صفحه 95 از 111 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Junior Member h1a9d9i0 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

سلام
    واسه بیمه دانشجویی چه بیمه ای رو توصیه میکنین؟
    ممنون
    .I wish you believed me

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط h1a9d9i0 نمایش پست ها
    سلام
    واسه بیمه دانشجویی چه بیمه ای رو توصیه میکنین؟
    ممنون
    LMDE نه رو پیشنهاد می کنم یعنی چیزی غیر از اون بگیرید... اسم دقیقش بر اساس استانتون فرق می کنه برای پاریس SMEREP برای استان شمال SMENO و برای جاهای دیگه معمولاً رو فرم ثبت نامتون نوشته...
    LMDE گاهی تا 2 سال طول میده تا پول درمانتون رو بهتون برگردونه... در ضمن خیلی هم باهاتون روراست نیستن... مثلن موقع بستن قرارداد نمیگن نیاز دارید برای Carte Vitale اقدام کنید ولی وقتی میرید هزینه درمانتون رو بگیرید میگن اگه اینو نداشته باشین شرمنده ایم... (فقط یک بند از بیمه های دانشجویی نیازی به کارت ویتال نداره و اون هم آپشن کامل دانشجوی خارجیه با حدود 580-600 یورو در سال هزینه)

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    LMDE نه رو پیشنهاد می کنم یعنی چیزی غیر از اون بگیرید... اسم دقیقش بر اساس استانتون فرق می کنه برای پاریس SMEREP برای استان شمال SMENO و برای جاهای دیگه معمولاً رو فرم ثبت نامتون نوشته...
    LMDE گاهی تا 2 سال طول میده تا پول درمانتون رو بهتون برگردونه... در ضمن خیلی هم باهاتون روراست نیستن... مثلن موقع بستن قرارداد نمیگن نیاز دارید برای Carte Vitale اقدام کنید ولی وقتی میرید هزینه درمانتون رو بگیرید میگن اگه اینو نداشته باشین شرمنده ایم... (فقط یک بند از بیمه های دانشجویی نیازی به کارت ویتال نداره و اون هم آپشن کامل دانشجوی خارجیه با حدود 580-600 یورو در سال هزینه)
    من دارم میرم دانشگاه ECN . اطلاع دارین که swisscare رو قبول میکنن یا نه ؟
    مرسی
    .I wish you believed me

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط h1a9d9i0 نمایش پست ها
    من دارم میرم دانشگاه ECN . اطلاع دارین که swisscare رو قبول میکنن یا نه ؟
    مرسی
    ببینید... سوالتون به خیلی چیزها بستگی داره: اگه سنتون زیر 28 ساله و ویزاتون دانشجویی/ ساینتیفیک ه فقط دو تا آپشن دارید که به مراتب از بیمه های دیگه ارزونتر اند... اگه بالای 28 سال هستید باید بیمه تون رو خودتون تهیه کنید و بیمه دانشجویی شاملتون نمیشه... در این حالت اگه درآمد ندارید و زیر خط فقر هستید می تونید برای CMU-C اقدام کنید که در این صورت یه قرون نمی پردازید و دولت هزینه های درمانیتون رو قبول می کنه... اگه هم نه درآمدتون خوبه که تشریف می برید از هر جا صلاح می دونین بیمه می گیرین...
    فقط یه اشتباه معمول اینه که خیلی دانشجوها دنبال بیمه مسافرتی میرن...اگه ویزاتون دانشجوییه اصولن نیازی به خرید ویزای مسافرتی ندارید...

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    ببینید... سوالتون به خیلی چیزها بستگی داره: اگه سنتون زیر 28 ساله و ویزاتون دانشجویی/ ساینتیفیک ه فقط دو تا آپشن دارید که به مراتب از بیمه های دیگه ارزونتر اند... اگه بالای 28 سال هستید باید بیمه تون رو خودتون تهیه کنید و بیمه دانشجویی شاملتون نمیشه... در این حالت اگه درآمد ندارید و زیر خط فقر هستید می تونید برای CMU-C اقدام کنید که در این صورت یه قرون نمی پردازید و دولت هزینه های درمانیتون رو قبول می کنه... اگه هم نه درآمدتون خوبه که تشریف می برید از هر جا صلاح می دونین بیمه می گیرین...
    فقط یه اشتباه معمول اینه که خیلی دانشجوها دنبال بیمه مسافرتی میرن...اگه ویزاتون دانشجوییه اصولن نیازی به خرید ویزای مسافرتی ندارید...
    ممنون بابت پاسخ
    من 25 سالمه و واسه اراسموس میام این دانشگاه. ولی دانشگاه الان بهم گفته که بیمه بگیر و بفرست واسمون. میشه اپشن ها رو واسم اسم ببرید؟
    ممنون
    .I wish you believed me

پیش فرض پاسخ : دانشگاه فرانسه (مقطع لیسانس)

با سلام و خسته نباشید. کسی راجبه رشته فوق تغذیه به زبان انگلیسی در فرانسه اطلاعاتی دارد ؟؟ ممنمون از همکاری دوستان

Junior Member

سلام دوستان ممنون ميشم يك نفر كه واقعا راجب اين موضو ميدونه كمكم كنه.من ليسانس برقم از دانشگاه آزاد ديپلم معدل كلم نزديك به ١٧ و پيش دانشگاهيم ١٢.٨٨ نظام آموزشيه فرانسه اين اجازرو به من ميده كه براي پزشكي تو اون كشور اقدام كنم!؟!؟!؟ حالا منظورم اينه تغيير رشته بدم و از اول بخونم كنكور بدم يا هر چيزي!؟!؟ چون ميدونم كشور اتريش اجازه تغيير رشته نميده ممنون ميشم راهنماييم كنيد.آيا مشكل سن داره !؟ و....

