صفحه 4 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 120

موضوع: دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

سلام.
    من مشغول تحصیل خارج از کشور هستم و دو ماه آینده میخوام به ایران سفر کنم. اما تو اون تاریخ اعتبار گذرنامه من کمتر از شش ماه میشه (ویزا تا آخر اعتبار گذرنامه معتبره)
    حالا سوال من اینه که میتونم با همین گذرنامه برم و برگردم، و بعدا همینجا گذرنامه رو عوض کنم؟ یا حتما قبل از سفر باید تعویض بشه؟
    به بیان دیگه، مساله ۶ ماه اعتباری که میگن گذرنامه باید داشته باشه، مساله خروج از کشور برای ایرانه، یا ورود به کشور مقصد؟!

با سپاس

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    سلام.
    من مشغول تحصیل خارج از کشور هستم و دو ماه آینده میخوام به ایران سفر کنم. اما تو اون تاریخ اعتبار گذرنامه من کمتر از شش ماه میشه (ویزا تا آخر اعتبار گذرنامه معتبره)
    حالا سوال من اینه که میتونم با همین گذرنامه برم و برگردم، و بعدا همینجا گذرنامه رو عوض کنم؟ یا حتما قبل از سفر باید تعویض بشه؟
    به بیان دیگه، مساله ۶ ماه اعتباری که میگن گذرنامه باید داشته باشه، مساله خروج از کشور برای ایرانه، یا ورود به کشور مقصد؟!

با سپاس
    - ورود به کشور مقصد.
    توصیه میکنم پس از ورود به ایران اقدام به دریافت گذرنامه کنید. در صورتی که در خارج از کشور گذرنامه دریافت کنید هم پس از ورود به ایران باید گذرنامه رو مجددا تعویض کنید.

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

سلام.
    من و همسرم الان آلمان هستیم. من با ویزای دانشجویی و همسرم با ویزای همراه. دو ماه دیگه هم موعد تمدید ویزامونه برای سال جدید و اعتبار ویزای همسرم موقع تمدید ویزا میشه 8 ماه در حالی که ویزا رو برای یکسال قراره تمدید کنن. ضمن اینکه همسرم باید چند روز بعد از تمدید ویزاش برای انجام کاری بره ایران.
    حالا سؤال من اینه که:
    1) آیا ویزاش -با وجود اعتبار هشت ماهه پاسپورتش- برای یکسال تمدید میشه یا نه؟
    2) در صورتی که با همین پاسپورت فعلی ویزاش برای یکسال تمدید بشه، آیا بهتره قبل از تمدید ویزا از سفارت ایران توی آلمان براش پاسپورت جدید بگیریم یا اینکه وقتی برگشت ایران اونجا پاسپورتش رو عوض کنه؟
    3) در صورتی که بره ایران پاسپورتش رو عوض کنه تکلیف ویزاش چی میشه؟ باید همینجوری پاس قبلیشو برداره و بره سفارت بگه پاسپورتم رو عوض کردم لطفاً ویزای اقامت یکساله ام رو توی پاس جدیدم بزنید؟

پیشاپیش ممنون از اینکه وقت میگذارید و جواب میدید
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    سلام.
    من و همسرم الان آلمان هستیم. من با ویزای دانشجویی و همسرم با ویزای همراه. دو ماه دیگه هم موعد تمدید ویزامونه برای سال جدید و اعتبار ویزای همسرم موقع تمدید ویزا میشه 8 ماه در حالی که ویزا رو برای یکسال قراره تمدید کنن. ضمن اینکه همسرم باید چند روز بعد از تمدید ویزاش برای انجام کاری بره ایران.
    حالا سؤال من اینه که:
    1) آیا ویزاش -با وجود اعتبار هشت ماهه پاسپورتش- برای یکسال تمدید میشه یا نه؟
    2) در صورتی که با همین پاسپورت فعلی ویزاش برای یکسال تمدید بشه، آیا بهتره قبل از تمدید ویزا از سفارت ایران توی آلمان براش پاسپورت جدید بگیریم یا اینکه وقتی برگشت ایران اونجا پاسپورتش رو عوض کنه؟
    3) در صورتی که بره ایران پاسپورتش رو عوض کنه تکلیف ویزاش چی میشه؟ باید همینجوری پاس قبلیشو برداره و بره سفارت بگه پاسپورتم رو عوض کردم لطفاً ویزای اقامت یکساله ام رو توی پاس جدیدم بزنید؟

