صفحه 98 از 111 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 1104

موضوع: دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

Banned

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

سلام
    برای تحصیل در کشور فرانسه آیا برای مقاطع مختلف محدودیت سنی هست؟ مثلا کسی یک رشته دیگرو خونده حالا بخواد از اول بره پزشکی بخونه یا هر رشته دیگری؟ آیا چنین چیزی صحت داره که برای شرکت در کنکور پزشکی محدودیت سنی وجود داره؟
    ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Hume نمایش پست ها
    سلام
    برای تحصیل در کشور فرانسه آیا برای مقاطع مختلف محدودیت سنی هست؟ مثلا کسی یک رشته دیگرو خونده حالا بخواد از اول بره پزشکی بخونه یا هر رشته دیگری؟ آیا چنین چیزی صحت داره که برای شرکت در کنکور پزشکی محدودیت سنی وجود داره؟
    ممنون
    به طور کلی و قانونی محدودیت سنی برای تحصیل وجود نداره... ولی بعضی موسسات و رشته ها قوانین خودشون رو دارند... قبلاً هم بهتون توصیه کردم بهترین راه دریافت اطلاعات درست در خصوص رشته های پزشکی مراجعه به دفتر فرهنگی سفارته

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    به طور کلی و قانونی محدودیت سنی برای تحصیل وجود نداره... ولی بعضی موسسات و رشته ها قوانین خودشون رو دارند... قبلاً هم بهتون توصیه کردم بهترین راه دریافت اطلاعات درست در خصوص رشته های پزشکی مراجعه به دفتر فرهنگی سفارته
    ممنون. از یکی از دوستان که فرانسه پزشکی میخونه هم سوال کردم گفتند محدودیتی نیست . متاسفانه برخی موسسات دانشجویی اطلاعات غلط میدهند اصلا طرف تو عمرش اون کشور نرفته میشینه راجع بهش توضیح میده!
    برای نمونه من خودم پیش دانشگاهی رو ایران نخوندم اروپا خوندم بعد طرف میاد راجع له دقیقا همون جایی که من خوندنم اطلاعاتی میده من به عمرم نشنیدم میگم آقا من خودم اونجا پیش دانشگاهی خوندم! میگه نه اینی که میگم اینطوریه دفترمو توی وین اینطوری گفته میگم دفترتون احتمالا در حاشیه وین سور مارکتی چیزی هست که گاهگداری از رهگذارن اطلاعات تحصیلی میگیره وگرنه من میگم اطلاعاتت غلطه دوست من هم دبیرستان دو سالش روو فرانکفورت خونده به اطلاعات فوق حرفه ای شما میخنده باز زیر بار نمیره!

Banned

آیا میشه حضورا سوال کرد ازشون یا فقط ایمیلی هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض و مهندسی صنایع ؛ دانشگاه شریف

دانشگاه : شریف
    معدل :
    17.94
    رشته تحصیلی : دورشته ای :
    ریاضی و مهندسی صنایع (معدل درسهای ریاضی ام بالای 18.30 و 40 است) - تا آخر ترم 9
    مقطع :
    کارشناسی
    مقطع برای اپلای :
    ریاضی (گرایش احتمال) ؛ ارشد (M2) یا دکترا
    تعداد توصیه نامه:
    میتوانم تا 3تا بدست آورم
    نمره زبان:
    اواخر تابستان تافل خواهم داد
    زبان فرانسوی:
    هیچ!
    تنها نکتۀ قابل توجه رزومه :
    مدال برنز المپیاد دانشجویی ریاضی ایران ، 2 درس آنالی حقیقی و آنالیز تصادفی هم از ارشد پاس کردم که اولی معادلا در M1 و دومی در M2 تدریس می‌شوند.
    اسکولارشیپ مد نظرتون :
    فاند در حد تامین مسکن و مخارج روزانه

- میخواستم از دوستان بپرسم ، من برای چه دانشگاههایی از فرانسه میتوانم اپلای کنم که زبان فرانسوی نخواهند و همچنین رنک بالایی داشته باشند؟
    - به نظر شما صرفا از طریق پروسۀ رسمیِ سایت دانشگاه باید اپلای کنم یا اینکه با یک استاد شروع کنم؟ آیا مصاحبه در این فرایند، معمول است؟

پ.ن. من ترم گذشته برای یک برنامه M2 در دانشگاه ENS de Lyon و در گرایش احتمال اپلای کردم که رفتم در لیست رزرو و در نهایت پذیرفته نشدم. فرایند اپلای آنجا ، کاملا از طریق سایتشان بود و نیاز به مدرک فرانسوی و انگلیسی هم نداشت.

