صفحه 61 از 111 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    اینجوری نیست، با مدرک لیسانس و به شرط داشتن بک گراند قوی در رشته خودتون و در صورتیکه دانشگاه تشخیص بده، میتونید مستقیما از لیسانس وارد M2 بشید. معمولا شرط کافی برای این کار، داشتن سابقه کار و نمرات خوب در مقطع کارشناسیه. در غیر اینصورت وارد M1 میتونید بشید. پس اصلا اینجوری نیست که مستقیما نمیشه وارد مقطع بعدی شد.
    بعد از اتمام مستر 1 مستقیم میریم مستر 2 می خونیم یا باید واسه مستر 2 هم پذیرش بگیریم؟ میشه مستر 1 و 2 رو در دانشگاه های متفاوت تحصیل کرد؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط hsdanesh نمایش پست ها
    بعد از اتمام مستر 1 مستقیم میریم مستر 2 می خونیم یا باید واسه مستر 2 هم پذیرش بگیریم؟ میشه مستر 1 و 2 رو در دانشگاه های متفاوت تحصیل کرد؟
    بله میتونید مستر 1 و 2 رو در دانشگاه های مختلف تموم کرد. مشکلی نیست. ولی اگه برای مستر 1 میرین دورش 2 ساله هست و احتیاج به پذیرش مجدد در همون دانشگاه نیست.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    بله میتونید مستر 1 و 2 رو در دانشگاه های مختلف تموم کرد. مشکلی نیست. ولی اگه برای مستر 1 میرین دورش 2 ساله هست و احتیاج به پذیرش مجدد در همون دانشگاه نیست.
    ممنون دوستم، در پست شماره 590 در اطلاعات رشته ای که مد نظرم هست نوشته Length: Two semester
    بالاخره این مستر 1 هست یا مستر 2؟!

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

ممنون دوستم، در پست شماره 590 در اطلاعات رشته ای که مد نظرم هست نوشته Length: Two semester
    بالاخره این مستر 1 هست یا مستر 2؟!
    مستر 2 هست. یکساله.

سلام دوستان
    خواهش می کنم یکی منو راهنمایی کنه..درمورد دانشگاه AUP؟ من رشته کامپیوتر می هوام ..دیدم داره..اما هزینه هاش به پول ما چقدر می شه..آیا دانشگاه خوبی هست واقعا از لحاظ علمی؟شرط مدل داره یا نه؟

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farnazkakaee نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خواهش می کنم یکی منو راهنمایی کنه..درمورد دانشگاه AUP؟ من رشته کامپیوتر می هوام ..دیدم داره..اما هزینه هاش به پول ما چقدر می شه..آیا دانشگاه خوبی هست واقعا از لحاظ علمی؟شرط مدل داره یا نه؟
    در مورد اینکه دانشگاه خوبی هست و یا نه، علاوه بر اینکه ببینید رنک دانشگاه چنده، میتونید ببینید در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هست یا نه
    از اینجا میتونید شهریه رشته های مختلف این دانشگاه رو ببینید
    بورس و کمک مالی هم میتونید از اینجا ببنید
    شرط معدل هم برای رشته ها و دوره های مختلفه رشتتون بستگی داره
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member

[QUOTE=hsdanesh;667688]دیروز داشتم در مورد رشته های مربوط به رشته خودم (مکانیک) که به زبان انگلیسی تدریس میشن جستجو می کردم، یه سایت دیدم که اونجا رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس میشن رو نوشته بود، رشته مکانیک سیالات رو در دانشگاه Joseph Fourier شهر گرنوبل پیدا کردم ولی چند تا سوال دارم:
    1- این رشته 100 درصد به زبان انگلیسی تدریس میشه ولی شهریه ای نداره فقط 500 یورو!!! این امکان پذیر هست؟
    2- L-M-D یعنی چی؟!
    3- میشه واسه این رشته پذیرش گرفت؟ یعنی بین المللی هست؟

