صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 120

موضوع: دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

Member Reza323 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pavlov First Saint Petersburg State Medical University

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

یک روزه تحویل میدن
    The only thing that overcomes hard luck is hard work

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    - ورود به کشور مقصد.
    توصیه میکنم پس از ورود به ایران اقدام به دریافت گذرنامه کنید. در صورتی که در خارج از کشور گذرنامه دریافت کنید هم پس از ورود به ایران باید گذرنامه رو مجددا تعویض کنید.
    من پاسپورتم در اروپا تمدید کردم و مهر خروجم زدم توش ولی همه ورود های مهر خروجم استفاده کردم یعنی دیگه خروجی ندارم. از طرفی یک ویزا کشور دیگه هم در پاسپورتم دارم .
    حالا طبق این صحبت که باید پاسپورت عوض کنم ! اگر برم ایران اداره گذر نامه شهر آرا باید دوباره پاسپورتم عوض کنم ؟ یعنی ویزا داخلش از بین میره ؟

پیشاپیش ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nhzgroup نمایش پست ها
    من پاسپورتم در اروپا تمدید کردم و مهر خروجم زدم توش ولی همه ورود های مهر خروجم استفاده کردم یعنی دیگه خروجی ندارم. از طرفی یک ویزا کشور دیگه هم در پاسپورتم دارم .
    حالا طبق این صحبت که باید پاسپورت عوض کنم ! اگر برم ایران اداره گذر نامه شهر آرا باید دوباره پاسپورتم عوض کنم ؟ یعنی ویزا داخلش از بین میره ؟

پیشاپیش ممنون

اگه قانون عوض نشده باشه، بله باید پاسپورت رو تغییر بدین.
    ولی ویزا از بین نمیره، کافیه که زمان تمدید به موضوع ویزاتون اشاره کنید. افسر مربوطه پاسپورت رو بهتون پس میده و برگ ویزا همچنان معتبر باقی میمونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

سلام من معافيت تحصيلى دارم، پاسپورتم منقضى شده بود و تو سفارت تمديد كردم، محل اقامتم ايران هست تو پاسپورت، اجازه مهر خروج دانشجويي هم تو همون سفارت زدن به پاسم، اما امروز كه به ايران اومدم مامور فرودگاه پاسپورتم رو چك كرد و گفت اين و چون از خارج از ايران گرفتى، بايد اخذ اجازه خروج كنى، گفتم مهر خروج دانشجويي دارم، گفت اون قضيش جداست فرق داره!
    كسى ميدونه داستان چيه؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط zaniarbrk نمایش پست ها
    سلام من معافيت تحصيلى دارم، پاسپورتم منقضى شده بود و تو سفارت تمديد كردم، محل اقامتم ايران هست تو پاسپورت، اجازه مهر خروج دانشجويي هم تو همون سفارت زدن به پاسم، اما امروز كه به ايران اومدم مامور فرودگاه پاسپورتم رو چك كرد و گفت اين و چون از خارج از ايران گرفتى، بايد اخذ اجازه خروج كنى، گفتم مهر خروج دانشجويي دارم، گفت اون قضيش جداست فرق داره!
    كسى ميدونه داستان چيه؟
    مشکل خاصی نیست. درست گفتن به شما.چون پاسپورتتون خارج از ایران اخذ شده (ولو از طریق سفارت)؛ اما در داخل ایران و در سیستم اداره گذرنامه
    این پاسپورت ثبت نشده.به عبارت دیگه پاسپورت شما در خارج از کشور معتبره ولی در داخل کشور باید ثبت بشه تا معتبر بشه و بشه باهاش از کشور خارج شد. (منظور افسر فرودگاه از اجازه خروج همین بوده نه اون اجازه خروج دانشجویی که سفارت توی پاسپورت زده!)
    کاری که باید بکنید اینه که برید اداره مرکزی گذرنامه توی ستارخان، اونجا پاسپورتتون رو ثبت کنید. یه سری مدارک معمولی میخواد که میتونید قبلش زنگ بزنید بپرسید.

با سلام خدمت دوستان

یه سوال دارم که جایی ندیدم مطلبی ازش. من پاسم تا مارچ اعتبار داره و study permit هم تا دسامبر. میخوام پاسپورت تمدید کنم. یه مدل پاسپورت عادی بود که 160+40 دلار هزینش بود و یه مدل دیگه پاسپورت برای دانشجویان که 40 دلار بود. کسی اطلاع داره که این نوع پاسپورت چه تفاوتی داره و اگر داره مزیت یا عیبش چیه؟ ضمنا مدارک باید پست بشه واشنگتن.
    سوال بعد اینکه اگر این نوع پاسپورت وجود داره اعتبارش فقط در طول تحصیله؟

ممنون

Junior Member

سلام
    من ساکن کانادا هستم و PR دارم.
    واسه عید 96 میخوام بیام ایران.پاسپورتم دو سه روز قبل از سفرم تاریخش تموم میشه.اداره گذرنامه ایران گفت مشکلی واسه ورود به ایران ندارم.میتونم بیام و توی ابران تقاضای تجدید بدم.
    کسی از دوستان مورد مشابهی سراغ داره؟اخه پرواز من یه استاپ توی اروپا داره.توی فرودگاه هلند به مشکل نمیخورم؟
    ممنون میشم جوابمو بدین.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط oommiidd نمایش پست ها
    سلام
    من ساکن کانادا هستم و PR دارم.
    واسه عید 96 میخوام بیام ایران.پاسپورتم دو سه روز قبل از سفرم تاریخش تموم میشه.اداره گذرنامه ایران گفت مشکلی واسه ورود به ایران ندارم.میتونم بیام و توی ابران تقاضای تجدید بدم.
    کسی از دوستان مورد مشابهی سراغ داره؟اخه پرواز من یه استاپ توی اروپا داره.توی فرودگاه هلند به مشکل نمیخورم؟
    ممنون میشم جوابمو بدین.
    برای ورود به کشور مشکلی ندارید اما برای خروج از کانادا مسئولین airline می تونند از سفرتون پیش گیری کنند. البته من یادمه یکی از اقوام با پر کردن یک فرم در پایان کارت پرواز دریافت کرده بود. بهتره تلفنی از ایرلاینی که باهاش میاید بپرسید. البته اگر موقع خروج از کانادا مشکل رو رفع کنید دیگه در layover ای که در آمستردام دارید مسئله ای نخواهید داشت.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UBC

سلام.
    من دانشجوی خارج از کشور هستم و میخوام موقع حضور در ایران گذرنامه ام رو تمدید کنم. آیا نامه اضافه ای از وزارت علوم برای صدور گذرنامه نیازه یا همون نامه اجازه خروج دانشجویی که میدن برای گرفتن گذرنامه جدید هم کافیه؟
    ممنون!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم

سلام دوستان،
    من دانشجوی کانادا هستم و موقع خروج از ایران هم چون هنوز مشمول نشده بودم هیچ مدرک معافیت تحصیلی ندارم، الان میخوام پاسپورت جدید بگیرم، باید برای نشون دادن وضعیت نظام وظیفه خودم قطعا معافیت تحصیلی نشون بدم، آیا کسی میدونه چه جوری میتونم از کانادا این کارو بکنم، ممنون میشم از جوابتون!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)