با سپاس

سلام. من رزومه خوبی ندارم و در هزینه ها هم حقیقت خیلی مشکل دارم . با توجه به اینکه میتونم در کنار درس کار کنم خیلی مایل هستم به فرانسه برم. ولی سوالم اینه من در سایت تاپ یونی. که سرچ کردم در رشته مکانیک بالاترین رنک متعلق به اکول پلی تکنیک هست میخواستم بدونم یعنی این دانشگاه هزینه زیادی میگیره و انگلیس زبان هم هست؟ دوست دارم که فوق در فرانسه بگیرم و دکتری از امریکا. کلا این شانس هست یا نه؟ چون دیدم پلی تکنیک میلان خیلی رنک بالایی داره. با تشکر.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fardadmath نمایش پست ها
    دانشگاه : شریف
    معدل :
    17.94
    رشته تحصیلی : دورشته ای :
    ریاضی و مهندسی صنایع (معدل درسهای ریاضی ام بالای 18.30 و 40 است) - تا آخر ترم 9
    مقطع :
    کارشناسی
    مقطع برای اپلای :
    ریاضی (گرایش احتمال) ؛ ارشد (M2) یا دکترا
    تعداد توصیه نامه:
    میتوانم تا 3تا بدست آورم
    نمره زبان:
    اواخر تابستان تافل خواهم داد
    زبان فرانسوی:
    هیچ!
    تنها نکتۀ قابل توجه رزومه :
    مدال برنز المپیاد دانشجویی ریاضی ایران ، 2 درس آنالی حقیقی و آنالیز تصادفی هم از ارشد پاس کردم که اولی معادلا در M1 و دومی در M2 تدریس می‌شوند.
    اسکولارشیپ مد نظرتون :
    فاند در حد تامین مسکن و مخارج روزانه

- میخواستم از دوستان بپرسم ، من برای چه دانشگاههایی از فرانسه میتوانم اپلای کنم که زبان فرانسوی نخواهند و همچنین رنک بالایی داشته باشند؟
    - به نظر شما صرفا از طریق پروسۀ رسمیِ سایت دانشگاه باید اپلای کنم یا اینکه با یک استاد شروع کنم؟ آیا مصاحبه در این فرایند، معمول است؟

پ.ن. من ترم گذشته برای یک برنامه M2 در دانشگاه ENS de Lyon و در گرایش احتمال اپلای کردم که رفتم در لیست رزرو و در نهایت پذیرفته نشدم. فرایند اپلای آنجا ، کاملا از طریق سایتشان بود و نیاز به مدرک فرانسوی و انگلیسی هم نداشت.

با سپاس
    دوست من،
    اجازه بدید اول با یه سوال شروع کنم... دلیل خاصی داره که برای امریکا یا کانادا اقدام نمی کنید؟ چیزی که شما می خواید یه دانشگاه آنگلوساکسون در فرانسه هست که شهریه هم نگیره و این تقریباً نشدنیه... با توجه به تعداد نخبه های ایرانی در امریکا و کانادا، دانشگاههای بزرگ اونجا شناخت خیلی بیشتر و بهتری از سطح دانشجویان نخبه ای مثل شما دارند تا فرانسه.
    ولی پاسخ شما در خصوص فرانسه: فرانسه هم در ریاضی و هم در مهندسی صنایع کیفیت خیلی بالایی داره. مشکل اصلی اینجاست که شما باید وارد برنامه ای بشید که از سال اول فوق لیسانس به انگلیسی باشه و من متاسفانه چنین برنامه ای رو نمی شناسم. برای مستر 2 برنامه به انگلیسی هست ولی برای سال اول مستر خیلی کمتر. از موتور جستجوی سایت کامپوس فرانس استقاده کنید و با بخش فرهنگی سفارت فرانسه هم مشورت بفرمایید.
    اگه اصرار به تحصیل در فرانسه دارید توصیه می کنم هر چه زودتر یادگیری فرانسه رو شروع بفرمایید. اگه مشکل زبانتون حل بشه راههای خیلی زیادی جلوی پاتون هست.
    در مقطع فوق لیسانس باید از طریق کامپوس فرانس اقدام کنید مگر برای مدارس عالی (مثل ENS Lyon, ENS Cachan...) و تعداد انگشت شماری از دانشگاهها که روند خودشون رو دارند.