پیشاپیش ممنون از اینکه وقت میگذارید و جواب میدید
    سلام
    من جواب همه این سوالا رو نمیدونم. اما چیزی که مطمئنم اینه که ویزایی که میدن حداکثر به اندازه پاسپورت اعتبار داره. چه توی پاسپورت بخوره چه به صورت کارت جداگانه باشه.
    در مورد تمدید ویزا بعد از پاس جدید، اصولا وقتی پاس جدید میگیرین برای تمدید ویزای قبلی نباید مشکلی باشه. اما اگر راحته که پاس رو قبل از موعد تمدید ویزا، جدید کنید، خوب بهتره. چون یک راست ویزای کامل رو میتونین بگیرین.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    - ورود به کشور مقصد.
    توصیه میکنم پس از ورود به ایران اقدام به دریافت گذرنامه کنید. در صورتی که در خارج از کشور گذرنامه دریافت کنید هم پس از ورود به ایران باید گذرنامه رو مجددا تعویض کنید.
    سپاس. تلاشم رو میکنم و نتیجه اش رو همرسانی (!) میکنم

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    سلام
    من جواب همه این سوالا رو نمیدونم. اما چیزی که مطمئنم اینه که ویزایی که میدن حداکثر به اندازه پاسپورت اعتبار داره. چه توی پاسپورت بخوره چه به صورت کارت جداگانه باشه.
    در مورد تمدید ویزا بعد از پاس جدید، اصولا وقتی پاس جدید میگیرین برای تمدید ویزای قبلی نباید مشکلی باشه. اما اگر راحته که پاس رو قبل از موعد تمدید ویزا، جدید کنید، خوب بهتره. چون یک راست ویزای کامل رو میتونین بگیرین.
    ممنون از جوابتون. بنابراین باید قبل از تمدید ویزا پاس جدید بگیریم...
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

Junior Member

سلام ،
    میخوام بدونم اگه با 15 م وثیقه برای ادامه تحصیل خارج بشم و بعد رشتمو عوض کنم و از اول شروع کنم که قاعدتا سرباز فراری میشم آیا میتونم پاسپورتمو تجدید و تمدید کنم ؟
    منظور قبل از 3 سال اقامت در اونجاس . چون در هر صورت این قانون مهر خروج مشمولین تا 95 هستش و به کار من نمیاد .
    این جریان برگ عبور موقت چیه ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه برای مشمولین در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی ؟

من جواب شما رو خوندم ولی راستش تو تمام فروم ها تنها کسی که این سوال رو جواب داده شمایین . میخوام ببینم منبعی دارین که خیال ما راحت باشه ؟

Junior Member ali_tk آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه برای مشمولین در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط svboy نمایش پست ها
    من جواب شما رو خوندم ولی راستش تو تمام فروم ها تنها کسی که این سوال رو جواب داده شمایین . میخوام ببینم منبعی دارین که خیال ما راحت باشه ؟
    دوست عزیز این قانون مصوب شده و فعلا از سال ۹۲ تا ۹۶ اجرا میشه بعد از اونو باید دید ولی فعلا فرمایشات دوستمون در صورتی که شما بیش از سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشید کاملا درسته. شما علاوه بر تمدید گذرنامه میتونید سالی دوبار به مدت مجموع سه ماه به کشور سفر کنید.
    منبع: خبرگزاری ایسنا
    http://www.isna.ir/fa/news/920516090...-خارج-از

Junior Member

با یلام بنده الان دو هفته هست که تو ترکیه هستم برای تحصیل اومدم و متاسفانه پاسپورتم گم شده ! نمیدونم چی کار باید بکنم اگه پیدا نکنم چقدذ طول میکشه تا سفارت به من پاسپورت بده؟ چون هنوز کارت اقامتم رو نگرفتم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)