
    من هم دقیقا همین رو شنیدم از فردی که سالها در فرانسه زندگی کرده.شما اگر بخواهین در فرانسه کار پیدا کنید و زندگی کنید باید در اکول درس خونده باشین.اصولا بهترین دانش آموزان در خود فرانسه برای اکولها رقابت می کنند و من شنیدم که برای ورود به لیسانس کنکور هم دارند اما اگر هدف فقط گرفتن مدرک ارشد است به عنوان پلی برای رفتن به کشور دیگری مانند کانادا،اونیوقسیته ها هم خوب هستند.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    من هم دقیقا همین رو شنیدم از فردی که سالها در فرانسه زندگی کرده.شما اگر بخواهین در فرانسه کار پیدا کنید و زندگی کنید باید در اکول درس خونده باشین.اصولا بهترین دانش آموزان در خود فرانسه برای اکولها رقابت می کنند و من شنیدم که برای ورود به لیسانس کنکور هم دارند اما اگر هدف فقط گرفتن مدرک ارشد است به عنوان پلی برای رفتن به کشور دیگری مانند کانادا،اونیوقسیته ها هم خوب هستند.
    می بخشید من متوجه نشدم. فارغ التحصیلان مستر در اکول های فرانسه فقط واسه کار تو خود فرانسه موفق هستن یا مثلا تو ایران هم این مدرک واسه سرکار رفتن ارزشش بالاست؟

اگه کسی بخواد واسه دکترا هم ادامه بده اون موقع بهتره اکول مسترشو نگیره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    گرافیک.دانشگاه گیلان

مرسی
    سلام،
    متاسفانه این سایت و بقیه یک پنجم اون چیزی که وجوداره رو هم بهتون نشون نمیدن،شما باید مستقیم وارد سایت دانشگاها بشین و اطلاعاتی که میخواین،ازاونجا در بیارین

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bame sabz نمایش پست ها
    سلام،
    متاسفانه این سایت و بقیه یک پنجم اون چیزی که وجوداره رو هم بهتون نشون نمیدن،شما باید مستقیم وارد سایت دانشگاها بشین و اطلاعاتی که میخواین،ازاونجا در بیارین
    بله با شما موافقم این سایت کمپوس خیلی ضعیف هست ،
    ولی باید سایتی باشه که آدم اول دانشگاه رو توش پیدا کنه بعد بره داخل سایت دانشگاه واسه جزئیات. مشکل همین پیدا کردن دانشگاههاست!

پیش فرض پاسخ : پذیرش در دانشگاه IFP

دوست عزیز بنده منظورم همون فرانسه زیان بود.معمولا افرادی که اپلای میکنند برای م شیمی(اگر البته باشند!) چه دانشگاه هایی انتخاب میکنند؟؟

سلام
    من مترجمی زبان فرانسه خوندم و هم مدرک TEF و هم TCFQ دارم.می خواستم بدونم اگر در زمینه ی آموزش یا همون زبان فرانسه بخوام فوق بخونم کسی از شرایطش اطلاعی داره و اینکه الان به راحتی پزیرش می دهند ؟ در ضمن من متاهل هستم برای دانشجویی اقدام کردن همسرم هم حتمآ باید پدیرش بگیرند؟
    مرسی

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ana1986 نمایش پست ها
    سلام
    من مترجمی زبان فرانسه خوندم و هم مدرک TEF و هم TCFQ دارم.می خواستم بدونم اگر در زمینه ی آموزش یا همون زبان فرانسه بخوام فوق بخونم کسی از شرایطش اطلاعی داره و اینکه الان به راحتی پزیرش می دهند ؟ در ضمن من متاهل هستم برای دانشجویی اقدام کردن همسرم هم حتمآ باید پدیرش بگیرند؟
    مرسی
    سلام، tcfq رو که نمیتونی برای فرانسه استفاده کنی، اما tef رو میشه، سطح زبانتو نگفتی ، اما برای اکثر دانشگاه های فرانسه در رشته های انسانی سطح c1 و حد اقل b2 میخوان
    البته همیشه میگن کسانی که به فرانسه درس خوندن، مدرک زبان لازم ندارن، نمیدونم رشته شما رو هم در بر میگیره یا نه
    بحث زبان رو هم بهتره در این تاپیک ادامه بدید
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...86%D8%B3%D9%87

در مورد پذیرش هم بستگی به شرایطت داره، از طریق لینک زیر میتونی دانشگاه هایی رو که تو فرانسه رشتتو دارن پیدا کنی و شرایطشونو ببینی
    فقط اسم رشتو تو کادر بالای صفحه بنویس
    http://www.campusfrance.org/fria/lm/...france.org/fr/
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)