صفحه 7 از 111 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فرانسه

از منشی‌ پرسیدم هنوز جوابی‌ نیومده،
    فکر می‌کنم بله بهتره از خود ecole و به ویژه استاد بپرسم.

دوستانی که ویزای فرانسه گرفتید، مخصوصا آقای "danial"، اگه می‌شه به بحث "ویزای فرانسه" هم یه سری بزنید، ۱ سوال پرسیدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran

با سلام.
    اگه ممکنه دوستان راهنماییم کنن.
    من می خوام برای لیسانس هنر از فرانسه پذیرش بگیرم. اینطور که تحقیق کردم برای لیسانس باید مستقیما× از سفارت اقدام کنم. ولی سوالم در مورد بورس هست. فکر می کنید بتونم بورس بگیرم؟ با توجه به اینکه شرایطم بد نیست. فرانسه و انگلیسی بلدم. یه لیسانس غیر مرتبط (مکانیک) از آزاد تهران دارم و در زمینه هنر کار کردم و نمونه کار و تجربه دارم. و نمرات دبیرستانم هم خوبه.
    ممنون میشم نظراتتون رو بشنوم.

Junior Member

شاید این لینک به دردتون بخوره:
    http://www.campusfrance.org/fr/d-cat...3439&818e-si=1

با توجه به اینکه اقامت گرفتن از فرانسه کار راحتی نیست، باید بعد از درس یا بری یه کشور مهاجر پذیر یا برگردی ایران.

اینطور که من پرس و جو کردم چون سیستم آموزشی فرانسه با کشورهایی مثل آمریکا و کانادا متفاوته پذیرش از مقطع فوق به مقطع دکترا از فرانسه به آمریکا هم کار مشکلیه.

نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    احمد جان
    خیلی‌ ممنون از جوابای کاملت.
    اتفاقا همین کارو کردم و از یکی‌ از بچه‌های ENSEEIHT پرسیدم این جوابو داد:

از نظر سطح تحصیل، و عمق مطلب، خصوصا برای PhD یه لحظه شک نکن و حتما کانادا برو.
    اینجا متلبو عمقی و دقیق به صورت تئوریک نمیبینند.
    دانشگاهای ایران از نظر تئوری و عمق مطلب خیلی‌ بهترن (من شهید بهشتی‌ خوندم).
    سطح تحصیل از دانشگاه اصفهان پاین تره، خلاصه وقتتو تلف کردی.

از نظر برخورد خوب و آرامش ، فرانسوی‌ها فکر کنم از کانادا یی‌ها خیلی‌ بهتر باشند و از این نظر تولوس شهر خوبیه.
    فقط هر دو رو داشته باش که اگه کانادا ویزا نداد(ایشا للا که میده) بیای‌ فرانسه.
    راستی‌ یه چیز دیگه.
    فک نمیکنین کلا این که یه دانشگاه به زبون انگلیسی تدریس می‌کنه توی شرایط علمی‌ تحقیقاتی‌ هم تاثیر داره؟
    در مورد رنکینگ هم من قبلا به سایت‌هایی‌ مثه webometric سر زدم. به طور مثال Windsor رنکش 600 بود ولی‌ رنک ENSEEIHT حدود 1500
    نظرتون چیه؟
    سلام دوستان فرانسه دوست

ببینید تمام دانشگاهی که به عنوانه école) Grand école)هستند دارای اعتبار و رنک بسیار خوبی‌ در فرانسه هستند البته خوب تعداد اینها هم در مقایسه باuniversité خیلی‌ کمتره، اما دأنشگاهی که université هستند به راحتی‌ به همه پذیرش میدان و همشون اعتبار چندانی ندارند، توجه کنید که معیار اعتبار اینجا تو خود فرانسه هست. حتا به عنوانه کسی‌ که فوقمو اونجا گرفتم و stageمو تو توتال بودم و دوستای فرانسوی زیادی دارم بگم که خود فرانسوی‌ها باید برای ورود به école‌ها کنکور بدن ( جالبه که کلامی‌ کنکور اونجا هم به فرانسوی می‌شه کنکور) و من با یکی‌ از دوستم که صحبت می‌کردم میگفت حالشو ندارم واسه کنکور آماده شم چون نیز به تمرین و نوشتن زیاد داره، واسه همین اکثرا می‌رن université. پس در اعتبارécole‌هاشک نکنید.