سلام
    من از این دانشگاه پذیرش گرفتم. هزینش خیلی کمه و ترم دوم هم که کاراموزی هس حقوق داره.
    می خواستم ببینم کسی اطلاعی درباره رنکینگ این دانشگاه و به خصوص این رشته داره؟ در سایت QS مهندسی مکانیک رو نوشته 150-200 اما این یه پیشوند environmental داره. نمی دونم تا چقدر معتبره. علاوه بر این، استادی که باهاش تماس گرفتم گفت مدرکت Master of Science خواهد بود و engineering نیس چون کلا در فرانسه نمیشه با یک دوره یک ساله engineering گرفت.(اینشو خودم هم درس نفهمیدم. اگه کسی اطلاعات اضافه داره بگه لطفا) یه چیز دیگه اینکه این دوره یک ساله تز نداره. می خوام مطمئن بشم که بعد از گزفتن مستر از این دانشگاه آیا می تونم PHD رو در یک دانشگاه معتبر تر و Thesis based ادامه بدم؟ آخه شنیده بودم واسه مستر هایی که تز نداشته باشه PHD گرفتن سخته. هرچند این استاد گرنوبل که می گفت این طوری نیس. علاوه بر این از کجا می تونم بفهمم مورد تائید وزارت علوم هست یا نه؟ آخه من مشکل سربازی دارم و ظاهرا نمیتونم واسه دانشگاه هایی که مورد تائید نیس اجازه خروج بگیرم
    واقعا ممنون میشم اگر هرگونه اطلاع مرتبطی رو در اختیارم بزارید، یا به سایت یا شخص خاصی ارجاع بدید . چون من منتظر نتایج کانادام هم هستم و وقت برای انتخاب و تصمیم گیری واقعا کمه.
    باز هم ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

[QUOTE=amirest;715539]
    دیروز داشتم در مورد رشته های مربوط به رشته خودم (مکانیک) که به زبان انگلیسی تدریس میشن جستجو می کردم، یه سایت دیدم که اونجا رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس میشن رو نوشته بود، رشته مکانیک سیالات رو در دانشگاه Joseph Fourier شهر گرنوبل پیدا کردم ولی چند تا سوال دارم:
    1- این رشته 100 درصد به زبان انگلیسی تدریس میشه ولی شهریه ای نداره فقط 500 یورو!!! این امکان پذیر هست؟
    2- L-M-D یعنی چی؟!
    3- میشه واسه این رشته پذیرش گرفت؟ یعنی بین المللی هست؟

سلام
    من از این دانشگاه پذیرش گرفتم. هزینش خیلی کمه و ترم دوم هم که کاراموزی هس حقوق داره.
    می خواستم ببینم کسی اطلاعی درباره رنکینگ این دانشگاه و به خصوص این رشته داره؟ در سایت QS مهندسی مکانیک رو نوشته 150-200 اما این یه پیشوند environmental داره. نمی دونم تا چقدر معتبره. علاوه بر این، استادی که باهاش تماس گرفتم گفت مدرکت Master of Science خواهد بود و engineering نیس چون کلا در فرانسه نمیشه با یک دوره یک ساله engineering گرفت.(اینشو خودم هم درس نفهمیدم. اگه کسی اطلاعات اضافه داره بگه لطفا) یه چیز دیگه اینکه این دوره یک ساله تز نداره. می خوام مطمئن بشم که بعد از گزفتن مستر از این دانشگاه آیا می تونم PHD رو در یک دانشگاه معتبر تر و Thesis based ادامه بدم؟ آخه شنیده بودم واسه مستر هایی که تز نداشته باشه PHD گرفتن سخته. هرچند این استاد گرنوبل که می گفت این طوری نیس. علاوه بر این از کجا می تونم بفهمم مورد تائید وزارت علوم هست یا نه؟ آخه من مشکل سربازی دارم و ظاهرا نمیتونم واسه دانشگاه هایی که مورد تائید نیس اجازه خروج بگیرم
    واقعا ممنون میشم اگر هرگونه اطلاع مرتبطی رو در اختیارم بزارید، یا به سایت یا شخص خاصی ارجاع بدید . چون من منتظر نتایج کانادام هم هستم و وقت برای انتخاب و تصمیم گیری واقعا کمه.
    باز هم ممنونم
    دانشگاه ژوزف فوریه از معروف ترین و قدیمی ترین دانشگاه های فرانسه و اروپا هست. این دانشگاه با دانشگاه های درجه یک دنیا مثل برکلی تبادل دانشجو داره. زمینه کاری این دانشگاه هم فقط رشته های علوم و مهندسی هست. در مورد عنوان "مهندسی"، تمام دانشگاه های فرانسه این روال رو دارن و این مطلب قبلا توضیح داده شده. در مورد تایید وزارت علوم، درست مثل اینه که بپرسید آیا دانشگاه بریتیش کلمبیا در لیست وزارت علوم هست یا خیر.
    نکته مهمی که وجود داره اینه که حتما باید خودتونو برای درسهای بسیار سنگین این دانشگاه آماده کنید. اکثر دانشجویانی که اینجا رفتند، از سطح بالای دروس و سنگین بودن بعضی کارها شکایت می کنن.

Junior Member

سلام،
    کسی میتونه به من دانشگاه هایی که فوق لیسانس طراحی پارچه و لباس داران که فاند یا بورس هم میده معرفی کنه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط Marzon نمایش پست ها
    سلام،
    کسی میتونه به من دانشگاه هایی که فوق لیسانس طراحی پارچه و لباس داران که فاند یا بورس هم میده معرفی کنه؟

باید خودتون توی سایت www.campusfrance.org بگردید و پیدا کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)