صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 120

موضوع: دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دو تا قانون مختلف هست که اینجا با هم در تضاد هستند:
    1. اقامت خارج از کشور با سپردن وثیقه. >>> طبیعتا برای هر کاری از جمله مهر خروج از شما گواهی اشتغال به تحصیل خواهند خواست.
    2. اقامت خارج از کشور بدون سپردن وثیقه. >>> پس از سه سال اقامت میتونید درخواست مهر خروج کنید.

اگه مشمول بند نخست باشید، باید از تحصیل انصراف بدین، با نامه ی انصراف درخواست ضبط وثیقه بدین، پس از ضبط وثیقه درخواست تغییر آدرس به خارج از کشور و دریافت گذرنامه جدید با آدرس خارج از کشور کنید.
    در این تاپیک موضوعات مرتبط به رفت و آمد به ایران داره بررسیم میشه: http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?67796

سلام.

ممنون از پاسختون. من مشمول بند دوم میشم. چون قبل از هجده سالگی از کشور به طور قانونی و بدون وثیقه خارج شدم.

در کل دوران لیسانس هم پرونده در سفارت داشتم و مدام براشون پروندم رو آپدیت میکردم و بدون مشکل هم میرفتم ایران و میومدم. معافیت تحصیلی داشتم برای کل دوره ی لیسانس.

حالا از اون زمان اتمام لیسانس من تا بحال دو بار کشور عوض کردم و دیگه هم پرونده تشکیل ندادم توی سفارت برای مقطع فوق.

حالا میخوام ببینم با این وضعیت هم میتونم من پاسپورتم رو در خارج از ایران تمدید کنم؟
    ویرایش توسط Cyanide : June 14th, 2017 در ساعت 03:32 PM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    سلام.

ممنون از پاسختون. من مشمول بند دوم میشم. چون قبل از هجده سالگی از کشور به طور قانونی و بدون وثیقه خارج شدم.

در کل دوران لیسانس هم پرونده در سفارت داشتم و مدام براشون پروندم رو آپدیت میکردم و بدون مشکل هم میرفتم ایران و میومدم. معافیت تحصیلی داشتم برای کل دوره ی لیسانس.

حالا از اون زمان اتمام لیسانس من تا بحال دو بار کشور عوض کردم و دیگه هم پرونده تشکیل ندادم توی سفارت برای مقطع فوق.

حالا میخوام ببینم با این وضعیت هم میتونم من پاسپورتم رو در خارج از ایران تمدید کنم؟
    سلام
    خواهش میکنم

ببینید چیزی که من سعی داشتم با اون دو بند بالا توضیح بدم این هست که استفاده از بند "سه سال اقامت خارج از کشور" مخصوص کسانی هست که غیبت دارند (وثیقه ندارند)، حواسم به این نبود که شما زیر 18 سال هم میتونستی بدون وثیقه از کشور خارج بشی.
    به بیان دیگه، شما تا زمانی که از نظر نظام وظیفه مشمول غایب به حساب نیای بند "سه سال اقامت خارج از کشور" مشمول حالت نمیشه. برای استفاده از اون بند اول باید پرونده ی شما به این وضعیت تغییر پیدا کنه.

با سفارت کشور محل اقامت تماس بگیر و توجه داشته باش که ممکنه روند صدور گذرنامه (برای بار اول) خیلی بیشتر از چیزی که فکر میکنی طول بکشه.

موفق باشی

Junior Member

سلام
    خواهش میکنم

ببینید چیزی که من سعی داشتم با اون دو بند بالا توضیح بدم این هست که استفاده از بند "سه سال اقامت خارج از کشور" مخصوص کسانی هست که غیبت دارند (وثیقه ندارند)، حواسم به این نبود که شما زیر 18 سال هم میتونستی بدون وثیقه از کشور خارج بشی.
    به بیان دیگه، شما تا زمانی که از نظر نظام وظیفه مشمول غایب به حساب نیای بند "سه سال اقامت خارج از کشور" مشمول حالت نمیشه. برای استفاده از اون بند اول باید پرونده ی شما به این وضعیت تغییر پیدا کنه.

با سفارت کشور محل اقامت تماس بگیر و توجه داشته باش که ممکنه روند صدور گذرنامه (برای بار اول) خیلی بیشتر از چیزی که فکر میکنی طول بکشه.

