صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 120

موضوع: دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

نقل قول نوشته اصلی توسط arash021 نمایش پست ها
    سلام. دوستان برای کسی که یک سال در کانادا بوده و مشمول غایب هست، آیا میشه پاسپورتش را در کاناد تمدید کنه؟ وضعیت خدمت مانع اون نمیشه؟ (قصدم رفت آمد به ایران نیست، فقط می خوام پاپورتم تمدید بشه).

سلام
    خواهش میکنم در صورت امکان صندوق دریافت پیام توون رو خالی کنید. پیام خصوصی میزنم و ارسال نمیشه چون صندوقتون پره.

بی اندازه سپاسگزارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور (گم شده، خروج غیرقانونی و ... )

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    بله. ولی سریع اقدام کنید... دریافت پاسپورت برای بار اول زمانبر هست.

سلام. من دقیقا مشکل arash021 رو دارم ولی یه سوال دیگه هم دارم. من شهریور امسال اعزام به خدمتم بود توو ایران، تقریبا 6 هفته موونده به اعزام وثیقه گذاشتم و اومدم کانادا، پست داک هستم (دانشجو نیستم).

کمتر از دو سال از اعتبار گذرنامه ام مونده و قصد برگشت به ایران ندارم فقط میخوام گذرنامه رو تمدید کنم، مشکل اینه که توو سایت دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن جزو اوون مدارکی که تووی فرم 724 (دریافت گذرنامه

برای کسانی که خروج غیرمجاز داشتند) خواستن ارسال بشه، کارت اقامت کانادا و یا پاسپورت کانادایی هست! که من ندارم، و حتی برای گرفتن PR کانادا هم در آخرین مرحله پاسپورت ایرانی لازم خواهم داشت (که عرض

کمتر از دو سال منقضی میشه). آیا کسی هست که چنین شرایطی داشته باشه و بدون کارت PR و یا پاسپورت کانادایی پاسپورت رو تمدید کرده باشه؟ مدارک رو بدون اینها ارسال میکنیم؟ متاسفانه من به arash021

دسترسی ندارم از خودشون راهنمایی بگیرم.

خیلی ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه.

Junior Member

سلام
    من در خارج از کشور هستم و خدمت نرفتم و با ووثیقه ۱۵ میلیونی اومدم بیرون میخوام بدونم وقتی زمان پااسپورت تموم شه می‌توانم تمدید کنم یا باید برگردم ایران؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط Alibabas نمایش پست ها
    سلام
    من در خارج از کشور هستم و خدمت نرفتم و با ووثیقه ۱۵ میلیونی اومدم بیرون میخوام بدونم وقتی زمان پااسپورت تموم شه می‌توانم تمدید کنم یا باید برگردم ایران؟؟
    سلام
    ظاهرا میشه! من چند روز پیش ایمیل زدم به دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن و از خودشون پرسیدم گفتن میشه
    حتی یه فرمی دارن اگه اشتباه نکنم فرم 724 که برای کسایی هس که مشمول غایب اند یا خروج غیر قانونی داشتند این فرم باید پر شه و به همراه مدارک دیگه ارسال شه واسه تمدید پاسپورت. جزو اون مدارک پاسپورت یا کارت اقامت کانادایی هستش!!! که من توو ایمیلم بهشون زدم که من نه خدمت دارم، نه پاسپورت کانادا و نه کارت اقامتشو!! جواب دادن که : بله میتوانید گذرنامه بگیرید.

Junior Member

سلام
    در مورد ثبت گذرنامه ایرانی که خارج از کشور صادر شده دوستان اطلاع دارن چه کار باید کرد؟

سلام به همگی.
    یک سوال درباره تمدید پاسپورت سربازان فراری در خارج از کشور دارم.
    من دارم برای یک دوره پست دکتری ۴ ساله از کشور خارج میشم اما چون پست داک مقطع تحصیلی محسوب نمیشه نمیتونم با وثیقه تحصیلی خارج بشم و باید با وثیقه سیاحتی خارج بشم و بر نگردم. قصد هم دارم اقامت داعم اون کشور را بگیرم. اگر پروسه گرفتن اقامت بیشتر از ۵ سال(یعنی مدت اعتبار پاسپورت) بشه باید پاسم را اونجا تمدید کنم. سواام اینه که با توجه به اینکه ۵ سال غیبت کردم و برنگشتم به کشور پاسپورتم را تمدید میکنند؟
    و اینکه اگر نتونم اقامت بگیرم و برگردم ایران بعد از ۵ سال چه مشکلاتی برام پیش خواهد امد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

سلام من نیاز شدید ب پاسپورت واسه ارائه به سفارت کانادا دارم
    به نظرتون میتونم غیر قانونی وارد ترکیه یا عراق بشم و اونجا بعد از یک هفته درخواست پاسپورت عابر غیر مجاز بدم؟؟؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط omid329 نمایش پست ها
    سلام من نیاز شدید ب پاسپورت واسه ارائه به سفارت کانادا دارم
    به نظرتون میتونم غیر قانونی وارد ترکیه یا عراق بشم و اونجا بعد از یک هفته درخواست پاسپورت عابر غیر مجاز بدم؟؟؟؟
    سلام،

*همیشه استثنا وجود داره! و پاسخ من هم ممکنه 100 درست نباشه.*

تا جایی که من اطلاع دارم: گذرنامه معمولا در صورتی صادر میشه که کشور ثالث حضور شما رو پذیرفته باشه (مثلا دانشجو، مهاجر، پناهنده).
    به بیان دیگه: وضعیتی ندارید که پلیس شما رو تو خیابون دستگیر کنه.
    ولی در این حالتی که شما اشاره کردید، معمولا براتون "برگه ی عبور" صادر میشه که به شما امکان سفر یکطرفه به ایران رو فراهم میکنه.
    این برگه مخصوص "مسافران" ایرانی هست که خارج از کشور هستن و به هر دلیلی گذرنامه ندارند ولی بلیط برگشت قطعی دارند.

Junior Member

راهی هست ک عراق یا افغانستان برم و اونجا بتونم پاسپورت بگیرم؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه ایرانی در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط edenward نمایش پست ها
    گذرنامه بدون هیچ مشکلی برای تمام ایرانیان صادر میشه. در مورد اجازه خروج هم برای ساکنین خارج از کشور گفته شده "همه مشمولین" نه مشمولین غایب. این دستمون تنها در صورتی به معافیت تحصیلی احتیاج داره که کمتر از سه سال در خارج از کشور ساکن بوده باشه چه با غیبت سربازی چه بدون غیبت. صدور پاسپورت در خارج از کشور اصلا زمان بر نیست. مگر اینکه نتوانید تابعیت ایرانی خودتون رو ثابت کنید.
    تو مدارک لازم نوشته کارت اقامت یا سند مسافرتی
    چی ارائه بدیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)