با این وجود پیشنهادم به شما مشاوره با بخش فرهنگی سفارت فرانسه است.
    موفق باشید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام. من رزومه خوبی ندارم و در هزینه ها هم حقیقت خیلی مشکل دارم . با توجه به اینکه میتونم در کنار درس کار کنم خیلی مایل هستم به فرانسه برم. ولی سوالم اینه من در سایت تاپ یونی. که سرچ کردم در رشته مکانیک بالاترین رنک متعلق به اکول پلی تکنیک هست میخواستم بدونم یعنی این دانشگاه هزینه زیادی میگیره و انگلیس زبان هم هست؟ دوست دارم که فوق در فرانسه بگیرم و دکتری از امریکا. کلا این شانس هست یا نه؟ چون دیدم پلی تکنیک میلان خیلی رنک بالایی داره. با تشکر.
    من بخشی از جوابتون رو توی تاپیک دیگری دادم. اگه همه سوالاتتون رو یکجا و در جای مناسب مطرح کنید شانس گرفتن پاسخ درست براتون بالا میره.

1- براتون نوشتم که مقاله پژوهشی ارزش خیلی زیادی نداره در مقاطع پایینترا از دکترا
    2- روی کار همزمان با دانشگاه حساب باز نکنید. خصوصاً اگه قصدتون رفتن به امریکاست که معدل عالی می خواید براش.
    3- پست مربوط به تفاوت مدارس عالی و دانشگاهها در فرانسه رو بخونید
    4-اکول پلی تکنیک Palaiseau معروفترین و بهترین مدرسه عالی مهندسی در فرانسه است. ورود بهش با کنکوره و مثل قبول شدن در برق و مکانیک شریف می مونه. شهریه نداره و دانشجویان دیپلم مهندسیش کمک هزینه ای هم دریافت می کنند. در مقطع مستر 1 هم دانشجو می گیره ( از طریق admission parallele -concours AST)
    5- رنک حربه بازار یابیه... کلاً زیاد جدی نگیرید رنک دانشگاهها رو
    6- جواب الباقی سوالاتتون رو در سوال دیگرتون دادم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض و مهندسی صنایع ؛ دانشگاه شریف

دوست من،
    اجازه بدید اول با یه سوال شروع کنم... دلیل خاصی داره که برای امریکا یا کانادا اقدام نمی کنید؟ چیزی که شما می خواید یه دانشگاه آنگلوساکسون در فرانسه هست که شهریه هم نگیره و این تقریباً نشدنیه... با توجه به تعداد نخبه های ایرانی در امریکا و کانادا، دانشگاههای بزرگ اونجا شناخت خیلی بیشتر و بهتری از سطح دانشجویان نخبه ای مثل شما دارند تا فرانسه.
    ولی پاسخ شما در خصوص فرانسه: فرانسه هم در ریاضی و هم در مهندسی صنایع کیفیت خیلی بالایی داره. مشکل اصلی اینجاست که شما باید وارد برنامه ای بشید که از سال اول فوق لیسانس به انگلیسی باشه و من متاسفانه چنین برنامه ای رو نمی شناسم. برای مستر 2 برنامه به انگلیسی هست ولی برای سال اول مستر خیلی کمتر. از موتور جستجوی سایت کامپوس فرانس استقاده کنید و با بخش فرهنگی سفارت فرانسه هم مشورت بفرمایید.
    اگه اصرار به تحصیل در فرانسه دارید توصیه می کنم هر چه زودتر یادگیری فرانسه رو شروع بفرمایید. اگه مشکل زبانتون حل بشه راههای خیلی زیادی جلوی پاتون هست.
    در مقطع فوق لیسانس باید از طریق کامپوس فرانس اقدام کنید مگر برای مدارس عالی (مثل ENS Lyon, ENS Cachan...) و تعداد انگشت شماری از دانشگاهها که روند خودشون رو دارند.

با این وجود پیشنهادم به شما مشاوره با بخش فرهنگی سفارت فرانسه است.
    موفق باشید
    خیلی ممنون از جواب شما.
    راستش فرانسه و اروپا یه جای اصیل برای ریاضیدانها محسوب میشه که فرهنگ ریاضی خاص خودش رو داره

ضمنا ، ممکنه راهنمایی کنید که از بخش فرهنگی سفارت دقیقا راجع به چه چیزی سوال کنم؟

باز هم ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fardadmath نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جواب شما.
    راستش فرانسه و اروپا یه جای اصیل برای ریاضیدانها محسوب میشه که فرهنگ ریاضی خاص خودش رو داره

ضمنا ، ممکنه راهنمایی کنید که از بخش فرهنگی سفارت دقیقا راجع به چه چیزی سوال کنم؟

باز هم ممنون
    با رزومه تون تشریف ببرید، بفرمایید که (به چه دلایلی) دوست دارید در فرانسه ادامه تحصیل بدید... باید چه کار بکنید؟ و البته با شرایط شما بد نیست در خصوص امکان بورس هم سوال بفرمایید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)