صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 120

موضوع: دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimaloo نمایش پست ها
    سلام، وقتتون بخير، بنده الان ١٧ سال دارم و پاسپوتم نزديك شش ماه مهلت دارد، و تا شش ماه ديگر ١٨ ساله ميشوم و مشمول ميشم، الان در خارج از ايران زندگي ميكنم، ايا ميتوانم با مراجعه به كنسولگري، بدون مشكل، پاسپورتم را تمديد كنم؟
    بله میتونید، با توجه به اینکه فقط 6 ماه زمان باقی مونده، زودتر اقدام کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه برای مشمولین در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    برای چندمین بار هست که این رو خدمت دوستان عرض میکنم:

برای تمام ایرانیان در سرتاسر دنیا و تحت هر شرایطی سفارتخانه های ایران بدون هیچ مشکلی گذرنامه صادر خواهند کرد (مگر برای کسانی که تحت تعقیب قضایی باشند).
    سرباز فراری که هیچ! حتی اگه پناهنده هم شده باشید و گذرنامه تون رو با دست خودتون آتیش زده باشید باز هم براتون گذرنامه صادر میشه (فقط نیاز هست 1 فرم اضافه پر کنید مبنی بر اظهار پشیمانی).

http://consolatoiran.it/per/con_passport_21.htm
    http://consolatoiran.it/per/con_passport_22.htm
    اگر کسی ویزای بلند مدت اقامت یک کشور رو داشته باشه و بعد از چند سال اقامت برای تمدید ویزا ی اقامت لازم باشه پاسشو تمدید کنه و تو این مدت یک شاکی خصوصی از ایران او را ممنوع الخروج کرده باشه آیا سفارت ایران در آن کشور پاس رو تمدید می کنه؟

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه برای مشمولین در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arza58 نمایش پست ها
    اگر کسی ویزای بلند مدت اقامت یک کشور رو داشته باشه و بعد از چند سال اقامت برای تمدید ویزا ی اقامت لازم باشه پاسشو تمدید کنه و تو این مدت یک شاکی خصوصی از ایران او را ممنوع الخروج کرده باشه آیا سفارت ایران در آن کشور پاس رو تمدید می کنه؟
    تا به حال با این مورد برخورد نکردم ولی بر اساس اطلاعات موجود فکر نمیکنم شاکی خصوصی در روند تمدید گذرنامه تاثیری داشته باشه. البته در صورت ورود به ایران قطعا تا رفع مشکل جلوی خروجتون گرفته میشه.

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

با سلام،
    از این که راهنمایی میکنید، پیشاپیش سپاسگزارم.

بنده ، شهریور 93 مقطع کارشناسی را در ایران تمام کرده ام و یکسال فرجۀ معافیتم تا آخر شهریور 94 تمام خواهد شد. با هماهنگی وزارت علوم و سازمان نظام وظیفه، با استفاده از معافیت تحصیلی، مهر ماه سال 94 برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، به همراه همسر خود راهی سوئد خواهم بود. هدف من ماندن در سوئد هست و به دلیل مشمول بودن به هیچ عنوان قصد بازگشت ندارم. در ضمن هدف اول من این است که بعد از کارشناسی ارشد مشغول کار بشم نه دکترا. اما با وجود شرایط سربازیم دچار ابهام شدم که اصلاً این کار شدنی هست یا نه؟! سوال مشخص من این است:

1- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، بتوانم در سوئد مشغول کار شوم و ویزای کار سوئد را داشته باشم، آیا پس از رسیدن زمان انقضای پاسپورت با وجود مشمول بودن بنده، امکان تمدید آن هست؟

2- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، بلافاصله و بدون وقفه برای تحصیل در مقطع دکترا در همان دانشگاه یا دانشگاه دیگری در همان کشور، پذیرش گرفته باشم، آیا برای تمدید معافیت تحصیلی نیاز به حضور در ایران است؟؟

3- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، برای پذیرش در مقطع دکترا در همان دانشگاه یا دانشگاه دیگری در همان کشور، دچار وقفه ای چند ماهه برای پذیرش گرفتن بشوم، با وجود مشمول بودن من، وضعیت ویزا و صدور معافیت تحصیلی من چگونه خواهد شد (بدون حضور در ایران)؟؟

Junior Member c_feanor آواتار ها

سلام.

یکی از دوستان من که سیتیزن آمریکا هست و قصد سفر به ایران رو داره متوجه شده که گذرنامه ش رو گم کرده. میدونین صدور گذرنامه جدید براش چه مراحلی رو طی میکنه و چقدر طول میکشه؟

خیلی ممنون.