با توجه به اینکه اقامت گرفتن از فرانسه کار راحتی نیست، باید بعد از درس یا بری یه کشور مهاجر پذیر یا برگردی ایران.

نظرتون چیه؟
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...86%D8%B3%D9%87
    اینجا گفته شده
    شما در صورت گرفتن مدرك در دانشگاه هاي فرانسه ، 6 ماه مهلت خواهيد داشت تا كار مرتبط با تحصيلاتتان پيدا كنيد و اگر موفق به پيدا كردن كار شويد و حقوق اين كار حداقل يك و نيم برابر حداقل دستمزد در فرانسه باشد اقامت شما به مدت قرارداد كاري شما تمديد خواهد شد. در دوره ي 6 ماهه كه شما مشغول جستجو براي كار هستيد اجازه ي انجام كار غير مرتبط براي تامين مخارج زندگيتان را داريد
    .

اینطور که من پرس و جو کردم چون سیستم آموزشی فرانسه با کشورهایی مثل آمریکا و کانادا متفاوته پذیرش از مقطع فوق به مقطع دکترا از فرانسه به آمریکا هم کار مشکلیه.
    در رابطه با پذیرش از فرانسه به آمریکا خوب این طبیعیه که تو هر کشوری شما فوق بگیرید تو همون کشور شما خیلی‌ راحتر میتونی‌ فد بگیری ، همونتور که تو همون دانشگاهی که مستر میگیری تو همونجا میتونی‌ سریعتر و راحتر PhD ادمیت شائ ( حالا چه فرانسه باشه چه آمریکا) به جز اینکه شما از یه جای خیلی‌ خفن مستر داشته باشی‌ و بخوای بری جای پایینتر PhD بگیری مثل اینکه مثلاStanfordم.مستر داشته باشی‌ و بری واسه هلند یاNorwayیا .... اقدام کنی‌ اما من بازم به شخصه مشکلی‌ نمیبینم واسه انتقال به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal198

در رابطه با پذیرش از فرانسه به آمریکا خوب این طبیعیه که تو هر کشوری شما فوق بگیرید تو همون کشور شما خیلی‌ راحتر میتونی‌ فد بگیری ، همونتور که تو همون دانشگاهی که مستر میگیری تو همونجا میتونی‌ سریعتر و راحتر PhD ادمیت شائ ( حالا چه فرانسه باشه چه آمریکا) به جز اینکه شما از یه جای خیلی‌ خفن مستر داشته باشی‌ و بخوای بری جای پایینتر PhD بگیری مثل اینکه مثلاStanfordم.مستر داشته باشی‌ و بری واسه هلند یاNorwayیا .... اقدام کنی‌ اما من بازم به شخصه مشکلی‌ نمیبینم واسه انتقال به آمریکا
    سلام
    آقا خیلی ممنون.

در مورد این اختلاف سیستم آموزشی بیشتر از این لحاظ گفتم که مثلا مستر در این اکول ها بیشتر شبیه لیسانس هست و باید فقط درس پاس کنی و وقت زیادی برای ریسرچ باقی نمی مونه بنابراین وقتی بخوای پی اچ دی یه جایی اپلای کنی که از تو انتظار کلی مقاله دارن مسلما سخته.

در مورد انتقال به کانادا یا آمریکا بیشتر به این هدف که بتونی راحت تر اقامت بگیری و راحت تر کار کنی وگرنه اگه فرانسه هم شرایط کار و اقامتش سخت گیرانه نبود کجا از فرانسه بهتر.

مثلا یه گزینه خوب فک می کنم رفتن به کبک باشه بعد از مستر چون هم تا اون موقع خوب فرانسه یاد میگیری هم اقامت برای کبک از جاهای دیگه آسون تره.
    مونترئال هم یه اکول خیلی خوب داره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاههای فرانسه..> master به زبان انگلیسی

سلام من در فرانسه مشغول به تحصیل هستم و فقط خواستم بگم نمیدونم کی گفته تو فرانسه کسی جواب کسیو به انگلیسی نمیده!!!
    اینجا همه کلی هم ذوق میکنن انگلیسی زبان میبینن. از مغازه دار گرفته تا....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاههای فرانسه..> master به زبان انگلیسی

Plus, all English-taught programs have been described in the enclosed PDF file
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Luck is the residue of hard work

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)