صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 120

موضوع: دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم

نقل قول نوشته اصلی توسط nasir1112 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دانشجوی کانادا هستم و موقع خروج از ایران هم چون هنوز مشمول نشده بودم هیچ مدرک معافیت تحصیلی ندارم، الان میخوام پاسپورت جدید بگیرم، باید برای نشون دادن وضعیت نظام وظیفه خودم قطعا معافیت تحصیلی نشون بدم، آیا کسی میدونه چه جوری میتونم از کانادا این کارو بکنم، ممنون میشم از جوابتون!
    می تونید در نمایندگی ایران در واشنگتن پرونده ی تحصیلی تشکیل بدید. تا جایی که می دونم باید کسی در ایران فرایندش رو در وزارت علوم (یا بهداشت اگر رشته اتون مربوط به پزشکیه) پیگیری کنه. بعد باید یه وثیقه در ایران براتون سپرده بشه و بعدش معافیت تحصیلی بهتون داده میشه. در غیر این صورت می تونید از تسهیلات رفت و آمد مشمولین غایب مقیم خارج استفاده کنید. این مورد هنوز برای سال های آینده تمدید نشده اما به زودی قراره تعیین تکلیف بشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    می تونید در نمایندگی ایران در واشنگتن پرونده ی تحصیلی تشکیل بدید. تا جایی که می دونم باید کسی در ایران فرایندش رو در وزارت علوم (یا بهداشت اگر رشته اتون مربوط به پزشکیه) پیگیری کنه. بعد باید یه وثیقه در ایران براتون سپرده بشه و بعدش معافیت تحصیلی بهتون داده میشه. در غیر این صورت می تونید از تسهیلات رفت و آمد مشمولین غایب مقیم خارج استفاده کنید. این مورد هنوز برای سال های آینده تمدید نشده اما به زودی قراره تعیین تکلیف بشه.
    این دوستمون برای گرفتن پاسپورت که نباید مشکلی داشته باشه. مگه گرفتن پاسپورت در خارج ار ایران ربطی به معافیت تحصیلی داره؟ دوستان که می گن تحت هر شرطی پاس داده میشه؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط edenward نمایش پست ها
    این دوستمون برای گرفتن پاسپورت که نباید مشکلی داشته باشه. مگه گرفتن پاسپورت در خارج ار ایران ربطی به معافیت تحصیلی داره؟ دوستان که می گن تحت هر شرطی پاس داده میشه؟
    درسته، خود گذرنامه رو به هر ترتیبی برای همه صادر می کنند. اما اگر هدفشون سفر به ایران باشه یا باید پرونده ی دانشجویی تشکیل بدن و معافیت تحصیلی بگیرند و از مهر دانشجویی استفاده کنند، یا هم مهر ویژه ی مشمولین.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خر

من داستانم کمی پیچیدست. دانشجوی دکترا در برزیل هستم و سال 2015 پلیس فدرال تو پاسم مهر ویزا تا سال 2017 زد در حالی که ویزای من نه تنها دو ساله نبوده بلکه 10 ماه صادر شده بوده! خلاصه سر سال برای تمدید کارتم رفتم که گفتن ویزات باطله و 7 روی پاسم رو با یک خودکار دیگه 5 کردن و گفتن غیر قانونی هستی و از کشور باید خارج بشی. من هم چاره ای جز ماندن و تمام کردن کار نداشتم و این دو سال رو با همین پاس مخدوش شده توسط پلیس و یه کپی برابر اصلی که برای تمدید ویزا برده بودم و روی اون ویزا هنوزم تا سال 2017 هست طی کردم. الان که نزدیک دفاعم هست دانشکده گیر داده باید اعتبار پاسپورتت بیش از 6 ماه باشه تا تزم رو ثبت کنن در حالی که 3 ماه دیگه پاسم باطل می شه. حالا سوالم اینه که ایا اینا پاس مخدوش و بدون ویزای من رو عوض می کنن؟ البته یک کپی برابر اصل با ویزای معتبر دارم و گواهی دانشجویی هم می تونم بگیرم. کارت پایان خدمت هم لازم باشه دارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام
    دوستان اشاره کردند که گذرنامه تحت هر شرایطی در خارج از کشور صادر میشه. اینجا دو تا صفحه در سفارت ایران در سوئد دیدم که منو نگران کرد:

صفحه ویژه صدور گذرنامه ویژه ی مشمولین نوشته که باید حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشید. برای تغییر محل اقامت هم گفته که باید کارت پایان خدمت یا معافی داشته باشید. برای عابرین غیر مجاز هم گفته باید کارت پایان خدمت یا معافی باشه.