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط sand نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون ميشم يك نفر كه واقعا راجب اين موضو ميدونه كمكم كنه.من ليسانس برقم از دانشگاه آزاد ديپلم معدل كلم نزديك به ١٧ و پيش دانشگاهيم ١٢.٨٨ نظام آموزشيه فرانسه اين اجازرو به من ميده كه براي پزشكي تو اون كشور اقدام كنم!؟!؟!؟ حالا منظورم اينه تغيير رشته بدم و از اول بخونم كنكور بدم يا هر چيزي!؟!؟ چون ميدونم كشور اتريش اجازه تغيير رشته نميده ممنون ميشم راهنماييم كنيد.آيا مشكل سن داره !؟ و....
    من سه سال تو ایران برق خوندم، بعد بیخیال شدم برای پزشکی اقدام کردم تو فرانسه، الان دانشجوی سال سوم پزشکی هستم و ۲۷ سالمه.
    مشکل اساسی گرفتن پذیرش از فرانسه نیست. مشکل اساسی سفارت فرانسه ست که ویزا نمیده به این راحتی. من خودم ویزام ریجکت شد اول.
    لازمه که یادآوری کنم داشتن مدرک زبان فرانسه سطح ب۲ حداقل چیزیه که برای شروع باید داشته باشید
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    من سه سال تو ایران برق خوندم، بعد بیخیال شدم برای پزشکی اقدام کردم تو فرانسه، الان دانشجوی سال سوم پزشکی هستم و ۲۷ سالمه.
    مشکل اساسی گرفتن پذیرش از فرانسه نیست. مشکل اساسی سفارت فرانسه ست که ویزا نمیده به این راحتی. من خودم ویزام ریجکت شد اول.
    لازمه که یادآوری کنم داشتن مدرک زبان فرانسه سطح ب۲ حداقل چیزیه که برای شروع باید داشته باشید
    سلام مرسي و سپاس فراوان از پاسخ گوييتون ممنون ميشم مراحل انجام كارتونو به بنده بگيد.كلاس خصوصي براي زبان فرانسه تازه شرو كردم.ميتونيد يكم بيشتر توضيح بدين چگونه شرو كردين براي پزيرش از دانشگاه تو فرانسه!؟ من بايد كالج برم يا مستقيم وارد دانشگاه ميشم!؟!؟ آيا با موسسات تو ايران قرار داد بستين كدوم موسسه بوده !؟ كه منم همونجا برم.ميتونم شمارتونو داشته باشم يكم بيشتر باهم در رابطه باشيم يكم راهنماييد كنيد !؟ من از دانشگاه آزادم براشون فرق داره يانه !؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sand نمایش پست ها
    سلام مرسي و سپاس فراوان از پاسخ گوييتون ممنون ميشم مراحل انجام كارتونو به بنده بگيد.كلاس خصوصي براي زبان فرانسه تازه شرو كردم.ميتونيد يكم بيشتر توضيح بدين چگونه شرو كردين براي پزيرش از دانشگاه تو فرانسه!؟ من بايد كالج برم يا مستقيم وارد دانشگاه ميشم!؟!؟ آيا با موسسات تو ايران قرار داد بستين كدوم موسسه بوده !؟ كه منم همونجا برم.ميتونم شمارتونو داشته باشم يكم بيشتر باهم در رابطه باشيم يكم راهنماييد كنيد !؟ من از دانشگاه آزادم براشون فرق داره يانه !؟
    دوست گرامی... در خصوص سوالات مربوط به رشته تون آوند عزیز بهتر می تونن راهنمایی کنن... ولی بیا و یه خورده منطقی باش: شما قراره رشته ات رو از بیخ و بن عوض کنی... یعنی حتی 10 واحد هم از واحدهایی که گذروندی به درد رشته جدیدت نمی خوره... به نظر خودت اصولاً این سابقه می تونه مهم باشه؟ به طور کلی شما اگه جزو نفرات دو رقمی کنکور نیستی و مدرک دانشگاهیت توسط وزارت علوم قابل قبوله، برای فرانسه هم قابل قبوله و فرق چندانی نمی کنه کجا خوندی.
    در خصوص آمادگی هم دو سال به صورت جدی وقت بگذارید و خودتون رو آماده کنید. منظورم دقیقاً سطح زبانه: برای پزشکی حداقل B2 خیلی خوب لازم دارید... فکر می کنم بیشتر دانشگاهها اصلن C1 رو لازم بدونن... برای دروس مربوطه هم دو سال وقت خیلی خوبیه که خودتون رو آماده کنید.
    برای تحصیل در فرانسه اگه خودتون یک مقداری وقت بگذارید و از این فوروم و البته خود بخش فرهنگی سفارت استفاده کنید هیچ نیازی به هیچ موسسه اعزام دانشجو ندارید... اینجا اطلاعاتش سرراست و مجانی در اختیار همه است... در عین حال جوابها رو مطابقت بدید و از مراجع رسمی هم سوال کنید... موسسات اعزام دانشجو هیچ کاری که خودتون نتونید بکنید رو براتون نمی تونن انجام بدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)