موفق باشی
    گذرنامه بدون هیچ مشکلی برای تمام ایرانیان صادر میشه. در مورد اجازه خروج هم برای ساکنین خارج از کشور گفته شده "همه مشمولین" نه مشمولین غایب. این دستمون تنها در صورتی به معافیت تحصیلی احتیاج داره که کمتر از سه سال در خارج از کشور ساکن بوده باشه چه با غیبت سربازی چه بدون غیبت. صدور پاسپورت در خارج از کشور اصلا زمان بر نیست. مگر اینکه نتوانید تابعیت ایرانی خودتون رو ثابت کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

سلام برای گرفتن گذرنامه دانشجویی در امریکا برای اولین بار هنگامیکه در خارج کشور هستیم آیا فقط پرکردن و آپلود کردن در سایت دفتر لازم است و دیگه نیازی به پروسه ارسال مدرک به ایران و تایید وزارت خارجه در توپخانه نیست؟ گذرنامه دانشجویی چه عیبی میتواند داشته باشد که بعضی افراد از تسهیلات صدور رایگان آن استفاده نمیکنند. باسپاس (برای دختران که مشکل سربازی هم ندارند چه محدودیتی ایجاد میکند؟)

سلام
    خواهش میکنم

موفق باشی
    سلام دوست عزيز
    ميبخشيد من نتونستم توي مطالب اين تاپيك اينو متوجه بشم كه وقتي كسي غير قانوني خارج ميشه و در يك كشوري هنوز اقامت قانوني نداره وقتي درخواست پاسپورت ميكنه بهش وايت پاس ميدن يا پاس معمولي؟
    يعني با اون پاسي كه از سفارت ايران ميگيره ميتونه بره براي ويزاي يك كشور ديگه اقدام كنه و مثلا بره ايتاليا يا فقط اون پاسپورت براي برگشت به ايران اعتبار داره؟

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

با سلام سوالی داشتم، من امروز 18 سالم شد و در حال حاضر در ارمنستان هستم ، همین امروز پاسپورتم رو ازم زدن، میخپاستم ببینم آیا باید به ایران برگردم تا پاسپورت جدید برایم صادر شود ?
    چون اگر برگردم مشمول هستم و ممنوع الخروج می شوم.
    چه راهی دارم

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Radinazamian نمایش پست ها
    با سلام سوالی داشتم، من امروز 18 سالم شد و در حال حاضر در ارمنستان هستم ، همین امروز پاسپورتم رو ازم زدن، میخپاستم ببینم آیا باید به ایران برگردم تا پاسپورت جدید برایم صادر شود ?
    چون اگر برگردم مشمول هستم و ممنوع الخروج می شوم.
    چه راهی دارم
    پرسش شما گنگه، آیا برای سفر گردشی کوتاه مدت در ارمنستان هستید؟
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member richart آواتار ها

سلام

من سوالم رو تا حدودی به جوابش در این تاپیک پیدا کردم ولی خب میخوام مطمئن بشم از بابت خودم و شرایطم میپرسم!

من قصد دارم برای تحصیل سال دیگه، برم اوکراین برای رشته دندان پزشکی و اینکه باید اینجا وثیقه بذارم و برم ، حالا بعد از 5 سال اونجا میتونم پاسپورتم رو تمدید کنم(به خاطر غایب بودن از سربازی و مشمول بودن) یا نه؟؟؟ فک کنم مشمول غایب حساب بشم دیگه با این شرایط؟

در ضمن با توجه به قوانین جدید ، میتونم بعد از 3 سال به ایران رفت و امد کنم یا این قانون رو برداشتن؟

با تشکر

Junior Member

سلام
    شرایط: دانشجوی دکتری در کانادا، آخرین خروج هفت سال پیش از فرودگاه امام با وثیقه ی پانزده میلیونی برای تحصیل در آمریکا، مشمول در حال حاضر
    اقدام برای پاسپورت: بار اول در آمریکا بدون هزینه در طی یک روز، بار دوم در کانادا (پست به دفتر) با هزینه 170$ آمریکا در طی سه هفته
    جمع بندی: شرایط سربازی هیچ ربطی به صدور گذرنامه در خارج ندارد مگر در مورد هزینه. همچنین برای مشمولین محل اقامت همیشه ایران ثبت میشه.

Junior Member

سلام. دوستان برای کسی که یک سال در کانادا بوده و مشمول غایب هست، آیا میشه پاسپورتش را در کاناد تمدید کنه؟ وضعیت خدمت مانع اون نمیشه؟ (قصدم رفت آمد به ایران نیست، فقط می خوام پاپورتم تمدید بشه).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)