از مجموع این صفحات من برداشت کردم که تنها در صورتی به مشمولین گذرنامه میدن که سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد و کشور محل اقامت در گذرنامه هم غیر ایران باشد. درسته؟

یعنی اگر کسی گذرنامش یک سال اعتبار داشته باشه و مشمول باشه و خارج بشه از کشور، پس از پایان یک سال نمی تونه گذرنامه بگیره. درسته؟

ممنونم

Local Moderator

سلام
    دوستان اشاره کردند که گذرنامه تحت هر شرایطی در خارج از کشور صادر میشه. اینجا دو تا صفحه در سفارت ایران در سوئد دیدم منو نگران کرد:

صفحه ویژه صدور گذرنامه ویژه ی مشمولین نوشته که باید حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشید. برای تغییر محل اقامت هم گفته که باید کارت پایان خدمت یا معافی داشته باشید. برای عابرین غیر مجاز هم گفته باید کارت پایان خدمت یا معافی باشه.

از مجموع این صفحات من برداشت کردم که تنها در صورتی به مشمولین گذرنامه میدن که سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد و کشور محل اقامت در گذرنامه هم غیر ایران باشد. درسته؟

یعنی اگر کسی گذرنامش یک سال اعتبار داشته باشه و مشمول باشه و خارج بشه از کشور، پس از پایان یک سال نمی تونه گذرنامه بگیره. درسته؟

ممنونم
    سلام،

نگران نباشید. این موارد ارتباطی به همدیگه ندارن.
    دو تا پست بالاتر جوابی که دوستمون amirhbll دادند، کاملا درسته و در مورد شما هم صدق میکنه:
    درسته، خود گذرنامه رو به هر ترتیبی برای همه صادر می کنند. اما اگر هدفشون سفر به ایران باشه یا باید پرونده ی دانشجویی تشکیل بدن و معافیت تحصیلی بگیرند و از مهر دانشجویی استفاده کنند، یا هم مهر ویژه ی مشمولین.
    در همون سایت سفارت هم اینطور نوشته شده:
    "- خروج ویژه مشمولین به آقایان متولد بعد از سال 1354 که دارای 18 سال سن و بالاتر که کارت پایان خدمت یا معافی نداشته و حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، تعلق میگیرد."

"خروج ویژه مشمولین" یعنی: "اجازه ی خروج از کشور ایران ویژه‌ی مشمولین خدمت سربازی که دارای معافیت موقت و قانونی نمی‌باشند".
    در حالی که شما فقط پاسپورت خودتون رو میخواید اصلا به همچین اجازه ای نیاز ندارید. پس از 3 سال اقامت خارج از کشور (طبق مصوبه فعلی) شما میتونید برای این مجوز هم درخواست بدین.
    پس به طور خلاصه، شما اگه از سربازی غیبت کنید، همچنان میتونید پاسپورت دریافت کنید و با اون پاسپورت به همه جای دنیا از جمله ایران میتونید سفر کنید. ولی پس از ورود به ایران باید وضعیت سربازی تون تعیین تکلیف بشه و تا زمانی که تعیین تکلیف نشده اجازه ی خروج از کشور رو نخواهید داشت.

