صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 120

موضوع: دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

Junior Member

پیش فرض ..::مفقود شدن گذرنامه ایرانی مقیم خارج از کشور و نحوه بازگشت به ایران::..

دوستان این موضوع مربوط به پسرعموی بنده هست و اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

پسر عموی بنده حدود سال 1378 با گذرنامه و قانونی از ایران خارج شد.چند سالی قانونی ترکیه بود و اونجا گذرنامشو دزدیدن.بعد از طریق غیر قانونی به یونان و سپس انگلیس رفت و الان مقیم انگلیس هست و گذرنامه انگلیسی داره.
    الان میخواد برگرده ایران.با توجه به اینکه گذرنامش گم شده و مقیم انگلیس هست چه راهی برای بازگشت به ایران وجود داره؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ..::مفقود شدن گذرنامه ایرانی مقیم خارج از کشور و نحوه بازگشت به ایران::..

خب با گذرنامه ی انگلیسی بیاد !

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : ..::مفقود شدن گذرنامه ایرانی مقیم خارج از کشور و نحوه بازگشت به ایران::..

سلام،

طبق سایت سفارت جمهوری اسلامی "جهت اتباع ايراني چنانچه داراي گذرنامه انگليسي باشند تحت هيچ شرايطي رواديد صادر نمي گردد."

بنابراین فکر می کنم فقط یک راه برای ایشون هست و اینکه اعلام مفقود شدن گذرنامه را کنند و درخواست صدور گذرنامه کنند.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها

بنابراین فکر می کنم فقط یک راه برای ایشون هست و اینکه اعلام مفقود شدن گذرنامه را کنند و درخواست صدور گذرنامه کنند.
    اون وقت سفارت ایران خواهد پرسید این همه سال کجا بودی که اعلام مفقود شدن گذرنامه بکنی؟!!؟ به نظر من ایشون باید به یک وکیل مراجعه کند.
    "I have a dream"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Student in Power Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط royalfalcon نمایش پست ها
    اون وقت سفارت ایران خواهد پرسید این همه سال کجا بودی که اعلام مفقود شدن گذرنامه بکنی؟!!؟ به نظر من ایشون باید به یک وکیل مراجعه کند.
    سفارت ایران در هر کشوری موظف است به هر شهروند ایرانی که دارای شناسنامه و کد ملی ثبت شده در ثبت احوال جمهوری اسلامی است بدون هیچ قید و شرطی و بدون هیچ گیرو گوری پاسپورت ایرانی بده...حالا می خواد طرف سیاسی باشه...دزد باشه....فراری باشه یا خلافکار.......

در واقع سین جیمها و بازخواستها در ایران اتفاق میوفته...پاسپورت گرفتن اصلا مشکلی نیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه برای مشمولین در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی ؟

من رفیقم چند وقت پیش رفت سفارت ایران در میلان تمدید کنه پاسپورتشو ازش کارت پایان خدمت خواستن. البته اون کارت پایان خدمت داشت. حتما مهمه که ازش خواستن دیگه ؟ کسی اطلاع دقیقی نداره ؟

Junior Member

من کارت پایان خدمت دارم ولی تعویضش نکردم فکر میکنید پاسپورتو تمدید میکنن

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط arash2 نمایش پست ها
    من رفیقم چند وقت پیش رفت سفارت ایران در میلان تمدید کنه پاسپورتشو ازش کارت پایان خدمت خواستن. البته اون کارت پایان خدمت داشت. حتما مهمه که ازش خواستن دیگه ؟ کسی اطلاع دقیقی نداره ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sam33 نمایش پست ها
    من کارت پایان خدمت دارم ولی تعویضش نکردم فکر میکنید پاسپورتو تمدید میکنن

برای چندمین بار هست که این رو خدمت دوستان عرض میکنم:

برای تمام ایرانیان در سرتاسر دنیا و تحت هر شرایطی سفارتخانه های ایران بدون هیچ مشکلی گذرنامه صادر خواهند کرد (مگر برای کسانی که تحت تعقیب قضایی باشند).
    سرباز فراری که هیچ! حتی اگه پناهنده هم شده باشید و گذرنامه تون رو با دست خودتون آتیش زده باشید باز هم براتون گذرنامه صادر میشه (فقط نیاز هست 1 فرم اضافه پر کنید مبنی بر اظهار پشیمانی).

http://consolatoiran.it/per/con_passport_21.htm
    http://consolatoiran.it/per/con_passport_22.htm

Junior Member

سلام دوستان ...

دوست داشتم از خدمت شما بپرسم آیا از بین شما کسی هست که برای دریافت پاسپورت مشمولین اقدام کرده باشه و در حال حاضر پاسپورتش رو گرفته باشه ؟ اگر کسی هست لطف کنین بگین که از کدام کشور اقدام کردین و از زمان پر کردن فرم های جهت صدور پاسپورت تا امدن خود پاسپورت یعنی در مجموع کل پرسه از نظر زمانی به شرطی که هیچ مشکلی پیش نیامده باشه چقدر طول کشیده ... ؟

خیلی ممنون

وقت بخیر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

سلام، وقتتون بخير، بنده الان ١٧ سال دارم و پاسپوتم نزديك شش ماه مهلت دارد، و تا شش ماه ديگر ١٨ ساله ميشوم و مشمول ميشم، الان در خارج از ايران زندگي ميكنم، ايا ميتوانم با مراجعه به كنسولگري، بدون مشكل، پاسپورتم را تمديد كنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)