Junior Member jessie_michael آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature - University of Western Ontario

درود بر دوستان،
    می خواستم بدونم که آیا کسی کار تمدید/تجدید پاسپورتش رو از طریق دفتر حافظ منافع در واشنگتن انجام داده، و مدت زمانی که از پست مدارک تا دریافت پاسپورت جدید طول کشید چقدر بوده؟
    توی سایتشون نوشته اند 4 هفته، اما من نگرانم که خیلی بیشتر از اینها باید منتظر باشم. اگه کسی بتونه تجربه شو در میون بذاره ممنون می شم.

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyanikbakht نمایش پست ها
    با سلام،
    از این که راهنمایی میکنید، پیشاپیش سپاسگزارم.

بنده ، شهریور 93 مقطع کارشناسی را در ایران تمام کرده ام و یکسال فرجۀ معافیتم تا آخر شهریور 94 تمام خواهد شد. با هماهنگی وزارت علوم و سازمان نظام وظیفه، با استفاده از معافیت تحصیلی، مهر ماه سال 94 برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، به همراه همسر خود راهی سوئد خواهم بود. هدف من ماندن در سوئد هست و به دلیل مشمول بودن به هیچ عنوان قصد بازگشت ندارم. در ضمن هدف اول من این است که بعد از کارشناسی ارشد مشغول کار بشم نه دکترا. اما با وجود شرایط سربازیم دچار ابهام شدم که اصلاً این کار شدنی هست یا نه؟! سوال مشخص من این است:

1- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، بتوانم در سوئد مشغول کار شوم و ویزای کار سوئد را داشته باشم، آیا پس از رسیدن زمان انقضای پاسپورت با وجود مشمول بودن بنده، امکان تمدید آن هست؟

2- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، بلافاصله و بدون وقفه برای تحصیل در مقطع دکترا در همان دانشگاه یا دانشگاه دیگری در همان کشور، پذیرش گرفته باشم، آیا برای تمدید معافیت تحصیلی نیاز به حضور در ایران است؟؟

3- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، برای پذیرش در مقطع دکترا در همان دانشگاه یا دانشگاه دیگری در همان کشور، دچار وقفه ای چند ماهه برای پذیرش گرفتن بشوم، با وجود مشمول بودن من، وضعیت ویزا و صدور معافیت تحصیلی من چگونه خواهد شد (بدون حضور در ایران)؟؟
    1- هیچ مشکلی نیست
    2- مشکلی نیست باید یکی رو بفرستی کارای وزارت علوم و سربازیت رو انجام بده.
    3تا یک سال بعدش که اصلا مشکلی نیست!
    از ماست که بر ماست.

دوستان عزیز یه سوال داشتم
    اگر کسی که مشموله و وثیقش تو ایران مصادره شده و ساکن کانادا باشه، بخواد پاسپورتش را تمدید کنه،چیکار باید بکنه با تو جه به اینکه اولا سرباز فراری حساب میشه و دوما کانادا سفارت ایران نداره!!
    ممنون

Junior Member

نتونستم پست جدید باز کنم
    خواستم بپرسم مشمول هستم و میخواهم گذرنامه ام رو تمدید کنم. تمدید گذر نامه در کنسولگری ترکیه / انکارا چند روز طول میکشه؟ و ایا بدون به همراه داشتن کارت ملی مشکلی ایجاد میشه؟ چند سال تمدید میشه و ایا مشمول بودن من مشکلی ایجاد میکنه؟
    لطفا راهنمایی کنید.ممنون
    ویرایش توسط Behzad001 : June 1st, 2015 در ساعت 04:32 AM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad001 نمایش پست ها
    نتونستم پست جدید باز کنم
    خواستم بپرسم مشمول هستم و میخواهم گذرنامه ام رو تمدید کنم. تمدید گذر نامه در کنسولگری ترکیه / انکارا چند روز طول میکشه؟ و ایا بدون به همراه داشتن کارت ملی مشکلی ایجاد میشه؟ چند سال تمدید میشه و ایا مشمول بودن من مشکلی ایجاد میکنه؟
    لطفا راهنمایی کنید.ممنون

از مدت زمانش اطلاع ندارم ولی در مورد "کارت ملی" یکی از موارد مهم برای صدور گذرنامه هست ولی توجه داشته باشید که در هر شرایطی با شما راه میان!
    فقط کافیه با ملایمت باهاشون صحبت کنید و بهشون توضیح بدین که چرا کارت ملی ندارید و البته اینکه چطور میتونید اثبات کنید که شما همونی هستید که ادعا میکنید (حتی گاهی دونستن شماره ی ملی کفایت میکنه).
    http://iranembassy-tr.ir/%D8%A8%D8%A...A7%D9%85%D9%87

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)