موفق باشید

Junior Member

دوستان سلام
    من روسیه زندگی میکنم و امروز تماس گرفتم که ببینم که باید چه کاری برای تمدید پاسپورتم بکنم با توجه به این که من مشمول غایب هستم حدودا دو سال هست که در روسیه زندگی میکنم. گفتند که دستگاه تعویض پاسپورت رفته ایران و حدودا یک ماه یا بیشتر باید صبر کنم. با توجه به اینکه من نمیتونم برگردم ایران، تا حالا کسی با این مشکل مواجه شده ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط soheils نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من روسیه زندگی میکنم و امروز تماس گرفتم که ببینم که باید چه کاری برای تمدید پاسپورتم بکنم با توجه به این که من مشمول غایب هستم حدودا دو سال هست که در روسیه زندگی میکنم. گفتند که دستگاه تعویض پاسپورت رفته ایران و حدودا یک ماه یا بیشتر باید صبر کنم. با توجه به اینکه من نمیتونم برگردم ایران، تا حالا کسی با این مشکل مواجه شده ؟

در شرایط اضطراری چیزی به نام "برگه ی عبور" وجود داره، که مجوز سفر یکطرفه ی شما به خاک ایران هست (بدون پاسپورت).
    ولی به نظرم اصلا به کاغذبازیهاش نمی ارزه! اگه مورد شما اضطراری نیست به نظرم صبر کنید تا دستگاه برگرده.
    تا اون زمان هم شما در هر حال درخواست تمدید پاسپورت رو به سفارت ارسال کنید تا یه برگه ی مستند دستتون باشه مبنی بر اینکه این اقدام از طرف "شما" انجام شده. از این جا به بعد هم هر تاخیری رخ بده دیگه علت تاخیر شما نبودین.

اگر هم مورد شما اضطراریه، و باید به صورت به خاک ایران برگردین میتونید همونطور که عرض کردم از سفارت درخواست "برگه ی عبور" کنید (پیش از درخواست شرایط رو با دقت مطالعه کنید).

پیش فرض دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور

آیا میشه پاسپورت رو در خارج از کشور بدون ارائه ی مدرک معافیت تحصیلی تمدید کرد و همچنین محل اقامت رو تغییر داد؟ بنا بر قانونی که خودشون نوشتن کسی که بیش از سه سال در خارج زندگی کرده باشه میتونه تغییر محل اقامت بده.. من بیشتر از سه سال بیرون از ایران زندگی کردم و به تازگی تغییر کشور دادم. حالا با این وضعیت که در کشور جدید فقط هشت ماه هست زندگی میکنم با این اوصاف هم میتونم درخواست تمدید پاسپورت و تغییر محل اقامت بدم؟
    ویرایش توسط Cyanide : June 12th, 2017 در ساعت 10:27 PM

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    آیا میشه پاسپورت رو در خارج از کشور بدون ارائه ی مدرک معافیت تحصیلی تمدید کرد و همچنین محل اقامت رو تغییر داد؟ بنا بر قانونی که خودشون نوشتن کسی که بیش از سه سال در خارج زندگی کرده باشه میتونه تغییر محل اقامت بده.. من بیشتر از سه سال بیرون از ایران زندگی کردم و به تازگی تغییر کشور دادم. حالا با این وضعیت که در کشور جدید فقط هشت ماه هست زندگی میکنم با این اوصاف هم میتونم درخواست تمدید پاسپورت و تغییر محل اقامت بدم؟

دو تا قانون مختلف هست که اینجا با هم در تضاد هستند:
    1. اقامت خارج از کشور با سپردن وثیقه. >>> طبیعتا برای هر کاری از جمله مهر خروج از شما گواهی اشتغال به تحصیل خواهند خواست.
    2. اقامت خارج از کشور بدون سپردن وثیقه. >>> پس از سه سال اقامت میتونید درخواست مهر خروج کنید.

اگه مشمول بند نخست باشید، باید از تحصیل انصراف بدین، با نامه ی انصراف درخواست ضبط وثیقه بدین، پس از ضبط وثیقه درخواست تغییر آدرس به خارج از کشور و دریافت گذرنامه جدید با آدرس خارج از کشور کنید.
    در این تاپیک موضوعات مرتبط به رفت و آمد به ایران داره بررسیم میشه: http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?67796

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)