صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 120

موضوع: دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط edenward نمایش پست ها
    گذرنامه بدون هیچ مشکلی برای تمام ایرانیان صادر میشه. در مورد اجازه خروج هم برای ساکنین خارج از کشور گفته شده "همه مشمولین" نه مشمولین غایب. این دستمون تنها در صورتی به معافیت تحصیلی احتیاج داره که کمتر از سه سال در خارج از کشور ساکن بوده باشه چه با غیبت سربازی چه بدون غیبت. صدور پاسپورت در خارج از کشور اصلا زمان بر نیست. مگر اینکه نتوانید تابعیت ایرانی خودتون رو ثابت کنید.
    توی مدارک نوشته کارت اقامت یا سند مسافرتی واس اون چی ارائه بدیم؟

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

سلام خسته نباشید

من ۳سال و یک ماهه که آلمان پناهنده هستم و به تازگی جواب مثبت برای شروع دوره فنی حرفه ای در اینجا را دریافت کرده ام.بنابر قانون جدید اداره ی خارجی های آلمان، بایستی پاسپورت کشورت را تحویل دهی تا بتوانی اجازه ی شروع تحصیل را دریافت کنی.با وجود اینکه من از ایران غیرقانونی خارج شدم،شامل عابرین غیرمجاز (دریافت پاس)شدم و سه روز پیش کدرهگیری لازم را دریافت کردم و بایستی به شماره تلفنی که از سفارت مبنی بر تماس بنده در دو هفته ی بعد برای پیگیری استعلام انجام شده دولت از من در ایران(چون نه مشمول بودم و نه کارت پایان خدمت داشتم) تماس بگیرم و جویا شوم که چه زمانی میتوانم از سفارت برای صدور پاسپورت حضوری اقدام کنم. اما سوال مشخص بنده این است:
    --گزینه ای در سایت مربوط به گرفتن کدرهگیری مبنی بر ”دلیل خروج” وجود داشت و من آن را ”مذهبی” نوشتم.
    آیا در دادن پاسپورت به من مشکل ایجاد خواهد شد؟

با سپاس فراوان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

سلام دوستان. من دو ساله فارغ اتحصیل شدم اما مدرک تححصیلیمو تایید نکردم و وضعیت نظام وظیفم هنوز وارد غیبت نشده. الان میخوام درخواست پاسپورت جدید بدم. کسی میدونه گذرنامه بهم میدن یا نه؟ یکی از مدارک درخواست پاسپورت کارت پایان خدمت هست که من ندارم. پاسپورت میدن؟

سلام من 1 سال و نیمه که با وثیقه 15 میلیونی سیاحتی از کشور خارج شدم و مشغول تحصیل در ترکیه هستم و اقامت دانشجویی دارم پاسپورتم 1 سال دیگه تاریخ داره ولی واسه اقامت سال بعدم باید تمدید بشه پاسپورتم برای تمدیدش که به کنسول گری ایران تو استانبول رفتم ازم مدرک سربازی و نظام وظیفه میخوان که ندارم مگه نباید براحتی تمدید کنن با توجه به اینکه من همه چیمم قانونیه هم خروج از کشور هم افامتم الان تو ترکیه
    میشه راهنمایی کنید واسه تمدید پاسپورت؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMANPARVIZI نمایش پست ها
    سلام من 1 سال و نیمه که با وثیقه 15 میلیونی سیاحتی از کشور خارج شدم و مشغول تحصیل در ترکیه هستم و اقامت دانشجویی دارم پاسپورتم 1 سال دیگه تاریخ داره ولی واسه اقامت سال بعدم باید تمدید بشه پاسپورتم برای تمدیدش که به کنسول گری ایران تو استانبول رفتم ازم مدرک سربازی و نظام وظیفه میخوان که ندارم مگه نباید براحتی تمدید کنن با توجه به اینکه من همه چیمم قانونیه هم خروج از کشور هم افامتم الان تو ترکیه
    میشه راهنمایی کنید واسه تمدید پاسپورت؟
    قسمت غیر قانونیش اینه که : وثیقه 15 میلیونی برای سیاحت چند روزه هست.
    البته اینها خودشون میدونن که فردی که میره احتمال داره برنگرده ولی چون پول میگیرن زیاد سخت نمیگیرن تا موقع تمدید.
    اصولا نباید راحت تمدید کنن و موقع تمدید از آقایان مدارک نظام وظیفه میخوان. اگر تونستید تمدید کنید لطفا همینجا اطلاع بدید دوست منم این مشکل رو داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    قسمت غیر قانونیش اینه که : وثیقه 15 میلیونی برای سیاحت چند روزه هست.
    البته اینها خودشون میدونن که فردی که میره احتمال داره برنگرده ولی چون پول میگیرن زیاد سخت نمیگیرن تا موقع تمدید.
    اصولا نباید راحت تمدید کنن و موقع تمدید از آقایان مدارک نظام وظیفه میخوان. اگر تونستید تمدید کنید لطفا همینجا اطلاع بدید دوست منم این مشکل رو داره.
    باسلام، دوستان چه راهی هست، که تمدید صورت بگیره؟؟؟

یه سری از دوستان میگن که تمدید صورت میگیره، اما مورد این دوستمون یکم نگرانم کرده، چطوری میشه اگه تمدید نکنن پاسپورت رو؟

Junior Member

سلام
    من نتونستم سوال جدید بپرسم برای همین اینجا سوال رو مطرح میکنم
    من پذیرش گرفتم و ۲هفته بعد با سپردن وثیقه و بصورت توریستی خارج میشم، ۲.۵ سال تا تاریخ انقضای پاسپورت مونده و چون نمیخوام برگردم، سوالم اینه که بعد از اتمام وقت پاس میتونم تقدام به تمدید کنم در خارج از کشور؟ من در واقع پس از ۲.۵ سال مشمول و سرباز فراری محسوب خواهم شد.
    ممنون از دوستان بابت پاسخ

Junior Member

سلام دوستان
    من سال پیش با ویزا عراق و با وثیقه ۳میلینی سیاحتی از ایران خارج شدم و از عراق به کانادا برای دوره مستر امدم.و با وزارت علوم هم هماهنگ نکردم. الان ۲ سال پاسپورتم اعتبار داره ولی میخوام تمدید کنم. هنوز هم یک ترم دیگه از درسم مونده. ایا پاسپورت را الان حافظ منافع تمدید میکنن؟

Junior Member

با سلام
    من دانشجو غایب حدود۴ سال در کانادا هستم و پاسپورت من باطل شده میخواستم ببینم که ایاد تمدید میشه کرد پاسپورت را ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)